PDA

Zobacz pełną wersję : Canon i spodziewane promocje ?



Azazel
23-11-2004, 20:58
Nikon sprzedaje D70 plus szkło VR 24-120 ( ze stabilizacją obrazu - oddzielnie kupowane 2500zł ) - za 5500zł , Canon ze swoim 300d plus ef-s 18-55 wysiada, Eos 20d z tym obiektywem też marnie wypada . ( ef-s 18-55 dobre optycznie ale mechanicznie to porażka ) - Olympus wprowadził E-1 ( profesjonalny korpus jakościa bijący na głowe Eos20d ) plus Zuiko 14-54 ( 28-108 dla 35mm - kupowane oddzielnie 3200zł ) - za 5000tys brutto i dodaje jeszcze 1gb kingstone elite pro - szkło zuiko pod wzgledem optycznym i mechanicznym dorównuje "L-kom" Canona. Warunkiem kupna Olympusa E-1 na tych warunkach to legitymacja studencka.
Zastanawiam się co się dzieje z Canonem.
Dział Marketingu w tej firmie chyba śpi.
Zwłaszcza po ofercie Olympusa, Canon musi zareagować.
Z nieoficjalnych źródeł wiem , że 20d ma na święta potanieć i to znacnie. Czy ktoś może z Was coś na ten temat słyszał ?

Chris
23-11-2004, 22:14
Ja mysle ze jest duze prawdopodobienstwo ze canon zafunduje nam jakas promocje na swieta - tylko nie wiem czy pusci na cenie 300D czy 20D :-).
Tak czy siak chyba trzeba poczekac do poczatku grudnia - chyba ze kogos strasznie "pili" .... :roll:

muflon
23-11-2004, 23:40
Zastanawiam się co się dzieje z Canonem.
Dział Marketingu w tej firmie chyba śpi.
Zwłaszcza po ofercie Olympusa, Canon musi zareagować.

Nie musi i nie ma zamiaru. Bo im aparaty i tak sprzedają się jak ciepłe bułeczki i nie muszą ludzi dodatkowo zachęcać. Nawet nie wnikając w szczegóły, czy aparaty są lepsze / gorsze - akurat marketing Canona, to może spac spokojnie :)

A E1 to IMHO niewypał, ale na ten temat akurat nie chce mi się dyskutować - przelano już megabajty tekstu na p.r.f.c...


Z nieoficjalnych źródeł wiem , że 20d ma na święta potanieć i to znacnie. Czy ktoś może z Was coś na ten temat słyszał ?

Skoro wiesz, to pewnie slyszałeś :-) Ja nie sądzę - z przyczyn jak wyżej.

Czacha
24-11-2004, 01:47
poza tym - 20d nadal nie ma w sklepach... a Canon milczy kiedy wroci
wiec jak moze taniec? :lol:

gietrzy
24-11-2004, 07:35
Zastanawiam się co się dzieje z Canonem.
Dział Marketingu w tej firmie chyba śpi.
Zwłaszcza po ofercie Olympusa, Canon musi zareagować.
Inni robią promocje a Canon pieniądze :wink:

Vitez
24-11-2004, 10:37
Marketing Canona spi spokojnie. Inni robia promocje wlasnie dlatego - ze Canon moze spac spokojnie.
A jesli chcesz naprawde sprobowac sie dowiedziec co tam Canon moze szykowac - zapytaj na grupie dyskusyjnej pl.misc.paranauki o adresy jakichs jasnowidzow czy wrozbiarzy 8)