PDA

Zobacz pełną wersję : ramka w PS - pomożecie ?



iczek
05-09-2006, 17:09
Oto strona Pascala
http://pascalrenoux.free.fr/Portraits4.html

Tak sobie ogladam te fotki i widze, ze on te ramki to se cwaniura robi na 99% w PsS
Czy ktos da mi szybki przepis na takie fajne rameczki?
Widze stroke, cien, troche winiety..?

Niby probowalem, ale moja znajomosc PS nie wystarcza.... :(

Najchetniej bym sobie zrobil taka warste i zdjecia pod to podkladal...

Jakie pomysly na przykładzie?

akustyk
05-09-2006, 17:27
a jakbys sobie tak rolke najtanszego slajdu przeswietlil (na bialej scianie) i potem poskanowal z ramkami?

najprostsze rozwiazania sa czasem najlepsze

Czacha
05-09-2006, 17:28
Tez pomyslalem o warstwie z ramka, a pod to zdjecie. Pocieniowane nachodzenie na 2gie zdjecie to juz chyba rozmycie krawedzi i nic wiecej.

Widzialem kiedys patent rozmycia polaczony z pedzlem w stylu "spray". Nie powiem dokladnie jak to sie robilo bo nie mam w pracy photoshopa.. a na pamiec nie powiem bo az tak dobrze go nie znam ;)

EDIT mam w domu zrobione akcje na ramki w stylu Hasselblada, Polaroida itp. Moge potem zamiescic link do nich.. chociaz to troche smieszne takie dorabianie analogowych ramek do zdjec z cyfry ;)

Tomasz1972
05-09-2006, 17:39
Moim zdaniem ( nie mam PSa pod ręką ) : nowa warstwa , wypelnij czarny 100% , zaznaczenie prostokątne ( miejsca gdzie nie ma być ramki , w tym przypadku kwadrat ), wtapianie koło 25 , delete .

Kubaman
05-09-2006, 17:43
sprawa nie jest prosta, ale da się zrobić - musisz zapisać akcję.
jak dla mnie to powinno się to zrobić poprzez funkcje stroke na zdublowanej wartwie, a następnie maskę gradientu. Nie wiem jeszcze tylko jak wprowadzić te zniekształcenia, ale to chyba da się ustawić w paramertach warstwy. Pogrzebię.

mkd
05-09-2006, 17:44
nowa warstwa > wklejasz zdjęcie > add a layer style (na dole palety warstw) > inner glow (regulujesz parametry)

jesli chcesz miec to pod ręką:
paleta style > New Style

jeśli chcesz mieć to na osobnej warstwie:
paleta warstw > zaznaczenie warstwy > na ikonie styli przy nazwie warstwy prawą myszą > create layer > tworzy się grupa, dolna warstwa grupy to "nośnik" czyli zdjęcie - wystarczy teraz podmieniac zawartość tej warstwy, ew. kopiować warstwe górną nad nowo wklejone zdjęcie i grupować.

pozdrawiam.

Kubaman
05-09-2006, 17:52
wydaje mi się że nie tędy droga - koleś ma ewidentnie zrobioną deformację "beczkową", czyli operuje zaznaczeniem IMHO

EDIT: chociaż, może to tylko złudzenie i nie ma dystorsji..

mkd
05-09-2006, 18:03
taką beczkę mozna zasymulować też automatycznie na warstwie powstałej po rozdzieleniu warstw:
filter > distort > spherize


ogólnie efekt jest zbliiżony do tego na zdjeciach, a na pewno szybszy niż żmudne machanie blurem i dopasowywanie rozmyć.

iczek
06-09-2006, 09:57
mkd - to nie takie chop siup. Tędy tez szedlem i wychodzi kupa. Krawedzie ramki sa ostre, a wnetrze zdeformowane i rozmyte.
Kubaman - jak cos naskrobiesz to daj znac, bo chyba masz najlespze rozwiązanie. Ja nadal kombinuje ale na razie marniocha :(

DoMiNiQuE
06-09-2006, 10:16
Pierwszy pomysl jaki przychodzi mi do glowy wyglada tak

- nowa warstwa
- crtl+a -> stroke (powiedzmy 40px)
- klikamy na warstwie z controlem
- DEL
- ctrl+shift + I
- klikamy na obrazku prawym -> Feather -> wpisujemy na ile px ma nam wtapiac (powiedzmy 25px)
- majac ustawiony czarny kolor jako tlo klikamu ctrl+backspace
- pozniej bawimy sie opacity i ewentualnie mieszaniem.
- na koniec mozna dodac zblurowana ramke na kilka pixeli

Mysle, ze pokombinowanie z parametrami przyniesie lepsze lub gorsze ofekty ;)

iczek
06-09-2006, 10:21
ctrl+a...?nie kumam zaznaczenie i stroke?
idac tymi skrotami z klawiatury nic sie nie robi,.... czy aby na pewno dobre to skróty ?:)
Cosik nie dziala ta opcja Dominique... :(
Kompletnie sie nie znam na Ps albo cosik za duze skróty myslowe porobiles.

DoMiNiQuE
06-09-2006, 10:26
ctrl+a...?nie kumam zaznaczenie i stroke?
idac tymi skrotami z klawiatury nic sie nie robi,.... czy aby na pewno dobre to skróty ?:)

Sorry iczek, ale ja tak z przyzwyczajenia ;)
Moze masz Maca? Wtedy CMD+A ;)
ctrl+a czyli Select -> All :) A stroke po to abys nie musial recznie bawic sie w precyzyjne zanzaczanie obszaru, ktory chcesz wypelnic :)

iczek
06-09-2006, 10:28
No ok, ale jakos idac dalej (mam PC) to nie cholery nic sie nie tworzy, nie mowiac o ramce :)
Ja chyba dyletant jestem...
stroke zewnetrzny czy wewnetrzny?

Ja pirerdziele, chyba sie na kurs zapisze ;)

A mozesz to przeciwczy na obrazku jakims... ja ma obrazek jako tło i dalej robie wedlug twojego przepisu ... i kupa.


Aaaaaaaaaaaaa .. .ty robisz stroke z listy Edit a nie wlasciwosci warstwy.. :)

Zodiakalny Rak
06-09-2006, 10:31
@DoMiNiQuE moze tutorial?

DoMiNiQuE
06-09-2006, 10:31
iczek, moze Ci po prostu skroty klawiszowe siadly? czasem tak sie dzieje w CSach.

stroke wewnetrzne :)

DoMiNiQuE
06-09-2006, 10:34
@DoMiNiQuE moze tutorial?
Chwilowo nie mam czasu na skrinszotowanie i dokladny opis :( Iczek zaraz sam do tego dojdzie :) i moze sie okazac, ze zupelnie nie bedzie zadowolony z efektu jaki mozna uzyskac ta metoda ;) (imo da sie, tylko trzeba pokombinowac z parametrami choc napewno mozna dojsc do tego na wiele sposobow)

iczek
06-09-2006, 10:36
dobra, spoko, rozumiem, bede walczyl, krok po kroku :) Mam jednak wrazenie, ze to juz probowalem, ael zobaczymy :) Dzieki D.

Jac
06-09-2006, 10:45
ale nakombinowaliscie :mrgreen: to jest banalne ;-)
robi sie to tak:
1. ctrl+a
2. select/modify/border (powiedzmy 5px)
3. select/modify/smooth (powiedzmy 20px)
4. delete (background color musi byc ustawiony taki w jaki kolor ma przenikac czyli czarne)
5. ctrl+a
6. select/modify/border (powiedzmy 50px)
7. alt+ctrl+d (nie pomylic z del :mrgreen:) i powiedzmy 50px
8. del
9. ctrl+d
i mozna podziwiac :lol:

a i jeszcze jedno punkt 8 mozna wykonac kilka razy jesli ma byc mocniej wtopione
(wiekszy "efekt rurki" :mrgreen:
edit: no tak nie dokonca efekt rurki no ale mozna podciagnac ;-))

Zodiakalny Rak
06-09-2006, 10:49
@Jac a moze ty masz czas na tutorial - mnie na razie te skroty przerazaja?

Jac
06-09-2006, 10:52
@Jac a moze ty masz czas na tutorial - mnie na razie te skroty przerazaja?

:shock: sorry prosciej sie nie da!

Zodiakalny Rak
06-09-2006, 10:58
Chwilowo nie mam czasu na skrinszotowanie i dokladny opis :( Iczek zaraz sam do tego dojdzie :) i moze sie okazac, ze zupelnie nie bedzie zadowolony z efektu jaki mozna uzyskac ta metoda ;) (imo da sie, tylko trzeba pokombinowac z parametrami choc napewno mozna dojsc do tego na wiele sposobow)


:shock: sorry prosciej sie nie da!

Skrinszotowanie - nie mialem zamiaru powodowac u Ciebie wytrzeszczu!
Nie wszyscy na CB sa obeznani z PSem i wykorzystuja go jak widelec przy sniadaniu.

Chyba o tym zapomniales Jac?

Jac
06-09-2006, 11:05
sorry ale jak nie wiesz gdzie masz na klawiaturze ctr i alt to screenshot nic nie pomoze.. no chyba zebym zdjecia klawiatury porobil?

iczek
06-09-2006, 11:08
Matko, panowie :) Jac dzieki za wskazowki i nie denerwuj sie tak, a Rak'u faktycznie mozna to zrobic bez screenow, ktore sa czasochlonne i nie kazdy ma na to czas :) Nie nadwyręzajmy pomocnego ramienia naszych kolegow.

Jac
06-09-2006, 11:10
ja sie nie denerwuje wrecz przeciwnie ;-)
a co do ramki to wszytkie px musisz sobie ustwaiac wedlug wlasnego "widziCisie" ;-)

iczek
06-09-2006, 11:12
Jac - jedn pytanie. Rozumiem, ze te operacje wykonuje na obrazku tak,,,? A nie na nowej warstwie?
Wiem, ze banalne pytania... :(

Dla tych co maja problem to obrazek musi bycc jako tlo oczywiscie.
Efekt jest bardzo fajny i dziekuje JAC za pomoc. Dla jednym po podstawy, dla innych jak widac szczyt - jak dla mnie :)

Zodiakalny Rak
06-09-2006, 11:42
sorry ale jak nie wiesz gdzie masz na klawiaturze ctr i alt to screenshot nic nie pomoze.. no chyba zebym zdjecia klawiatury porobil?Dziekuje - nie trzeba.

Jac
06-09-2006, 13:53
Jac - jedn pytanie. Rozumiem, ze te operacje wykonuje na obrazku tak,,,? A nie na nowej warstwie?
tak, ramka to juz u mnie ostatni proces obrobki zdjecia, czyli jak juz mamy wszystko na jednej warstwie - czyli background czyli nie na warstwie ;-) a tlo


jasne, pozniej bedzie, ze to ja jestem be mimo tego ze chcialem pomoc, tak to zgrabnie zrobiles ;-)

wiec zeby nie bylo :mrgreen:
wszytkie opcje masz w jednym menu...

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img235.imageshack.us/img235/6056/screencbqo0.jpg)

i tak wyglada ta "wewnetrzna" ramka... ale nie moglem sie powstrzymac i dodalem swoja (zewnetrzna) :mrgreen:

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img179.imageshack.us/img179/9131/img39114cbjpghm9.jpg)


taka ramka dobrze sie sprawdzi tam gdzie jest raczej jasne tlo na ciemnym trzeba by pewnie sie troche pobawic w winiete ;-) ale to pewnie w nastepnym odcinku

Zodiakalny Rak
06-09-2006, 14:17
Pani PSYCH... zawsze dziala na wyrzuty sumienia (ale tylko u dobrych ludzi). :wink:

dzieki i pozdrawiam,

rysiaczek
06-09-2006, 14:59
Hmm a moze cos takiego?

Zodiakalny Rak
06-09-2006, 15:04
A to nie to samo tyle, ze przy innych wartosciach px i bez zewnetrznej?
Inaczej, podaj "przepis" na ta ramke.

BTW
jak sie patrze na te fotke to mi sie mieni w oczach - szczegolnie na tej bialej bluzce

pozdrawiam,

Jac
06-09-2006, 15:09
ta ramka rysiaczka to albo sa kroki 1-4 albo od 5-8 w zaleznosci od filozofi czy wtapiamy w czarne czy dorysowywujemy czarne ;-)

rysiaczek
06-09-2006, 15:16
u mnie sa dwie - jedna na stale z czarna obramowka, druga na wierzchu robi za lekka 'ramkowa' winiete.
Przepisow na ramki jest od groma - wg mnie najprosciej czarna ramka, zaznaczenie, outerglow na czarno.
Druga to samo, tyle ze free transform i warp do tego wg upodoban...

EDIT: hmm moze za delikatna winieta i srednio ja widac...
EDIT2: mozna na jednej ramce i prosciej:)

slawek2b
07-09-2006, 10:35
Efekt tej ramki można uzyskać w PS, stosując na warstwie/duplikacie zdjęcia efekt Layer Style/Inner Glow. W funkcji Blend Mode zamiast Screen ustawiaj Multiply z Opacity np 60%, kolor zamiast jasnego zmień na 100% Black/żeby ramka była neutralna. Przykładowo rozmiar/Size na 130px, Choke na 15% i Range na 100%. Można to zapisać jako New Style, będzie dostępne do innych zdjęć w palecie Styles po jednym kliknięciu.

rysiaczek
07-09-2006, 13:41
Efekt tej ramki można uzyskać w PS, stosując na warstwie/duplikacie zdjęcia efekt Layer Style/Inner Glow. W funkcji Blend Mode zamiast Screen ustawiaj Multiply z Opacity np 60%, kolor zamiast jasnego zmień na 100% Black/żeby ramka była neutralna. Przykładowo rozmiar/Size na 130px, Choke na 15% i Range na 100%. Można to zapisać jako New Style, będzie dostępne do innych zdjęć w palecie Styles po jednym kliknięciu.

zonk:rolleyes:

Czacha
07-09-2006, 13:56
U mnie dziala - wiec jaki znow zonk? ;)

rysiaczek
07-09-2006, 14:20
U mnie dziala - wiec jaki znow zonk? ;)

To, co opisal Slawek2b to zwykla ramka z czarnym glow'em do wewnatrz.. nie zalatwia ona sprawy dystorsji tegoz glow'a - zwroc uwage na ramki z pytania iczka, tam to ladnie widac (szczegolnie na jasniejszych zdjeciach - cos a'la ramkowa winieta).

slawek2b
07-09-2006, 15:49
zonk:rolleyes:
Rysiaczek, tak patrzac na Twoja ramke z postu nr 29 nijak nie potrafie dopatrzec sie "a`la ramkowej winiety". Moze by tak wiecej rzetelnosci a mniej emocji? ;-) Wszyscy widzimy to samo, jednak kazdy inaczej?

rysiaczek
07-09-2006, 22:45
Rysiaczek, tak patrzac na Twoja ramke z postu nr 29 nijak nie potrafie dopatrzec sie "a`la ramkowej winiety". Moze by tak wiecej rzetelnosci a mniej emocji? ;-) Wszyscy widzimy to samo, jednak kazdy inaczej?

Popieram Cie Slawku w 100% - wiecej rzetelnosci, a mnie emocji... luz, to tylko ramka i zdjecie....:rolleyes:

Spojrz na rogi zdjecia - zauwaz, ze jest tam nieco wiecej glow'a od ramki do wewnatrz, niz np w srodku ramki. I mysle, ze przede wszystkim o wlasnie taki efekt chodzilo iczkowi, gdy prosil o pomoc, a nie prosta ramke z glow'em do wewnatrz - z czym jestem pewien, ze by sobie poradzil.

Tomasz1972
07-09-2006, 22:47
naprawdę nie wiem o czy mówicie ;) Dla mnie zwykła czarna ramka + lekka winieta ;) Pokażcie mi co Wy widzicie bo chyba monitor wywalę ;)

Madroz
07-09-2006, 23:56
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://madroz.w.interia.pl/IMG_7540.jpg) Zrobiłem gotową AKCJĘ jak ktoś chce to:
madroz@interia.pl

<połączone>

Można regulować 2 parametry grubość ramki i ilość rozmycia.

2marekm
10-12-2007, 23:27
A jak zrobić taką ramkę ? O ile z czarnym obramowaniem nie ma problemu, to już z czerwoną obwódką nie wiem jak sobie poradzić.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c01b076ba6d3a826.html#codes

Musical box
10-12-2007, 23:46
1
-na otwartym zdjęciu wchodzisz w Image -> Canvas Size...
-zaznaczasz relative
-canvas extension color masz ustawiony na black
-w width i height: wpisujesz np. po 20 pixeli
-klikasz OK
2
-otwierasz ponownie okno canvas size...
-zmnieniasz canvas extension color na other, gdzie wybierasz czerwony
-w w width i height: wpisujesz np. po 3 pixele
-klikasz Ok
3
-powtarzasz czynność 1

pozdrawiam Michał

2marekm
11-12-2007, 00:41
Dziękuję, dobry sposób. W międzyczasie zrobiłem inaczej ale jest to bardziej pracochłonne.

grzbiet
11-12-2007, 14:50
Spróbuj tego plugina do PS-a:

http://illustrator.pluginsworld.com/plugin.php?directory=adobe&software=illustrator&plugin=451&plug=solidborder

Szybko, łatwo i przyjemnie.

2marekm
11-12-2007, 16:11
Chyba nie da rady umieścić czerwonej obwódki w środku czarnego obramowania.Na zewnątrz nie ma problemu, ale na środku niemożliwe.A może się jednak mylę ?

Anvers
11-12-2007, 17:10
Chyba sie mylisz:)
Robisz: Background copy/Edit/Stroke 20piks czarnego/Stroke 10piks czerwone/Stroke 9 piks czarne.
I zrobione :)
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
znaczy 9 nie 19 :)

2marekm
11-12-2007, 20:57
Mówimy o dwóch różnych rzeczach. Chodziło mi o plugina do Photoshopa, w którym prawdopodobnie...niemożliwe to co napisałem w poście #45.

Vitez
12-12-2007, 13:29
Mówimy o dwóch różnych rzeczach. Chodziło mi o plugina do Photoshopa, w którym prawdopodobnie...niemożliwe to co napisałem w poście #45.

Używaj cytatów, wtedy będzie wiadomo do czego się odnosisz.

Kabu
12-12-2007, 22:57
No to i ja się coś zapytam, czasem na niektórych prezentowanych zdjęciach spotkałem taką ramkę do środka gdzie brzegi są rozmyte (i z tym nie mam problemu) ale pojawia się dodatkowo element ramki na 1px jakiegoś koloru właśnie na końcu tego rozmycia, czyli jakby oddzielał ostre od rozmycia. Jak zrobić coś takiego? Wybaczcie ale nie mam przykładu.

marekb
12-12-2007, 23:14
ja sobie wymyśliłem ramkę w ten sposób:

zaznaczenie prostokątne, odwrotnośc, zaznaczenia, nowa warstwa wypełnienia, gradient, styl romb, kąt 0,zaznaczone "odwrotnie", rozmycie gauss.

i wychodzi cos takiego:

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img144.imageshack.us/img144/3914/11plener2pj4.jpg)

KrzysiekRally
15-12-2007, 01:08
A jak zrobić taką ramkę ? O ile z czarnym obramowaniem nie ma problemu, to już z czerwoną obwódką nie wiem jak sobie poradzić.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c01b076ba6d3a826.html#codes

Ja na przykład robię taki motyw poprzez zwiększanie obszaru roboczego i tyle :)
Najprostszy sposób. Nagrywam całą akcję i seriami lecę po wszystkim co mam aktualnie do obrobienia :)

PATIszon
24-10-2008, 20:34
Ja na przykład robię taki motyw poprzez zwiększanie obszaru roboczego i tyle :)
Najprostszy sposób. Nagrywam całą akcję i seriami lecę po wszystkim co mam aktualnie do obrobienia :)

Pozwole sobie odkopac temat, bo ja, jak ktos tu juz napisal nie posluguje sie PS-em jak widelcem przy sniadaniu i mam kilka pytan :?::?::mrgreen:
Wlasciwie jedno:

jak zrobic ramke do zdjec taka jak chce to wiem, ale jak potem zrobic zeby ona byla gotowa, najlepiej z podpisem i zebym nie musiala robic jej za kazdym razem jak obrabiem 150 zdjec z zawodow :evil:

A ramka mnie interesuje taka zwykla jak to:


https://canon-board.info/imgimported/2008/10/586a41516df2cb81-1.jpg
źródło (http://images50.fotosik.pl/23/586a41516df2cb81.jpg)

Dziekuje bardzo za lopatologiczna odpowiedz.