PDA

Zobacz pełną wersję : zasilanie 300D



Nixi
18-02-2004, 12:38
300D w standardzie ma aku canon511...prosze o info jaka jest jego rzeczywista wydajność-chodzi o ilość wykonanych fotek.
Czy można pracować z zasilaniem zewnętrznym(np. duża zewnętrzna bateria) czy w grę wchodzi tylko battery grip( a w nim 2x standard aku)?

Pozdrowienia dla Grupy!
Nixi

Vitez
18-02-2004, 21:06
300D w standardzie ma aku canon511...prosze o info jaka jest jego rzeczywista wydajność-chodzi o ilość wykonanych fotek.
Czy można pracować z zasilaniem zewnętrznym(np. duża zewnętrzna bateria) czy w grę wchodzi tylko battery grip( a w nim 2x standard aku)?


Starcza na okolo 500 fotek w normalnych warunkach, w tym niektore z lampa blyskowa, przegladanie na LCD itp.
Duza zewnetrzna bateria odpada, battery grip albo zapasowe akumulatorki to dobre rozwiazanie, a poza tym mozna zasilac sieciowo (opcjonalne akcesoria podlaczane do ladowarki akumulatorkow to wlasnie kabelek zasilania sieciowego na przyklad).

jim
19-02-2004, 02:09
... zapelniam cala karte pamieci 512 MB ... na jednym ladowaniu "511" ( okolo 230 fotek ) .... i moge zrobic jeszcze raz to samo :) czyli wychodzi na okolo 460 foto ( wiekszosc z lampa ) ... + przegladanie wybranych fotek :) wiec moim zdaniem aku jest super :) a z BatteryGrip'em x2 "511" to musi byc totalny czadzik :) ... tylko karty pamieci nie starcza :P

Nixi
19-02-2004, 12:24
Duza zewnetrzna bateria odpada, ....., a poza tym mozna zasilac sieciowo (opcjonalne akcesoria podlaczane do ladowarki akumulatorkow to wlasnie kabelek zasilania sieciowego na przyklad).

Hmm, dlaczego bateria zewnętrzna odpada? Przecież praktycznie np. na kablu zasilającym(7.4V) też można dołączyć duuuże aku(drobne lutowanie +gniazdo-wtyczka)Rozwiązanie działa np. w przypadku kamer Sony...a co do akcesoriów zasilania sieciowego, można prosić o jakiś link?

Nixi

Vitez
19-02-2004, 21:23
Przecież praktycznie np. na kablu zasilającym(7.4V) też można dołączyć duuuże aku(drobne lutowanie +gniazdo-wtyczka)
Mozna, ale ja bym sie bal o dopasowanie napiecia, polaryzacji itp - to delikatny sprzet, latwo go wysmazyc, a po takiej wlasnej przerobce zadna gwarancja nie zostanie ci uznana. Masz jakis naprawde wazny powod by miec tak potezne zasilanie gdy masz pewnosc ze okolo tysiaca zdjec z battery gripem zrobisz? Naprawde za malo?
Czy moze masz taki ciag kompleksu "Polak potrafi" i MUSISZ sprobowac podlaczyc wieksze zasilanie ryzykujac uszkodzenie sprzetu - niezaleznie od tego czy ci to potrzebne czy nie?
Jesli niepotrzebne - nie ma co ryzykowac, zamiast kozaczyc "Coo? JA nie zrobie? " :? .
Da sie - ale to ryzykowan gra nie warta swieczki IMHO, gdy zwykle akumulatorki tak dobrze sobie radza.



a co do akcesoriów zasilania sieciowego, można prosić o jakiś link?

Nie znajde w tej chwili. Masz w instrukcji podane (na ladnym rysuneczku) jakie sa standardowe a jakie opcjonalne akcesoria. Znajdz kod akcesoria odpowiadajacy zasilaczowi sieciowemu i wklep w googla.

Nixi
19-02-2004, 21:40
Mozna, ale ja bym sie bal o dopasowanie napiecia, polaryzacji itp - to delikatny sprzet, latwo go wysmazyc, a po takiej wlasnej przerobce zadna gwarancja nie zostanie ci uznana. Masz jakis naprawde wazny powod by miec tak potezne zasilanie gdy masz pewnosc ze okolo tysiaca zdjec z battery gripem zrobisz? Naprawde za malo?

No nie chce się spierać ale to tylko 2 przewody, plus i minus( no i musi być te ok.7V, choć próg odcięcia jest zapewne grubo poniżej 6V).Chodzi mi o to że w warunkach zimowych i przy większych microdrivach mogę nie zrobić nawet 300fotek, dlatego zewnętrzny aku mógłbybyć "żelazną rezerwą".Dodam jeszcze że i lampę planuje zasilić też z tego aku... A co do gwarancji...faktycznie na zasilacz już jej po przeróbce nie będzie:(
Nixi

Vitez
19-02-2004, 22:33
No nie chce się spierać ale to tylko 2 przewody, plus i minus
Gratuluje podejscia 8) .
Dowcip w temacie:
"Mowi jeden absolwent Politechniki do drugiego: jak sobie pomysle jaki ze mnie inzynier to az sie boje pojsc do lekarza" :P


Chodzi mi o to że w warunkach zimowych i przy większych microdrivach mogę nie zrobić nawet 300fotek
Zamiast gdybac przekalkuluj na trzezwo: czy naprawde jestes pewien ze zdarzy ci sie taka sytuacja gdy bedziesz musial zrobic az 300 zdjec w zimie i to z wbudowana lampa blyskowa (nota bene: zdecydowanie polecam jednak zewnetrzna lampe)?
I czy jestes tego swiadom ze zapasowy akumulatorek (ktory mozesz wymienic w dowolnej chwili) kosztuje 200 zl a zapasowy aparat (jak przysmazysz zle dobrana bateria) kosztuje ok 4 tys zl?
Droga wolna w robieniu takiej baterii - ale czuj sie ostrzezony ze to nie ma sensu.
Na razie rob fotki - a gdy pojawi sie naprawde takie zapotrzebowanie to kombinuj nad zewnetrzna bateria - moge tylko zyczyc powodzenia, choc watpie ze taka potrzeba zajdzie. A na dzisiaj - kup po prostu jeden czy dwa dodatkowe akumulatorki.