PDA

Zobacz pełną wersję : [Platon] - portrety znanych



iczek
07-09-2006, 11:16
http://www.platonphoto.com/index.html

Zodiakalny Rak
07-09-2006, 11:25
Nie wiem jeszcze czemu ale mniej do mnie przemawiaja takie portrety ... hymnnn ... teatralne. Latwiej i przyjemniej trafiaja do mojej wyobrazni portrety sytuacyjne, w wyrazna "uwieczniona chwila" na twarzy, cos tam prezentujaca, cos co mozna sobie dointerpretowac lub dopowiedziec. Juz wiem, chyba brakuje mi tam jakiegos przekazu. Ale, moze to i dobrze, ze nie ma sztampy, zawsze mozna sie czegos nowego nauczyc, podgladnac itede ...

pozdrawiam,

iczek
07-09-2006, 11:45
Rak'u - a ja wlasnie na odwrot, zdecydowanie lubie stylizacje i "przegięcie" w portretowaniu.
I tutaj doszukiwalbym sie dokladnie tego, o czym piszsz - "przekazu".
Wlasnie stylizacja i "udziwnienie" daje szanse autorowi na zalączenie do zdjecia przekazu, jak EXIF'a :)

Zdjecia z natury, o ktorych wspomniales często nie oddaja zamiaru autora. Zapewne masz racje, ze moga oddać klimat czlowieka, srodowisko itp, ale w wiekszosci to sa ludzie sztuki wiec musza byc podani na tacy artyzmu lub próby artyzmu ;)

pzdr

Zodiakalny Rak
07-09-2006, 12:11
Rak'u - a ja wlasnie na odwrot, zdecydowanie lubie stylizacje i "przegięcie" w portretowaniu.
I tutaj doszukiwalbym sie dokladnie tego, o czym piszsz - "przekazu".
Wlasnie stylizacja i "udziwnienie" daje szanse autorowi na zalączenie do zdjecia przekazu, jak EXIF'a :)Kazdy ma swoje widzimisie i poglad na rozne sprawy, z gustami sie nie dyskutuje. Zarty zostawiam bez literek.


Zdjecia z natury, o ktorych wspomniales często nie oddaja zamiaru autora. Zapewne masz racje, ze moga oddać klimat czlowieka, srodowisko itp, ale w wiekszosci to sa ludzie sztuki wiec musza byc podani na tacy artyzmu lub próby artyzmu ;)No nie do konca sie zgodze:
1. "Zdjecia z natury, o ktorych wspomniales często nie oddaja zamiaru autora." - zgoda
2. "... ale w wiekszosci to sa ludzie sztuki wiec musza byc podani na tacy artyzmu lub próby artyzmu" - i tego nie kupuje (up to now), dlaczego -> przyklad: Jan Peszek, ustylizuj i zrob co chcesz w zamysle jako autor portretu Peszka, co Ci wyjdze nawet jesli osiagniesz 100% tego co chciales -> MASKA nalozona na swietnego aktora, ktory moze nawet grac role samuraja bez poznania sie przez rodowitych samurajow.

Reasumujac, zdjecie / portret Peszka jak kupuje bulke slodka drozdzowke i/lub paczka w sklepiku z jego lekkim grymasem zadowolenia z tego, ze za chwile zje cos dobrego jest dla mnie wazniejsze po 1000 kroc niz ucharakteryzowanie go na "cobystamchcialjakofotograf".

Ale oczywiscie nie sprzeczam sie z Twoim gustem i opinia - szanuje ja, ale nie pozwolilbym sobie na zarty z tego co dla Ciebie jest wazne. Nie majac nic przeciwko Twoim ...

EDIT: dla potwierdzenia odpowiedz na jedno pytanie: czy nie jestes zadowolony ze swoich portretow stoczniowcow, ktore ja uwielbiam ogladac?

pozdrawiam,

iczek
07-09-2006, 12:18
szanuje ja, ale nie pozwolilbym sobie na zarty z tego co dla Ciebie jest wazne. Nie majac nic przeciwko Twoim ...
pozdrawiam,


Matko, ales ty sztywny Rak'u.. :(

EOT

Zodiakalny Rak
07-09-2006, 12:22
Matko, ales ty sztywny Rak'u.. :(

EOTPrzeciwnie, jestem dusza towarzystwa i potrafie sie smiac z siebie. Tylko jak pisze o dosc istotnych rzeczach dla mnie: tego co widac po ludzkich twarzach na zdjeciach (a przewaznie biede i styranie zyciem) to jakos mi niezbyt wesolo ...

przepraszam i juz na prawde EOT


pozdrawiam,

Przemoc
07-09-2006, 12:49
Ciekawa rozmowa. Wtrącę swoje trzy grosze. Zacznę od tego, że zdjęcia te bardzo mi się podobają.
Myślę, że ludzie, których fotografie znalazły się w tej galerii oczekują od autora pewnej kreacji, wsparcia wizerunku. Nie są zainteresowani fotografiami "z natury" bo te odbierają im część pieczołowicie budowanej, medialnej "prawdy" na ich temat. Na tych zdjęciach są ciekawi, często odmłodzeni przez wizaż, jakby lepsi niż w rzeczywistości.
Chcę przez to powiedzieć, że fotografia pełni zawsze jakąś rolę, szczególnie portret, w tym przypadku celem nie było pokazanie prawdy (którą woli Zodiakalny Rak), autor dodał coś od siebie do wizerunków swoich modeli.

Zodiakalny Rak
07-09-2006, 12:56
...
Myślę, że ludzie, których fotografie znalazły się w tej galerii oczekują od autora pewnej kreacji, wsparcia wizerunku. Nie są zainteresowani fotografiami "z natury" bo te odbierają im część pieczołowicie budowanej, medialnej "prawdy" na ich temat. ...
Chcę przez to powiedzieć, że fotografia pełni zawsze jakąś rolę, szczególnie portret, w tym przypadku celem nie było pokazanie prawdy ..., autor dodał coś od siebie do wizerunków swoich modeli.Hymnnnn, nikt tego nie podwaza, wrecz przeciwnie: przyjmujemy, ze tak jest i tak ma byc w wydaniu autora, ale ... pisalismy mniej / bardziej powaznie o swoich preferencjach w tym zakresie. I juz nie wrocimy do pisania bo 2 * EOT. :lol:

pozdrawiam,

Rootsman
14-09-2006, 03:02
http://www.platonphoto.com/index.html

Zdjęcia cieńkie jak barszcz. Dziwie się że gość odniósł taki sukces. Własny styl jest istotny, ale na jego fotkach nie widać żadnego stylu, i jeszcze te białe, nudne tła. Mysle że gdyby na tych zdjęciach nie było znanych ludzi to nikt by nie zwrócił uwagi na jego twórczość.
Dla kontrastu zaprezentuje Matthew Welcha http://www.matthewwelchphoto.com/
W tym portfolio nie mozna się nudzić.

beachcomber
19-09-2006, 18:48
ten matthew dobry jest tez, ale platon lepszy. i nie uwazam, ze mozna sie nudzic ogladajac jego portfolio.

Kalina
19-09-2006, 18:58
Platon realizuje znana prawde - chcesz byc slawny fotografuj slawy.
Bardzo przyzwoita technika. Ale wpada w sztampe. Te same portrety z aureolka w tle. Bardzo dobrze oswietlone, ale ma sie wrazenie, ze te twarze wyrazaja to samo. Dletaego duzo fajniejsze sa te zdjecia bardziej zyjace.

romanchch
20-09-2006, 18:39
rootsman, jak mozesz pisac takie rzeczy???!!! obrazasz platona, ktorego estetyka ci po prostu nie lezy, mialbys prawo tak gadac gdybys zrobil choc jedna fote tej jakosci i podobnie ciekawa, ale tak? oba pf sa swietne...

kris75
21-09-2006, 21:58
tak, to bardzo dobry fotograf ten caly platon, wie jak robic portrety znanych osob.

shaqi
23-09-2006, 10:27
a tak propos kto to jest ten platon??

Vitez
23-09-2006, 10:59
a tak propos kto to jest ten platon??

Taki filozof ;)