PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie Wartości Wyostrzania????ps Cs2



Fakungio
01-09-2006, 22:25
Witam.

Czy możecie mi podać przybliżone wartości unsharp mask dla zdjęć 8.2 Mpx.

Chodzi mi o to żeby edycja była bardzo subtelna i żeby nie zwiększało się ziarno na zdjęciu.


Pozdrawiam.

Kubaman
01-09-2006, 22:43
jeśli cs2 to proponuję stosować smart sharpen - jest lepszy
zależnie od zdjęcia, poziomu detali, szumów itp. ja stosuję 80, 0,3 dla dobrych zdjęć, a jak coś muszę mocno podostrzyć to zmieniam promień na 1,4-1,8,ale to się nadaje tylko do niektórych zdjęć, bo inaczej się zepsuje jakość

Janusz Body
01-09-2006, 22:57
Gdzieś już było na ten temat.

Canon podaje 300, 0.3, 0 jako usunięcie rozmycia AA

miękkie 150, 1, 10
portret 75, 2, 3
max 65, 4, 3
net 400, 0.3 0
usuwanie zamglenia 15, 60, 0

To TYLKO wartości mocno orientacyjne - recepty na sukces nie ma :)

Plug-iny albo smart sharpen (jak napisał już Kubaman) są lepsze.

Fakungio
02-09-2006, 01:52
Dziękuje Wam za odpowiedź. Faktycznie poczytałem trochę w sieci. Nie ma wartości uniwersalnych choć są takie pluginy jak FocalBlade..podobno dużo lepsze od narzędzia wbudowanego wPS. Ściągnąłem ten program i porównuję...na monitorze lepiej wyostrza FocalBlade, nie powiększa też szumu...chociaż smart sharpen jest bardzo subtelny...może nie pospuć zdjęcia. Przeczytałem i tak też robię, że najlepiej zmienić tryb na LAB i wyostrzać powłokę LIGHTNESS a następnie wrócić do RGB

Co wy na to???

Dzygit-Dublin
02-09-2006, 09:49
ja tam polecam cspro (http://canon-board.info/showthread.php?t=13189&highlight=cspro)

Pawel Woo
04-09-2006, 16:21
Przeczytałem i tak też robię, że najlepiej zmienić tryb na LAB i wyostrzać powłokę LIGHTNESS a następnie wrócić do RGB

Co wy na to???


Ja mam przygotowana akcję:
konwersja do LAB
wybór lightness
unsharp (standardowo 100, 0,7, 2 ale z możliwością zmiany)
konwersja do RGB

To mi odpowiada najbardziej. Taką akcję można oczywiście stosować dla obszaru zaznaczonego maską.

Janusz Body
04-09-2006, 16:32
Ja mam przygotowana akcję:
konwersja do LAB
wybór lightness
unsharp (standardowo 100, 0,7, 2 ale z możliwością zmiany)
konwersja do RGB

To mi odpowiada najbardziej. Taką akcję można oczywiście stosować dla obszaru zaznaczonego maską.

Każda konwersja z jednej przestrzeni do drugiej jest destrukcyjna. W tym sposobie ostrzenia konwertujesz aż dwa razy.

Wiem, wiem, Scott Kelby... tylko Kelby pisał swoje pare lat temu :)