PDA

Zobacz pełną wersję : Dla drukarzy IP4200.



Dominik
01-09-2006, 12:23
8-) Kiedyś napisałem o kosztownych wydrukach, bo po zakupie Pixmy IP200 cieszyłem się krótko, a zasadzie do czasu jak poszedłem do sklepu i chciałem kupić nowy tusz, a sklepikarz pokazał cenę za nowy wkład. Długo kopałem za czymś alternatywnym, aż wreszcie na Agawie znalazłem zamienniki, właściwie uzupełniacze. Są różne opakowania, na początek kupiłem 30 ml które wystarczą na 3 pełne napełnienia pojemników. Cenowo wychodzi po ok. 5 PLN za 1 uzupełnienie do pełna. Zainstalowane chipy jednak liczą i po skończeniu orginalnego tuszu wyświetla się komunikat o potrzebie wymiany zbiornika. Należy wyjąć i uzupełnić pojemnik, a po ponownej instalacji, potwierdzić wszystkie komunikaty. Drukarka mówi o nieorginalnych tuszach i możliwości awarii, ale to trzeba olać, aby drukować tanio.
Po potwierdzeniu komunikatów, procesor przestaje czytać stan licznika w chipie i należy ręcznie co jakiś czas kontrolować poziom tuszu, aby nie dopuścić do zaschnięcia głowicy.
Jakość druku identyczna z orginałami, koszt 10 krotnie mniejszy. Sprawdzone, polecam Agawę, kończę już całą partię zamienników i nie wystapiły żadne problemy.
Pozdrawiam.
Dominik.

beachcomber
01-09-2006, 18:10
liczyles moze ile cie kosztuje w sumie wydruk jednego zdjecia (papier+tusz), tak powiedzmy w moim ulubionym formacie - 13x18....;)

ripek
02-09-2006, 10:05
Właśnie zakupiłem IP5200. Na allegro widze zamienniki za 9zl sztuka (LOL). Czy ktoś może mi potwierdzić czy to działa po wyciągnięciu chipa z oryginałów i naklejenie na zamienniki?

Jeśli tak to koszty druku będą właściwie kosztami samego papieru ;)

mmsza
02-09-2006, 10:07
Właśnie zakupiłem IP5200. Na allegro widze zamienniki za 9zl sztuka (LOL). Czy ktoś może mi potwierdzić czy to działa po wyciągnięciu chipa z oryginałów i naklejenie na zamienniki?

Jeśli tak to koszty druku będą właściwie kosztami samego papieru ;)
Już gdzieś pisałem - działa.

Dominik
04-09-2006, 11:54
Co do kosztów jednego zdjęcia to nie przeliczałem, bo sporo drukuję na papierze i płytach DVD, a chcąc dokładnie to obliczyć to trzeba wydrukować określoną ilość zdjęć i zużyć określoną ilość tuszu, czego nie robiłem. Po napełnieniu wszystkich pojemników wydrukowałem 1 zdjęcie A4 bez ramek i po sprawdzeniu ubytek farby był praktycznie niezauważalny. Z pewnością stwierdzam jednak, skoro napełnienie kosztuje 10 razy mniej, to i wydruk tyle samo. Oszczędności są widoczne w kieszeni.
Powodzenia
Dominik.;)

Szymański Adam
05-09-2006, 14:56
Ciekawi mnie jak się ma jakość tuszu z zamienników do jakości oryginałów. czy kalibracja to potwierdzi. Czy też wyjdzie to wielki zero jakości. Czy kol. "Ripek" to sprawdzał?

Czarek
13-04-2007, 10:56
Jest już system ciągłego napełniania do iP4200 i innych canona.
http://www.agawa.pl/g1.asp?nrs=256&ln=&bk=1#25831_10
Czy ktoś z forumowiczów miał już z tym do czynienia?

hrabia_vader
14-04-2007, 09:32
Jest już system ciągłego napełniania do iP4200 i innych canona.
http://www.agawa.pl/g1.asp?nrs=256&ln=&bk=1#25831_10
Czy ktoś z forumowiczów miał już z tym do czynienia?

Też się nad tym zastanawiam. Co prawda obecnie dużo nie drukuję, ale przy tym systemie mógłbym spokojnie zapomnieć o labach więc ta sytuacja mogłaby ulec zmianie znacząco.

jacekxyz
14-04-2007, 16:01
Tez jade na ip 4200 i zamiennikach, moze i jest niewielki spadek jakosci, ale roznic w cenie mi to rekompensuje, ja zreszta glownie drukuje na plytach dvd wiec ten spadek jakosci jest w sasadzie niezauwazalny chyba ze ktos drukuje na verbatimach glossy to moze jakas roznice zobaczy na matowych plytach bez roznicy praktycznie

focus
17-04-2007, 05:02
Ma ktoś jakieś doświadczenie z zamiennikami dostępnymi na allegro? Trochę się tego pojawiło, ale który warto? Do tej pory używałem tylko oryginału, ale szukam czegoś do zadruku CD w hurtowej ilości...

Allor
25-04-2007, 15:11
Jest już system ciągłego napełniania do iP4200 i innych canona.
http://www.agawa.pl/g1.asp?nrs=256&ln=&bk=1#25831_10
Czy ktoś z forumowiczów miał już z tym do czynienia?

Z tym akurat nie, ale kupiłem coś takiego z www.ciss.pl (za nieco mniej). Wykonanie w miare ok, montuje się to raczej bezproblemowo (instrukcja była od innego sprzętu ale udało się znaleźć w necie dobrą). Potem pozostało napełnienie atramentem i hajda.

Ale żeby nie było różowo, problemy też były. Z atramentami. VanSon (z Galexa czy jakoś tak) zatkał mi głowicę na amen bardzo szybko. Kupiłem nową drukarkę (wyszło taniej niż sama głowica, bo atramenty oryginalne sprzedałem) i nowy atrament - tym razem właśnie w Agawie. I było lepiej, ale po pewnym czasie pojawiły się drobne nierówności w niebieskim kolorze. Cóż, jestem perfekcjonistą, więc jeszcze raz zmieniłem atramenty. Tym razem na InkTeca, który na jakimś forum (nie pamiętam gdzie) miał najlepsze opinie. I potwierdzam - jak na razie problemów zero (no, może poza koniecznością czyszczenia od czasu do czasu głowicy, bo się czarny nieco przytyka - ale czyszczenie to usuwa), a przeszło już więcej atramentu niż z VanSona i Agawy.

Co do kosztów, to polecam stronę www.inktec.pl - kupowałem w butlach 0,5l, wyszło mocno groszowo. Papier kupuję z allegro (od fxstrikera czy jakoś tak), na oko uzyskuję (przy użyciu oryginalnych profili do drukarki i skalibrowanego Spiderem monitora) wyniki wystarczająco zgodne z zamierzeniami, że nie widzę problemu kalibrować dodatkowo drukarki. W sumie odbitki 10x15 to około 17gr/sztuka za papier, drugie tyle za atrament, więc nawet w tym formacie lab jest mało konkurencyjny. Przy większych formatach wychodzi jeszcze lepiej, a wszystko mam na miejscu.

JackC
29-04-2007, 15:56
Jeśli chodzi o trwałość, to z tymi zamiennikami tuszu nie jest wcale tak różowo.
Używam od kilku lat tuszów Jet Tec do drukarki epson r300. Oczywiście są tańsze, mają większą pojemności o 30% w porównaniu z oryginałami, etc. Niestety niedawno robiłem porządki w albumach i okazało się, że wydruki z sprzed roku wyglądają tak jak by sie na nich rozlała woda. Fotki mają rozmyte kontury, zero detali i mają wyblaknięte barwy:twisted:
Drukowane były na papierach epsona, folex, tetenal.

Mówiąc krótko : już nie polecam tuszu Jet Tec.:-(

tte
20-07-2007, 18:31
Witam. Jestem tu nowy i do speców od IP 4200,4300,5200,5300 mam pytanie.
Widziałem różne te zamienniki i przeczytałem chyba wszystkie posty o tym,ale cały czas nie wiem jaki ten zamiennik proponujecie. Oczywiście chodzi mi o porównania jakości z orginałami i o zatykające głowice. Podam może przykłady tuszy:UnInk,Maliwa,ActiveJet,PrintLab(o tym ostatnim już czytałem :( ). Co sądzicie o tych tuszach?

PZD

marekbp
21-07-2007, 13:52
Tu masz długi wątek traktujący o zamienikach do tych drukarek. Piszą w nim uzytkownicy wielu zamienników. Polecam.

http://forum.idg.pl/index.php?showtopic=57900

solti
21-07-2007, 14:01
ActiveJet. Co sądzicie o tych tuszach?
ActiveJet skutecznie zapchał mi kiedyś głowicę w moje starej poczciwej S520. Nie było sensu kupować nowej głowicy (cena), więc wymieniłem ją na PIXMA 4000 i ona już nie ogląda zamienników w ogóle;) Tylko oryginały!

grzbiet
21-07-2007, 16:35
Moja Pixma IP4000, poza oryginalnymi tuszami, które były razem z drukarka przy zakupie, od "zawsze" tj. od dwóch lat pije zamienniki. I zero problemów... Przy czym stosuję najtańszy papier i zasadę, że przerwa w druku trwa maksymalnie 2 tygodnie. I jeszcze jedno - drukuję przez PS-a i jakość zdjęć mnie w zupełności satysfakcjonuje.

tte
21-07-2007, 21:06
Tu masz długi wątek traktujący o zamienikach do tych drukarek. Piszą w nim uzytkownicy wielu zamienników. Polecam.

http://forum.idg.pl/index.php?showtopic=57900

Wielkie dzięki za tego linka,tyle szukałem a tego nie znalazłem :)

negatyv
22-07-2007, 13:28
Wczoraj zobaczylem cos co mnie zaniepokoilo. Moj czarny kolor na zdjęciu jakby wyparował albo przynajmniej mocno wyblakł [inne kolory tez, ale jakby mniej]. Zdjecie bylo wydrukowane na papierze EPSON Premium Glossy [zamienniki tuszu HYSON]. Fotka stała niezabezpieczona na biurku przez jakies pol roku.
Zaczalem sie zastanawiac czy jest sens drukowania zdjec w domu skoro np. za 3 lata i tak musimy czynnosc powtorzyc? Pozorne oszczednosci moim zdaniem.
Chociaz z drugiej strony mam kilka zdjec formatu A4, ale oramkowanych [szyba scisle przylega do papieru] i na nich nie widac blakniecia. Wisza na scianie juz ponad rok.
Ciekawe czy przy uzyciu oryginalnych tuszy i papierów canona niezabezpieczone zdjecie wyblaknie?? Co z trwałoscią wydruków termosublimacyjnych, moze w taka drukarke lepiej zainwestowac??

tte
23-07-2007, 06:56
Jeszcze jakby ktoś mógł podesłać linka gdzie można kupić tusze SKYHORSE to bym był wdzięczny.
Byłem na stronie producenta ale oni chyba tylko hurtownią to sprzedają.

Niedzwiedz
23-07-2007, 07:15
z zamiennikami to jest tak co zamiennik to inne kolory :( jak nie wpadanie w czerwninie to w zielenie a kalbrowac na nowo nie umiem :(

Roni
23-07-2007, 09:14
Jeszcze jakby ktoś mógł podesłać linka gdzie można kupić tusze SKYHORSE to bym był wdzięczny.
Byłem na stronie producenta ale oni chyba tylko hurtownią to sprzedają.
Siedziba dystrybutora SkyHorse w PL, to jedna wielka sciema (ta podana na WWW). Nie bede tego tematu dalej rozwijal. Owszem, sprzedaja tylko hurtowo.

Te stramenty pojawiaja sie czasem na allegro. Najtaniej sa jednak tutaj: http://www.tanietonery.com/index.php?producent=&cat_id=61&page=0

tte
23-07-2007, 10:48
Roni dzięki. A znasz jeszcze jakieś inne,bo w tym co podałeś są tylko 3 kartridźe. Chciałem kuić cały komplet żeby raz zapłacić za wysyłkę.

Roni
23-07-2007, 10:54
Jakis czas temu kumpel tam zamawial i mieli wszystkie. Taniej nigdzie w sieci nie widzialem. Nastepne w kolejnosci byly o ok. 2-3zl drozej, niestety adresu nie pamietam.
Zadzwon do nich i zapytaj sie, kiedy beda mieli reszte. Jesli Ci sie az tak bardzo nie spieszy, to imho warto poczekac.

tte
23-07-2007, 12:35
Nie spieszy się. A co myślisz o tych atramentach OCP czy OPC? Tak sobie myśle że może kupić 3 kolorki skyhorse,a czarny zaaplikować od góry tym OPC.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Zapomniałem się jeszcze zapytać. A masz może ten nr tel. do nich?

Roni
23-07-2007, 17:48
Nie uzywalem OPC, zatem sie nie wypowiem. Sadze jednak, ze lepiej nie mieszac atramentow od roznych producentow.

Nr tel. jest na WWW DrukMarketu.

navelvi
04-12-2011, 12:20
Może ktoś polecić jakieś sprawdzone ciss-y do Pixmy 4600 ?