PDA

Zobacz pełną wersję : Konkurs foto Canon'a



wizja
20-11-2004, 18:16
http://www.konkurs.canon.pl/

a co tam ;D

[ Dodano: 21-11-2004 ]
i jak? daje ktoś tam swoje foty czy olewacie takie konkursy? :D

[ Dodano: 21-11-2004 ]
a najlepsze jest to:

http://www.konkurs.canon.pl/pop_upam.php?zid=826

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Anonymous
21-11-2004, 19:42
wszelkie konkursy gdzie glosuja internauci to zenada. Byc moze wysle do galerii profesjonalistow, bo jak na razie nie widze tam nic co by zachwycalo. A ze ostatnio udalo mi sie konkurs wygrac to mnie tknelo ze jednak warto brac w nich udzial.

satriani
22-11-2004, 00:00
dziwię się że niektórzy dają się na to nabrać, jeśli mnie pamięć nie myli to żeby zamieścić zdjęcie w canonie trzeba podać pesel, i spróbuj wpisać podrobiony, to nic innego jak zbieranie danych w formie elektronicznej z wyrażeniem twojej zgody na udostepnianie takich informacji, jak tylko zobaczyłem ten formularz to od razu podziekowałem

wizja
22-11-2004, 11:48
w zasadzie tak, ale w takim razie KAŻDY konkurs jest swoistym zbieraniem danych bo zawsze musisz podać dane osobowe etc..

poza tym, czy to nie jest popadanie w paranoję? i co z tego, że Canon będzie miał mój pesel czy inne dane? Co, wyślą mi jakieś broszurki reklamowe? I? W obecnych czasach człowiek tak bardzo chce być anonimowy, że graniczy to ze swoistą paranoją, np. brak nazwisk na domofonach w blokach..

Jak pomyślę w ilu miejscach zostawiłem swoje dane... (vide urzędy, uczelnie, listy, banki, etc).. A Ty? :mrgreen:

satriani
23-11-2004, 21:36
a co myślisz że te dane to im są do czegoś potrzebne? A od kogo dostajesz kolorowe gazetki zaadresowane do ciebie? od firm które te dane kupiły np. od canona (może przesadzam jeśli chodzi o canona, ale po to włłaśnie się zbiera i pyta o przetwarzanie danych w celach marketingowych)

wizja
23-11-2004, 22:29
to powiem jeszcze raz: nie przejmuję się tym i tyle 8)

hazan
23-11-2004, 22:45
:lol: Wiedze ze macie troche paranoiczne podejscie do konkursu - zamiast odkrywać spisek lepiej zrobcie foty i wyslijscie - co do tego ze internauci beda glosowac to dobrze - zawsze jest tak ze to wiekszosc generuje opinie - chyba ze boicie sie krytyki / przegranej (ja nie startuje bo nie umiem robic profesjonalnych zdjec i nie mam na to czasu)

Tak wiec powodzenia - milo by było gdyby ktos z naszego forum zawalczył o nagrodę ? (może by wypromował nasze forum ?)

Tomasz Golinski
23-11-2004, 22:53
zawsze jest tak ze to wiekszosc generuje opinie
ale kulture i kryteria estetyczne zawsze wyznacza mniejszość zwana elitą (przynajmniej tak było za dobrych przedrewolucyjnych czasów :? )

hazan
24-11-2004, 00:41
zawsze jest tak ze to wiekszosc generuje opinie
ale kulture i kryteria estetyczne zawsze wyznacza mniejszość zwana elitą (przynajmniej tak było za dobrych przedrewolucyjnych czasów :? )

Taaa my ellita a reszta amatorzy tak ?? - ja nie rozumiem o co dokladnie chodzi ale jesli jest konkurs foto to mam nadziej ze wygra fajna orginalna fotka (no jesli ktos zrobi za ambitna to znaczy ze jego sztuka jest niezrozumiala dla ludzi i tyle).

Tomasz Golinski
24-11-2004, 00:53
Tego nie pisałem. Chodzi mi tylko o to, że w głosowaniu niekoniecznie wygra dobra fotka ("fajna oryginalna") a czasem tylko popularna i łatwa (vide: łomografia ;) ). Poprzez głosowanie można wybrać zwycięzcę big bradera a nie świetne zdjęcie (widać to na plfoto itp. serwisach).

A dobra sztuka nie powinna być zrozumiała dla ogółu, inaczej byłaby trywialna.

Dla jasności dodam, że nie mówie nic o moich, ani o niczyich fotkach ;)

Fajer
24-11-2004, 00:58
no ja tak średnio wierzę, żeby wgrała jakaś dobra naprawdę fotka, jeśli głosują internauci...

nie to że jest elita, a reszta się nie zna czy coś... ale jakoś tak jest, że jak będzie kilka zdjęć dziewczyn to wygra nie to lepsze tylko to, gdzie laska więcej cycków pokaże (w słowach nie przebierając)...

To samo jest wszędzie. Co się stało z Eurowizją, jak wprowadzili audiotele? Dawniej był jakiś poziom, prestiż a teraz?

Niestety masówka, ale ta masówka napędza reklamy, popularność, oglądalność itp - a więc kasę.

komercja i tyle :(

Tomasz Golinski
24-11-2004, 01:01
eee, nie komercja. Bach też komponował by zarobić na życie (m.in.). To coś dużo gorszego: to demokracja! :evil: a raczej ochlokracja

Vitez
24-11-2004, 10:09
Zgodze sie z tym ze wybor przez glosowanie to zaden wybor... wiekszosc internatuow zaglosuje wlasnie na jakies zdjecie ladnej laski jak to na fotkach plfotkach itp ;) .
Z drugiej strony wybor restrykcyjny, przez jury tez bywa kontrowersyjny - kilka osob latwiej "przekabacic" niz kilka milionow osob ;) (wiele afer konkursowych bywalo z powodu stronniczosci/przekupstwa jury... ot chociazby rozne wybory Miss).
Dlatego w zadnych konkursach nie biore udzialu - nie wierze ani w dobry gust konsumenckiej trendowatej masy, ani w obiektywnosc roznych specjalistycznych jury.

wizja
24-11-2004, 10:22
hmmm.. no nic, ja swoje dałem. Można je znaleźć na 16 stronie galerii amatorów (bo przecież nie mam nic wspólnego z profesjonalistami) pod nazwiskiem Norbert Oksza Strzelecki.

czasem chodzi o sam udział a nie kalkulowanie czy się opłaca i czy są szanse na wygraną.. no wiecie co :P 8) :mrgreen:

Anonymous
25-11-2004, 22:48
co do tego ze internauci beda glosowac to dobrze - zawsze jest tak ze to wiekszosc generuje opinie - chyba ze boicie sie krytyki / przegranej

Co do zdjec to nie wiem czy umiesz robic czy nie ale najwyrazniej nie wiesz jak wyglada glosowanie przez internautow. Gdybys sledzic zeszloroczny konkurs to zrozumialbys o co mi chodzi - pisanie prosb na wszelkich forach dyskusyjnych o glosy, wysylanie wiadomosci gg - przeciez nie o to chodzi w konkursie zeby wyslac blagalna prosbe czy tez spam do jak najwiekszej ilosci ludzi.

Dlatego mowie ze konkursy moga byc ale tylko takie w ktorych jest normalne jury, z ktorym tez roznie moze byc ale na pewno jest to rozsadniejsze niz glosowanie internautow.

Tomasz Golinski
26-11-2004, 00:26
Heheh, tak jak ktoś kiedyś napisał (trochę w innym kontekście, ale szybko dopasowałem): może zdażyć się głupie jury, natomiast głupota ludu jest pewna i nieusuwalna...

hazan
26-11-2004, 00:37
Heheh, tak jak ktoś kiedyś napisał (trochę w innym kontekście, ale szybko dopasowałem): może zdażyć się głupie jury, natomiast głupota ludu jest pewna i nieusuwalna...

Ja i tak was nie rozumiem - czego sie tak bac ? - jak sie nie wygra to trudno - ale za to jest troche zabawy i tyle - co do tego jaka fotak wygra to zobaczymy - ja nie wieze ze internauci to tacy "debile" jesli chodzi o sztuke i "fotografie"

Anonymous
26-11-2004, 01:18
eee tam bac od razu...kto mowi o strachu. W zeszlym roku wyslalem na konkurs amatorow, w tym pewnie na profesjonalistow sprobuje ale zeby od razu strach. No cos ty.

Vitez
26-11-2004, 09:20
Ja i tak was nie rozumiem - czego sie tak bac ?

To nie strach tylko niechec i niewiara w obiektywnosc ocen. Przynajmniej z mojej strony.
Nie o ujawnianie swoich danych osobowych mi chodzi a o bezsens i subiektywnosc tego typu konkursow.


ja nie wieze ze internauci to tacy "debile" jesli chodzi o sztuke i "fotografie"

Najwyrazniej za malo na plfoto bywasz... albo za duzo :roll: ;)

Vitez
29-01-2005, 04:03
ja nie wieze ze internauci to tacy "debile" jesli chodzi o sztuke i "fotografie"

Wyniki juz znamy...
Pod tym zdaniem z Fotopolis moge sie w 100% podpisac:
"Na drugim miejscu uplasowało się kontrowersyjne zdjęcie Liczy się długość autorstwa Jarosława Jankowskiego, które niestety nie najlepiej świadczy o poziomie 405 głosujących."


A i I miejsce z konkursu dla amatorow to tez wg mnie nic specjalnego.
http://www.fotopolis.pl/n.php?g=193

lucien
29-01-2005, 22:48
są w sieci takie zdjęcia - zdjęcie czyjegoś penisa np. z małym kapeluszem,
myślę, że trzeba w tym kierunku uderzać za rok, np. zdjęcie penisa z maską zorro