PDA

Zobacz pełną wersję : Picture Style - nowe style



twi
15-09-2006, 14:22
Picture Style - Autumn Hues

Jest nowy Picture Style do ściągnięcia - jeżeli jeszcze ktoś nie znalazł:

http://www.canon.co.jp/Imaging/picturestyle/file/index.html

PS nie jestem pewien czy w dobrym miejscu wątek? Sorry jeżeli źle - i prosze ewentualnie o przeklejenie.

gwozdzt
08-04-2008, 10:41
Dawno tam nie zaglądałem, a widzę że pojawiły się dwa nowe style:

Studio potrait
http://web.canon.jp/imaging/picturestyle/file/studio-portrait.html

Snapshot Portrait
http://web.canon.jp/imaging/picturestyle/file/snapshot-portrait.html

BelYaal
08-04-2008, 12:14
Jest tez programik do edycji styli i mozesz sobie narobic ich ile chcesz... tylko z prob jaki poczynilem, mi to srednio wylazilo.. moze watek, gdzie kazdy bedzie wklejal swoj zrobiony styl?

fbartek
13-04-2008, 21:12
*uwaga, laik*


co to są te picture styles? :)

Max78
14-04-2008, 01:22
Czesc :)

Picture Styles - predefiniowane ustawienia do aparatu - czyli podciagniete np nasycenie kolorow, podciagnieta ostrosc, etc.
Mozesz uzywac takiego 'stylu' juz zdefiniowanego przez Canon'a lub stworzyc wlasny i potem zamiast bawic sie obrobke pliku RAW w kompie, po prostu strzelac fotki w JPG, a 'kolorkami/ostroscia/nasyceniem' itd juz ustawic w aparacie.

Nie wiem czy to jasno, 'nie-pokretnie' przedstawilem... ;)

gwozdzt
14-04-2008, 06:54
co to są te picture styles? :)
z opisu 30D na polskiej stronie Canona:
http://www.canon.pl/produkt/kategoria,Cyfrowe_lustrzanki_SLR,pro,EOS_30D,type, 1,p,665.html

"Picture Style
Ustawienia Picture Style upraszczają kontrole jakości zdjęć na poziomie aparatu. Można je porównać do stosowania rożnych filmów, z których każdy daje inne odwzorowanie kolorów. Za pomocą łatwych do wybrania ustawień fotograf ma kontrolę nad ostrością, kontrastem, odcieniami i nasyceniem kolorów. W efekcie zastosowania fabrycznych ustawień niektórych parametrów powstają pliki JPEG możliwe do natychmiastowego wykorzystania - bez konieczności wprowadzania dodatkowych zmian. Jeśli Picture Style zostanie zastosowane podczas zapisu plików RAW - zapisana informacja nie jest w żaden sposób degradowana. Za pomocą programu Digital Photo Professional - pliki RAW mogą być poddane zmianom w każdym kierunku.

Zestaw ustawień Picture Style składa się z sześciu pozycji:
Standard [standard] - dający ostre wyraźne zdjęcia, które nie wymagają post-processingu;
Portrait [portret] - zmniejsza stopień ostrzenia oraz nasycenie kolorów i odcień w celu otrzymania optymalnego wyglądu skóry;
Landscape [krajobraz] - sposób oddania barw akcentuje błękity i zielenie a mocniejsze ostrzenie daje ostre krawędzie wszystkich konturów;
Neutral [neutralne] - ustawienie idealne do zdjęć, które będą poddane dalszej obróbce;
Faithfull [dokładne] - zapisuje fotografowany obiekt tak jak oświetlony światłem o temperaturze barwowej 5200K;
Monochrome [monochromatyczne] - do czarno-białych zdjęć, które można dodatkowo wzbogać o efekt zastosowania fitlra [czerwonego, żółtego, pomarańczowego i zielonego] i do efektu tonowania [sepia, niebieski, fioletowy, zielony].

Użytkownik może zdefiniować trzy własne ustawienia Picture Style. Można również korzystać z nowych ustawień dostępnych na internetowej stronie Canona."

i właśnie o tym jest niniejszy wątek :-)

My Nick
15-04-2008, 18:26
A czy jest cos po polsku jak to załadować do 400D?

Kaan
18-04-2008, 17:11
Z tego co wiem to nie da się "załadować " tego do 400D. Na pewno do 30D, 40 D, 5D i wyższych modeli.

W 400D pozostaje jedynie kombinować z dostępnymi stylami.
Może jak ktos uzyskał coś ciekawego to się podzieli ustawieniami?

Misiaque
18-04-2008, 17:34
Jesli nawet nie da się wcisnąć do 400D, to z powodzeniem można uzyć tego w DPP przy obróbce Rawów.

karakan
18-04-2008, 18:27
stare style dalo sie 'wcisnac' do 400D to dlaczego nie mialoby sie udac to samo z nowymi ?

ewg
18-04-2008, 18:38
Z tego co wiem to nie da się "załadować " tego do 400D.

Błąd. - http://web.canon.jp/imaging/picturestyle/qa/index.html#q2

My Nick
18-06-2008, 16:37
Chyba są nowe

gwozdzt
18-06-2008, 17:18
Chyba są nowe
przepisuję od siebie z DPP:

nostalgia
clear
twilight
emerald
autumn hues
portrait studio
portrait snapshot
----------------

czy jest coś poza tym?

My Nick
18-06-2008, 19:48
Jakos mi się wydało ze od ostatniej wizyty mojej cos przybyło. Wydaje mi sie ze nie mam twilight musze sprawdzic jutro jak będe w domu.

gwozdzt
18-06-2008, 19:59
Jakos mi się wydało ze od ostatniej wizyty mojej cos przybyło.
nostalgia, clear, twilight, emerald, autumn hues były "od zawsze" :-)

pewnego razu przybyły portrait studio i portrait snapshot


Wydaje mi sie ze nie mam twilight musze sprawdzic jutro jak będe w domu.
ale to nie znaczy, że coś przybyło; tylko że Ty masz zaległości... :-)

Wini
18-06-2008, 20:00
Nikt nie robi własnych w Picture Style Editor?
Myślałem, że na forum pojawią się dziesiątki nowych :confused: To wspaniałe narzędzie

My Nick
18-06-2008, 20:27
Jestem w pracy do jutra i nie moge sprawdzic dlatego napisałem "CHYBA" i przyjmuje do wiadomości że nie ma nowych

talarczyk
18-06-2008, 21:20
Nikt nie robi własnych w Picture Style Editor?
Myślałem, że na forum pojawią się dziesiątki nowych :confused: To wspaniałe narzędzie

Gdzie można pobrać ten edytor? Niestety strony Canona są dość... skomplikowane; po 15 minutach poszukiwań udało mi się znaleźć na niezależnym serwerze nową wersje EOS Utility... do poszukiwań tego edytora nie mam już cierpliwości ;)

edit: ech... znalazłem jednak :D
http://software.canon-europe.com/software/0029174.asp?model=

Wini
18-06-2008, 21:27
Gdzie można pobrać ten edytor? Niestety strony Canona są dość... skomplikowane; po 15 minutach poszukiwań udało mi się znaleźć na niezależnym serwerze nową wersje EOS Utility... do poszukiwań tego edytora nie mam już cierpliwości ;)

www.canon.com
wybierz USA
wybierz download
wybierz download/consumer
dalej powinno być jasne

Bingant
18-06-2008, 22:01
jak załadować style do DPP?

Wini
18-06-2008, 22:24
jak załadować style do DPP?

Klikasz na foto, klikasz na view, klikasz na tool palette, tu klikasz na browse i nakierowywujesz ( :mrgreen: ) na plik jak w Twoim zapytaniu

chyrus
18-06-2008, 22:54
Hmmm, czy faktycznie te style są użyteczne? Przy RAW oczywiście. Czy to nie po prostu bajer, namiastka postprocessingu?

Viqy
18-06-2008, 23:25
Hmmm, czy faktycznie te style są użyteczne? Przy RAW oczywiście. Czy to nie po prostu bajer, namiastka postprocessingu?

W RAWie na poziomie aparatu nic nie zmieniają. Mają wpływ tylko na jpg-a.
Można ich używać w Canon Utilities RAW Image Task jeśli obrabiasz tym RAWy na komputerze.

Bingant
18-06-2008, 23:40
Dzięki Wini za info, style śmigają. Mam jeszcze jedno pytanie, mianowicie DPP nie widzi dwóch; Studio portrait i Snapshot portrait. Nie wiem co jest?

My Nick
19-06-2008, 07:39
W RAWie na poziomie aparatu nic nie zmieniają. Mają wpływ tylko na jpg-a.

Eee no chyba zmieniają. Ładujesz je do aparatu i masz dodatkowe style obok standard, portret krajobraz itp. itd

Baldi
19-06-2008, 07:39
Dzięki Wini za info, style śmigają. Mam jeszcze jedno pytanie, mianowicie DPP nie widzi dwóch; Studio portrait i Snapshot portrait. Nie wiem co jest?
Próbowałeś zrobić upgrade DPP do najnowszej wersji ?
B.

BelYaal
19-06-2008, 08:17
Nikt nie robi własnych w Picture Style Editor?
Myślałem, że na forum pojawią się dziesiątki nowych :confused: To wspaniałe narzędzie

No wlasnie tez taka mialem nadzieje, bo jest na forum paru magikow umiejacych wytachac z RAW-a ciekawe fotki, ja notomiast jestem zdany na "automat", bo jak porownywalem to co wyciagnalem z szopa z RAW-a, a co potem z DPP, to jednak DPP bil na glowe moje wypociny, zwyczajnie nie mam wyczucia, zatem jedynie zer na pracy innych mi tu pozostaje. :oops:

Bingant
19-06-2008, 10:13
Gdzie można pobrać upgrade DPP do najnowszej wersji?

Wini
19-06-2008, 10:17
Gdzie można pobrać upgrade DPP do najnowszej wersji?

np. http://www.usa.canon.com/consumer/controller?act=ModelInfoAct&tabact=DownloadDetailTabAct&fcategoryid=325&modelid=11933

Bingant
19-06-2008, 10:29
Dziękuję.

talarczyk
19-06-2008, 14:56
Hmmm, czy faktycznie te style są użyteczne? Przy RAW oczywiście. Czy to nie po prostu bajer, namiastka postprocessingu?

W Photoshopie (Camera RAW) można było pobawić się suwakami, m.in.: white balance, exposure, recovery, fill light. W DPP widzę natomiast tylko korektę balansu bieli i ekspozycji (w zakładce RAW). Czy "Picture Style" są pewnego rodzaju "zamiennikami" tych dodatkowych suwaków (recovery, fill light, blacks etc.)?

Janczewski
19-06-2008, 15:46
Mam takie pytanko, na płytce style są dostępne w plikach .ICC, czy te nowe .PF2 są tożsame?, czy może jest jakiś konwerter by z .PF2 zrobić .IFF, czy to tylko ogólnie bajer i samemu można sobie wszystko poustawiać np. w UFraw?

Vitez
19-06-2008, 19:54
W Photoshopie (Camera RAW) można było pobawić się suwakami, m.in.: white balance, exposure, recovery, fill light. W DPP widzę natomiast tylko korektę balansu bieli i ekspozycji (w zakładce RAW). Czy "Picture Style" są pewnego rodzaju "zamiennikami" tych dodatkowych suwaków (recovery, fill light, blacks etc.)?

Mniej więcej tak + "zamiennikami" pozostałych zakładek (zauważ że Adobe Camera RAW ma więcej zakładek niż ta pierwsza o nazwie 'Basic' ).
Taka opcja dla leniwych.

Viqy
20-06-2008, 22:19
Eee no chyba zmieniają. Ładujesz je do aparatu i masz dodatkowe style obok standard, portret krajobraz itp. itd

Style nie zmieniają nic w RAWach zapisywanych na karcie przez aparat. Z tego że je widzisz nic nie wynika ...

ewg
06-05-2010, 13:50
Style w formacie PF2: http://www.death-note.biz/up/i/4365.zip

Co sądzicie o tych stylach jakoby imitujących klasyczne filmy kolorowe?

Znalazłem to przypadkiem na jakiejś egzotycznej stronie i rezultaty bardzo mi się podobają, zwłaszcza kodachrome oraz velvia (5500K, kontrast -1, saturacja +3). Gdyby nie były tak radykalne w cieniach (co ma oczywiście swoje uzasadnienie i urok) kto wie czy nie ustawiłbym sobie któregoś jako domyślny w puszce... Nie wiem kto to zrobił i na ile można uznać, że są to w miare wierne i metodologicznie poprawne profile. Może ktoś jakimś cudem zna bliżej źródło i autora? Picture Style Editor podaje copyright: Sumit Agarwal - ale google mi tu nie pomaga. :(

Szczególnie cenne byłby komentarze osób doświadczonych w obróbce koloru z różnych filmów jak i biegłe w obsłudze Picture Styles (czytaj: DPP). ;)

underhand
24-05-2010, 02:49
ewg powiem ci ,ze te style sa bardzo ok masz racje ...dzieki

canis_lupus
24-05-2010, 09:26
Co sądzicie o tych stylach jakoby imitujących klasyczne filmy kolorowe?



Bardzo sympatyczne. Nie wiecie gdzie można znaleźć więcej ciekawych styli? Np od monochromatycznych negatywów?

underhand
24-05-2010, 10:48
...ostatnio szukalem ambitnie i niczego ciekawego nieznalazlem, wiec tak jak canis_lupus podłączam sie do pytania ...czy ktos posiada ?

optick
29-05-2010, 18:22
Słuchajcie, ale czy da się te style na stałe zainstalować w programie tak aby nie dogrywać ich za każdym razem? Jest jakiś sposób?
Tak aby były w menu rozwijanym?
mam z tym problem.
Jeżeli jest możliwość proszę niech ktoś napisze łopatologicznie.
Pozdrawiam.

underhand
29-05-2010, 22:34
... byłoby to bardzo wygodne właśnie. Podejrzewam nie da sie, na ile sie orientuje, lecz może się mylę

malkontent
30-05-2010, 12:23
A czy da radę skonwertować pliki pf2 na dcp?
Czyli używać picture style w Adobe Camera Raw?
W nowych wersjach są już profile aparatu i predefiniowane ustwienia i zastanawiam się, czy można je dopasować do ACR?