PDA

Zobacz pełną wersję : EF 28/2.8



mechon
24-11-2004, 20:45
Jestem nowiutki i swiezutki wiec na poczatek pragne wszystkich serdecznie przywitac.
No i od razu mam pytanie: jak oceniacie obiektyw Canona EF 28/2.8 ?
Troche o nim czytalem ale interesuja mnie informacje z pierwszej reki - od uzytkownikow, wiec jesli ktos go uzywa lub zna kogos kto go uzywa, lub zna kogos kto zna kogos..... :D
pozdrawiam
Mechon

Rudi
24-11-2004, 22:57
Witam!
Posiadam to szkiełko i jestem z niego w pełni zadowolony. Ostre, lekkie i jak mówi ta ładniejsza część populacji - wygląda bardzo sexy :). Konstrukcja plastikowa z metalowym bagnetem, mordka się wysuwa ale bardzo mało no nią nie kręci, więc kożystanie z filtrów to przyjemność. Aha zalecane stosowanie osłony przeciwsłonecznej. Jak chcesz to prześlę Ci na mejla fotki z tego szkiełka, ale to dopiero w sobotę jak przyjadę na weekend do domu. A przykładową fotkę masz tutaj:
http://www.plfoto.com/zdjecie.php?picture=494297

Pozdrawiam
Rudi

mechon
24-11-2004, 23:11
wielkie dzieki za odpowiedz
jesli to nie problem to bardzo bym prosil o te zdjecia na maila
ta fotka z plfoto noooo...palce lizac :D
a jak im sie udala skala odleglosci i glebi ostrosci ? da sie z tym pracowac na ustawieniu obiektywu na manual?

a co do seksapilu tego obiektywu :roll: to moze byc argument ktorym przekonam moja zone :)

pozdrawiam
Mechon

Fajer
25-11-2004, 11:36
jeżeli jest prawdą, to co mówią, że to ta sama optyka co w wersji new FD, tylko z dołozonym AF i nową obudową, to ja mam jego manualnego odpowiednika, i optycznie bardzo go chwalę. Jedyne do czego mógł bym się przyczepić to 5 listków przysłony. Uwielbiam 8 w mojej 50 f1.4 :)

Rudi
25-11-2004, 12:17
Skala za szybką, bardzo czytelna z podziałką 5.6, 11 i 16 wartości przysłony. Minimalna odległość ostrzenia 0.25 m

Pozdrawiam
Rudi

mechon
25-11-2004, 17:08
wielkie dzieki za informacje
z niecierpliwoscia czekam na fotki zrobione tym obiektywem
pozdrawiam
Mechon

PS czy to ze obiektyw jest sexy oznacza ze zrobione nim zdjecia automatycznie beda budzic pozadanie ? :D

Vitez
26-11-2004, 08:57
PS czy to ze obiektyw jest sexy oznacza ze zrobione nim zdjecia automatycznie beda budzic pozadanie ? :D

Nie... to ze obiektyw jest sexy oznacza ze _robiący_ nim zdjecia a nie zrobione nim zdjecia wzbudza pożądanie ;) :lol: 8)

mechon
26-11-2004, 12:27
PS czy to ze obiektyw jest sexy oznacza ze zrobione nim zdjecia automatycznie beda budzic pozadanie ? :D

Nie... to ze obiektyw jest sexy oznacza ze _robiący_ nim zdjecia a nie zrobione nim zdjecia wzbudza pożądanie ;) :lol: 8)

To moja zona sie nie zgodzi :( .... i caly plan misterny w p..... :?

Leprekan
02-12-2004, 22:11
Witam.
Myślę, że jest to świetny obiektyw. Stosunek ceny do jakości jest na 6. w Foto plusie można kupić nowego za 850 PLN.
Moje wrażenia to:
- mniejszy od EF 50mm 1,8
- tak samo głosny AF i ciut wolniejszy przy słabszym świetle zastanym.
- przednia soczewka blisko krawędzi obiektywu - osłona p.słoneczna niezbędna
- jak dla mnie obraz ostry i bez dystorsji.
- pierścień ostrości kręci się z większym oporem niż w mojej 50-tce.

Do zestawu EF 28mm f 2,8+ EF 50mm f 1,8 dokupić EF 100 f2 lub makro f2,8 i bajka.

mechon
05-12-2004, 11:54
- przednia soczewka blisko krawędzi obiektywu - osłona p.słoneczna niezbędna


a że tak naiwnie zapytam: czy osłona jest w zestawie z obiektywem ?
niestety, chyba znam odpowiedź na to pytanie :(

dziękuję za opinie
pozdrawiam
Mechon

Krzychu
05-12-2004, 11:59
- przednia soczewka blisko krawędzi obiektywu - osłona p.słoneczna niezbędna


a że tak naiwnie zapytam: czy osłona jest w zestawie z obiektywem ?
niestety, chyba znam odpowiedź na to pytanie :(

dziękuję za opinie
pozdrawiam
Mechon

Oczywiście nie jest, ~24 $ w B&H.

mechon
05-12-2004, 12:05
Oczywiście nie jest, ~24 $ w B&H.

No tak, jakoś nie jestem zaskoczony - po kilku latach w systemie Canona można się przyzwyczaić do dodatkowych wydatków :)
pozdrawiam

Rudi
05-12-2004, 12:51
Kiedyś jakimś cudem udało mi się dokupić tą osłonę za 50 PLN.


No tak, jakoś nie jestem zaskoczony - po kilku latach w systemie Canona można się przyzwyczaić do dodatkowych wydatków

true true

Pozdrawiam również

mechon
05-12-2004, 13:56
Kiedyś jakimś cudem udało mi się dokupić tą osłonę za 50 PLN.



A gdzie (jeśli można spytać) :?:

Rudi
05-12-2004, 14:04
Tutaj --> http://www.sklepfotograficzny.pl

Tylko nie wiem czy dalej to mają w swojej ofercie.

mechon
05-12-2004, 14:22
Tutaj --> http://www.sklepfotograficzny.pl

Tylko nie wiem czy dalej to mają w swojej ofercie.

Przeglądnąłem stronkę i nie znalałem osłon - pewnie już się z tego wycofali.
A co gorsza przymierzałem się żeby u nich kupić ten obiektyw i widzę że już podrożał o 100 PLN :!:
To chyba taka forma prezentu mikołajowo-świątecznego :evil:

pozdrawiam

Leprekan
05-12-2004, 18:49
Ha.
Nie tylko on. EF 100mm f2 ( na którego się szykuję ) podrożał o 300 PLN :shock: :evil:

Rudi
05-12-2004, 18:52
Wygląda na to, że jak święta za pasem to Canon podnosi ceny, żeby jeszcze więcej do kieszeni napchać :evil:

Vitez
05-12-2004, 18:56
Numer stary jak swiat i nie tylko Canon go stosuje wiec nie marudzcie :P . Trzeba poczekac do koncowki stycznia zeby ceny spadly. Porownajcie sobie jak sprzet komputerowy wlasnie wzlatuje na wyzyny :roll:

mechon
06-12-2004, 17:37
Trzeba poczekac do koncowki stycznia zeby ceny spadly. Porownajcie sobie jak sprzet komputerowy wlasnie wzlatuje na wyzyny :roll:
Nie jestem pewien czy na pewno ceny spadną. W styczniu goście powiedzą że "ojro" lub dolar poszły w górę i będzie dobry pretekst żeby cenę utrzymać :(

Krzychu
06-12-2004, 20:17
Trzeba poczekac do koncowki stycznia zeby ceny spadly. Porownajcie sobie jak sprzet komputerowy wlasnie wzlatuje na wyzyny :roll:
Nie jestem pewien czy na pewno ceny spadną. W styczniu goście powiedzą że "ojro" lub dolar poszły w górę i będzie dobry pretekst żeby cenę utrzymać :(

Jedyne na co widziałem zmieniające się ceny u Canona to cyfrowe korpusy (kompakty itp. pomijam) - ceny na obiektywy czy korpusy analogowe są niezmienne od naprawdę długiego czasu...
Tylko bez przykładów z Allegro bo rozmawiamy o cenach a nie kursach walut...

Vitez
06-12-2004, 20:45
ceny na obiektywy czy korpusy analogowe są niezmienne od naprawdę długiego czasu...

Hmmm... chyba nie obserwowales ceny 70-200 4L ktora spadla znaczaco :P

Krzychu
06-12-2004, 21:32
ceny na obiektywy czy korpusy analogowe są niezmienne od naprawdę długiego czasu...

Hmmm... chyba nie obserwowales ceny 70-200 4L ktora spadla znaczaco :P

Prawda - o ile sobie przypominam to faktycznie spadła, chyba z półtora roku temu, i od tego czasu te niecałe 600$ jak nic... Wcześniej chyba coś pod 700$ podchodził...
No niemniej jednak ruchy cenowe w kwestii obiektywów są rzadkie i stosunkowo niewielkie...

mechon
09-12-2004, 01:55
Tylko bez przykładów z Allegro bo rozmawiamy o cenach a nie kursach walut...

Nieee no, mój przykład pochodzi ze strony www.sklepfotograficzny.pl na której to rzeczony obiektyw jeszcze parę dni temu (tak mniej więcej tydzień) kosztował 850 PLN. Następnie jego cena wzrosła do 950 PLN a teraz (dziś sprawdzałem) odnotowała spadek do 949 PLN !!!
Nie twierdzę że to polityka Canona - może to sklep wykonuje gwałtowne ruchy przedświąteczne :roll:
pozdrawiam

Krzychu
09-12-2004, 21:37
Tylko bez przykładów z Allegro bo rozmawiamy o cenach a nie kursach walut...

Nieee no, mój przykład pochodzi ze strony www.sklepfotograficzny.pl na której to rzeczony obiektyw jeszcze parę dni temu (tak mniej więcej tydzień) kosztował 850 PLN. Następnie jego cena wzrosła do 950 PLN a teraz (dziś sprawdzałem) odnotowała spadek do 949 PLN !!!
Nie twierdzę że to polityka Canona - może to sklep wykonuje gwałtowne ruchy przedświąteczne :roll:
pozdrawiam

Możliwe :) Do mnie rzeczony obiektyw jedzie z B&H za 160$ :)

mechon
10-12-2004, 16:58
Do mnie rzeczony obiektyw jedzie z B&H za 160$ :)

No i już Cię nienawidzę :evil:

oczywiście żartuję :lol:
a jak z dodatkowymi opłatami? tzn cło, podatek itp
pozdrawiam

Krzychu
10-12-2004, 18:01
a jak z dodatkowymi opłatami? tzn cło, podatek itp
pozdrawiam

Dobrze :)

mechon
10-12-2004, 18:31
a jak z dodatkowymi opłatami? tzn cło, podatek itp
pozdrawiam

Dobrze :)

Rozumiem :roll:
...... i nienawidzę Cię jeszcze bardziej :x :evil:
...... a jeszcze bardziej niż Cię nienawidzę to Ci zazdroszczę :cry:
idę po piwo do lodówki :mrgreen:
pozdrawiam