PDA

Zobacz pełną wersję : Pozegnanie i podziekowanie



JaW
30-11-2004, 18:47
Dzisiaj opuscil mnie ktos bliski...
Moj Canon 300D z całym osprzętem... :( :cry:
Przez ostatni rok bylismy sobie jak bracia, nauczylem sie od niego bardzo wiele, słuzyl mi wiernie i ani raz nie zawiódł. Wspomagani przez rownie wspaniałe obiektywy upolowalismy wspolnie wiele robaczkow malutkich oraz modelek nieco wiekszych. Było naprawdę pięknie... (przerwa na otarcie łezki z oka).
Jednak przyszedl czas na zmiany, sprzęt został wyceniony, spakowany i bedzie komus innemu trzaskać migawką... :cry:
A co dalej?
Jutro przyjezdza do mnie nowiutki Nikon D70 :oops: i kilka fajnych drobiazgów... No i zabawa zacznie sie od nowa :D
Mam nadzieje ze nie dostane bana na tym Forum, chciałbym czasem zaglądać i czytac co ciekawsze wątki, nadal sie uczyć, pośmiać, pooglądać fajne fotki...
Wszystkich Canoniarzy pozdrawiam, zyczac udanych zdjęć dziekuję za prawie 11 miesiecy spedzone na CanonBoard - było super!

Spontan
30-11-2004, 18:50
O ty!! :mrgreen:

JaW
30-11-2004, 19:38
:oops: :oops: :oops:

Tomasz Golinski
30-11-2004, 20:03
JaW, a możesz pokrótce opowiedzieć czemu?

Spontan
30-11-2004, 20:10
Bo to dobry aparat jest :)

JaW
30-11-2004, 20:34
JaW, a możesz pokrótce opowiedzieć czemu?

Kilka przyczyn sie zlozylo (niektorych nie zdradze - wybaczcie), ale generalnie to zmienily mi sie zainteresowania fotograficzne. Przez ostatnie kilka miesiecy uzywalem 300D wylacznie ze szkłem 50-tką, a pozostale szkla kurzyly sie na półce - postanowilem sprzedac i kupic cos lepszego. Nie stac mnie bylo wymienic 300D na 20D, nie stac mnie bylo wymienic wszystkie szkla na 24-70L, rozsadną alternatywą wydal mi sie D70 z KIT-em 18-17 oraz 50mm f/1.8 i lampką SB-800 oczywiscie, za jakis czas dokupie 85mm f/1.8.
Moj 300D niezbyt dobrze radzil sobie na pokazach mody i tego typu imprezkach, a tydzien temu pobawilem sie w warunkach "bojowych" D70 i bylo znacznie lepiej. Ponadto za miesiac konczyla sie gwarancja na body, wiec i cena bylaby nizsza. Poza tym po Nowym Roku ceny 300D polecą w dol na łeb - zreszta juz zaczely spadac... i byloby krucho dobrze sprzedac. Chęc poznania nowego systemu kusila od dawna, zwlaszcza jesli chodzi o nikonowski pomiar swiatła...
No i aparaty, obiektywy to tylko zabawki lub narzedzia pracy - nie nalezy do nich podchodzic smiertelnie powaznie, w gruncie rzeczy liczy sie hobby, osiagniecie satysfakcji, zadowolenia, przyjemnosc nauki - poczułem zew natury do zmian :-)

krwisty
30-11-2004, 21:52
To ja tak spytam moze OffTopicznie ;) czy masz juz kupca na to co w stopce? ;) jestem z Rzeszowa i moze bym sie pokusil o 50mm 1.8 o ile masz jeszcze do sprzedania (w miare przyzwoitej cenie)..
Pozdrawiam

JaW
30-11-2004, 22:01
czy masz juz kupca na to co w stopce? ;)

Caly moj sprzet poszedl w rozliczeniu za nowy... Ale moge Ci dac w prezencie wężyk spustowy do 300D :-) Pisz na priv jakby co.

krwisty
30-11-2004, 22:04
heh, wzialbym z checia - dzieki za propozycje :) , tylko ze niestety mam D60, a tam jest inny wtyk (felerny N3).. ale dzieki za dobre checi :)

Arkan
30-11-2004, 22:36
No cóż, taki lajf. Ale jak to mówią "W każdym pożegnaniu jest odrobina powitania", więc pewnie gdzieś w sieci będziemy się spotykać :) .

Arkan

P.S.
To i opis sprzętu na stronce bedziesz musiał updatować :)

JaW
30-11-2004, 22:43
To i opis sprzętu na stronce bedziesz musiał updatować :)

Done :D

Kubaman
30-11-2004, 23:53
kurczę szkoda ... :cry:
pozostaje tylko nadzieja, że za 11 miesięcy sprzedasz w cholerę cały Nikonowski zestaw, żeby kupić pożądnego 300D Mk2 z KITowym obiektywem 18-55 Mk2 i 50/1.4 :D

ale wężyk możesz komuś oddać, na pewno nie będzie pasował :wink: :lol:

pozdrowienia i sukcesów życzę

P.S> ale zmiana marki wcale nie zwalnia Cię od dzielenia się swoją wiedzą na tym forum, przecież zdobywałeś ją dzieki innym forumowiczom również :P

Vitez
01-12-2004, 03:05
Moj 300D niezbyt dobrze radzil sobie na pokazach mody i tego typu imprezkach

A ja jak zwykle zazdroszcze... dostepu do takich imprez, zaproszen, modelek... ot po prostu trzeba miec szczescie lub umiec sie wkrecic... ale to nie w stolicy :( .
I przyznam racje ze na tego typu imprezy pomiar swiatla blyskowego w Canonach moze wkurzyc, wiec nie dziwie sie zamianie na inny system blyskowy i inny (lepszy?) obiektyw.
Powodzenia na forum Nikona ;)

JaW
01-12-2004, 10:17
P.S> ale zmiana marki wcale nie zwalnia Cię od dzielenia się swoją wiedzą na tym forum, przecież zdobywałeś ją dzieki innym forumowiczom również :P

Przeciez napisalem wyzej, ze bede zaglądać, a jesli bede mogl w czyms pomoc - chetnie to zrobie.


Powodzenia na forum Nikona ;)

Dzieki :)

alahari
01-12-2004, 16:51
Chlip.... :cry: