PDA

Zobacz pełną wersję : Nowy G7



rasialdo
30-08-2006, 23:11
...podobno ma się pojawić w październiku. :!:

Taka "rewelacja" :wink: pojawiła się na forum dpreview.

Przeciek pochodzi z "Canon Danmark". Więcej szczegółów niestety brak. :(

cezner
31-08-2006, 00:10
Jakoś mi się w to nie chce wierzyć. Nie widzę sensu wypuszczania tego typu aparatu. Kiedyś jak amatorskie lustrzanki kosztowały kosmiczne pieniądze to seria G była takim tańszym ekwiwalentem lustrzanki. Ale teraz? Jesli dla kogoś rozmiary 350D są zbyt duże to kupi sobie A700, albi IS3, który jest bardziej uniwersalny. Era super kompaktów własciwie się skonczyła, kiedy cena lustrzanek znormalniała. Teraz mamy małe kompaktowe aparaty,mega zoomy albo taki R1 Sony. Ale Canon czegos takiego nie wypuści. Przecież nie bedzie sobie robił konkurencji...
No chyba że nowy G7 bedzie super szybki, bedzie miał super dokładny i szybki AF, obiektyw z zoomem x 6 od 28 mm i będzie robił za....iscie ostre zdjęcia bez aberracji. I będzie kosztował o połowę mniej od lustrzanki. Wtedy może się zastanowię nad sprzedażą mojego lustra i kupnem takiego G7 ;-)

Fotos
31-08-2006, 13:32
Krazy taka plotka tak samo jak 3d i 40D :-)
Przy spadajacych cenach dSLR bardzo w to watpie i sam Canon sie wypowiadal, ze teraz liczas sie "consumer DSLR",
a nie zaawansowane kompakty.
Gdyby 350D krecil filmy i mozna by latwo wsadzic zoom x12
to S3 pewno tez by nie bylo :-)

slawi_3000
31-08-2006, 16:59
"Photokina 2006 rumor has it that a new G6 replacement the Canon Powershot G7 with 10 megapixels is to be announced.":lol:

acidjazz
14-09-2006, 12:45
http://www.dpreview.com/news/0609/06091405_canon_g7.asp

Potwierdzona indormacja o G7

gietrzy
14-09-2006, 12:55
http://www.dpreview.com/news/0609/06091405_canon_g7.asp


WTF !!!! Gdzie jest raw :shock:

Nie, w morde pojechali po bandzie...
Niech mnie ktoś uszczypnie bo wydaje mi się, że dla początkującego cyfrowego fotografa G7 jest lepszą propozycją niż 400D.

Niedzwiedz
14-09-2006, 13:04
no ale wiecie w obliczu konkurencji np jakies fuji i panasonik z 10mpx zaawansowany kompakt to moze chca sprostac zadaniu ?

borkomar
14-09-2006, 13:34
WTF !!!! Gdzie jest raw :shock:
Dokladnie o tym samym pomyslalem8) :mad: - oby to byly niepelne informacje.

kami74
14-09-2006, 14:20
Niech mnie ktoś uszczypnie bo wydaje mi się, że dla początkującego cyfrowego fotografa G7 jest lepszą propozycją niż 400D.

Dla poczatkujacego cyfrowego który chce all in one napewno tak. Fajny jest tylko ten RAW

konradl
14-09-2006, 15:28
no coz uwstecznienie... Bez rawu to ja nie widze dla niego miejsca miedzy innymi modelami canona jak s3 czy a700

KMV10
14-09-2006, 15:38
Odbiór tego modelu będzie zależeć od ceny jaką Canon sobie za niego zażyczy. Jeśli będzie rozsądna to ludzie mogą przeżyć brak RAW. Dobrze, że chociać stopkę lampy zostawili.
W każdym razie sponsorem tegorocznego odcinka staje się liczba 10. ;)

Kolekcjoner
14-09-2006, 16:51
No i Digic III jest.

Cichy
14-09-2006, 18:38
Trochę ciemnawe na końcu to szkiełko. Aż łza się w oku kręci jak się przypomina szkiełko 2.0 - 3.0 w G3/G5 :)

RAWA nie ma ,ale co to za formaty : • DCF
• DPOF ?

Jeśli RAWA nie będzie faktycznie, to chyba jakieś totalne nieporozumienie...

fotna
14-09-2006, 19:58
Bez RAW, bez obracanego monitora to już dla mnie nie seria G.
Mam:
G3 - dałem synowi -lat 4 -niech się uczy - czasem fajne zdjęcia mu wychodzą
G2 - w tym tygodniu kupiłem drugiemu synowi -lat7 -niech się uczy - fajne zdjęcia mu wychodzą jak się przyloży

I wcale nie żałuje tych decyzji bo G7 nie kupie z w/w powodów + jakoś nie sadze żeby był tak wytrzymaly jak G2/3 - dzieci potrafią testować aparaty :)

Kolekcjoner
14-09-2006, 20:04
Odbiór tego modelu będzie zależeć od ceny jaką Canon sobie za niego zażyczy. Jeśli będzie rozsądna to ludzie mogą przeżyć brak RAW.

Na fotopolis podają że cena ma być w okolicach 2000 zł.

mmsza
14-09-2006, 20:26
Bez RAW, bez obracanego monitora to już dla mnie nie seria G.
Mam:
G3 - dałem synowi -lat 4 -niech się uczy - czasem fajne zdjęcia mu wychodzą

I jak sobie radzi z obrabianiem tych RAWów? :mrgreen:

KMV10
14-09-2006, 22:05
Na fotopolis podają że cena ma być w okolicach 2000 zł.

To chyba za drogo...

cezner
14-09-2006, 23:10
Też mi się wydaje, że to za drogo. No ale poczekajmy na testy. Moze szum bedzie jak w 350D ;-)

Kolekcjoner
14-09-2006, 23:15
To chyba za drogo...

No nie da się ukryć zwłaszcza, że teraz po tych premierach to ceny będą jechać w dół oj będą:smile:.

Tomasz1972
14-09-2006, 23:18
Moim zdaniem , a czekałem na nastepce G6 , bez RAW to juz nie seria G pomimo innych udogodnień typu sanki do zewnętrznej lampy , pelny manual itd . Chyba że Canon chce wypuścic jeszcze nastepcę PRO1 ,który oprócz funkcji G7 bedzie miał właśnie raw .

Kolekcjoner
14-09-2006, 23:24
Chyba że Canon chce wypuścic jeszcze nastepcę PRO1 ,który oprócz funkcji G7 bedzie miał właśnie raw .
Chyba że canon chce coś wypuścić jeszcze w segmencie entry level z wymiennymi obiektywami (niekoniecznie dslr) i nie chcą sobie tego zblokować zbyt wypasionym G7.

Mac
14-09-2006, 23:44
G7 znjadzie swoją grupę odbiorców, to dobry aparat a RAWy? Który amator ich używa?? Ciekaw jestem kiedy pojawi się następca 30D/5D?? Widać walka trwa.

Kolaj
15-09-2006, 08:00
Ten widok mnie powalił na kolana :)

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.dpreview.com/news/0609/canon2/PowerShot-G7-w-580EX.jpg)

KMV10
15-09-2006, 09:38
Też mi się wydaje, że to za drogo. No ale poczekajmy na testy. Moze szum bedzie jak w 350D ;-)
Raczej trochę mała matryca na to.
Tutaj popatrzyłbym na szum i ostrość jednocześnie. Co Ci po tym, że szum zniwelują zmniejszając znacznie ostrość...

Kolekcjoner
15-09-2006, 13:01
Tutaj popatrzyłbym na szum i ostrość jednocześnie. Co Ci po tym, że szum zniwelują zmniejszając znacznie ostrość...

No ale z takimi ocenami to raczej trzeba poczekać na jakieś sample. Bo to, że tak się dzieje u innych (przez grzeczność nie wspomnę u kogo:mrgreen:) to nie znaczy że tu też tak musi być:-).

KMV10
15-09-2006, 13:23
No ale z takimi ocenami to raczej trzeba poczekać na jakieś sample. Bo to, że tak się dzieje u innych (przez grzeczność nie wspomnę u kogo:mrgreen:) to nie znaczy że tu też tak musi być:-).

To nie ocena - to antycypowanie ;)
A jak tak nie będzie to się - pozytywnie - zdziwię, gdyż byłby to ewenement.

Kolekcjoner
15-09-2006, 15:25
To nie ocena - to antycypowanie ;)
A jak tak nie będzie to się - pozytywnie - zdziwię, gdyż byłby to ewenement.

Wiesz te sample będą o tyle ważne, że będzie po nich widać co canon potrafi wycisnąć z tak małej matrycy tym swoim cudownym DIGIC III.

cezner
15-09-2006, 15:30
Jak tak się patrzę, to ciekawe czy nadal będzie problem z wizjerem czyli wchodzenie obiektywu w wizjer ;-). I czy lampa bedzie zasłaniana przez obiektyw.
Co do szumów to oczywiście cudów nie należy się spodziewać. Natomiast to czego powinniśmy się spodziewać to dobrych, ostrych zdjęć.

czeczot
15-09-2006, 17:25
10mpx z tak małej matrycy? DIGIC III na pewno będzie dobry jak mają z tego wychodzić zdjęcia z ISO1600. Pewnie żeby nie straszyć ludzi zdjęciami szumów bez obróbki wywalili RAW :-)

AdrianP
15-09-2006, 17:26
Jak tak się patrzę, to ciekawe czy nadal będzie problem z wizjerem czyli wchodzenie obiektywu w wizjer ;-). I czy lampa bedzie zasłaniana przez obiektyw.
Co do szumów to oczywiście cudów nie należy się spodziewać. Natomiast to czego powinniśmy się spodziewać to dobrych, ostrych zdjęć.

obiektyw nie będzie wchodzić w wizjer.

nabazgrane bez zachowania kątów


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img164.imageshack.us/img164/3486/beztytu322ugp7.jpg)

cezner
15-09-2006, 18:11
Ładne rysunki ;-) Ale chyba nie do końca prawdziwe. Przy 35 mm aż tak sie ten obiektyw chyba nie będzie chować. No ale poczekamy to zobaczymy

astrorek
23-09-2006, 22:02
Moim zdaniem G7 został popsuty przez producenta. Nie ma odchylanego ekrany LCD, możliwości zapisu w formacie raw oraz ma ciemny obiektyw
[f/2.8-4.9]. Poza tym za tą cenę możesz kupić 350d.

Kolekcjoner
24-09-2006, 01:14
Moim zdaniem G7 został popsuty przez producenta. Nie ma odchylanego ekrany LCD, możliwości zapisu w formacie raw oraz ma ciemny obiektyw
[f/2.8-4.9]. Poza tym za tą cenę możesz kupić 350d.

Wiesz ale biorąc pod uwagę zainteresowanie tym G7 (np. na dpreview) to canon jednak chyba wie co robi:). A to że nie dali w nim kilku rzeczy to celowe - marketing. Chcesz mieć RAW-y kup dslr-a. Po za tym nie wiadomo co jeszcze wypuszczą:).

Przemobron
19-10-2006, 01:07
Podzielam wasze zdanie.JEST jednak w tym G7 jakas fajna zmiana na plus w porownaniu do poprzednikow,a mianowicie bezposredni dostep do iso.SUPER pokretlo.:-P
Osobicie na dzien dzisiejszy to bym go nie kupil.Jezeli zaawansowana hybryda to tylko SONY R1.

Cichy
19-10-2006, 10:25
Do studia lepszy był G5/G6. Lepsze szkło no i RAW... G7 już się bawiłem, przyjemny w dotyku, malutki, ale to taka popierdółka, a brak RAWów go dyskwalifikuje do poważniejszych zastosowań.

emisiaczek
19-10-2006, 10:32
Po co mi dostep bezposredni do iso jak 200 to max ;) Klapa i tyle to juz wole kupic mniejszy komapkt albo odrazu lustro.

Aga
19-10-2006, 14:37
Cichy a mógłbyś coś więcej powiedzieć na temat tego G7? Co znaczy "popierdółka"? :). Może masz jakieś normalne fotki .. ??

Cichy
19-10-2006, 18:14
Nie pstrykałem fotek nim jakoś szczególnie.

Web
20-10-2006, 06:27
Panowie na razie to tylko spekulacje, skąd można wiedzieć czy ISO 200 to maks, być może daje sobie świetnie radę przy ISO 400.
Ponadto brak RAW jak myślę to celowy zabieg, jak ktoś potrzebuje RAW to kupuje lustrzankę.
Pozdrawiam.

Vitez
20-10-2006, 16:46
Ponadto brak RAW jak myślę to celowy zabieg, jak ktoś potrzebuje RAW to kupuje lustrzankę.


Niezbyt to ma sens. A co jesli ktos juz ma lustrzanke a potrzebuje: male rozmiary i waga, RAW, stopka na lampe, stabilizacja, znosny zoom z mozliwoscia extenderow ?


Jak na razie zaden Canon nie spelnia tych wymagan. Najblizej jest Minolta A200 albo ktorys z Fujikow, ale nie chce mi sie lampy dokupowac :roll: .

Web
20-10-2006, 18:00
Nie za bardzo rozumiem dlaczego wyjeżdżacie z tym RAW,
kompakty z którymi miałem do czynienia RAW- y zapisywały całą wieczność. Ponadto nie znam nikogo z fotoreporterów który używałby czegoś innego niż jpg. Uważam , że do tego typu odbiorcy oprócz amatora G7 jest adresowany, w miarę mały, poręczny, długi zoom i stabilizacja. Bardzo dużo chłopaków do tej pory korzysta z G3, G5 z zadawalającym skutkiem.
Osobiście jako podręczny mały kompakt posiadam Sony V1, a interesuję się nowym G ponieważ ten pierwszy stał się poprostu za wolny.
Pozdrawiam serdecznie.

Mac
20-10-2006, 18:13
Mam sentyment do serii G, miałem G2 mam nadal G5. G7 jest powidzmy taką alternatywą kiedy nie chcesz brać dSLR'a a być może będziesz potrzebował coś pstryknąć. Wbrew pozorom jest spory rynek na coś takiego. Spójrzcie na dpreview, jaką popularnością cieszy się ten produkt.
Myślę, że wymaganie RAWów od takiego sprzętu to nieporozumienie.

Kolekcjoner
20-10-2006, 18:29
Nie za bardzo rozumiem dlaczego wyjeżdżacie z tym RAW,
kompakty z którymi miałem do czynienia RAW- y zapisywały całą wieczność. Ponadto nie znam nikogo z fotoreporterów który używałby czegoś innego niż jpg. .

Ja znam i to niejednego:).


(...)Myślę, że wymaganie RAWów od takiego sprzętu to nieporozumienie.
Też mi się tak zdaje. U canona jak chcesz mieć małe i lekkie i RAW-y bierz 350D. I tyle.

AdrianP
20-10-2006, 18:45
Może zrobią Wasie z RAW

Kolekcjoner
27-10-2006, 00:46
Oni się już wyleczyli po 300D i nie sądzę żeby to się dało powtórzyć.

MARANTZ
27-10-2006, 04:07
No to będę musiał sobie kupić kompakta z innej stajni niż Canon :(
Bez RAW-u nie biorę.

icik
27-10-2006, 09:23
Myślę, że ograniczenie możliwości w G7 (brak RAWów i ciemniejszy obiektyw, stały ekranik) to tak naprawdę wycofywanie się Canona z zaawansowanych kompaktów i dążenie do polaryzacji tj. z jednej strony dobre kompakty a z drugiej strony lustrzanki cyfrowe. Era serii G (G3 i G5) minęła bezpowrotnie i canon już nie wypuści takich cacek.

Web
27-10-2006, 14:02
Ciemniejsza optyka zapewne dlatego, że wzrosła znacznie krotność zooma.
Ponato otrzymujemy stabilizację, a brak odchylanego monitorka rekompensuje LCD 210 tys. G7 to amatorski dobrze wyposażony kompakt i nie oczekujmy od niego poziomu 30D.
Pozdrawiam.

borkomar
27-10-2006, 14:16
Ciemniejsza optyka zapewne dlatego, że wzrosła znacznie krotność zooma.
Ponato otrzymujemy stabilizację, a brak odchylanego monitorka rekompensuje LCD 210 tys. G7 to amatorski dobrze wyposażony kompakt i nie oczekujmy od niego poziomu 30D.
Pozdrawiam.

Oczekuje sie tylko minimum poziomu - czyli minimum tego co było w porzednich wersjach.Jednak G7 tego niestety nie spelnia.

Vitez
27-10-2006, 14:17
Ponato otrzymujemy stabilizację, a brak odchylanego monitorka rekompensuje LCD 210 tys.

Jak to rekompensuje? Zdjecia i tak oglada sie na komputerze ale KADRUJE sie (w kompaktach) za pomoca LCD. Nawet jakosc HDTV nie zastapi wygody obracanego LCD przy zdjeciach znad tlumu czy makro (szczegolnie osobom ktore np nie bardzo moga sie schylac).


G7 to amatorski dobrze wyposażony kompakt i nie oczekujmy od niego poziomu 30D.

Ciekawe porownanie w swietla roztrzasania jasnosci obiektywu (30D ma wymienne), stabilizacji (30D nie ma stabilizacji) i odchylanego LCD (ktorego rowniez brak w 30D).

Podsumowujac - bez urazy ale argumentacja od czapy. Porownujesz cechy bez wnikania w ich funkcjonalnosc, porownujesz kompakta i lustrzanke bez wnikania ktore cechy przed chwila poronywales :roll: .

JEAKAR
27-10-2006, 15:29
Witam,
znalazłem ciekawy test porównujacy G7 z Pro1. Jako posiadacz Pro1, konkluzję przeczytałem z dużym zadowoleniem :smile:
http://www.w4rmk.com/canon/g7/shootout.asp
Pzdr.

Kolekcjoner
27-10-2006, 19:47
Witam,
znalazłem ciekawy test porównujacy G7 z Pro1. Jako posiadacz Pro1, konkluzję przeczytałem z dużym zadowoleniem :smile:
http://www.w4rmk.com/canon/g7/shootout.asp
Pzdr.

No przy iso 1600 - szum jest dość solidny. Do niektórych luster mu daleko. Jednak jak się zmniejszy zdjecie już choćby do rozmiaru ekranu monitora to szum praktycznie znika. Choć jak się weźmie na wzgląd wielkość sensora to wynik imponujący:).
Możlwe że nie dali Raw-a (oprócz względów marketingowych) dlatego, że przy tej matrycy na iso 400-1600 Raw-y są do maści ale jak się zaprzęgnie tego Digit III do roboty to w Jpg jest już akceptowalnie. Nie wiem to tylko takie moje przypuszczenie. Ciekawe czy będzie test na dpreview?

Web
28-10-2006, 22:26
Jak to rekompensuje? Zdjecia i tak oglada sie na komputerze ale KADRUJE sie (w kompaktach) za pomoca LCD. Nawet jakosc HDTV nie zastapi wygody obracanego LCD przy zdjeciach znad tlumu czy makro (szczegolnie osobom ktore np nie bardzo moga sie schylac).



Ciekawe porownanie w swietla roztrzasania jasnosci obiektywu (30D ma wymienne), stabilizacji (30D nie ma stabilizacji) i odchylanego LCD (ktorego rowniez brak w 30D).

Podsumowujac - bez urazy ale argumentacja od czapy. Porownujesz cechy bez wnikania w ich funkcjonalnosc, porownujesz kompakta i lustrzanke bez wnikania ktore cechy przed chwila poronywales :roll: .

Vitez, drogi kolego, która to z lustrzanek posiada odchylany tak ważny w zastosowaniu dla Ciebie monitor LCD?
Ponadto nie porównuję jasności optyki G7 vs 30D, a brak RAW i innych funkcji których by sobie zapewne życzyli co niektórzy użytkownicy tego forum. Osobiście dla mnie jako doświadczonego (25 lat w zawodzie)fotoreportera nie ma specjalnej różnicy czy to będzie dobry kompakt czy lustrzanka, z niezłym skutkiem potrafię wykonać całkiem dobrą fotę analogowym kompaktem albo telefonem komórkowym, dlatego śmieszą mnie wywody w/w temacie.
Proponuję zacząć fotografować i mniej przjmować się technicznymi możliwościami sprzętu.

Łukasz Unterschuetz
29-10-2006, 18:03
np ta:

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://photos.allegro.pl/photos/oryginal/13/1369/136935/13693579/136935792)

Web
29-10-2006, 18:19
Olympus jest ewenementem, E 330 to lustrzanka typowo amatorska i cenowo porównywalna do 30D, co jest totalną pomyłką. Ponadto odchylany monitor nie pozwala fotografować ponad głowami stojących przed Tobą ludzi, LCD w kwesti funkcjonalności jest podobny do tych jakie posiadały chybrydy 5060, 8080 Olympusa.

Łukasz Unterschuetz
29-10-2006, 19:08
widać, że nie miałeś go w rękach:

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.dpreview.com/reviews/olympusE330/Images/lcd02.jpg)
to a propo fotografowania ponad głowami....
pomijając, że się mylisz, to chyba masz na myśli Hybrydy?
co z tego, że jest ewenementem?
"Vitez, drogi kolego, która to z lustrzanek posiada odchylany tak ważny w zastosowaniu dla Ciebie monitor LCD?"
prosisz masz... ciekawe, co teraz wymyślisz, bo tekst o tym, że jest to lustrzanka typowo amatorskie i cenowo porównywalna do 30D jakoś nie ma tutaj nic do rzeczy...

Kolekcjoner
30-10-2006, 02:37
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.dpreview.com/reviews/olympusE330/Images/lcd02.jpg)
to a propo fotografowania ponad głowami....
pomijając, że się mylisz, to chyba masz na myśli Hybrydy?
co z tego, że jest ewenementem?
"Vitez, drogi kolego, która to z lustrzanek posiada odchylany tak ważny w zastosowaniu dla Ciebie monitor LCD?"
prosisz masz... ciekawe, co teraz wymyślisz, bo tekst o tym, że jest to lustrzanka typowo amatorskie i cenowo porównywalna do 30D jakoś nie ma tutaj nic do rzeczy...

Fakt że mimo pewnych wad jest to ciekawe rozwiązanie i nic bym nie miał przeciwko żeby coś takiego w dslr mieć:).

Acha .... miałem go w rękach:). Pierwsze odczucie jest dziwne ale idzie się przyzwyczaić.

Łukasz Unterschuetz
30-10-2006, 07:33
mi tam nie pasuje, dziwnie się nim fociło, tak samo jak dziwnie mi sie foci nikonem (zdradliwa dziewczyna kupiła sobie D80) to już chyba kwestia przyzwyczajenia się do systemu

michalwil
30-10-2006, 20:11
Witam!
Trochę dziwna ta dyskusja na temat G7. Mi się wydaję, że od momentu kiedy zaczęły powstawać "tanie" lustrzanki dla tzw. fotoamatorów rola serii "G" Canona musiała się zmienić. To już nie jest coś pomiędzy kompaktami a lustrzankami. To jest "normalny" kompakt z trochę lepszą techniką w środku niż inne kompakty ale jest to już aparat dla fotoamatora, który ma wyglądać a przy tym robic zadowalające fotki, które w przypływach ambicji i własnych doznań estetycznych bedzie można swobodnie wykadrować z 10mpix matrycy, przestawć na manuala i troszkę poeksperymentować. Brak RAW...a kto tego bedzie używał z myślą "obrobienia" 300 fotek z wakacji. Mi sie czasem nie chce zwykłych jpegów "obrabiać".(i tak podejrzewam, Canon wobec wielkiej fali krytyki wypuści nowy Firmware z odblokowanym RAW). Niestety trzeba zacząć troche inaczej myśleć o kompaktach w dzisiejszych czasach. Teraz coraz wiecej osób wybiera tanie lustra bo chcą robić "dobre fotki" bo to jest trendy. Ale są osoby co chcą wrzucić małego kompakcika do kieszeni i też popstrykać dobre fotki- bo wierzę, że Canon G7 bedzie robił dobre fotki. Moim zdaniem jedynym minusem tego aparatu to matryca szkoda, że nie jest fizycznie wieksza.

Cichy
31-10-2006, 13:52
Pstryknąłem pare zdjec G7 - szumidło POTWORNE. ISO 800-1600 nie do użytku.

Cichy
31-10-2006, 14:42
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img265.imageshack.us/my.php?image=g7isorq8.jpg)

Kolekcjoner
31-10-2006, 22:54
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img265.imageshack.us/my.php?image=g7isorq8.jpg)

Cichy (dzięki za fotki:)), a czego Ty się spodziewałeś po tak małej matrycy? W sumie to na iso 1600 kontrast i kolor są OK także jak się zrobi niezbyt duże powiększenie moze być całkiem dobrze:).

Richie
02-11-2006, 15:41
Wykardrowałem poszczególne sekcje i po odszumieniu ISO 800 wygląda naprawdę bardzo przyzwoicie.Generalnie kompakty poprawiają się w tym temacie....choć do Fuji F30 jeszcze daleka droga.

borkomar
02-11-2006, 16:05
choć do Fuji F30 jeszcze daleka droga.

To ten fuji taki wymiatacz wśród "idioten Camera" jest:?: Chętnie bym zobaczył jakieś fotki z niego.

Kolekcjoner
02-11-2006, 21:06
Tutaj (http://www.dpreview.com/reviews/fujifilmf30/page14.asp) masz szczegółowy jego przegląd i na końcu galerię zdjęć:).

newday
08-11-2006, 19:58
Bawiłem się G7 i powiem tak:
Pierwsze wrażenie pozytywne, solidna obudowa (chyba z metalu) trzyma się go bardzo dobrze i ma swoją wagę.

Negatywów jest więcej:
- obiektyw widać w wizjerze,
- nawet przy jednym ze zdjęć makro zauważyłem aberacje chromatyczna.
- brak zapisu w RAW.
postaram sie wrzucić jakieś sample.

npsstudio
11-11-2006, 18:45
No to mam dylemat G 7 czy A 640 bo potrzebuje przyzwoity kompakt powiedzmy kieszonkowy ( do kurtki) mialem kiedyś G 5 był super aktualnie 20 D i 350 D które nie zawsze chce mi się nosic. Więc może jakieś opinie o A 640 kontra G 7. W A 640 podoba mi się ekran i nie chodzi tu o to że mozna go "powyginac" a przedewszystkim o to że można zabezpieczyc na czas noszenia nie rysując LCD.

Cichy
13-11-2006, 09:57
Wizjer nie jest do kadrowania w tym aparacie, wiec to , ze widać w nim obiektyw imho nie jest wadą.

michalwil
15-11-2006, 20:01
Ja posiadam Canona G7 od prawie 2 tygodni. Szybko łapie ostroiść nawet w trudnych warukach, a jeśli chodzi o iso to uważam, że iso 800 nadaje się do fotografowania i powiem szczerze, że chyba nikt z wypowiadających się tutaj tak na prawdę nie używał dłużej G7. tutaj iso 800 jest na poziomie iso 400 w innych kompaktach. owszem w iso 1600 szumy są duże ale też jak ktoś mocno potrzebuje to można go użyć i później sobie odszumić w jakimś dobrym programie. Będę się upierał, że iso 800 nadaje się do fotorgrafowania. ale tak jak wszędzie i tak lepiej stosować niższe iso. Nie ma co porównywać aparatów kompaktowych do lustrzanek To kompletna głupota bo kompakty nigdy nie osiągną poziomu lustrzanek. Owszem wadą może być brak RAW- tutaj kolosalny bład CANONA. Owszem wadą jest za mała matryca-konkurencja na dzień dzisiejszy oferuje wieksze matryce 1/1.6". Tutaj też trochę CANON nawalił. A odchylany ekran- jak kto woli.Ja osobiście mialem 4 inne cyfraki i żaden nie miał obracanego ekranu. Ja tego nie potrzebuję. Stabilizacja sprawdza sie trudnych warukach i jakość zdjęć jest równie dobra.

Cichy
15-11-2006, 20:41
Mylisz się. moim zdaniem ISO 800 w G7 jest odpowiednikiem ISO 200 u konkurencji..

michalwil
15-11-2006, 20:59
hmm. to dużo świadczy o tym aparaciku. jeśli mówisz, że jest na poziomie iso 200 u konkurencji to współczuję konkurencji... :)

Kolekcjoner
15-11-2006, 22:31
Ja posiadam Canona G7 od prawie 2 tygodni. Szybko łapie ostroiść nawet w trudnych warukach, a jeśli chodzi o iso to uważam, że iso 800 nadaje się do fotografowania i powiem szczerze, że chyba nikt z wypowiadających się tutaj tak na prawdę nie używał dłużej G7. tutaj iso 800 jest na poziomie iso 400 w innych kompaktach. owszem w iso 1600 szumy są duże ale też jak ktoś mocno potrzebuje to można go użyć i później sobie odszumić w jakimś dobrym programie. Będę się upierał, że iso 800 nadaje się do fotorgrafowania. ale tak jak wszędzie i tak lepiej stosować niższe iso. Nie ma co porównywać aparatów kompaktowych do lustrzanek To kompletna głupota bo kompakty nigdy nie osiągną poziomu lustrzanek. Owszem wadą może być brak RAW- tutaj kolosalny bład CANONA. Owszem wadą jest za mała matryca-konkurencja na dzień dzisiejszy oferuje wieksze matryce 1/1.6". Tutaj też trochę CANON nawalił. A odchylany ekran- jak kto woli.Ja osobiście mialem 4 inne cyfraki i żaden nie miał obracanego ekranu. Ja tego nie potrzebuję. Stabilizacja sprawdza sie trudnych warukach i jakość zdjęć jest równie dobra.

A ja myślę że zbytnio genralizujesz:).

motylekk
28-11-2006, 10:29
Nigdy sie nie wypowiadam tylko czytam ale udziele sie delikatnie. Mialem ten sam wybor G7-A640 roznica 500 zł i wybrałem A640 napisze ze obracany ekranik w A640/630 to bardzo dobra sprawa, do zdjec makro wprost idealna . Matryca 10 mp. to troche za duzo na tak małą matryce. szumi przy wiekszych ISO ale nie jest tragicznie. Na dobry poczatek i jako kompakcik do kieszeni to bardzo dobry aparat. Pozdrawiam.

wiktoch
06-12-2006, 12:58
też się zastanawiam nad jakąś małpką dla mojej żony - myślę o A630/640 lub właśnie G7. decydującym czynnikiem będzie wygląd / rozmiar :mrgreen: ale chciałbym żeby aparacik miał nieco "zaawansowanych" funkcji - kto wie, może od czasu do czasu też będę go używał. jak myślicie na który z tych dwóch się zdecydować? czy ewentualnie polecacie coś od innych producentów? Generalnie chciałbym żeby aparat nie był za duży i można było go schować do "damskiej torebki" czy kieszeni w płaszczu.

pozdr
wik

swnw
06-12-2006, 13:46
też się zastanawiam nad jakąś małpką dla mojej żony

Twoja żona będzie w dobrym towarzystwie, śledzę dpreview i jest tam teraz około 8-10 zawodowych fotografów, którzy kupili G7 dla relaksu, zmęczeni ciągłym dźwiganiem kilogramów sprzętu i bardzo, bardzo ten aparat chwalą :).

Powodzenia, swnw.

Vitez
06-12-2006, 15:39
też się zastanawiam nad jakąś małpką dla mojej żony - myślę o A630/640 lub właśnie G7. decydującym czynnikiem będzie wygląd / rozmiar :mrgreen: ale chciałbym żeby aparacik miał nieco "zaawansowanych" funkcji - kto wie, może od czasu do czasu też będę go używał. jak myślicie na który z tych dwóch się zdecydować? czy ewentualnie polecacie coś od innych producentów? Generalnie chciałbym żeby aparat nie był za duży i można było go schować do "damskiej torebki" czy kieszeni w płaszczu.


Biorac pow uwage pogrubione, najwazniejsze wymagania to zaden z wybranych przez ciebie. Tylko seria IXUS. Szczegolnie przyjrzyj sie wersjom z IS np 800 IS czy 850 IS.

kolak
08-02-2007, 11:09
kupilem sobie to cudo (g7) do zdiec podwodnych i musze przyznac ze robi bardzo dobre fotki brak RAW oczywiscie boli ale to kompakt wiec .... pozatym polecam jest to jedyny kompakt ktory mnie zadowolil a musze powiedziec ze spedzilem duzo czasu w roznych sklepach fotograficznych meczac sprzedawcow o mozliwosc pomacania sprzetow i porobienia fotek a nastepnie zgrania ich na swoj fotobank canon jako jedyny przebil 350d z kit'em (potocznie zwanym zapchaj dziura) ale nie oszukujmy sie 350d + pozadny obiektyw wygrywa ale i tak goronco polecam ten aparacik

Kolekcjoner
08-02-2007, 15:58
kupilem sobie to cudo (g7) do zdiec podwodnych i musze przyznac ze robi bardzo dobre fotki brak RAW oczywiscie boli ale to kompakt wiec .... pozatym polecam jest to jedyny kompakt ktory mnie zadowolil a musze powiedziec ze spedzilem duzo czasu w roznych sklepach fotograficznych meczac sprzedawcow o mozliwosc pomacania sprzetow i porobienia fotek a nastepnie zgrania ich na swoj fotobank canon jako jedyny przebil 350d z kit'em (potocznie zwanym zapchaj dziura) ale nie oszukujmy sie 350d + pozadny obiektyw wygrywa ale i tak goronco polecam ten aparacik

No mój znajomy też sobie kupił. Do focenia imprez (i to zamiast lustrzanki:shock: :grin:). I jest zachwycony. Mam nadzieję że wkrótce się nim trochę pobawię :).

ionek
08-02-2007, 16:51
Szkoda, że nie ma 28 mm.

bopp
11-03-2007, 13:30
kupilem sobie to cudo (g7) do zdiec podwodnych ....

mozesz pokazac pare sampli z pod wody?
ten link nie dziala http://www.wloczykij.neostrada.pl/galeria/index.htm i w galerii forumowej tez nic nie wiedze :(

kolak
12-03-2007, 22:23
przepraszam za nie dzialajacy link ale skonczylem z tepsa a tepsa skonczyla z moim serwerem :) postaram sie poprzepinac linki do innych miejsc jak tylko sobie zorganizuje te inne miejsca zdiec podwodnych jeszcze nie mam brak czasu a jak czas mialem to sie pochorowalem i zdala od wody sie trzymam
ale jak tylko cos ustrzele to sie pochwale