PDA

Zobacz pełną wersję : Akumulator w 350D i nie tylko....



sali128
31-08-2006, 17:02
Witam!!

Po pierwsze,mam pytanko do Was bardziej z dziedziny elektroniki niż fotografi,a więc..
Dzisiaj kupiłem sobie zamiennik akumulatora do 350D,będzie mi on potrzebny na wyjazd do Egiptu 12.09.Teraz mało robię zdjęć i ten jeden firmowy mi wystraczy.Mam pytanko,kiedy mam sformatować nowy akumulator.Chodzi o to czy on może długo leżeć,czy musi być używany?? Mam go teraz już sformatować,czy podczas wyjazdu??

Drugie pytanko z innej beczki....do czego służą ostrości pow.F/16,ja maksymalnie używam F/11 do zachodów słońca....??

Pozdrawiam

Tomasz Urbanowicz
31-08-2006, 17:14
"Formatowaniem" (poprawne słowo to formowanie) nie musisz się martwić. Ot, naładuj i tyle.
Formuje się aku Ni-Cd i Ni-MH.

sali128
31-08-2006, 17:44
Ale on może leżeć długo nieużywany?? A jeśli chodzi o te ostrości??

cezner
31-08-2006, 17:48
Lepiej załaduj go teraz i sprawdź czy wszystko z nim w porządku. Czy dobrze się załadował. Zazwyczaj pełną pojemnosc uzyska po 2, 3 ładowaniach. Spróbuj go potem rozładować ( albo robiąc zdjęcia albo np właczając podgląd na LCD i wyłaczają auto wyłaczanie) i załadować powtórnie tuż przed wyjazdem. Każdy naładowany akumulator z czasem się rozładowuje.

sali128
31-08-2006, 18:21
Ok,dzięki. Ale jeszcze odpowiedzcie mi na pytanie o ostrość...

snow
31-08-2006, 18:26
Ostrości? Chyba przesłony. Im większa tym większa głębia ale i tym większa strata na jakości - już było o tym na forum i wniosek że większośc obiektywów przy f/8 ostra. Ja do zachodów używam f/8 na kicie i jest kit....tfu - git jest :wink:

Toffic
31-08-2006, 18:33
....do czego służą ostrości pow.F/16,ja maksymalnie używam F/11 do zachodów słońca....??
Pozdrawiam

Takiej przysłony (do F/16) używam w makro, powyżej tego mój EF 100/2.8 macro traci na ostrości (stopniowo, ale jednak). Często te F/16 to mało. Poza makro to sam nie wiem

lukep
31-08-2006, 18:48
W!


Przeslona to takie cudo ze najlepiej w normalnych zdjeciach robic w przedziale tak pomiedzy 7 a 12 i wsio jasne, przy makro moze byc i musi wieksza, ale wiadomo ze traci na tym jakosc znacznie - tak to juz jest ;/
Przeslona zalezy od swiatla, iso, czasu naswietlania, poruszania sie przedmiotu czy tez nie, wiesz zbyt ogolne to zapytanie jest. Ogolnie zawsze radze robic gdzies pod 8.

*Ksiezyc robilem na 16 i byly fajne efekty na lufie 600 L ;>

Zdrowko

Karlolek
17-09-2006, 22:49
Ja mam podobne pytanie. Czy świeżo po zakupie aparatu, dołączony do niego akumulator należy sformować? W jaki sposób mam to zrobić? Gdyby to była latarka, to bym zostawił ją włączoną na całą noc, a aparat? Nie zostawię włączonego LCD, bo tylko niepotrzebnie wypalę nim kilkanaście godzin. Czy istnieją jakieś specjalne ładowarki do rozładowywania akumulatorów? Podobno, by uzyskać pełną sprawność należy naładować i rozładować akumulator 3 razy. Ale gdy przez dłuższy okres czasu nie będę go używał, sam się rozładuje - tylko do jakiego stopnia? Przyznam się, że się już w tym gubię.

piast9
17-09-2006, 23:15
Li Ion w zasadzie nie wymagają formowania. Normalne użytkowanie im wystarczy. Należy jedynie niedopuszczać do długotrwałego przebywania w stanie rozładowanym i np. akumulatorki leżące w szufladzie podładować co jakiś czas.