PDA

Zobacz pełną wersję : Wiadomość



GRZECHU
24-11-2004, 13:07
Witam. Tydzień temu poprosiłem "znajomą" o zorientowanie się o ceny lamp błyskowych a zwłaszcza canon 420ex. I znalazła na internecie stronę gdzie taka lampa kosztuje 188,55$ (z dostawą do domu, roczną gwarancją, pokrowcem i podstawką). Po przeczytaniu chyba wszystkich tutaj informacji zdecydowałem się na nią i po 3 dniach od zamówienia lampę dostarczyli na miejsce. Po przeliczeniu dolara myślę ze to dobry interes (610 zł.) a dolar dalej leci. 2 dni temu byłem w Krakowie w Geant-cie i tam te lampy stoją po 1555 zł. SZOK. Co to za kraj. Czekam teraz na grudzień kiedy znajoma przyjedzie i przywiezie lampę. już nie długo, jak już wiem że ją ma to jakoś wytrzymam. Pozdrawiam.

[ Dodano: 24-11-2004 ]
miałem na myśli ceny w USA

p13ka
24-11-2004, 14:41
Nie od dziś wiadomo, że w Stanach sprzęt jest tańszy o kilkadziesiąt % od cen krajowych.
Fajnie jak ma się kogoś w USA, kto może przywieźć zakup do Polski. Gdybym miał taki układ to sam porobiłbym mnóstwo zakupów w ten sposób a ponieważ nie mam go, więc daję zarabić TIPom. Sklep, o którym piszesz, jest ostatnim miejscem gdzie zrobiłbym zakup właśnie ze względu na ceny.

pejot
24-11-2004, 16:22
Z tymi TIPami to już różnie bywa, ponad rok temu kupowałem a60 + 128mb + ładowarka(dobra) + akku x 4. Zapłaciłem za wszystko jakieś 600zł taniej, w porównaniu do jednego z droższych sklepów. Czyli 60% ceny. Teraz, gdy brałem 300d, cena u tego samego TIPa była dość znacznie WYŻSZA niż cena, po jakiej kupiłem w sklepie internetowym... Czyżby już się nie opłacało kupować u tipów? (Nie wiem jak ci, co z usa sprowadzają, ten akurat ściągał z niemiec)

p13ka
24-11-2004, 20:58
Czyżby już się nie opłacało kupować u tipów? (Nie wiem jak ci, co z usa sprowadzają, ten akurat ściągał z niemiec)

Patrzyłem na ceny na niemieckim ebay'u to są ceny wręcz wyższe niż u nas (w zależności oczywiście od kursu EUR) i chyba to źródło tańszego sprzętu foto już się wyczerpało. :( Raczej TIPy ściągający z USA wchodzą w grę.

NimnuL
24-11-2004, 22:26
Cóż ... w Bydgoszczy tez ta lampa stoi w tej cenie ;-) W sklepach netowych ponizej 1200zł .. ja kupiłem za 820zł na Allegro nowka.

Anonymous
25-11-2004, 22:17
... Czyżby już się nie opłacało kupować u tipów?

Nigdy sie nie oplacalo kupowac od TIPow, bo wiadomo jest ze musze sobie cos doliczyc zeby wyjsc na swoje. Czasem nie ma innej mozliwosci ale jeszcze sie nie spotkalem z TIPem co mialby cokolwiek w tej samej cenie co w stanach w sklepach internetowych. Ale to chyba logiczne.

pejot
26-11-2004, 17:16
Jak mam za coś zapłacić 1600pln, a płacę 1000pln, to jak można mówić, że się nie opłaca? Niech i sobie z tego coś zarobi, dla mnie to już nieistotne- mnie obchodzą tylko 2 rzeczy- taniej, i żeby działało.
Co do cen, nie wiem, czy mogę tu podać linki, ale akurat dobrze obrazują relację cen TIP/sklep internetowy:

http://digitalfoto.prv.pl/ - zwróć uwagę na cenę 300d+kit
http://agito.pl/index.php?pid=4304&cid=12&p=1 - j.w.

lackowa
26-11-2004, 17:47
Witam.
Atrakcyjną cene za lampe 420EX ma w Krakowie Foto Plus.
http://www.foto-plus.com.pl/sklep.foto/prod52/.
Pozdrawiam

Spontan
26-11-2004, 18:19
No raczej nie bardzo atrakcyjna ;-)

p13ka
26-11-2004, 20:57
Witam.
Atrakcyjną cene za lampe 420EX ma w Krakowie Foto Plus.
http://www.foto-plus.com.pl/sklep.foto/prod52/.
Pozdrawiam

Na Allegro można kupić nówkę za 800 zł. :roll:

Anonymous
27-11-2004, 13:49
Jak mam za coś zapłacić 1600pln, a płacę 1000pln, to jak można mówić, że się nie opłaca


Jak mam zaplacic za cos 1000 zlotych, a place 600, to jak mozna mowic, ze sie oplaca ;)

tak szybko wyszukane w sklepie, w ktorym robilem pare razy zakupy: 300d kit http://www.digitalfotoclub.com/sc/product-features.asp?id=964588990

Lampa 420ex w tym samym sklepie to wydatek 174 dolary przed rabatem (ok 555 zlotyc) i minus 15 dolarow po rabacie (czyli 500 zlotych).

Vitez
27-11-2004, 20:37
Absolut a jak uniknales cla i podatku? Farta miales ze nie przetrzepali przesylki czy ktos ci przywiozl?
Jak to jakas tajemnica to napisz na prvia wszystkim chetnym - by kazdy mogl bez obawy o doplaty celno-skarbowe zamawiac ze sklepu w USA :roll: .

Tomasz Golinski
27-11-2004, 20:55
Ja kiedyś zamawiałem na Amazonie brytyjsim płyty i zdażało się, że celnicy przysyłali wezwanie. Jednak, gdy nie stawialem się mieli obowiązek odesłać przesyłkę do nadawcy. Ja w tym czasie zgłaszałem się do amazonu, że przesyłka nie doszła, a oni wysyłali jeszcze raz ;) Chyba robiłem tak dwa razy, skutkowało.

Jurek Plieth
27-11-2004, 21:23
Ja kiedyś zamawiałem na Amazonie brytyjsim płyty i zdażało się, że celnicy przysyłali wezwanie. Jednak, gdy nie stawialem się mieli obowiązek odesłać przesyłkę do nadawcy...
Też raz jeden zastosowałem ten patent, ale w trochę innych okolicznościach. Zakup był bowiem na większą kwotę. 'Woziłem' się z urzędem celnym około miesiąca. Ponieważ najnormalniej nie stać mnie było na zapłacenie cła, więc zaordynowałem sobie, aby odesłali przesyłkę do nadawcy, którym była pewna firma kurierska. Dopiero wówczas przysłowiowa rura celnikom zmiękła :wink:

Tomasz Golinski
27-11-2004, 22:34
Ciekawe, znaczy co zrobili? Przepuścili bez cła? W moim przypadku na kwicie było napisane, że jesli nie zgłoszę się w ciągu 2tyg. to odeślą. Po miesiącu przysłali mi kolejną informację, że wciąż czeka :mrgreen: Własnych postanowień nie wykonują... Cieżkie życie w socjalizmie... :x

Jurek Plieth
27-11-2004, 22:56
Ciekawe, znaczy co zrobili? Przepuścili bez cła?
Tak, no bo ja się przecież odwoływałem :D

Cieżkie życie w socjalizmie... :x
Tu się zdziwisz, bo to było w styczniu, czy w lutym tego roku.

Tomasz Golinski
27-11-2004, 23:09
Cieżkie życie w socjalizmie... :x
Tu się zdziwisz, bo to było w styczniu, czy w lutym tego roku.
Właśnie się nie zdziwię. To miałem na myśli.

Anonymous
28-11-2004, 03:39
Vitez: Albo przywozilem sam albo prosilem kogos o przywiezienie. Zamowilem tylko raz ale jakas *******ke. Cla i vatu nie doliczyli mi.

ale tak jak wspomnialem w swoim pierwszym poscie nie zawsze ma sie ten komfort co by zza wielkiej wody moc cos sciagnac wiec wtedy TIP jest znosnym rozwiazaniem.

Jurek Plieth
28-11-2004, 11:34
Vitez: Albo przywozilem sam albo prosilem kogos o przywiezienie. Zamowilem tylko raz ale jakas *******ke. Cla i vatu nie doliczyli mi.
Zdaje się, że formalnie wolno przyjeżdżającemu z USA przywieźć ze sobą 'upominki' nie podlegające ocleniu na kwotę 55 €

Anonymous
28-11-2004, 22:58
Vitez: Albo przywozilem sam albo prosilem kogos o przywiezienie. Zamowilem tylko raz ale jakas *******ke. Cla i vatu nie doliczyli mi.
Zdaje się, że formalnie wolno przyjeżdżającemu z USA przywieźć ze sobą 'upominki' nie podlegające ocleniu na kwotę 55 €

watpie - znaczyloby to bowiem ze nie mozna sobie nawet koszuli kupic bez placenia cla. A nawet jesli to przeciez nie zglaszasz, ze przywiozles elke za 1400 dolcow tylko ja wwozisz do kraju. Co innego jakby 10 takich L-ek znalezli ale to juz inna bajka.

Jurek Plieth
28-11-2004, 23:01
Zdaje się, że formalnie wolno przyjeżdżającemu z USA przywieźć ze sobą 'upominki' nie podlegające ocleniu na kwotę 55 €

watpie - znaczyloby to bowiem ze nie mozna sobie nawet koszuli kupic bez placenia cla.
Przecież napisałem o upominkach, czyli przedmiotach nie dla użytku własnego!

Anonymous
29-11-2004, 00:11
ja tam dla uzytku wlasnego przywozilem po 4 obiektywy i 3 aparaty jako 'upominki' i spoko bylo.

Tomasz Golinski
29-11-2004, 00:13
Ciekawe, czym różni się w wyglądzie aparat do użytku własnego i cudzego. Może celnicy mają jakieś specjalne maszynki, którymi prześwietlają mózgi i sprawdzają na co nam ten aparat...

Vitez
29-11-2004, 01:05
Vitez: Albo przywozilem sam albo prosilem kogos o przywiezienie. Zamowilem tylko raz ale jakas *******ke. Cla i vatu nie doliczyli mi.
Zdaje się, że formalnie wolno przyjeżdżającemu z USA przywieźć ze sobą 'upominki' nie podlegające ocleniu na kwotę 55 €

'Upominki' to sie w bagazu wozi. A sprzet foto w tobir foto na ramieniu jako bagaz podreczny turysty. A torbie foto to juz dobrze wiesz ile obiektywow moze sie zmiescic. Byle byly rozpakowane i troszke rozruszane ;) .
A pudelka, dokumenty itp poczta na swoj adres domowy z USA nadajesz - papierow nie ocla przeciez 8) .