PDA

Zobacz pełną wersję : jaki sklep inetowy w usa?



Sztajfa
27-11-2004, 11:29
witam.mam takie pytanko.nosze sie z zamiarem kupna obiektywu do mojego 300D lecz troszke u nas sa przegiecia z cenami:(
w zwiazku z tym moze ktos moglby mi polecic jakis sklep netowy w stanach gdzie taki osprzet sprzedaja i wysylaja do polski? oczywiscie chodzi o platnosc np visa
pozdrawiam

Jurek Plieth
27-11-2004, 11:32
w zwiazku z tym moze ktos moglby mi polecic jakis sklep netowy w stanach gdzie taki osprzet sprzedaja i wysylaja do polski? oczywiscie chodzi o platnosc np visa
pozdrawiam
Chyba większośc sklepów netowych z USA wysyła towar do PL. Pytanie tylko, czy Ci się to opłaca, bo będziesz musiał zapłacić wszystkie możliwe podatki oraz cło. Według mojej wiedzy jest to niepłacalne :cry:

p13ka
27-11-2004, 13:15
Jurek ma rację. Rąbną Ci cło 5% + VAT 22% (od całości tj. od sumy: wartości szkła + cła + kosztów przesłania) i wyjdziesz na tym jak "Zabłocki na mydle". Było już o tym na forum TU (http://canon-board.info//viewtopic.php?t=612) .
Zresztą wiem z autopsji, że tak będzie. :(

Sztajfa
27-11-2004, 15:05
czyli jednym slowem najlepiej jak ktos tam siedzi i najlepiej niech kupi i przywiezie tutaj??:) w takim razie czy mozece jakies polecic sklepy (w ktorych moze kupowaliscie lub wasi znajomi) gdzie mozna kupic obiektywy, a sklepy sa zaufane:) wtedy przesla do mojej kumpeli w stanach a ona mi przywiezie w grudniu:)
oczywiscie chodzi o sklepy netowe.pzdr

Spontan
27-11-2004, 15:08
www.bhphotovideo.com

Jurek Plieth
27-11-2004, 16:28
czyli jednym slowem najlepiej jak ktos tam siedzi i najlepiej niech kupi i przywiezie tutaj??:)
Z tym też bywają problemy :cry: Np. u nas w Gdańsku dość dokładnie przetrząsają podróżnych przylatujących z USA - był nawet o tym artykuł w lokalnym dodatku do GW. W związku z tym niech ta osoba wyśle kartonik i papiery pocztą, a wiezie tylko goły sprzęt. W ten sposób trudniej celnikowi o udowodnienie przemytu.

Chris
27-11-2004, 16:41
Jurke ma racje - jak bedzie wiozl to samo szklo ew. w pokrowcu z materialu ale bez pudelek. Gdyby celnik sie pytal to jest to jego prywatny sprzet i juz.
a dobry sklep to np.
www.buydig.com

przy okazji zerknij na http://66.245.180.181/canon/rebateclaimform.pdf - do konca roku daja niezle rabaty na szkla, lampy i Rebela

Sztajfa
27-11-2004, 16:51
http://www.bhphotovideo.com/bnh/controller/home?O=productList&A=buyUsed&Q=183198

[ Dodano: 27-11-2004 ]
kurcze zapedzilem sie z cena poprzedniego obiektywu:( inaczej jakos mi sie przeliczylo.
z nalazle tego linka:
http://www.buydig.com/shop/product.aspx?sku=CN75300USMIII
i pytam sie czy tego warto.na poprzedniego o ktorym napisalem mnie nie stac na razie:(
co do tego ze papierow nie mozna przy sobie miec to zdaje sobie z tego sprawe.ale musze powiedziec ze jak bylem w stanach to mnie nie przetrzepywali az tak b artdzo i w sumie do sprzetu sie wogole nie czepiali, czy am papiery, do kogo wioze itp.
moze nie wszedzie tak jest albo trzeba miec niefarta:)

muflon
27-11-2004, 23:12
Ja dorzucę do listy polecanych Amazona. Ja ich traktuję często jako "interfejs" do Adoramy, ale z free shippingiem :-)

Tytus
28-11-2004, 02:16
Ja dorzucę do listy polecanych Amazona. Ja ich traktuję często jako "interfejs" do Adoramy, ale z free shippingiem :-)

ostatnio chciałem tam kupić filtr do odkurzacza i okazało sie, że obok innych rzeczy elektroniki i sprzętu AGD nie wysyłają do UE...

Jurek Plieth
28-11-2004, 11:39
ostatnio chciałem tam kupić filtr do odkurzacza i okazało sie, że obok innych rzeczy elektroniki i sprzętu AGD nie wysyłają do UE...
Trza było korzystać z 'bliższego' Amazona w W. Brytanii - amazon.co.uk :mrgreen:

synoptyk
28-11-2004, 23:43
Dwa adresy pierwszy nigdy nie zawiódł ale droższy http://www.ritzcamera.com/ i drugi zdecydowanie tańszy ale raz zdarzyło się że niby towar był od zaraz ale do wysyłki nie doszło ( ale dwa razy zamówienie dotarło w ciągu dwóch dni - oczywiście w stanach) http://www.inoax.com/items.php?
osobiście nigdy nie było problemy z przywiezieniem w orginalnych pudełkach nowego sprzętu ( może tak mi się szczęściło) w sumie około 8 razy

Jarl Bjorn
29-11-2004, 11:44
Od kilku dni jestem szczęśliwym (mam nadzieję) posiadaczem EOS-a 20D, ktory brat przywiozl mi ze Stanow. Sprzęt został kupiony w sklepie Butterfly (www.butterflyphoto.com), który z czystym sumieniem mogę polecić (terminowa i bezproblemowa realizacja, niskie oplaty za transport, tzw. shipping fee, co tez sie liczy w ogólnym rozrachunku, itp.). Radze jednak poszukac jakiegos znajomego, ktory sciagnie Ci ta maszynę BEZPOŚREDNIO (nie powinno być z tym problemu, do US wyjeżdża np. sporo studentów w ramach Work & Travel i innych programów), a nie zamówieniem pocztowym, ponieważ na jakieś 80% paczka wyląduje na cle. Aparat najlepiej przewieźć rozpakowany, zbijasz wtedy argument że jest to sprzęt na handel. Celnicy niestety doskonale zdają sobie sprawę z dużych różnic w cenie elektroniki między US a socjalistyczną Europą.

Jeśli chodzi o wybór sklepu, pomocny jest serwis oceniający www.bizrate.com (ewentualnie www.pricegrabber.com), który nie tylko wyszukuje Ci najniższą cenę, ale również przedstawia ocenę sklepu (najtańsze nie posiadają Customer Certificate i nie polecam korzystania z nich, dotyczy to np. cytowanego przez jednego z przedmówców sklepu Inoax).

Przy opcji: bezpośredniego zakup internetowy w Stanach + grzecznościowy przewóz przez znajomego jest jeszcze jeden kruczek, kupujący musi być mieszkańcem Stanu, w którym nie obowiązuje podatek od zakupów w Internecie. Np. w najbardziej "czerwonych" stanach, które głosują na demokratów, jak np. NY czy California, podatek wynosi 7%, co przy sprzęcie za np. 1000 USD znacząco zawyża koszty. Pozdrawiam i życzę taniego zakupu w normalnym, niekomunistycznym kraju.

MADNESS
30-11-2004, 00:54
Ja rowniez korzystalem z pomocy sklepu www.butterflyphoto.com polecam wszystko ok

kaczor444
01-12-2004, 01:26
8) Co do wysyłki obiektywu bezposrednio z USA, to chyba raczej napewno odradzam tak jak kulka osob piszcych wczesniej. Zdecydowanie prosciej i taniej jesli przywiezie Ci obiektywik znajoma. Na granicy (przynajmniej na okeciu) nie powinno byc zadnego problemu osobiscie wwozilem eosa 300d + olka 8080 luzik totalny( +w plecaku nieco wiecej elektroniki ). Jesli chodzi o internetowe sklepy, to wczesniej wspomniane:
www.buydig.com (choc am ciezko bylo mi sie dodzwonic i zapytac o szczegoly)
www.bestbuy.com
www.circuitcity.com
2 ostatnie to cos w rodzaju media markt wiec jesli znajdziesz gdzies ciekawa cenne to mozna samemu pojsc i kupic, zdarzaja sie tesh oferty tylko on line czyli zamawiasz towar przez neta z okolo 100$ znizka pod warunkiem ze odbior osobisty, ale trzeba trafic . Jednak jesli interesuje Cie zakup on line to polecam wczesniej wspomniane nazwalbym to kombajny cenowe. Strony na ktorych wpisujc poszukiwany model otrzymyjesz wynik cenowy w duzej ilosci sklepow internetowych.
www.bizrate.com
www.pricegrabber.com
lub poprostu zakupy na www.yahoo.com

:D