PDA

Zobacz pełną wersję : Przebijam Tytusa Ja to mam SYFA



vinyl_pl
21-11-2004, 10:32
Przebijam Tytusa:


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.fotocoto.koneser.pl/wswa.jpg)

Tytus
21-11-2004, 11:08
Przebijam Tytusa:

Obrazek (http://www.fotocoto.koneser.pl/wswa.jpg)

Welcom to the Club :mrgreen:

jestem w szoku :shock:

JaW
21-11-2004, 13:07
Zainspirowany przez kolegow postanowilem poswiecic 5 minut czasu i zrobilem zdjecie bialej kartki. Szkielko 50mm, przyslona f/22, ISO100, czas wyszedl 2 sekundy, efektem okazala sie biala kartka z dwoma malymi paprochami. Aparat mam prawie rok, obiektywy zmieniane czesto i w roznych warunkach - w plenerze rowniez. Matryce przedmuchiwalem raz, kilka miesiecy temu, tak bez wyraznego powodu, po prostu dla sprawdzenia jak to sie robi. Uzylem do tego zwyklej gumowej gruszki kupionej w aptece za pare groszy. Po przeczytaniu watku Tytusa oraz obejrzeniu matrycy vinyla oglaszam wszem i wobec:
NIE KAZDA MATRYCA WYGLADA TAK, JAK TO KOLEDZY PRZEDSTAWIAJA.
PS: Zdjecia bialej kartki nie bede publikowac, to naprawde nic ciekawego. :P

Tytus
21-11-2004, 13:11
Zainspirowany przez kolegow postanowilem poswiecic 5 minut czasu i zrobilem zdjecie bialej kartki. Szkielko 50mm, przyslona f/22, ISO100, czas wyszedl 2 sekundy, efektem okazala sie biala kartka z dwoma malymi paprochami. Aparat mam prawie rok, obiektywy zmieniane czesto i w roznych warunkach - w plenerze rowniez. Matryce przedmuchiwalem raz, kilka miesiecy temu, tak bez wyraznego powodu, po prostu dla sprawdzenia jak to sie robi. Uzylem do tego zwyklej gumowej gruszki kupionej w aptece za pare groszy. Po przeczytaniu watku Tytusa oraz obejrzeniu matrycy vinyla oglaszam wszem i wobec:
NIE KAZDA MATRYCA WYGLADA TAK, JAK TO KOLEDZY PRZEDSTAWIAJA.
PS: Zdjecia bialej kartki nie bede publikowac, to naprawde nic ciekawego. :P

cieszymy się Twoim szczęściem :mrgreen:

JaW
21-11-2004, 13:13
cieszymy się Twoim szczęściem :mrgreen:

Tytus, dla mnie to nie szczescie tylko norma... 8)

vinyl_pl
21-11-2004, 13:14
Ja widze to tak:
nie kazdy może mieć taką matrycę
niektórzy nawet przez rok nie uzbieraja tyle syfu co my w kilka miesięcy
nie masz talentu, mogę nawet stwierdzić

Tytus
21-11-2004, 13:15
cieszymy się Twoim szczęściem :mrgreen:

Tytus, dla mnie to nie szczescie tylko norma... 8)

też bym chciał, by dla mnie była to norma, ale nie jest, matryca jest zasyfiala i tyle, trzeba oczyścić i będzie po kłopocie

JaW
21-11-2004, 13:17
niektórzy nawet przez rok nie uzbieraja tyle syfu co my w kilka miesięcy
nie masz talentu, mogę nawet stwierdzić

No tak... ja uzywam aparatu do robienia zdjec, a nie oczyszczania okolicy z plesni i pyłów... Moze tu tkwi przyczyna? 8) :lol:

vinyl_pl
21-11-2004, 13:18
Przekraczamu kolejną granice.
Z czystości staczamy się w brud i zniekształcenia.
Tworzymy podczas gdy wy czcicie zaledwie.
Dziewica Marysienka czuje sie w Waszych rękach wniebowzięta ale to w naszych rękach będzię Jedyną W Swoim Rodzaju.
Ha!

JaW
21-11-2004, 13:26
Przekraczamu kolejną granice.
Z czystości staczamy się w brud i zniekształcenia.
Tworzymy podczas gdy wy czcicie zaledwie.
Dziewica Marysienka czuje sie w Waszych rękach wniebowzięta ale to w naszych rękach będzię Jedyną W Swoim Rodzaju.
Ha!

AAAAAAAA - te zasyfiałe matryce to celowe? No jesli tak, to moj szacunek i podziw, nowatorskie podejscie do fotografii, pleśń jako swego rodzaju filtr rzeczywistosci... Na przyklad zgnilizna na pieknym ciele modelki pochodzaca nie z jakiegos PS-a, ale powstała na poziomie matrycy (matrixu?)...
Ide nakichac w aparat.

wizja
21-11-2004, 14:01
mam ~12 prawie niezauważalnych paproszków ale to moja wyłącznie wina - a było to tak, posłuchajcie...

przez 46dni jeździłem po Australii samochodem.Zrobiłem ~3000 zdjęć. Aparat w tym czasie bardzo rzadko był w futerale, najczęściej leżał po prostu z tyłu na łóżku (camping) - dla dowcipnych: w międzyczasie robienia zdjęć :P. Jeździłem zarówno na wschodnim wybrzeżu jak i w outbacku gdzie troszkę się kurzy. Jednak z ręką na wątrobie mogę powiedzieć, że ani razu nie dopuściłem żeby się jakoś bardzo okurzył, np. nie robiłem fot w tumanie za przejeżdżającymi 4WD. Raz nawet przewrócił mi się cały statyw i aparat lekko otarł o ziemie (w tej samej chwili chwyciłem go za statyw, ale kontakt leciutki był). W pewnym momencie pod koniec pozdróży zauważyłem paproszek w obiektywie - jak się domyślacie na matówce. Pożyczyłem od kolegi pędzelek (!!! - tak wiem) i lekko zamitołem.. o zgrozo.. jakieś chyba zaciemnienie miałem.. no nic, wstyd i tyle. Później troszkę podmuchałem do środka etc etc...

JEDNAK...

na matrycy mam tylko około 12-15 małych paproszków

które znalazłem tylko przez porównanie dwóch fotek - przy 22 i tak tytułem próby przy 36 (ogniskowa 55mm).

reasumując: matówkę mam do czyszczenia a martycę niemal błyszczącą :D

muflon
21-11-2004, 16:02
Przebijam Tytusa
Hehe, zaczynam żałować, że nie zrobiłem zdjęcia po tym, jak próbowałem "czyścić" matrycę pędzelkiem. Tego nikt by nie przebił :) Nie wiem jakim cudem, ale po ostrym przestrzelaniu aparatu mi to zeszło.. ale wyglądało okropnie: to nie były "paprochy", to były rysy!

Tomasz Golinski
21-11-2004, 16:26
Rysy? Zeszły? To ciekawe... Może aparat jest yntelygentny i się nauczył, że ma rysy i interpoluje wkoło nich jak wokół hot-pixeli...

Mori
21-11-2004, 18:23
Podejrzewam, żę od pędzla to nie tyle rysy, to cieniutka warstwa tłuszczu czy czegoś tego typu który osadza się pod dotykiem pędzla, a'la dotknięcie palcem.

Dlatego m.in. trzeba uważać, żeby PecPadów nie dotykać przy montażu przed czyszczeniem.

Apel mały: LUDZIE! Nie używajcie pędzli do czyszczenia matrycy. :mrgreen: Tylko gruszka albo SensorSwipe/Eclipse (lub w tym stylu coś). ;)

vinyl: wrażenie robi. Ja raz czyściłem swoją matrycę bo były 3 paprochy po Rajdzie Polskim (a nawet szkła zmieniałem tam). Od tamtego czasu chyba ze dwa się nazbierały. Pamiętajcie - zmiana szkła ma być szybka i aparat skierowany w dół obiektywem coby jak najmniej naleciało. Dla mnie to działa.

Tytus
21-11-2004, 18:54
Podejrzewam, żę od pędzla to nie tyle rysy, to cieniutka warstwa tłuszczu czy czegoś tego typu który osadza się pod dotykiem pędzla, a'la dotknięcie palcem.

Dlatego m.in. trzeba uważać, żeby PecPadów nie dotykać przy montażu przed czyszczeniem.

Apel mały: LUDZIE! Nie używajcie pędzli do czyszczenia matrycy. :mrgreen: Tylko gruszka albo SensorSwipe/Eclipse (lub w tym stylu coś). ;)

vinyl: wrażenie robi. Ja raz czyściłem swoją matrycę bo były 3 paprochy po Rajdzie Polskim (a nawet szkła zmieniałem tam). Od tamtego czasu chyba ze dwa się nazbierały. Pamiętajcie - zmiana szkła ma być szybka i aparat skierowany w dół obiektywem coby jak najmniej naleciało. Dla mnie to działa.

widzę, że ktoś kumaty :mrgreen: to zapytam

można pecpady i Pec-12 używać zamiast SensorSwabs i Eclipse?

Mori
21-11-2004, 19:05
Ja używam PecPady + Eclipse i wszyscy piszą, że można. Firma która je sprzedaje mówi, że nie można, ale IMO to marketing tylko, ponieważ produkuje 10x droższe SensorSwabs. Ja mam "patyczek" SensorSwipe firmy CopperHill (opis ma na pbase) i PecPady+Eclipse do tego. Nikomu jeszcze nic się nie stało.

vinyl_pl
21-11-2004, 23:30
Dobra chłopaki (dziewczyny) spadam stąd.
Pozdrawiam serdecznie za kilka godzin wspólnie spędzonych. Lece dalej. Szkoda czasu. Pozdrowienia.

P.S. Wyniki sondy olejcie, a moimi paprochami się nie przejmujcie. To śnieg, właśnie zaczął dziś, (20.11.2004) na północy padać.

pozdrawiam serdecznie, do zobaczenia gdzieś na żywo.

kfaz
22-11-2004, 09:12
mam ~12 prawie niezauważalnych paproszków ale to moja wyłącznie wina - a było to tak, posłuchajcie...

przez 46dni jeździłem po Australii samochodem.

Ja przez siedem dni w Outbacku bez sciagania obiektywu syfa na matryce zlapalem :( a tez zdjec tumanow kurzu nie robilem :)