PDA

Zobacz pełną wersję : 30D - ustawienia wewnętrzne, help...



Terrmos
17-09-2006, 08:50
Jak ustawić w 30d parametry, żeby mieć jak najlepszy punkt wyjścia do obróbki RAW. Czy machnąć standart, czy faithful, czy może coś innego?
Jak ustawić parametry sharpness, contrast itd.?
jak to wygląda w waszych aparatach?

Bagnet007
17-09-2006, 11:43
Ale RAW, jak sama nazwa wskazuje jest surowym plikiem. Aparat nie "nakłada" na zdjęcie swoich ustawień.

fICHU
17-09-2006, 12:35
No moze nie do konca :) bo dodaje info o tym jakie byly ustawienia w momencie robienia zdjecia i programy odpalajace tego RAWa maja przez to jakis punkt wyjscia do dalszej obrobki, co nie znaczy, ze nie mozna tego calkiem olac i wyjsc do ustawien calkowicie po swojemu.

pozdro.
f.

Janusz Body
17-09-2006, 12:50
To samo pytanie było wczoraj :) i przewija się średnio co drugi dzień.

Ustaw tak jak TOBIE się podoba. Te informacje MAJĄ znaczenie TYLKO dla zaszytego w RAWie jpega.

Programy odpalające RAWa mają te ustawienia głęboko w d... wyświetlają na początek tego zaszytego jpega a w tle wypracowują swoje własne ustawienia do wyświetlenia cachowanego podglądu. Potem już widzisz tylko to co C1 czy RSE/RSP se wymyśliły. Chyba tylko DPP - w koncu to program producenta - bierze to co jest w exifie bardziej serio :)

heniek
17-09-2006, 13:45
To samo pytanie było wczoraj :) i przewija się średnio co drugi dzień.

Ustaw tak jak TOBIE się podoba. Te informacje MAJĄ znaczenie TYLKO dla zaszytego w RAWie jpega.

Programy odpalające RAWa mają te ustawienia głęboko w d... wyświetlają na początek tego zaszytego jpega a w tle wypracowują swoje własne ustawienia do wyświetlenia cachowanego podglądu. Potem już widzisz tylko to co C1 czy RSE/RSP se wymyśliły. Chyba tylko DPP - w koncu to program producenta - bierze to co jest w exifie bardziej serio :)
tak, DPP właśnie tak to odczytuje, jeśli jpg ma ustawione w aparacie np.nasycenie na +3
to raw jest również otwarty z nasyceniem +3,

Terrmos
18-09-2006, 08:16
No dobra, zmienię pytanie, żebyśta się ludzie mogli swobodnie wypowiedzieć...:mrgreen:
Z ciekawości spytam właścicieli 30d/ użytkowników 30d jakie mają ustawienia- poeksperymentuję sobie z innymi. Jakieś swoje wypracowałem, ale chciałbym obczytać inne propozycje.

heniek
18-09-2006, 10:10
ponieważ robię 90% zdjęć w rawach to ustawienia w aparacie mam wszystkie na "0" a te 10% jak juz zrobie w jpg to nie jest problemem poprawić,
nie chce Ci się eksperymentować i zrobić kilka zdjęć na różnych ustawieniach??

Terrmos
18-09-2006, 19:51
Aleś Ty namolny ... retyyyyyyy... pewnie, że przećwiczyłem już masę konfiguracji. Skąd Ty wiesz, co mi się chce a co nie chce, ee? Zamiast tego mogłeś od razu napisać jak masz ustawione w C. i byłoby po sprawie.
A tak? Słowoonanizm forumowy, i po co? :D
A który PS masz włączony? Standart?

heniek
18-09-2006, 20:20
"standartu" nie mam :D

Terrmos
18-09-2006, 20:40
No i tak mi mów Ziom!!!