PDA

Zobacz pełną wersję : Obiektyw 70 -300 dla Canona 20D



MADNESS
21-11-2004, 13:34
Witam jestem na etapie zbierania iformacji gdyz zamierzam kupic Canona 20D i potrzebuje obiektyw do niego 70 - 300 lecz nie jestem zdecydowany ktory czy mozecie mi cos doradzic?

Wiem ze powiecie ze musze powiedziec ile moge na to wydac a wiec przedzial cenowy to ok 400$

vinyl_pl
21-11-2004, 13:44
http://www.canon.com.pl/produkt/kategoria,Obiektywy_zoomy,pro,EF_75-300mmf...4-5.6_IS_USM,p,219.html

filip71
21-11-2004, 23:22
Moim zdaiem na obiektywy powinienieś więcej wydać niż na body.
Jeżeli nie możesz więcej wydać kasy to strzel sobie 10D (nowe a tańsze) i dokup np. 70-200 f/4L.
A jęzlei możesz to w/w opcja jest OK leub lepsze.

[ Dodano: 21-11-2004 ]
sorry za błędy w poprzedniej wiadomości - mróz to mróz - palce sztywnieją.

MADNESS
21-11-2004, 23:32
powiedzcie mi czy ten obiektyw wykorzystuje morzliwosci tego aparatu bo slyszalem ze niektore obiektywy tego nie robia i dlatego chcialem kupic obiektyw ktory wykorzysta morzliwosci aparatu. Jesli morzecie mnie w tym temacie oswiecic bede bardzo wdzieczny

filip71
21-11-2004, 23:54
powiedzcie mi czy ten obiektyw wykorzystuje morzliwosci tego aparatu

moim skromnym zdaniem zadałeś złe pytanie.
Właściwe powinno brzemieć: w jami celu kupuję aparat?
i np.:

- do szerokiego zakresu sytuacji (od sytuacji rodzinnych do art poprzez makro gdzie zależy mi na jakości) to minimum 300D plus odpowiedni zestaw obiektywów;
- do popularnych zastosowań gdzie efektem będą zdjęcia w albumie do pokazów rodzinnych to lepszy lub zaawansowany kompakt;

Generalnie określ co chcesz, a potem wyjdzie Ci co zamierzasz kupić.
Oczywiście moiżesz kupić 20D lecz jeżeli dołączysz do tego kiepski obiektyw a będzie Ci zależało na jakości to zapomnij o satysfakcjonującym wyniku a jeżeli będzie odwrotnie to przepłaciłeś za Body.

MADNESS
22-11-2004, 00:02
ok wiec interesuja mnie zdjecia przyrody czesto robione z zaskoczenia i dlatego potrzebuje obiektym 70-300.
300D mam teraz lecz chce zmienic na 20D i dokupic szklo lecz prosze pomuzcie co byloby dobre do tego nie patrzcie na cene tylko na jakosc ale bez szalenstw cos takiego posredniego pomiedzy cena a dobra jakosc zdjec
Czekam na propozycje :D

filip71
22-11-2004, 00:05
co do możliwości aparatu i obiektywów to co chcesz osiągnąć jest podstawą, i np.: dobre makro to obietyw MAKRO z odwzorowaniem 1:1 a jeżeli od czasu do czasu to obiektyw z opcją MAKRO bardziej uniwersalny ale z gorszym odwzorowaniem i bardziej kłopotliwym zastosowanie lub widoczne w efektach itp.

Do 20D i 300D doikręcisz prawie każdy obiektyw ale różnice będą wynikać głównie z pomiaru światła i rodzaju pomiaru ostrości więc wg mnie nieduże dla amatora ale dla zaawansowanego fotografa to może mieć znaczenie.

[ Dodano: 21-11-2004 ]

ok wiec interesuja mnie zdjecia przyrody czesto robione z zaskoczenia i dlatego potrzebuje obiektym 70-300.

Ja optowałbym dalej za 70-200 L f4 (droższe ale bez szaleństw) plus dla zdjęć z zaskoczenia (jeżeli myślisz o sytuacjach np. rodzinnych) 28-75 f2,8 Tamron i to wydaje mi się godne 20D a dla 300D też Super.
Jeżeli kasa za duża to kupuj lepszy obiektyw a "PAL LICHO" body gdyż na tym stracisz chyba, że źle oceniłem "sytuacje z zaskoczenia".

muflon
22-11-2004, 09:45
ok wiec interesuja mnie zdjecia przyrody czesto robione z zaskoczenia i dlatego potrzebuje obiektym 70-300.
Zgadza się. Natomiast prawdopodobnie nie potrzebujesz lepszego body.


300D mam teraz lecz chce zmienic na 20D i dokupic szklo lecz prosze pomuzcie co byloby dobre do tego nie patrzcie na cene tylko na jakosc ale bez szalenstw cos takiego posredniego pomiedzy cena a dobra jakosc
No to się zdecyduj :) Ale już Ci tu dobrze poradzili: zapomnij o zmianie body i kup lepsze szkło:
- 70-200/4L
- Analogicznego Tamrona (nie pamiętam dokładnie.. czy on czasem nie jest f/2.8?)
- Którąś z długich sigm (-400, -500 - nigdy nie pamiętam odkąd one się zaczynają)
- 300/4L

Albo dozbieraj jeszcze trochę i kup od razu 100-400L.

Vitez
22-11-2004, 10:14
Tak jak poprzednicy poradze - jesli chcesz miec najlepszy kompromis pomiedzy jakoscia a cena to nie zmieniaj body a w zamian doloz do obiektywu. 300D da sie robic rownie ladne zdjecia co 20D, a dopiero gdy bedziesz mial zadowalajacy zestaw szkiel mozesz myslec o zamianie body - to szkla robia zdjecia.
Dlatego tez radze 70-200 4L Canona, do niego Tamron 28-75 2.8 (ten z mojego podpisu - zawsze i wszedzie bardzo go sobie chwale :) ).
Zakres 70-200 przemnozony przez cropa wystarczy ci do robienia zdjec "z zaskoczenia" albo przyrody (w pewnym stopniu...). Nie ma rozsadnego cenowo i jakosciowo zoomu w okolicach 300mm, jedynie stalki albo zoomy klasy L... ale ich ceny wynosza od 6 tys wzwyz, podczas gdy 70-200 4L kosztuje ok 2600zl :roll:

p13ka
22-11-2004, 10:24
Którąś z długich sigm (-400, -500 - nigdy nie pamiętam odkąd one się zaczynają)
To ja pomogę: Są 3 długie zoomy Sigmy o zakresach:
1. 135-400 (ale uwaga - nie działa z dSLR Canona - sprawdzałem z 10D)
2. 170-500 (miałem przez pewien czas ten obiektyw ale strasznie ciemny - f/5-6.3, więc bez statywu ciężko)
3. 300-800 (cena!)


Albo dozbieraj jeszcze trochę i kup od razu 100-400L.

I to jest wg mnie strzał w dziesiątkę :) Mam to szkło, używam go (TU (http://www.republika.pl/p13ka) możesz obejrzeć ostatnie moje zdjęcia jakie robiłem tym obiektywem) i jestem very happy :D
Jeżeli interesują Cię fotki makro to gorąco polecam Sigmę 180 f/3.5 EX APO Macro IF HSM.
TU (http://www.photosig.com/go/photos/view?id=1331590) moja przykładowa fota a inne w moim portfolio na sigu. Sigma 180, poza super optyką, zapewni Ci zachowanie odpowiedniego dystansu od obiektu (min. 48 cm) co znacząco podnosi komfort fotografowania. O innych zaletach możesz poczytać googlując w sieci.

Jurek Plieth
22-11-2004, 11:13
Albo dozbieraj jeszcze trochę i kup od razu 100-400L.
I to jest wg mnie strzał w dziesiątkę :).
1. Gratuluję pięknych zdjęć!
2. IMHO obiektyw ciemny jak diabli :cry: Osobiście wolałbym dodać do tej Sigmy (lub innej dobrej stalki 200mm) konwerter 2x i wyszłoby dużo taniej, a na dodatek z dolnego końca dużo jaśniej.

p13ka
22-11-2004, 11:22
Osobiście wolałbym dodać do tej Sigmy (lub innej dobrej stalki 200mm) konwerter 2x i wyszłoby dużo taniej, a na dodatek z dolnego końca dużo jaśniej.

Jurek, którym zoom Sigmy masz na myśli?

Jurek Plieth
22-11-2004, 12:08
Jurek, którym zoom Sigmy masz na myśli?
Nie myślę o zoomie, ale o tej Twojej pięknej stalce 180 mm.
Już wcześniej kilka razy wyrażałem swoje zdanie, że IMHO w zakresie długich ogniskowych zoom jest mało przydatny. A to z tego powodu, że ostrzenie wymaga takiej precyzji i skupienia uwagi, że zoomowanie ją rozprasza.
Zresztą przyglądnij się temu co używają profi od fotografii sportowej. Faktem jest, że zazwyczaj ogniskowe są jeszcze dłuższe, oraz raczej brak bariery kosztowej, ale...

p13ka
22-11-2004, 12:27
Aaa, OK. Myślałem, że masz jakiegoś zooma na myśli :)
Tak...ta stałka 180mm jest niesamowita! Pisałem o niej kiedyś w testach sprzętu TU (http://canon.hazan.ys.pl/viewtopic.php?t=629) ale poza mną nikt nie wyraził chyba zainteresowania tym obiektywem (tzw. zero dyskusji :lol: co można różnie rozumieć :wink: ).
Fakt jest niezaprzeczalnie jeden - to szkło przeznaczone niemal wyłącznie do makro. Nieporęczny do portretów i trochę za krótki i za wolny do np. sportu. Co prawda portrety nim robiłem i wyszły wspaniale ale musiałem nieźle oddalić się od obiektu. Do makro jednak niezastąpiony :!:

Jurek Plieth
22-11-2004, 12:35
Tak...ta stałka 180mm jest niesamowita! Pisałem o niej kiedyś w testach sprzętu TU (http://canon.hazan.ys.pl/viewtopic.php?t=629) ale poza mną nikt nie wyraził chyba zainteresowania tym obiektywem (tzw. zero dyskusji :lol: co można różnie rozumieć :wink: ).
Jak tu dyskutować z faktami
:wink:

MADNESS
22-11-2004, 12:46
OK wielkie dzieki za pomoc chyba skorzystam z rad muflona i Viteza odnosnie obiektywów. Musze sie tylko rozejrzec gdzie moge je kupic po sensownej cenie w internecie w USA.
Jesli wiecie gdzie moge znalezc dobra stronke na USA to bede wdzieczny za info.

Cichy
22-11-2004, 12:48
Weź pod uwagę, że 100-400 jest ciemny, ale ma IS. Najlepiej to kup Sigmę 70-300 2.8 :-)

A Poważniej i za mniejsze pieniądze - 70-200 - miałem, świetnie ostrzy. 70-300 IS bym nie kupił, bo jakość ta sama jak za 3 razy mniejszą kasę bez IS. Zadowalająca.

Jurek Plieth
22-11-2004, 12:59
Jesli wiecie gdzie moge znalezc dobra stronke na USA to bede wdzieczny za info.
Najsolidniejsza i najdroższa firma to B&H (http://www.bhphotovideo.com) Ja kupowałem i polecam z czystym sumieniem firmę dużo tańszą, ale niewiele mniej solidną, czyli BuyDig.com (http://www.buydig.com/shop/home.aspx)

JaW
22-11-2004, 13:42
Ja kupowałem i polecam z czystym sumieniem firmę dużo tańszą, ale niewiele mniej solidną, czyli BuyDig.com (http://www.buydig.com/shop/home.aspx)
Niewiele mniej solidna - jak to rozumiec? Robią w bambuko tylko co setnego klienta? :roll: :mrgreen:

Jurek Plieth
22-11-2004, 13:48
Niewiele mniej solidna - jak to rozumiec? Robią w bambuko tylko co setnego klienta? :roll: :mrgreen:
Nie wiem jak to wygląda procentowo. Swoją opinię oparłem na forum konsumenckim (http://www.resellerratings.com/)

muflon
22-11-2004, 13:53
Jesli wiecie gdzie moge znalezc dobra stronke na USA to bede wdzieczny za info.
Moim zdaniem Adorama (u nich brałem 70-200). Nie są najtańsi, ale to chyba najbardziej renomowany sklep - a ceny są ciągle IMHO rozsądne.
Adorama ma układ z Amazonem - zamawiając przez tego drugiego można często załapać się na "free super saver shipping over $100".

MADNESS
24-11-2004, 13:44
A jakia karte pamieci mi polecice myslalem o 2GB Scan Disc Ultra 2 , no ale powiedzcie jakie sa wasze propozycje i opinie na temet tej katry.

muflon
24-11-2004, 14:31
A jakia karte pamieci mi polecice myslalem o 2GB Scan Disc Ultra 2 , no ale powiedzcie jakie sa wasze propozycje i opinie na temet tej katry.
Hemm? No a co tu opiniować.. uznawane są za jedne z (naj-)lepszych. Sam się zastanawiam nad kupnem takiej, ale chyba jednak wezmę 1GB, bo planuję też databanka.

Krzychu
27-11-2004, 22:36
Jesli wiecie gdzie moge znalezc dobra stronke na USA to bede wdzieczny za info.
Moim zdaniem Adorama (u nich brałem 70-200). Nie są najtańsi, ale to chyba najbardziej renomowany sklep - a ceny są ciągle IMHO rozsądne.
Adorama ma układ z Amazonem - zamawiając przez tego drugiego można często załapać się na "free super saver shipping over $100".

No ja przykładowo z Adoramą miałem małe kłopoty - dopiero po kilku telefonach wysłali to co chciałem, mimo że za każdym jednym obiecywali że już wysyłają, a mi akurat zależało na czasie bo wracałem do Polski... A z B&H nie miałem nigdy żadnych kłopotów.

maku
27-11-2004, 23:51
B@H ma bardzo fajną cechę: Jeśli nie posiadają danego towaru aktualnie na stanie to odpowiednia informacja pojawia się przy tej pozycji.

Bardzo bym chciał żeby i polskie sklepy internetowe tak postępowały. Jakoś tak się składa że na ich stronach teoretycznie można kupić wszystko tylko jak przychodzi co do czego to okazuje się że "akurat tego nie mają" lub "właśnie wyszło".
Troszkę mnie to irytuje.

djtermoz
28-11-2004, 00:39
Jesli wiecie gdzie moge znalezc dobra stronke na USA to bede wdzieczny za info.
Najsolidniejsza i najdroższa firma to B&H (http://www.bhphotovideo.com) Ja kupowałem i polecam z czystym sumieniem firmę dużo tańszą, ale niewiele mniej solidną, czyli BuyDig.com (http://www.buydig.com/shop/home.aspx)

W B&H kupowalem 3 razy i to prawda - firma jest solidna i profesjonalna. Ale czy najdrozsza? To zalezy... Wg mnie ceny maja raczej w okolicaj statystycznej sredniej (porownujac na rynku amerykanskim oczywiscie). W kazdym razie nie powiedzialbym ze jest najdrozsza.

BuyDig tez jest niezly. U nich kupowalem kiedys 10D. Ceny przyzwoite ale niekiedy nawet wyzsze niz w B&H. Zaskoczyli mnie natomiast tym ze trzeba do nich dzwonic zeby potwierdzic zamowienie.

Inne dobre sklepy w USA to Adorama i podobno Newegg.

Problem tylko w tym, ze o ile B&H maja praktycznie "wszystko" to w innych sklepach wybor jest czesto cieniutki.