PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka obudowa dysku 2.5"



mistasz
30-08-2006, 17:20
Dostałem dysk 2.5" 30GB i chciałbym wykorzystać go do zgrywania zdjęć.
Jaka obudowę polecicie do niego aby jak najwięcej skorzystać za cenę do ok. 150 zł? Myslę o oddzielnym zasilaniu bo mam tylko jedno gniazdo USB wolne. Moze jakieś propozycje z Allegro? Zaznaczam że o sprzęcie komputerowym nie mam pojecia:) i bardzo proszę o nazwy/typy obudowy.

mor_feusz
30-08-2006, 17:34
A ja powiem tak kupilem obudowe na eBay'u za 0.01 funciaka (+ wysokie koszty przesylki). Dziala wspaniale A ze mam 2x60GB 1x80GB i cos tam jeszcze tak wiec sobie dokupie te same. Oto link do tego co kupilem http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=96894&item=230015723044 No i zasialana z USB nie trzeba zasialacza

Giraff
30-08-2006, 17:42
A ja powiem tak kupilem obudowe na eBay'u za 0.01 funciaka (+ wysokie koszty przesylki).


wysokie - to znaczy jak wysokie ? i ile czekałeś na przesyłkę ?

tadek
30-08-2006, 17:45
no wlasnie - jakie koszty i ile czekales
moze sie skrzykniemy i zamowimy wiecej tego sam bym sobie sztuke sprawil

mor_feusz
30-08-2006, 17:50
Zerknijcie. Koszt wyslania do PL 7 funciakow (ja mieszkam w Londynie) do zonki do domu szlo 8 dni (niedaleko Torunia) a do mnie w 3 czy 2 nie pamietam. Mnie to wtniaslo 6,51 funciaka. moge zrobic troche wiecej zdjec i pokazac jak wyglada. Aluminiowa obidowa, w zestawie kabelek usb no i sterowniki (plytke odrazu wywalilem). Przenosilem dane - robilem image laptopa, klonowalwem dyski - ogolnie OK. Moge porobic testy i powiedziec jakie predkosci. Ogolnie godne polecenia i tanie. MAX 8funciakow wyniesie to z przesylka do PL (czyli po przeliczeniu ok 48PLN)
Edit: zapomnialem jeszcze jest materialowy pokrowiec. Jakis gowniany ale dziala i jest OK

tadek
30-08-2006, 18:02
prosimy o fotki

mistasz
30-08-2006, 18:05
No i zasialana z USB nie trzeba zasialacza
Jak jest zasilanie z USB to wystarczy jedno gniazdo? Mam tylko jedno.

miszaqq
30-08-2006, 18:13
Jak jest zasilanie z USB to wystarczy jedno gniazdo? Mam tylko jedno.

a jaka to roznica ? czy masz jedno czy masz ich 5 to 'prund' w nich masz taki sam, problem dopiero pojawia sie przy uzyciu hub'ow wowczas nie wszystkie urzadzenia moga byc zasilane

RJanusz
30-08-2006, 22:44
Oto link do tego co kupilem http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=96894&item=230015723044 No i zasialana z USB nie trzeba zasialacza
a ma toto OTG? da sie podlaczyc w terenie aparat i zgrac zen zdjecia bez komputera? bo cos mnie sie widzi, ze nie...

mor_feusz
31-08-2006, 17:10
NIE - to tylko obudowa - taki byl post

mistasz
31-08-2006, 18:12
Jaka obudowę polecicie do niego aby jak najwięcej skorzystać za cenę do ok. 150 zł?
Takie było pytanie.
Nie chodziło mi o jak najtańszą ale aby mieściła sie w tej cenie i miała jak najwięcej przydatnych funkcji.

RJanusz
01-09-2006, 10:29
Takie było pytanie.
Nie chodziło mi o jak najtańszą ale aby mieściła sie w tej cenie i miała jak najwięcej przydatnych funkcji.

Ja mam Apacera Steno cos-tam-211. Spisuje sie OK, zgrywa zdjecia z aparatu idealnie, nie kosztuje majatku. Ma tylko jedna wade - akumulator. Nie starcza on na zbyt dlugo, zeby go doladowac potrzeba dodatkowej ladowarki. Wczesniej mialem Wellanda OTG 940 bodajze, nie mial on wyswietlacza, ale mial mozliwosc zasilania z akumulatorow AA - dla mnie bylo to o wiele wygodniejsze, niz w przypadku Apacera.

Pozdrowienia,
Radek

fICHU
12-09-2006, 22:43
Witam

Moje DM3 ostatnio dziwnie zaczelo sie zachowywac.
W miejscu gdzie podaje ilosc wolnego miejsca, jest napisane ciagle 26GB.
I bylo to o tyle interesujace, ze pozyczylem kumplowi na wyjazd ustrojstwo, mowiac, ze musi sie zadowolic taka iloscia placu.
Ten po paru dniach dzwoni, ze nie moze zrzucac obrazkow.
Po przywiezieniu okazuje sie, ze rzeczywiscie.
Podlaczam pod winde i widze... ilosc wolnego 0KB.
Moje zdziwienie jest wielkie, albowiem po odlaczeniu krzyczy ze ma 26GB.
po usunieciu paru GB... 26GB.
Na razie nie moge porzucic zawartosci i przeformatowac bestii.
Ale zagadnienie interesujace. W sumie wszystko dziala normalnie. Tylko to ciagle nieprawidlowe podawanie wolnego placu...

Pozdrawiam.
f.

Vitez
13-09-2006, 01:34
Tylko to ciagle nieprawidlowe podawanie wolnego placu...


Na zwyklych pecetowych dyskach twardych tez sie zdarza ale przynajmniej mozna zwalic wine na windowsy. Co jakis czas puszczony Norton Disk Doctor wyraznie mi pokazuje w raporcie ze naprawil wskazania wolnego miejsca na dysku :roll: .

fICHU
13-09-2006, 09:15
. Co jakis czas puszczony Norton Disk Doctor wyraznie mi pokazuje w raporcie ze naprawil wskazania wolnego miejsca na dysku :roll: .

Wlasnie problem jest w tym, ze to nie jest TU problem... na razie walcze z zagadnieniem. Ostatecznie format.
Puszczony dysk pod windoza podaje wartosci jak najbardziej poprawne. Traktowalem go roznymi narzadkami do naprawiania/ analizy hdd.
To wygladana bagola w firmware sprzetu.

f.

popmart
13-09-2006, 12:20
Witam

Moje DM3 ostatnio dziwnie zaczelo sie zachowywac.
W miejscu gdzie podaje ilosc wolnego miejsca, jest napisane ciagle 26GB.
I bylo to o tyle interesujace, ze pozyczylem kumplowi na wyjazd ustrojstwo, mowiac, ze musi sie zadowolic taka iloscia placu.
Ten po paru dniach dzwoni, ze nie moze zrzucac obrazkow.
Po przywiezieniu okazuje sie, ze rzeczywiscie.
Podlaczam pod winde i widze... ilosc wolnego 0KB.
Moje zdziwienie jest wielkie, albowiem po odlaczeniu krzyczy ze ma 26GB.
po usunieciu paru GB... 26GB.
Na razie nie moge porzucic zawartosci i przeformatowac bestii.
Ale zagadnienie interesujace. W sumie wszystko dziala normalnie. Tylko to ciagle nieprawidlowe podawanie wolnego placu...

Pozdrawiam.
f.


a ja wiem aja wiem !!!

w tej kieszeni nie można kasować przez skasuj w windzie bo kasowany materiał ląduje w koszu którego nie widać. ja zawsze formatuje lub dobieram sie programem który widzi absolutnie wszystkie pliki na dysku

Vitez
13-09-2006, 16:24
ja zawsze formatuje lub dobieram sie programem który widzi absolutnie wszystkie pliki na dysku

A ja zawsze kasuje przez shift+delete 8)

fICHU
13-09-2006, 19:40
Mam taka sama przypadlosc...

UPRZEDZJAJAC:
- Kasuje przez SHIFT DELETE
- raportowana przez winde ilosc placu jest 17GB
- dysk ma 80GB
- DM pokazuje 26GB.
- zabawka przepuszczona przez defragi scandiski i inne radosne wynalazki.
effff...

Az normalnie zaraz sprobuje zwolnic plac powyzej tych 26GB i ciekawe czy sie cos ruszy, jak nie to zrobie po prostu format. I dopisze ciag dalszy zabawy.

pozdrawiam
f.

UPDATE

Oproznilem dysk - jest tylko 128KB zajete - pewnie wpisy o recycled z windozy i jakies *******y z odzyskiwania.
...26GB wolnego po odlaczeniu od kompa :D

czas na formatowanie.

Vitez
14-09-2006, 14:52
czas na formatowanie.

Sformatuj np programem Swissknife a nie windowsem bo on to potrafi ograniczyc ci partycje.

fICHU
14-09-2006, 19:37
:) to juz tez przerabialem.
Formatowany SKnifem daje rade - problem tylko jest jak zapodam pelny format. Wtedy aplikacja zwisa.
Szybki format i owszem.
Ogolnie uzywam tego narzedzia.

Na razie DM jest dziewiczo czysty nazwijmy to. raportuje 76GB

pozdrawiam.
f.

Juicy
15-09-2006, 14:27
mam DM 2, w windzie pokazuje faktyczną ilość wolnego miejsca antomiast na wyświetlaczu cały czas leci w dół, ciekawe co bdzie jak dojdzie do 0GB.. To jednak najmniejszy problem. Mam bardzo często jazdę że gnojek się nie włącza, zapala się ekranik na 2 sek jest pyk w dysku i pada i tak machne puknę to się naprawia, a jescze większy problem z wykrywaniem w windzie.. czasem po kilkanaście razy on/off usb włoż wyjmij włóż ehhh

Zielony
15-12-2006, 13:35
Co prawda nie potrzebuję obudowy 2,5", ale postanowiłem, że nie będę zakładał nowego topica.

Chodzi o to, że potrzebuję obudowę do HDD 3,5".
Jeszcze niedawno miałem kupić jakieś HDD 320GB SATA, plus obudowę AKASA (http://allegro.pl/item149919423_obudowa_akasa_integral_ide_sata_www_ x4pro_pl_gw24.html) za 160zł która obsługuje IDE i SATA. Pozatym fajnie wygląda i ma 24msc gwarancji. Jako, że znalazłem w domu jakieś stare HDD ~80GB IDE to muszę mieć do niego obudowę co by to to podłączyć na USB do laptoka.

I teraz pytanie: czy kupić jakąkolwiek/najtańszą obudowę dostępną na allegro (ceny od 60zł) czy jednak dołożyć tą stówę i kupić tą AKASA, biorąc pod uwagę, że jednak ten dysk ~320GB SATA w niedalekiej przyszłości kupię i wtedy tylko przełożę.

Pytanie kolejne: czy wentylator w obudowie musi być? W tych najtańszych w większości chyba są. Nie jestem pewnien czy muszą być we wszystkich? (w tej AKASA nie ma). Boję się, że dodatkowo mi coś będzie rzęzić pod nosem.

Jakby nie było 160zł na takie pudełko to trochę dużo i teraz dylemat.
Nigdy nie używałem takich rzeczy więc nie wiem co tam się może spieprzyć.

Jak ktoś coś wie w temacie to proszę o info.

mor_feusz
15-12-2006, 14:06
to ja innaczej - troche wiecej niz 160 ale http://www.dabs.com/productview.aspx?Quicklinx=3V6Q&CategorySelectedId=11157&PageMode=1&NavigationKey=11157,47200000 dysk sieciowy. Wkladasz 2 dyski jakie tam chcesz i masz spokoj. Poza tym poszukaj czegos innej firmy - napewno taniej cos sie znajdzie

Jac
15-12-2006, 14:19
to ja innaczej - troche wiecej niz 160 ale http://www.dabs.com/productview.aspx?Quicklinx=3V6Q&CategorySelectedId=11157&PageMode=1&NavigationKey=11157,47200000 dysk sieciowy. Wkladasz 2 dyski jakie tam chcesz i masz spokoj. Poza tym poszukaj czegos innej firmy - napewno taniej cos sie znajdzie


to moze w skrocie o tym urzadzeniu ;-)
netgear_storage_central_beware (http://www.oreillynet.com/mac/blog/2006/01/netgear_storage_central_beware.html)

mor_feusz
15-12-2006, 14:43
Nie wiedzialem - nie czytalem. Chodzi mi raczej o rozwiazanie. Kupic jakis nas a dyski wpakowac samemu. Alternatywa jest NAS OS czy cos takiego. Kompa w NAS sie przerabia.

Jac
15-12-2006, 14:48
tzn mi sie pomysl dysku sieciowego bardzo spodobal - i nawe sie zastanawiam czy sobie tego w firmie nie wdrozyc jedna baza danych (pilikow) kilka kompow - ciekwy jestem jak jest rozwiazane jednoczesne korzystanie z tych samych plikow przez rozne osoby... czy sie da czy nie... ale to juz OT -

natomiast do uzytku domowego to jest to gadget ;-)

mor_feusz
15-12-2006, 15:04
Powiem tak w malych firmach spisuje sie to dobrze. Raczej jako user home directory to raczej nie polecam ale na jakies *******ki, download, drivers i takie tam - swietnie). W domu nie jest to az taki gadzet. Jest wygoda. Istnieje 1dna "ciemna strona mocy" - siec bezprzewodowa. Jak ktos ma starego access pointa (np 11 Mb/s) no to jak krew z nosa. Ogolnie mam w chacie i praktykuje. Wady: wolniejsze niz USB 2.0 (poniewaz mam AccessPointa 56m/s). Zalety: Postawilem raz i zapomnialem o fizycznym istnieniu. Dyski zamapowane na stale i sie nie martwie. Moim zdaniem warte rozwazenia.

piast9
15-12-2006, 15:26
to ja innaczej


* OS Required
* Microsoft Windows 2000 SP4 or later
* Microsoft Windows XP SP1 or later

Rewelacja. W dodatku tylko Ethernet 100...

mor_feusz
15-12-2006, 15:31
Rewelacja. W dodatku tylko Ethernet 100...

Wymagania do zainstalowania softu. Jest on zbedny - jak masz DHCP to patrzysz jaki IP sie przypisal - potem przegladarka i ustawienia. Potem wszystko co obsluzy dyski sieciowe.

Zielony
15-12-2006, 15:54
Panowie, nie rozchodzić mi się na lewo i prawo ;-)
Pytałem o obudowy 3,5". Tego netgear'a i tak nie kupie.

mor_feusz
15-12-2006, 16:00
Kiedys kupilem jakas za 35 pln - do dzis dziala - transfer OK. 1dyna rzecz jak trzeba bylo pamietac to DYSK MUSI byc na MASTER innaczej nie zadziala. Kup obojetnie co na USB 2.0 i bedziesz zadowolony (jak chcesz mini - super piekna - sliczna kolorowa - to mozesz znalezc ale za wiecej). Moim zdaniem nie ma sensu przeplacac (ten netgear odpada - moze jaks alternatywa - os made in taiwan)

piast9
15-12-2006, 20:38
Wymagania do zainstalowania softu. Jest on zbedny - jak masz DHCP to patrzysz jaki IP sie przypisal - potem przegladarka i ustawienia. Potem wszystko co obsluzy dyski sieciowe.
Z opinii w sieci wynika co innego. Że NIE ma konfiguracji przez www oraz że nie jest to NAS, obsługiwany przez każdy system, tylko coś dziwnego, do czego potrzebne są sterowniki.

Jak by nie było 100mbit pozostaje. Trochę mało.

CYNIG
15-12-2006, 21:06
Panowie, nie rozchodzić mi się na lewo i prawo ;-)
Pytałem o obudowy 3,5". Tego netgear'a i tak nie kupie.

Kupiłem AKASA Integral
Idzie przez USB2, wentylatora nie ma, pracuje cichutko, obudowa jest ciepla, ale w sumie to aluminium i dziala jak dodatkowy radiator. W sumie, kupilem, uzywam i jestem zadowolony

Zielony
02-01-2007, 13:51
A więc tyż kupiłem polecaną przez CYNIGA Akasę (S)ATA. Dzięks za info na privie.
Do środka włożyłem Maxtora 120GB na IDE.

Wszystko jest bardzo ładne i fajne z wyjątkiem jednej rzeczy:
Jak wyłączyć teraz AUTOODTWARZANIE ??? Dodam, że spod Windowsa (Mój Komputer --> Właściwości Dysku) ta opcja nie działa. Tzn po ponownym podpięciu External'a włącza się znowu AUTOODTWARZANIE (skanowanie zawartości) dla każdej partycji jednocześnie. Mam ich 4 więc trochę mnie to wkurza. Da się to jakimś sposobem wyłączyć na stałe?? Czy jednak nic nie da rady zrobić? Aha, dodam, że dysk w obudowie jest ustawiony na Master - jeśli to ma jakieś znaczenie.

Dzięks!

Vitez
02-01-2007, 21:44
Start > uruchom > gpedit.msc (OK)

Zasady komputer lokalny > Konfiguracja komputera > Szablony administracyjne > System:

"Wyłącz funkcję autoodtwarzanie" ustawić na "Włączone"

w tym "Wyłącz autoodtwarzanie na:"
- "Stacje CD-ROM" - tylko CD/DVD
- lub "Wszystkie dyski" - CD/DVD/inne dyski/pen drive

Zielony
02-01-2007, 22:41
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.foto-strefa.pl/images/smilies/respect.gif)
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.foto-strefa.pl/images/smilies/guru.gif)

Dzięki wielkie!

Vitez
02-01-2007, 23:54
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.foto-strefa.pl/images/smilies/respect.gif)
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.foto-strefa.pl/images/smilies/guru.gif)

Dzięki wielkie!

Mniej niz minuta w googlu po wpisaniu "wyłączenie autoodtwarzania" :roll:

Zielony
03-01-2007, 01:10
Mniej niz minuta w googlu po wpisaniu "wyłączenie autoodtwarzania" :roll:

A już myślałem, że masz Windę w jednym paluszku :P Czar prysł :wink:
Fakt faktem nie wpadłem na to by zajrzeć do googla w tym temacie.
Pozdro!!