PDA

Zobacz pełną wersję : Lampa 420 EX do EOS 300V



Paweł Grabowski
18-02-2004, 21:20
Witam !
Posiadam EOS 300V i mam zamiar dokupic do niego jakas lampe, doradzono mi 420 EX co o tym sadzicie ??? Czy ta lampa w pelni bedzie wspolpracowac z EOS-em 300V. Jestem amatorem i potrzebuje dobrej lampy do robienia zdjec amatorskich. Proponowano mi takze 550EX ale jej cena jest zabojcza i nie jestem przekonany ze wykorzystam jej wszystkie zaawansowane możliwosci. Z gory dzieki za odpowiedz
Paweł

Vitez
18-02-2004, 21:28
Czy ta lampa w pelni bedzie wspolpracowac z EOS-em 300V.
Tak.

Jestem amatorem i potrzebuje dobrej lampy do robienia zdjec amatorskich.
Zupelnie ci wystarczy.

Pszczola
08-04-2004, 17:41
420 EX to bardzo dobry wybór.

Leprekan
05-07-2004, 14:23
Mam od paru dni i ciągle jestem zadowolony :D

Przemek Białek
05-07-2004, 14:48
uzywka 420 ex 950 INTERFOTO
uzywka 550 EX 1300 INTERFOTO, zastanow sie czy nie dolozyc tych 350 zl i miec nowszy model?

nie twierdze ze 420ex jest zly ale 550 to narazie model krańcowy i posiada nawsza elektronike, wyglad i funkcje..... :P

a zaawansowane mozliwosci napewno kiedys sie okaza pomocne!

Pszczola
05-07-2004, 17:11
Nowa 420 ex Allegro 900-950 zl
Nowa 550 ex Allegro 1500-1600 zl

Pewnie, ze lepiej miec zawsze lepszy sprzet, ale nie zawsze ten 'lepszy' jest potrzebny

Aszu
08-07-2004, 14:53
....Ale wystarcza na dłużej.

Pszczola
08-07-2004, 16:45
Pozwole sobie nie zgodzic sie z Kolega, co przeciez nie oznacza, zem przeciwnik sprzetu lepszego. ;-)

Aszu
08-07-2004, 16:55
A i owszem, proszę, każdy ma prawo się wypowiedzieć i mieć swoje zdanie.
Popieram takie zachowanie.

Vitez
08-07-2004, 20:43
....Ale wystarcza na dłużej.

Ale za te 400-500 zl to mozna sobie uzywanego Soligora 100 macro sprawic albo nowego Canona 50 1.8 i juz jmiec lepsze szkielka przez dluuuugi czas - po co wydawac na lampe jesli przez ten dluuugi czas mozna miec przydatniejsze szkielka a do wszystkich dodatkowych funkcji lampy by sie dopiero dorastalo?

Ja juz mam 420EX ponad poltora roku - najpierw z G3, teraz z 10D i ciagle nie uwazam ze potrzebne mi sa dodatkowe funkcje z lampy 550EX i nie planuje na razie zmiany lampy.
A za roznice w cenie juz dawno sporo akcesoriow/obiektywow podokupywalem :) o wiele bardziej na dana chwile przydatnych.

Aszu
09-07-2004, 08:50
A za roznice w cenie juz dawno sporo akcesoriow/obiektywow podokupywalem o wiele bardziej na dana chwile przydatnych
Za 600 złoty można kupić niewiele. więc nie dziadujmy.

Vitez
09-07-2004, 19:54
A za roznice w cenie juz dawno sporo akcesoriow/obiektywow podokupywalem o wiele bardziej na dana chwile przydatnych
Za 600 złoty można kupić niewiele. więc nie dziadujmy.

Napisalem ci powyzej. Mozesz kupic uzywanego Soligora Macro , uzywanego 70-210 (no, moze za 800), nowego 50 1.8 . Nie nazwalbym zadnego z tych obiektywow "niewiele", a na pewno wiecej mozliwosci tworczego fotografowania daja niz lampa 550EX a 420EX - oczywiscie w zaleznosci od potrzeb.

Przemek Białek
09-07-2004, 22:59
pyt. czy 420 ex tez pokazuje odleglosc skutecznego blysku?

Vitez
09-07-2004, 23:25
pyt. czy 420 ex tez pokazuje odleglosc skutecznego blysku?
Jedyny 'wyswietlacz' jaki ma 420EX to nastaw ogniskowej.

Przemek Białek
11-07-2004, 15:18
Vitez,
Jedyny 'wyswietlacz' jaki ma 420EX to nastaw ogniskowej.

no i widzisz to jest jeden plus dla 550ex a znalazlo by sie jeszcze kilka!

Vitez
11-07-2004, 23:42
Vitez,
Jedyny 'wyswietlacz' jaki ma 420EX to nastaw ogniskowej.

no i widzisz to jest jeden plus dla 550ex a znalazlo by sie jeszcze kilka!

Zalezy jak dla kogo... ja nie mam pojecia po co mi potrzebny wyswietlacz odleglosci skutecznego blysku?
Po pierwsze - 90% moich zdjec z lampa to z odleglosci <5m .
Po drugie - umiem to sobie wyliczyc 8)

Przemek Białek
12-07-2004, 00:28
nie zawsze jest czas na wyliczenia - uwiez albo nie!, jesli by tak bylo 90% reporterow uzywalo by wlasnie nie 550 a innych lamp - a zostala jednak okrzyknieta profesjonalnym reporterskim fleszem, nie liczac metza!

Vitez
12-07-2004, 05:25
nie zawsze jest czas na wyliczenia

No wlasnie... spokojnie mozna zalozyc ze lampa, czy to 420EX czy to 550EX wystarcza na ok 20 metrow. I naprawde baaaardzo rzadko robi sie zdjecia z lampa z wiekszej odleglosci.

Nie zaprzeczam ze to profesjonalna lampa, uzywana przez 90% zawodowych reporterow itp... ale ja profesjonalista nie jestem i tylko dalem argument dlaczego akurat mi miernik zasiegu lampy nie jest potrzebny :) .
Naucz sie w koncu w spokoju przyjmowac cudze, subiektywne zdanie - ja tu wcale nie podalem zadnego argumentu "cos jest lepsze od czegos" , wcale nie zaczynam dyskusji... podalem tylko dlaczego ta funkcja jest _MI_ niepotrzebna... a ty koniecznie na to musisz wyszukiwac kontrargumentow? Po co? Jak te twoje argumenty i tak nie zmienia faktu ze _MI_ , tak jak podalem, nadal ta funkcja nie bedzie potrzebna...
Po prostu niezrozumiale odbierasz niektore wiadomosci i niepotrzebnie sie wysilasz wynajdujac kontrargumenty tam gdzie one nie sa potrzebne.

W skrocie : smierdzisz alienem :twisted: (no offense) czyli niepotrzebnie przedluzasz dyskusje z czyjegos subiektywnego zdania na sile tworzac pseudoargument, ktorym tak naprawde nie jest.

Przemek Białek
12-07-2004, 17:16
a o czym my piszemy ta lampa nie ma byc dla ciebie dylko dla osoby ktora proboje sie dowiedziec o niej (seri ex)jakis konkretnych zeczy, sam atakujesz ze jestes posiadaczem 420stki ale nie wszyscy musza kupowac to co ty - to wlasnie osoba zakladajaca temat zdecyduje co w koncu wybierze a my powinnismy jej raczej w tym pomoc a nie ja zniechecac
- uzywasz 420 ok spoko masz na jej temet swoje zdanie, ale nie stwierdzaj ze innej osobie funkcje lepszego modelu szie nie przysluza
PROROKIEM NIE JESTES!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!! :twisted:

a teks t "smierdzisz alienem" - zajezdza mi chudym okularnikiem wysiadyjacym 16h przed kompem! :P :P :P :P :P :P

Aszu
12-07-2004, 18:41
Napisalem ci powyzej. Mozesz kupic uzywanego Soligora Macro , uzywanego 70-210 (no, moze za 800), nowego 50 1.8 . Nie nazwalbym zadnego z tych obiektywow "niewiele", a na pewno wiecej mozliwosci tworczego fotografowania daja niz lampa 550EX a 420EX - oczywiscie w zaleznosci od potrzeb.
No tak, ale można mieć lampę 550Ex i kilka obiektywów. To kwestja kasy. Używanego sprzętu nie uznaję (używanych samochodów też nie) . Ma byc nowe!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

muflon
13-07-2004, 14:15
a o czym my piszemy ta lampa nie ma byc dla ciebie dylko dla osoby ktora proboje sie dowiedziec o niej (seri ex)jakis konkretnych zeczy, sam atakujesz ze jestes posiadaczem 420stki ale nie wszyscy musza kupowac to co ty - to wlasnie osoba zakladajaca temat zdecyduje co w koncu wybierze a my powinnismy jej raczej w tym pomoc a nie ja zniechecac - uzywasz 420 ok spoko masz na jej temet swoje zdanie, ale nie stwierdzaj ze innej osobie funkcje lepszego modelu szie nie przysluza
A można jeszcze raz, po polsku? Nie wiem, może to wpływ zbyt długiego siedzenia na obczyźnie... ale ja musiałem to przeczytać tak ze 3 razy zanim zrozumiałem o co Ci chodzi.


a teks t "smierdzisz alienem" - zajezdza mi chudym okularnikiem wysiadyjacym 16h przed kompem! :P :P :P :P :P :P
A to dla odmiany "zajeżdża" mi hmm.. dresem :-/

Przemek Białek
13-07-2004, 15:39
muflon,

A to dla odmiany "zajeżdża" mi hmm.. dresem :-/

za dresa moge sie obrazic - wolalbym zebys mnie nazywal lepiej zbudowannym!

muflon
13-07-2004, 15:52
A to dla odmiany "zajeżdża" mi hmm.. dresem :-/
za dresa moge sie obrazic
Ależ obrażaj się - ale jak Cię widzą (tu:czytają) tak Cię piszą..


wolalbym zebys mnie nazywal lepiej zbudowannym!
.. z typowym dla "lepiej zbudowanych" brakiem poprawnej składni, interpunkcji itp.? OK :)

Vitez
13-07-2004, 16:45
a teks t "smierdzisz alienem" - zajezdza mi chudym okularnikiem wysiadyjacym 16h przed kompem! :P :P :P :P :P :P

Jeszcze bardziej smierdzisz alienem... dostales zolta kartke.

muflon
13-07-2004, 16:48
Jeszcze bardziej smierdzisz alienem...
Eee, robi się niesmacznie :? Proponuję EOT & /ign

Vitez
13-07-2004, 16:49
Jeszcze bardziej smierdzisz alienem...
Eee, robi się niesmacznie :? Proponuję EOT & /ign

Niestety jako moderator nie uzywam opcji "ignoruj" :? . Ale kolega dostal ostrzezenie (taka opcja forum... pare tygodni czekalem na okazje by uzyc i przetestowac :twisted: ).

Aszu
13-07-2004, 16:50
Przepraszam,
forum o Lampa 420 EX do EOS 300V a w środku o jakims śmierdzącym Alienie.
1. Nie na temat
2. mieszacie 2 języki: ojczysty i prawie ojczysty.

muflon
13-07-2004, 16:51
Niestety jako moderator nie uzywam opcji "ignoruj" :? . Ale kolega dostal ostrzezenie.
Niestety, momentami zniżasz się do jego poziomu.

Aszu
13-07-2004, 17:04
Niestety jako moderator nie uzywam opcji "ignoruj" . Ale kolega dostal ostrzezenie (taka opcja forum... pare tygodni czekalem na okazje by uzyc i przetestowac ).
?

Vitez
13-07-2004, 17:20
Niestety jako moderator nie uzywam opcji "ignoruj" :? . Ale kolega dostal ostrzezenie.
Niestety, momentami zniżasz się do jego poziomu.

Ja swoje mniej grzeczne teksty oznaczam emotikonami i przepraszam z gory (np za "smierdzisz alienem" od razu przeprosilem poprzez "no offense" ) oraz dbam o gramatyke i interpunkcje, wiec nie zgodze sie z twoja teza odnosnie znizania sie :P .

Aszu: moderatorzy i admin maja opcje dawania ostrzezen uzytkownikowi. Moderatorzy tylko ostrzezen wartosci 1pkt, admin pewnie dowolne.
Ostrzezenia na sume 3pkt = shutup (user nie moze pisac), na 6pkt = ban.
Czyli ziarnko do ziarnka... albo zolta kartka jak z dowcipu o strzyzeniu pudla, zony i tesciowej:

"
Dwóch kumpli spotyka się w knajpie, że zrobiło się już późno i zamykali lokal, jeden z nich zaprosił drugiego do siebie na jeszcze jednego. Drugi się mityguje:
- Jakoś tak nie wypada... Mieszkasz razem z żoną i teściową. Będą się złościć...
- Nie martw się, wszystko będzie dobrze.
Ledwo weszli na klatkę z mieszkania wybiegły żona i teściowa, pomagają się rozebrać w przedpokoju, proszą do stołu, z uśmiechem podają alkohol i coś do jedzenia.
- Ty chyba jesteś czarodziejem. Jak ty je tak wychowałeś?
- To proste, pierwszy raz, gdy wróciłem do domu pijany i one wyskoczyły na mnie z gębą, to wziąłem nożyczki i ostrzygłem pudla. Za drugim razem, gdy na mnie krzyczały też ostrzygłem pudla. A za trzecim razem, gdy na mnie krzyczały, to wziąłem siekierę i go zarąbałem.
- Nadal nic nie rozumiem.
- One są już po drugim strzyżeniu.
"

Aszu
13-07-2004, 17:25
Powiem szczeże, że to nie Przemek Białek powinien dostać Ostrzeżenie.

muflon
13-07-2004, 18:25
Ja swoje mniej grzeczne teksty oznaczam emotikonami i przepraszam z gory (np za "smierdzisz alienem" od razu przeprosilem poprzez "no offense" )
Toteż napisałem czasami ;-) Ale IMHO tekst o "śmierdzeniu" jest poniżej poziomu, nawet mimo emotikonów i "no offence". Zwłaszcza moderatorowi to nie wypada.

Przemek Białek
13-07-2004, 22:05
Vitez teraz zagram w otwarte karty: :P (no offense)
- podoba mie sie twoje poczucie chumoru i dla tego zaproponowal bym ci eliminacje w maratonie usmiechu! - dowcip o pudlu;
- jak chcesz cos przetestowac to najlepiej sobie kup myszki (labolatoryjne)
- na pisownie oraz skladnie nie bede zwracal uwagi poniewaz nie jestem w szkole i nie pisze wypracowania np.
- a i jeszcze jedno pierwsze ostrzezenie coooooool - zaczynanam byc tym BAD!, moze zmienie swoj podbis na BANDIT!!!

a na razie ciao bambino - tk mowia alieny i dresy;

Vitez
13-07-2004, 22:34
Powiem szczeże, że to nie Przemek Białek powinien dostać Ostrzeżenie.

Zglos ten watek na PW/emaila do hazana, niech on rozstrzygnie.
Ale najpierw przeczytaj powyzsza wypowiedz Przemka i sam rozsadnie ocen poziom zachowania :roll: .

Jarbas
13-07-2004, 23:47
Wszyscy powinni dostać żółte kartki za odejście od tematu :D
Ale tak na poważnie, przeczytałem całość uważnie i nie mi sądzić czyja racja była, admin jest od tego. Jedno mnie tylko martwi. Nie każdego bawi to samo i musimy uszanować to nawzajem panowie. Trzeba się bardziej poznać aby móc wiedzieć jaki żart kogo bawi, czasami riposta może okazać się gaszeniem ognia benzyną.

Przemek Białek
14-07-2004, 00:25
nareszcie jakies sluszne stwierdzenie

: " widzimy ludzi oczami jak wygladaja, poznajmy ich dusze a niezapomnimy ich na pewno"

Vitez
14-07-2004, 16:14
Nie każdego bawi to samo i musimy uszanować to nawzajem panowie. Trzeba się bardziej poznać aby móc wiedzieć jaki żart kogo bawi, czasami riposta może okazać się gaszeniem ognia benzyną.

Kontynuujac offtop dodam od siebie ze specyfika kontaktow netowych jest taka ze czasem ciezko o wlasciwe zrozumienie intencji wypowiedzi, zawartosci emocjonalne, podtekstow humorystycznych itp. Na zwyo instynktownie to wyczuwamy... po postawie, intonacji, gestach, spojrzeniu (tzw mowa ciala ktora zawiera 80% sensu wypowiedzi ale jej nie zauwazamy bo czytamy ja instynktownie) . W necie tego nie ma i stad tak czeste nieporozumienia, pyskowki i niezbyt rozsadne wypowiedzi - tylko z powodu trudnosci w zrozumieniu.
Konczac Oftop wszystkim sugeruje isc na piwo i/lub porobic fotki a nie sie skupiac na pisaniu 8)

Przemek Białek
14-07-2004, 18:13
sluszna racja - albo spotkac sie i dac se po razie!!! :lol: :lol: :lol:

Jarbas
14-07-2004, 19:38
sluszna racja - albo spotkac sie i dac se po razie!!! :lol: :lol: :lol:
:D :D :D Ja dziękuję Przemek, oglądając Twojego nowego avatara, wolę kontakt przez net :D :D:D:D

Vitez
14-07-2004, 22:43
sluszna racja - albo spotkac sie i dac se po razie!!! :lol: :lol: :lol:

Od razu widac kto jakie rozwiazania lubi ;)
Jedni wyjasnianie niejasnosci przy fotkach i piwie , inni od razu bicie :roll: .

P.S. Ja biore ze soba statyw :twisted:

Przemek Białek
14-07-2004, 23:43
[quote]Od razu widac kto jakie rozwiazania lubi
Jedni wyjasnianie niejasnosci przy fotkach i piwie , inni od razu bicie .

- akurat tu sie mylisz, z drogiego sposobu bardzo rzadko korzystam, chyba ze jest ktos bardzo niegrzeczny, ale to ewentualnie fleszem po oczach i to na -2ev1....
:wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

a jesli mowa o fotkach to prosilem cie o maila zeby wrzucic zdjecia ze slubu do twojego wgladu, ale teraz mozesz je zobaczyc tutaj
http://fotogalerie.pl/galeria/galeria_bandit#2436891089831678819

hazan
18-07-2004, 21:33
nie wiem czy już sobie wszystko wyjaśniliście ale dla mnie nikt nie zasłużył na ostrzeżenie ! - Vitez wytłumacz proszę dlaczego dałeś ostrzeżenie -
Ps. sam przecież wiesz ze twoj styl pisania i ciety dowcip prowokują ludzi ( na usmieszki i no offense mało kto parzy )

Vitez
18-07-2004, 23:59
nie wiem czy już sobie wszystko wyjaśniliście ale dla mnie nikt nie zasłużył na ostrzeżenie ! - Vitez wytłumacz proszę dlaczego dałeś ostrzeżenie

Napisalem w opisie ostrzezenia.



( na usmieszki i no offense mało kto parzy )

A powinni. Taka jest specyfika kontaktow internetowych, ze brak jest przekazu niewerbalnego i trzeba wszelkie swoje intencje opisywac wlasnie emotikonami i dodatkowymi dopiskami bo inaczej generuje sie niezrozumienie.
Tak wiec gdy ktos nie rozumie i/lub sie unosi bo ktos cos napisal, a jednoczesnie nie doczytal intencji wynikajacych z emotikonow i dodatkowych opisow - to jego wina ze nie zrozumial, a nie tego co napisal tekst z emotikonami.

hazan
19-07-2004, 00:04
Napisalem w opisie ostrzezenia.
Napisałes ze za zachowanie w watku ? - ale dokładnie jakie ?

Vitez
19-07-2004, 02:44
Napisalem w opisie ostrzezenia.
Napisałes ze za zachowanie w watku ? - ale dokładnie jakie ?

Dostales na PM. Wyjasnilismy sobie tu juz wszystko z kolegami (i tymi lepiej i tymi slabiej zbudowanymi ;) ) i dlatego proponuje nie rozdrapywac i EOT.

Aszu
22-07-2004, 13:51
Od razu widac kto jakie rozwiazania lubi
Jedni wyjasnianie niejasnosci przy fotkach i piwie , inni od razu bicie .

P.S. Ja biore ze soba statyw

Na statywie piwko a potem po głowie - dobre i praktyczne! :wink:

Przemek Białek
22-07-2004, 20:11
albo statywem po glowe, zeby nie powiedzial ze go zlal dres...

LukasS
24-07-2004, 19:48
nie wiem czy już sobie wszystko wyjaśniliście ale dla mnie nikt nie zasłużył na ostrzeżenie ! - Vitez wytłumacz proszę dlaczego dałeś ostrzeżenie -
Ps. sam przecież wiesz ze twoj styl pisania i ciety dowcip prowokują ludzi ( na usmieszki i no offense mało kto parzy )

To juz przestaje byc smieszne... bo jesli ktos odpowiada na glupie teksty moderatora (powtarzam - to on zaczal glupia dyskusje) i dostaje ostrzezenie to mi tu zajezdza lamerstwem i niskim poziomem moderatorow. Jesli ktos zaczyna przekraczac linie to niech sie nie dziwi ze atakowany tez to zrobi i jak juz cos to inny mod badz admin moze zdecydowac o jakiejkolwiek karze.

Vitez
25-07-2004, 00:15
zajezdza lamerstwem i niskim poziomem moderatorow.

Moderator to funkcja administracyjna, nie reprezentacyjna. Moderatorow forum ocenia sie wg ich czynow na forum (ciecie, noszenie, zamykanie, pilnowanie porzadku wg regulaminu itp) ale nadal sa ludzmi, z wlasnymi pogladami, charakterem i nie powinno sie moderatorow oceniac po tym co mowia, chyba ze pisza cos niezgodnie z regulaminem forum.

Temat zjechal juz daleko na OT, bylo w nim kilka wyjasnien i kilka prosb o EOT wiec zamykam - nie po to jest forum by ciagle rozjatrzac juz wyjasnione klotnie.

Chcesz rozdrapywac - to na priv do odpowiednich osob... tylko ostrozniej z pisaniem po piwie i stosowaniem slownictwa (np nazywanie per "lamerstwo" nie jest grzeczna forma wyrazania opinii o kims).