PDA

Zobacz pełną wersję : Bylo-"dlaczego dSLR" - z domieszka Nikona



kfaz
22-11-2004, 09:32
Witam,
1. mam maly dylemat... czy warto kupic lustrzanke cyfrowa?

2. moj wybor padl na EOS 300D KIT i w pozniejszym czasie lepszy obiektyw.

3. Jestem zwyklym uzytkownikiem lubiacym fotografowac, nie mam aspiracji do robienia zdjec artystycznych ale zalezy mi na jakosci.

1. TAK jesli nie przeszkadza Ci jej rozmiar :0

2. Ja bym polecal D70, pieniadze niewiele wieksze a aparat duzo przyjemniejszy :)

3. Jesli zalezy Ci na jakosci to strzelaj w lustrzanke i zapomnij o szumach z kompaktow.

Ja wyznaje zasade, ze jesli Cie stac na dobry aparat to lepiej zebys to Ty ograniczal aparat niz aparat ma ograniczac Ciebie :)

p13ka
22-11-2004, 10:36
2. Ja bym polecal D70

Polecasz D70 na forum użytkowników aparatów marki Canon :?:
Wydaje się to trochę nie na miejscu :roll:
A można wiedzieć dlaczego nie polecasz 10D :?:

Vitez
22-11-2004, 12:46
2. Ja bym polecal D70

Polecasz D70 na forum użytkowników aparatów marki Canon :?:
Wydaje się to trochę nie na miejscu :roll:
A można wiedzieć dlaczego nie polecasz 10D :?:

Zapewne kolejny Nikoniarz szpieguje nas tu ;)

kfaz
24-11-2004, 05:23
Polecasz D70 na forum użytkowników aparatów marki Canon :?:
Wydaje się to trochę nie na miejscu :roll:
A można wiedzieć dlaczego nie polecasz 10D :?:

No tak zapomnialem, ze Canon to jedyna sluszna marka i nie mozna zdradzac religii ;)

A dlaczgo nie polecam D10?? Bo nie mialem go w reku wiec ciezko mi cokolwiek powiedziec o tym aparacie. Nikonen sie troche bawilem i dla mnie jest przyjemniejszy od 300D o ktorym byla dyskusja.

p13ka
24-11-2004, 09:40
No tak zapomnialem, ze Canon to jedyna sluszna marka i nie mozna zdradzac religii ;)

A dlaczgo nie polecam D10?? Bo nie mialem go w reku wiec ciezko mi cokolwiek powiedziec o tym aparacie. Nikonen sie troche bawilem i dla mnie jest przyjemniejszy od 300D o ktorym byla dyskusja.

Odpowiedź prowokacyjna i nic nie wnosząca. :roll:
Skoro już polecasz D70 człowiekowi, który rozpoczynając ten wątek napisał o przyzwyczajeniu do marki Canon, i robisz to na forum użytkowników aparatów Canon, to powienieneś bardziej się postarać i spróbować mocniej uzasadnić swoją rekomendację. Stwierdzenie, że D70 jest przyjemniejszy to wybacz, ale trochę za mało - zbyt subiektywne. Twój tekst byłby zapewne wystarczający na forum dyskusyjnym użytkowników NIKONA (http://forum.nikon.org.pl/) ale wydaje mi się, że tutaj nie.
Nie wątpię, że sprzęt Nikona jest świetny i dlatego uważam, że gdybyś rozwinął swoją wypowiedź to byłoby to z korzyścią również dla tych, którzy wciąż mają dylemat typu "co wybrać" i czytają różne fora. :)

kfaz
25-11-2004, 03:48
Twój tekst byłby zapewne wystarczający na forum dyskusyjnym użytkowników NIKONA (http://forum.nikon.org.pl/) ale wydaje mi się, że tutaj nie.
Nie wątpię, że sprzęt Nikona jest świetny i dlatego uważam, że gdybyś rozwinął swoją wypowiedź to byłoby to z korzyścią również dla tych, którzy wciąż mają dylemat typu "co wybrać" i czytają różne fora. :)

Teraz Ty prowokujesz ;-)
Co ma Nikon czego nie ma 300D?
-zmianie sposobu pomiaru swiatla
-dzialajace USB
-porzadna obudowe (chociaz 300D tez da sie przezyc, nie wiem jak jest ze szczelnoscia Nikona)
-mniejszy crop (aczkolwiek nieznacznie)
-synchronizacje z krotkimi czasami lamp

Vitez
25-11-2004, 12:03
Co ma Nikon czego nie ma 300D?
-zmianie sposobu pomiaru swiatla

300D ma matrycowy i obszarowy (pod *) - zupelnie wystarczaja w sprzecie wycelowanym w taka a nie nna grupe odbiorcow. D70 ma za to punktowy.

-dzialajace USB
Jak ci port USB w 300D nie dzialal to do serwisu a nie inne body kupujesz ;) . Pierwsze slysze by cos z USB w 300D nie dzialalo.

-porzadna obudowe (chociaz 300D tez da sie przezyc, nie wiem jak jest ze szczelnoscia Nikona)
Wrzuc do wody to sie przekonasz ;)

-mniejszy crop (aczkolwiek nieznacznie)
Argument na poziomie "a D70 to ma moooreeee" :lol:


-synchronizacje z krotkimi czasami lamp
300D tez ma. Tylko czas synchronizacji inny. A teraz podaj przyklady kiedy ta roznica w czasie synchronizacji jest bardzo znaczaca?
Argument na poziomie "a migawka elektroniczna w D70 przejawia bloooooomiiing" :lol: .

Ogolnie... argumenty bez sensu - czepianie sie *******ek, detali w budowie czy specyfikacjach. Kazdy wybierze dla siebie cos odpowiedniego i zadna *******ka nie zmieni faktu ze sa to sprzety tej samej klasy jesli do 300D wgra sie hak firmware.
Ale dorzuce tu konkurenta - 10D uzywany bywa tanszy niz D70. A jest (wg mnie) lepszy.
Poza tym ... przerzuce zaraz kilka ostatnich postow do innego podforum, bo robimy tu mini wojenke systemowa a to nie temat podforum Canon dSLR :roll:

muflon
25-11-2004, 13:27
Co ma Nikon czego nie ma 300D?
-zmianie sposobu pomiaru swiatla

300D ma matrycowy i obszarowy (pod *) - zupelnie wystarczaja w sprzecie wycelowanym w taka a nie nna grupe odbiorcow. D70 ma za to punktowy.
I to moim zdaniem jest jedyna naprawdę widoczna przewaga Nikona. Niestety, Canon politykę ma jaką ma... Ale hmm.. doczekaliśmy się sensora krzyżowego w 20D, to może kiedyś i spota się doczekamy w "jednocyfrowym" body? ;-)

[ Dodano: 25-11-2004, 12:29 ]

(..)
Ooo, nie dość że nikoniarz, to jeszcze makjuzer :mrgreen: ;-)

kfaz
01-12-2004, 00:46
Ogolnie... argumenty bez sensu - czepianie sie *******ek, detali w budowie czy specyfikacjach. Kazdy wybierze dla siebie cos odpowiedniego i zadna *******ka nie zmieni faktu ze sa to sprzety tej samej klasy jesli do 300D wgra sie hak firmware.
Ale dorzuce tu konkurenta - 10D uzywany bywa tanszy niz D70. A jest (wg mnie) lepszy.
Poza tym ... przerzuce zaraz kilka ostatnich postow do innego podforum, bo robimy tu mini wojenke systemowa a to nie temat podforum Canon dSLR :roll:
Na moim laptopie czeka przygotowana odpowiedz na Twojego posta :) ale uniwerek am problem z bezprzewodowka i nie mam jak wyslac :(

[ Dodano: 30-11-2004 ]



(..)
Ooo, nie dość że nikoniarz, to jeszcze makjuzer :mrgreen: ;-)

Akurat teraz 300D trzaskam :-P ale F90X lepiej w moim reku lezal ;-)

Niestety dzisiaj szkola z padnieta bezprzewodowka zmusza mnie do uzywania Windows :( chyba pora przejsc sie po uniwerku i znalesc jakiegos Solarisa ;)

Vitez
01-12-2004, 04:33
Na moim laptopie czeka przygotowana odpowiedz na Twojego posta :) ale uniwerek am problem z bezprzewodowka i nie mam jak wyslac :(

Nie wysilaj sie. Ja mam takie podejscie ze kazdy wybiera system dla siebie a nie ze D70 na pewno lepszy czy 10D na pewno lepszy czy 300D na pewno lepszy. Tak wiec jakakolwiek twoja odpowiedz po prostu mnie nie wzruszy, a najprowdopodobniej zostanie zignorowana 8)

kfaz
01-12-2004, 06:45
Nie wysilaj sie. Ja mam takie podejscie ze kazdy wybiera system dla siebie a nie ze D70 na pewno lepszy czy 10D na pewno lepszy czy 300D na pewno lepszy. Tak wiec jakakolwiek twoja odpowiedz po prostu mnie nie wzruszy, a najprowdopodobniej zostanie zignorowana 8)
skoro masz takie podejscie to czemu tak zaciekle bronisz Canona ?
Trzeba bylo od razu olac mojego posta i sie nie trudzic :-p

BTW
co do USB to sam chyba przyznales, ze najlepiej jest kupic czytnik i zapomniec o USB wbudowanym w 300D
Faktem jest, ze w moim 300D USB dziala ale tak jakby chcialo a nie moglo w zwiazku z czym jest dla mnie bezuzyteczne.

Vitez
01-12-2004, 07:49
skoro masz takie podejscie to czemu tak zaciekle bronisz Canona

Nie zaciekle, tylko uznalem twoje zarzuty wobec 300D za nieadekwatne, tak samo zalety D70. Moge? :twisted:
Bardziej zaciekle wyglada twoje wychwalanie D70 tak slabymi argumentami jakie podales i jakie ja podkreslilem 8) .
Lepiej zajmij sie robieniem zdjec niz glaskaniem Nikosia ;) .

Arkan
01-12-2004, 21:36
I to moim zdaniem jest jedyna naprawdę widoczna przewaga Nikona.
Racja, tylko ciekaw jestem ilu z nich potrafi zrobic pomiar strefowy przy pomocy tego spota, bo zmierzenie ekspozycji w punkcie przy duzym kontrascie obiektu lub oswietlenia (przy malym kontrascie spot nie potrzebny) przynosi z reguly wiecej szkody niz pozytku (sorry za pisownie, ale nie mam dzis polskich czcionek)

Arkan

Vitez
02-12-2004, 01:37
(sorry za pisownie, ale nie mam dzis polskich czcionek)


No patrz... a ja w swoich ponad 3 tys postow nie uzywam polskich czcionek i jakos nikt nie zauwazyl ;)

Jurek Plieth
02-12-2004, 09:43
No patrz... a ja w swoich ponad 3 tys postow nie uzywam polskich czcionek i jakos nikt nie zauwazyl ;)
Zauważyli i to od dawna :wink:
Ciekaw jestem jak się uporasz z ew. problemem jeśli przyjdzie Ci napisać kiedyś, że robisz komuś łaskę ???
:twisted:

Vitez
02-12-2004, 09:52
Ciekaw jestem jak się uporasz z ew. problemem jeśli przyjdzie Ci napisać kiedyś, że robisz komuś łaskę ???


W wyjatkowych sytuacjach gdy brak polskich liter moglby spowodowac zbyt duze niezrozumienie to uzywam ich jednak - i to pewnie rowniez zauwazyles tylko tak sobie dowcipnie probujesz dywagowac :P

Jurek Plieth
02-12-2004, 09:57
W wyjatkowych sytuacjach gdy brak polskich liter moglby spowodowac zbyt duze niezrozumienie to uzywam ich jednak
No to jesteś niekonsekwentny :cry: Albo uprawiasz tą niezrozumiałą dla mnie manierę, która rzekomo odróżnia informatyków od pozostałej 'hołoty', albo nie!

Pszczola
02-12-2004, 20:17
"robie komus dobrze..." :mrgreen:

Vitez
02-12-2004, 21:46
W wyjatkowych sytuacjach gdy brak polskich liter moglby spowodowac zbyt duze niezrozumienie to uzywam ich jednak
No to jesteś niekonsekwentny :cry: Albo uprawiasz tą niezrozumiałą dla mnie manierę, która rzekomo odróżnia informatyków od pozostałej 'hołoty', albo nie!

Marudzisz. Dla mnie nie ma tylko czarne i biale. Sa tez odcienie szarosci.
Gdy pisze normalnie, pelnym ciagiem itp to nie chce mi sie ciagle zastanawiac sie nad wciskaniem klawisza alt, zreszta mam takie nawyki po wielu latach ircowania, gdy jeszcze nie bylo klientow irca obslugujacych polskie znaki.
Ale jednoczesnie - chce byc dobrze zrozumiany i uwazam na to co pisze - dlatego gdy jest taka potrzeba to precyzyjniej pisze niektore slowa, wlasnie z polskimi literami - by byc prawidlowo zrozumianym - i to sa wlasnie odcienie szarosci i nikt mi tu nie bedzie nakazywal : "albo piszesz w 100% bez polskich liter albo w 100% z nimi" - to tylko moj wybor, moj styl w jakim chce pisac, a styl mam: polaczenie wygody ze zrozumieniem :P