PDA

Zobacz pełną wersję : jaki statyw



tomm
19-02-2004, 12:38
Szukam jakiegos prostego, taniego statywu do A70.
Na allegro jest spory wybor w dosc przyzwoitych cenach (juz od 65 zlotych).

Na co zwrocic uwage przy wyborze ?
Rozumiem, ze kazdy staty pasuje do kazdego nowego aparatu.
Chce zeby mial wysokosc co najmniej 130cm, szybkozlaczki i poziomice (praktyczne to to?).

Kompletnie nie rozumiem tej "glowicy 3d". Jak to to wyglada i jakie daje mozliwosci?
Rozumiem, ze mozna regulowac polozenia aparatu w jednym wymiarze z polozenia w pionie do polozenia w poziomie,czyli 45 stopni (np to fotorafi nieba). a pozostale 2 wymiary ? :)

I jeszcze jedno, w kazdej ofercie sa podawane 2 wymiary, statyw na maxa rozlozony i na maxa zlozony, ale czy ta druga wielkosc tez umozliwa robienie zdjec ? czy to tylko do transportu ?

Falcon
19-02-2004, 18:49
Hyhy, no ja proponuje jak najbardziej stabilny i wmiare mozliwosci, jak najwyzszy. Zwroc uwage, na wage calej konstrukcji, bo nosic malego Moby Dicka to srednia przyjemnosc :D Konkretnego modelu nie doradze, bo nie bardzo sie orientuje w tej materii...
Zycze udanych zakupow !

Vitez
19-02-2004, 22:12
Rozumiem, ze kazdy staty pasuje do kazdego nowego aparatu.
Teoretycznie tak... ale ja np mojego 10D podpialem raz do statywu aluminiowego i wiecej tego nie zrobie - zbyt niestabilne toto.


Chce zeby mial wysokosc co najmniej 130cm, szybkozlaczki i poziomice (praktyczne to to?).
Tego poszukaj w opisie statywu albo zapytaj sprzedajacego. Sam szukam teraz Manfrotto, ale do kompaktow wystarcza statywy aluminiowe klasy Velbon (np mam na sprzedaz CX-440 tylko ciagle nie moge sie zebrac go obfotografowac).


Kompletnie nie rozumiem tej "glowicy 3d". Jak to to wyglada i jakie daje mozliwosci?
Rozumiem, ze mozna regulowac polozenia aparatu w jednym wymiarze z polozenia w pionie do polozenia w poziomie,czyli 45 stopni (np to fotorafi nieba). a pozostale 2 wymiary ? :)
Wezmy to wg lufy obiektywu. 1 wymiar: obiektyw obracasz w prawo i lewo. 2 wymiar: obracasz go w gore i w dol. 3 wymiar: przekrecasz go tak by caly aparat byl np w pionie (do kadrowania pionowego). Glowica 3D umozliwia dowolna kombinacje tych 3 przekretow tak ze w naprawde dziwacznym kierunku mozesz ustawic aparat (np jakies 33 stopnie w lewo i lekko w dol). Bez takiej glowicy ustawianie jest raczej dosc sztywne. Ale czy to potrzebne? Chyba do naprawde specjalisytcznych zdjec. Najpotrzebniejsze jest: mozliwosc pionowego ustawienia aparatu (np do portretow i architektury) no i obroty w poziomie (do krajobrazow i panoram).



I jeszcze jedno, w kazdej ofercie sa podawane 2 wymiary, statyw na maxa rozlozony i na maxa zlozony, ale czy ta druga wielkosc tez umozliwa robienie zdjec ? czy to tylko do transportu ?
Tylko do transportu - jak masz np plecak/torbe foto to mozesz dzieki tym wymiarom sprawdzic czy ci sie statyw do niego zmiesci.

XCR
07-03-2004, 22:21
Wybierz Manfrotto. Nie musisz pakowac sie w drogie statywy typu 055pro czy 441carbon bo to biorac pod uwage Twoj aparat byloby bez sensu, ale ta nowa seria Digi jest najlepszym rozwiazaniem do malych,lekkich cyfrowek. Albo cos jest dobre,albo cos jest tanie.

Czacha
07-03-2004, 23:46
Do A70 Manfrotto? Bez przesady.. ;-) Velbon czy inna Hama spokojnie wystarczy...

mroczny
08-03-2004, 00:46
Do A70 Manfrotto? Bez przesady.. Velbon czy inna Hama spokojnie wystarczy...
Zgadzam się, biorąc pod uwagę cenę Manfrotto, to raczej Hama i Velbon albo inne cudo do 150 PLN wystarcza spokojnie. PO CO KOMU DO A70 MANFROTTO, przecież te statywy mająraczej dosyć profesjonalne zastosowanie <trzy rodzaje poziomicy i inne bajerki>

Czacha
08-03-2004, 01:49
150 to i tak duzo.. Do A70 spokojnie wystarczy statywik a nie statyw.. IMO 50zl gora..
I nie ma sie raczej nad czym zastanawiac jaki model i firma.. Po prostu wybierz jak najmniejszy.. Pojdz do sklepu i obejzyj je sobie.. Nie zawracaj sobie glowy stabilnoscia - jesli statyw potrafi ustac bez aparatu, to bedzie to to, czgeo ci potrzeba... bo nawet jesli bylby z kartonu to i tak utrzymal by A70 ;-)

XCR
08-03-2004, 11:15
Moj typ to Manfrotto 714SHB. Maly,lekki, poreczny,niedrogi. ldealny do malych cyfrowek.

mroczny
08-03-2004, 12:29
Manfrotto 714SHB
http://www.foto-kurier.com.pl/SKLEP_pliki/manfrotto/nowosci.htm
Jeżeli 480 PLN to znaczy niedrogi, to ja się ptam co w/g ciebie jest drogie :?:

150 to i tak duzo.. Do A70 spokojnie wystarczy statywik a nie statyw.. IMO 50zl gora..
No nie wiem, raczej przydałoby sie coś co nie jest
z kartonu :wink: Po pierwsze stabilność oraz wykonanie, bo jak się nogi rozjeżdzają albo chowają, bo blokada jest zdupiona, to już jest niefajnie. Posłuchaj Vitez;a Hama, Velbon to statywy dla ciebie 8)

Czacha
08-03-2004, 13:50
Tak z czystej ciekawosci - w jakim statywie rozjezdzaja sie nogi pod A70? ;-) Mielismy w FJ takie male plastikowe statywiki po 20zl.. nawet G5 stal stabilnie ;-)

mroczny
08-03-2004, 14:24
Tak z czystej ciekawosci - w jakim statywie rozjezdzaja sie nogi pod A70? Mielismy w FJ takie male plastikowe statywiki po 20zl.. nawet G5 stal stabilnie
Kartonowym, Czacha, KARTONOWYM :wink: Na deszczu to już w ogóle wymięka, chyba że karton wodoszczelny z nóżkami zakończonymi gumą, coby nie odpłynął razem z aparatem 8) Nie, no konstrukcje ogólnie są w miarę stabilne, ale niektóre bardzo dobrze tłumią drgania, są poręczniejsze i łatwiejsze w obsłdze i transporcie.

XCR
08-03-2004, 15:35
Wyszedlem z zalozenia ze kiedys zmienisz A70 na cos bardziej zaawansowanego wiec raczej na pewno wiekszego i ciezszego. Polecam Manfrotto z kilku powodow, przede wszystkim doskonala jakos wykonania i funkcjonalnosc a poza tym jesli kiedys bedziesz chcial sprzedac uzywany statyw na Manfrotto z latwoscia znajdziesz kupca i sprzedasz go w dobrej cenie.

mroczny
20-03-2004, 12:07
jesli kiedys bedziesz chcial sprzedac uzywany statyw na Manfrotto z latwoscia znajdziesz kupca i sprzedasz go w dobrej cenie.
Podoba mi się to stwierdzenie, kupmy statyw, aby go kiedyśsprzedać za dobrą cenę, muszę przyznać, że kupując towary jeszcze takiego powodu nie miałem :lol:
Sprawa tyczy się statywów, tylko że tym razem do G3. Mam na oku kilku kolesi z Kraka, co mi na allegro Velbony Cx440 i DX888 Digi oferują, tylko jakoś sam decyzji podjąć nie chcę, wolę się poradzić naszych expertów i wszystkich forumowiczów, jaki statywik polecają do Canona PowerShot G3 (trochę na nim będzie podowieszane więc masa troszkę większa niżproducenta :wink: ) z półroczną perspektywą zmiany na jakiegoś eoska 300 mark II :?: Czekam na sugestie :roll:

arti100
21-03-2004, 17:53
Ostatecznie jak ci żal kasy to "wystarczy" woreczek wypełniony piaskiem.

mroczny
21-03-2004, 20:51
Ostatecznie jak ci żal kasy to "wystarczy" woreczek wypełniony piaskiem.
Dzięki za sarkazm, ale narazie bawię się słownikami, z lekka wkurzające zajęcie. Rozglądałem się trochę i mam dylemat mięczy velbonem DX 880, CX 660 a sherpą 220.
Bo jak za same nogi manfrotto mam dać 450 PLN i coś koło tego za głowicę 3d to ja dziękuję, postoję :roll:

Leprekan
26-06-2004, 11:33
Ja mam Velbona Sherpa takiego z niezależnym układem nóg i jestem z niego bardzo zadowolony. Stabilny (na EOS 30 + tele), na każdy teren i dokładna, sztywna głowica :D Za cenę ~300 PLN :D :D :D

Przemek Białek
27-06-2004, 17:37
pod a 70 spokjnie starczy Velbon 440 sam mam takieg i jakos robiac zdjecia nocne po 20-30s nieokazal sie jakim niezdarnych gowienkiem.....
na allegro ok 120 zl w Media Markt kupilem go za 135zl! :mrgreen:

babatunde
04-07-2004, 00:55
Widzicie zarowno jedna strona jak druga ma duzo racji! Manfrotto jes bardzo dobra firma robiaca dobre statywy, jest to taka posrednia firma robiaca statywy dla amatorow jak i profesjonalistow. "Przrobiłem" duzo statywow roznych marek zarowno pod kamery amatorskie jak i pod kamery profesjonalne DV-Cam/Beta.
Czego mozna oczekiwac po Manfotto to tego ze bedzie stabilny i trały.
Ale cena w przypadku statywow amatorskch tez jest wazna, mozna kupic statyw wartosci polowy ceny aparatu. Ale wydaje mi sie ze powinno sie szukac statywu ktory kosztuje nie duzo, a ma zalety. A podstatowymi jest to ze bedzie stabilny, trwały (czesto zdarza sie ze po kilkunastu dniach czy kilku tygodniach intensywnego uzytkowania statyw zaczyna szwankowac, przestaja trzymać fiksy czy rozpada sie głowica) oraz w tym przypadku mały (po złożeniu).

Przemek Białek
04-07-2004, 23:26
[ Dodano: 04-07-2004 ]
tomm,

Szukam jakiegos prostego, taniego statywu do A70

ale nie sadze zeby kolo wydawal wiecej na statyw niz dal za swoj aparat - a manfrotto sobie cenia, ale przedewszystkim profesjonalisci!, ktorzy zarabiaja na nim dobry grosik, moim zdaniem Velbon dlaniego jest w zupelnosci jak na chwile obecna...... :idea:

babatunde
05-07-2004, 00:57
To wlasnie mialem na mysli!
Manfrotto jest dobre, ale zarazem drogie...
Gdyby aparat kosztowal 2000-3000 zl to wtedy zasadne byloby wydac na statyw 500-700zl
A w tym przypadku nalezy przyjrzec sie statywom w granicach 100-200 zl
Statyw powinien byc stabilny, nie zbyt lekki i nieduzy po zlozeniu!
Wazna rzecza jest to zeby statyw byl wykonany w miare pozadnie, to znaczy trzeba zwrocic uwage na fixy, wiadomo ze wykonane ze slabego plastiku po kilku miesiacach sie wyrobia i statyw bedzie nadawal sie na smietnik albo do naprawy...