PDA

Zobacz pełną wersję : Error 99 (err99)



Strony : [1] 2 3 4

Anonymous
20-07-2004, 22:15
Czy pojawil sie wam kiedys w 10d komunikat err99? Mi sie zacal pojawiac po jakichs 8 tysiacach zdjec - ale wystarczylo wylaczyc i wlaczyc aparat i bylo po bolu. A ze pojawial sie raz na okolo 70 zdjec wiec jakos mi nie spieszno bylo do serwisu. Ostatnio jednak zaczelo sie dosc czesto pojawiac i glownie z obiektywami sigmy (nie lubie tej firmy). Czy uwazacie, e to juz oznaka, ze nalezy wymienic migawke? Czy wywalic sigme, co zreszta w niedlugim czasie i tak uczynie na rzecz canona?

:)
absolut

[ Dodano: 20-07-2004 ]
doczytalem ze to moze byc kwestia obiektywow. To w takim razie wywalam badziewiasta sigme i kupuje canona, a coraz czesciej wyskakujacy error tylko przyspieszy moje dzialanie :)

[ Dodano: 20-07-2004 ]
chco z drugiej strony im wiecej czytam tym problem wydaje sie byc bardziej zlozonym ;)

kubotka
21-07-2004, 08:41
U mnie to samo sie robi ale już doszedłem że to tylko i wyłącznie kwestia obiektywu "TOKINA"

radekbo
21-07-2004, 08:44
U mnie w 300D też sie pokazał err99 zaraz w dzień ZaKuPu. Byłem załamany bo tak samo zepsuła mi się MiNoLtA d7i (której już szczęśliwie nie posiadam) - pokazał się err i miesiąc w serwisie. Ale w canonie była to chyba przeczyna może troszkę przybrudzonych styków. po oczyszczeniu - koszulką styków w obiektywach do dziś - od 27 kwietnia tego roku nigdy nie pojawił się już err99 - i oby to trwało do momentu zakupu przeze mnie 1Ds:) lub innego z 35 mm matrycą:)

Aszu
21-07-2004, 11:54
ERR 99 to najlepszy błąd - w rozumieniu CANONA INNY!!!!!

kubotka
21-07-2004, 12:45
Czyli niewytłumaczalny!! Oczywiście najczęściej z winy użytkownika :lol:

Tomasz Golinski
21-07-2004, 13:49
U mnie ten błąd pojawia sie z obiektywem Canona 35-70/3.5-4.5. Po prostu obiektyw jest stary (stary jak system EOS ;) ) i przeslona się przycina. Pomaga restart aparatu i parokrotne domkniecie przesłony na maxa, żeby się rozruszała.

Vitez
21-07-2004, 17:25
Znany blad, szczegolnie z niektorymi Sigmami. Dlatego nalezy sprawdzac body i obiektyw przy zakupie przed zaplaceniem.
Jezeli pojawia sie z Sigma to jest mozliwosc rechipowania (nie dzialaja Sigmy podobno sprzed 2002 roku? nie pamietam).
Tokina... jak i Vivitare, Cosiny itp - starsze modele znane sa z niekompatybilnosci z nowszymi EOSami (bywa ze i nowsze tez nie dzialaja :roll: ).
Z alternatywnych producentow jedynie Tamron podobno ma nieoficjalna licencje na bagnet EF .

Brudne styki to rowniez mozliwy powod tego bledu.

santiblue
21-07-2004, 23:31
Z tym rechipowaniem to ostatnio jaja mialem. Kupilem w dobrej cenie Sigme 135-400 APO. Nie mialem ze soba aparatu ( blad ale bylo to na szybko w czasie pracy ) i poprosilem sprzedwace o sprawdzenie bo mieli akurat 300D na sklepie. Powiedzial ze na pewno bedzie dzialac. Wiec uwierzylem. Niestety nie zadzialal. Err99 sie pojawil w domu. No i klapa. Zadzwonilem od razu bo jeszcze mieli otwarte i na drugi dzien oddalem do zchipowania. Po 10 dniach oddzwonili ze bedzie kosztowac 180zl i czy chce. No wiec chcialem. Kolejne kilka dni i ja dzwonie. Juz do odbioru bedzie na wieczor. Wieczorem nie moglem ( piatek - imprezka ) Zadzwonilem przezornie w poniedzialek. ten ostatni zreszta. Niestety Pan powiedzial ze chip ktory zciagneli nie pasuje i musz zciagnac inny duzo drozszy ( 300zl z robocizna). Wiec sie juz wkurzylem i serdecznie podziekowalem. Na szczescie bez problemu oddali pieniazki wiec w sumie stracilem tylko kawalek czasu i troche nerwow. Tak ze z tym chipowaniem to tak nie do konca ok jest. Poza tym jak oddalem pierwszy raz zastanawialem sie caly czas i mialem male wahania czy poskladaja obiektyw jak trzeba i czy bedzie ok, czy nie zapapraja soczewek i czy naprawiajac jedno nie zchrzania czegos innego. W sumie dobrze sie stalo bo jak takie problemy byly to cholera wie ile razy go rozbierali i skladali. Nie lubie czegos takiego.
A jak ktos chce wiedziec co to za sklep to na PW zaprasza zeby sie nie wpuscil z tym samym obiektywem co ja.
A i zazekali sie ze obiektyw ma 2 miesiace wiec powinien dzialac z cyfrowka.

kubotka
22-07-2004, 08:23
U mnie też jest taki sklep , niestety największy w P-niu gdzie ludzie którzy tam pracują znają się na sprzęcie foto jak ja na rodzeniu dzieci :wink:
Ostatnio poszedłem do nich i się pytam czy mają pierścienie makro , miły pan mnie poinformował że nie ale to nic wypatrzyłem że mają w komisie założyłem do aparatu ale miał kłopoty z ostrzeniem więc się pytam jaka może być przyczyna a ten pan powiedział że w sumie to on nawet nie wie jak działają pierścienie i do czego służą :mrgreen: więc się pytam czy mają soczewki +4d na 77mm a pan na to że takiego wymiaru to się wcale nie produkuje :lol: :lol: :lol: Także jak widać z tymi sklepami to trzeba uważać...

Vitez
22-07-2004, 16:23
Tak ze z tym chipowaniem to tak nie do konca ok jest.

Po opisie wnioskuje ze raczej ze sklepem w ktorym kupowales jest cos nie do konca tak (= chcieli od ciebie kase wyciagnac, rechipowanie w seriwsie Sigmy kosztuje podobno ok 65zl niezaleznie od modelu).


Poza tym jak oddalem pierwszy raz zastanawialem sie caly czas i mialem male wahania czy poskladaja obiektyw jak trzeba i czy bedzie ok, czy nie zapapraja soczewek i czy naprawiajac jedno nie zchrzania czegos innego.

Do rechipowania nie rozklada sie calego obiektywu a tylko bagnet :roll: , wiec bez obawy o soczewki.
Trzeba bylo przywiezc lub wyslac do serwisu Sigmy... tyle ze razem z wysylka to juz by drozej wyszlo.

santiblue
22-07-2004, 20:02
Z tym ze podobno serwis Sigmy w Poznaniu stracil autoryzacje. Nie wiem ile w tym prawdy. A nowy serwis Sigmy jeszcze nie ma chipow. tez nie wiem ile w tym prawdy. Zaslyszane. W sklepie :)

Anonymous
23-07-2004, 02:15
Mogl stracic autoryzacje ze wzgledu na fakt, ze mamy nowego wylacznego przedstawiciela firmy Sigma na Polske. Jest nim firma K-Consult z Gdyni, ktora wprowadzila zmieniony system gwarancyjny na produkty Sigmy. Gwarancja na serie EX wynosi teraz 3 lata a za 299 zlotych mozna dokupic na kolejne 2. Czy dany egzemplarz bedzie obejmowala przedluzona gwarancja oznajmiac bedzie naklejka "3+2".

to tyle apropo sigmy - troche offtopic wyszlo.
pozdr.

Vitez
23-07-2004, 18:11
Zaslyszane. W sklepie :)

I nie podejrzewalez nic a nic ze chca z ciebie naiwniaka zrobic by forse za rechipowanie wyciagnac?

santiblue
23-07-2004, 19:05
Obiektyw mial naprawde dobra cene wiec moglem doplacic wiecej za chipowanie. I tak by mial cene ok. ale nie lubie jak ktos tak postepuje i jest nieslowny i ineterminowy. a ponadto podnosi cene poza umowiona.

zbichuu
26-07-2004, 14:17
Czy pojawil sie wam kiedys w 10d komunikat err99?

piewszego dnia robienia zdjęć fabrycznie nowym canonkiem :)
i wcale nie po założeniu obiketywu innego niż canon (akurat miałem założoną 50-tkę canona), tylko po założeniu lampy 550EX (canona); włączam aparat a tu: sru ! err99
blady strach, ale wyłączyłem i włączyłem (nie robiąc nic ponadto) i ok
więcej sie to nie powtórzyło

maciejpak
02-01-2006, 23:06
Witam wszystkich.
To jest mój "pierwszy raz" na tym forum i proszę o pomoc. Mam pytanie czy ktoś miał problemy w 300D z error 99. Czytałem wszystkie wiadomości na ten temat na tej stronie i nie nie wyrobiłem sobie zdania. Aparat nigdy nie był podłączony do żadnych urządzeń innych niż canona, w zasadzie nie pracuje z lampą zewnętrzną, a tem błąd powtarza się z różnymi kartami i przy różnych obiektywach. Czasami kilka razy pod rząd a czasami nic się nie dzieje. Jeśli ktoś wie czy można ten feler usunąc to zamieniam się w słuch.... Maciej z Torunia.

Tomasz Golinski
02-01-2006, 23:17
ja to mam ze starym obiektywem, jak zacina sie przysłona.

Raff
02-01-2006, 23:23
Ja miałem Err 99 (300D) przy próbie wyzwolenia przez kabel synchro (z sanek przez gorącą stopkę) zwalonej żarówki błyskowej.

Edit: żarówka nie była zwalona tylko nie wyzwalał jej EOS - analog ani cyfra. Swoją drogą - kaszana takie gniazdo w żarówce, skąd inąd użytecznej i taniej.

piast9
02-01-2006, 23:23
Może to być wszystko - błąd zgłaszany gdy aparat wykryje jakieś niedomaganie, na które nie ma osobnego numeru err :) Może to być zacinajacy się obiektyw, brudne styki obiektywu, coś nie tak z bebechami w środku itp itd.

Moim zdaniem jeśli to się powtarza niezależnie od obiektywu mimo przeczyszczenia styków obiektywu i przy bagnecie to trzeba polubić albo oddać do serwisu.

francuz20
03-01-2006, 01:22
U mnie pojawia się to samo(300d+kit) pomaga włączenie i wyłączenie , czasem 3 razy pod rząd i jednocześnie blokuje się migawka. Po włączeniu wciskam spust do połowy i przysłona się odblokowuje. Używam czasem lampy 540 ez.

mario1275
03-01-2006, 11:36
ja mam podobny problem ze starą sigmą i tu dziwna obserwacja - jeśli mam świerzo naładowane baterie err99 wyskakuje tylko gdy próbuję przymknąć przysłonę a im bardziej baterie rozładowane tym problem częściej występuje już przy włączeniu

piast9
03-01-2006, 12:04
Mam pewne obserwacje z racji rozbierania obiektywu i licznych eksperymentów. Err99 przy przymykaniu przesłony oznacza według mnie awarię silnika krokowego przesłony, wyłącznika krańcowego przesłony (sygnalizuje pełne otwarcie) lub przerwa na tasiemce doprowadzającej sterowanie do slinika przesłony. Lub generalne niedokładne gadanie body z lensem, co w Sigmie niestety jest możliwe z racji na reverse engineering.

mario1275
03-01-2006, 15:20
w sigmie to podobno problem chipa jaki jest w obiektywie i trzeba go wymienić jeśli chce sie używać z cyfrowymi eosami - ta sigma którą mam z analogową 300 działa poprawnie - więc wykluczam uszkodzenie samego obiektywu

Ciepły
03-01-2006, 16:14
Mam Eosa 10D i u mnie taka przypadłość występowała tylko i wyłącznie z obiektywem Tamrona 75-300mm. Raz na jakiś czas wyskakiwał error 99 zupełnie przypadkowo bez jakiejś powtarzalności, bez względu na naładowanie baterii, czyszczenie styków nic nie pomogło, poprostu ten egzęplarz tak miał i dało się z tym żyć. Czasami dawało się zrobić 200 zdjęć, a czasami co 5 wyskakiwał error. Z pozostałymi obiektywami w tym z Sigmą 170-500mm nie było najmniejszego problemu. Wcześniej z EOSem 30 nie było żadnych problemów. Wystarczyło wyłączyć i włączyć aparat i wszystko wracało do normy. Odkąd sprzedałem ten obiektyw problem zniknął.
Pozdrawiam

macieq
22-01-2006, 20:40
Dzis pierwszy raz na 20D wyswietlil mi sie Error 99.
Uzywam od poczatku obiektywu Sigma 18-125.
Pomoglo wyjecie baterii, po ponownym wlozeniu wszystko wrocilo do normy.

Czytajac wczesniejsze posty, wnioskuje ze to wina obiketywu, czy mam racje?

Szani
22-01-2006, 21:00
Wczoraj założyłem obiektyw kuzyna do mojej 350 , sigme 28-105 2,8-4 i zaraz wyskoczył terror 99 , wyłączyłem aparat ponownie wsadziłem moją sigme 18-125 i wszystko było OK. a w domu sprawdziłem na stronie Sigmy żeby właśnie nie używać tej 28-105 z cyframi z powodu terroru … pozdrowiam

sandr
22-01-2006, 22:39
Gdzieś czytałem o podobnie objawiającym się problemie z niektórymi obiektywami TOKINA. Wg autora, mogło to się wiązać ze zbyt ciasno spasowaną przysłoną. Rozwiązaniem (podobno skutecznym) było:
- ustawić (tryb Av) małą przysłonę (np. f=22)
- ok. 100 razy nacisnąć przycisk podglądu głębi ostrości

Robson01
23-01-2006, 01:59
Wczoraj założyłem obiektyw kuzyna do mojej 350 , sigme 28-105 2,8-4 i zaraz wyskoczył terror 99 , wyłączyłem aparat ponownie wsadziłem moją sigme 18-125 i wszystko było OK. a w domu sprawdziłem na stronie Sigmy żeby właśnie nie używać tej 28-105 z cyframi z powodu terroru … pozdrowiam
Chyba raczej error 99 :grin: podobne problemy występują z niektórymi obiektywami Sigmy, szczególnie tymi starszymi.

synoptyk
23-01-2006, 22:14
mam to samo z Tamronem 24-135 najpierw przez 1,5 roku było cacy, potem error 99 czasami, a teraz nawet nie muszę włączać aparatu, wystarczy podpiąć obiektyw i słyszę zgrzyt który świadczy o błędzie - nie ma szansy zrobić zdjęcie (przy okazji może ktoś coś wie o serwisie Tamrona bo z obiektywy byłem zadowolony)

piast9
23-01-2006, 23:06
Słychać zgrzyt? Stawiam na uszkodzony silnik krokowy przesłony / wyłącznik krańcowy przesłony / tasiemka silnika krokowego przesłony.

synoptyk
23-01-2006, 23:53
Da się to naprawić? Czy otworzyć szeroko okno i rzut na odległość.

piast9
24-01-2006, 00:26
Da się. Zależnie od konstrukcji obiektywu i umieszczenia przesłony może to być łatwiejsze lub trudniejsze. Tasiemkę idzie zreperować lub zastąpić fragmentem kabla do hdd, wyłącznik krańcowy to sprężynujący drucik, prosta sprawa. A sam silnik to już raczej do wymiany, jeśli to jego wina.

Ale jesli nie masz doświadczenia ani narzędzi do majsterkowania prezyzyjnego - lepiej do serwisu, zapytać choć o koszt. No, chyba że obiektyw przedstawia wartość taką, którą możesz poświęcić "a nuż się uda" i ew. zobaczyć co obiektyw ma w środku.

zouza
04-02-2006, 11:21
hej! przeczytalam twoja podpowiedz apropo erroru 99, ja mam niestety to samo, canon 300D, zacina sie coraz czesciej i na dluzej z sigma 28-70 (przy czym slychac charakterystyczny zgrzyt przy wkrecaniu), dziala natomiast bez problemow z canonem 18-55 i sigma 70-300. Mam wiec watpliwosci co do wadliwosci silnika krokowego przeslony? a co ty o tym myslisz?
dzieki za wszelkie sugestie

piast9
04-02-2006, 13:35
Jeśli słychać zgrzyt, to na 99% coś z przesłoną. Bez rozkręcania lub serwisu się nie obejdzie.

Nemeo
06-03-2006, 09:28
Właśnie wczoraj pierwszy raz wyskoczył mi error 99 w 20D / body mam już od ponad roku / ostatnio do body dokupiłem gripa i canona 24-105 L i tu moje pytanie czy komunikat o błędzie może być spowodowany przez grip, czy jest to na 100% wina szkła ?
Dodam że przez rok użytkowania body z canonem 100-400 czy tamronem 28-75 nigdy taki błąd mi nie wyskoczył.

Bigmar
06-03-2006, 10:34
czy komunikat o błędzie może być spowodowany przez grip, czy jest to na 100% wina szkła ?


Może warto osobno załączyć gripa i osobno szkło, wtedy zobaczysz co powoduje error99.

Ja przedwczoraj podpinałem do 350D Sigmę 100-300/4.5-6.7 DL i obawiałem się o ten własnie error ale takowy sie nie pojawił.
Jedynie co, to miałem problem z wyostrzaniem na górny punkt w pozycji poziomej.

Nemeo
06-03-2006, 10:43
Może warto osobno załączyć gripa i osobno szkło, wtedy zobaczysz co powoduje error99.

Dobra tylko że taki error wyskoczył mi nie po paru minutach tylko po kilku godzinach focenia, a dzisiaj jeszcze musze dać znać TIP-owi czy z moim 24-105 L jest wszystko ok. czy nie .

Bigmar
06-03-2006, 10:44
Dobra tylko że taki error wyskoczył mi nie po paru minutach tylko po kilku godzinach focenia,

Koniecznie. Faktycznie dziwne, napisz jak się sytuacja wyjaśni.

PawełAEŁ
06-03-2006, 10:47
Mi 3 dni temu 20D zaliczyła Error99 z 17-40 L ,robiłem fotki nagle apart przestał reagowac na spust, na wyswietlaczu zamarła ostatnia klatka i pupa....wyciagniecie bateri rozwiazało problem.

Nemeo
06-03-2006, 10:55
Mi 3 dni temu 20D zaliczyła Error99 z 17-40 L ,robiłem fotki nagle apart przestał reagowac na spust, na wyswietlaczu zamarła ostatnia klatka i pupa....wyciagniecie bateri rozwiazało problem.

Miałem dokładnie to samo.
Może profilaktycznie poprosić mojego TIP-a o wymianę szkła, tylko co będzie jak to wina gripa ?

Cholera, sam nie wiem co robić.

Bigmar
06-03-2006, 10:57
No proszę. Ja myślałem że error99 dotyczy głownie starych szkieł, a tu masz, eLki errorują.
Swoją drogą ciekaw jestem co powoduje ten błąd.
Może w Canonach jest tylko err99 i dotyczy on wszystkich błędów. Czy ktoś spotkał się z w lustrzankach z innym errorem niż 99?

PawełAEŁ
06-03-2006, 11:02
Dodam tylko ze z moim 2 korpusem 350D szkło nigdy takiego numeru nie odwaliło....wiec nie wiem w czym jest problem.....

Nemeo
06-03-2006, 11:21
Czy komuś wyskakiwał error 99 na skutek złej współpracy z gripem ?

Bigmar
06-03-2006, 11:33
Czy komuś wyskakiwał error 99 na skutek złej współpracy z gripem ?


Jak na razie widać że to problem posiadaczy 20D i eLek.
Ja nie miałem dotąd problemu, z gripem.

Nemeo
06-03-2006, 11:37
Jak na razie widać że to problem posiadaczy 20D i eLek.
Ja nie miałem dotąd problemu, z gripem.

Właśnie, nigdzie na forum nie znalazłem powiazania, error 99 z gripem , czyli to chyba jednak szkło.

Tytus
06-03-2006, 11:38
Jak na razie widać że to problem posiadaczy 20D i eLek.
Ja nie miałem dotąd problemu, z gripem.

ja wczoraj zaliczyłem Error 2...

PawełAEŁ
06-03-2006, 11:38
Jak na razie widać że to problem posiadaczy 20D i eLek.
Ja nie miałem dotąd problemu, z gripem.

To zes dosadził...

Nemo w zasadzie error 99 dla C znaczy inny czyli dlamnie znaczy cokolwiek.

Tytus
06-03-2006, 12:59
To zes dosadził...

Nemo w zasadzie error 99 dla C znaczy inny czyli dlamnie znaczy cokolwiek.

20D zdecydowanie wywala mi Errory 100x częściej jak 300D

nie wiem na czym to polega, jak nie karta, to obiektyw, jak nie obiektyw, to jakieś zwidy, mam jakiś error prawie codziennie...w 300D miałem JEDEN RAZ...

PawełAEŁ
06-03-2006, 13:13
Mi 350D tez jeszcze nigdy errora nie wywaliła a jest znaczniej bardziej eksplatowana od 20tki.

Nemeo
06-03-2006, 13:17
Mi 350D tez jeszcze nigdy errora nie wywaliła

Też tak mówiłem ,do wczoraj.
Coś mi sie zdaje że to chyba wina tego 24-105 L.

Vitez
06-03-2006, 19:20
Ja z 20D mialem tylko raz err99 - ponad pol roku temu, z Tamronem. Wyjecie baterii wystarczylo, pozniej czyszczenie sprzetu zapewne pomoglo.

westu
28-03-2006, 21:40
Witajcie.
Dwie rzeczy co do tego obiektywu:
1) W moim 10d, gdy go podepne wyskakuje ERR99 ... Gdy podepne do analoga to odpala, mierzy światło i ustawia ostrość, ale gdy nacisne 'do końca' migawka bardzo dziwnie się zachowuje, tak jakby czas naświetlania był ze 3s (w dodatku wywala, ze bateria pusta - a jest pełna). Wygląda na to, że coś jest uszkodzone w środku, przysłona ?
Da się to jakoś naprawić ?
2) Ile taka sigma może teraz kosztować (sprawna i uszkodzona) ??

Tutaj cztery zdjęcia tego obiektywu:


https://canon-board.info/imgimported/2006/03/zzvw7kbj4ntailt0-1.jpg
źródło (http://images4.fotosik.pl/5/zzvw7kbj4ntailt0.jpg)


https://canon-board.info/imgimported/2006/03/bojtpqybiliap18c-1.jpg
źródło (http://images1.fotosik.pl/42/bojtpqybiliap18c.jpg)


https://canon-board.info/imgimported/2006/03/hjheacy7ro95bwvc-1.jpg
źródło (http://images3.fotosik.pl/42/hjheacy7ro95bwvc.jpg)


https://canon-board.info/imgimported/2006/03/tyrf7uqogyyh2ce7-1.jpg
źródło (http://images4.fotosik.pl/5/tyrf7uqogyyh2ce7.jpg)

Help ;)

Driver
28-03-2006, 22:50
norma

serwis

chyba 170 zł koszt przesofcenia :D

albo przyslona się nie zamyka - to tez serwis :D

westu
29-03-2006, 14:11
norma

serwis

chyba 170 zł koszt przesofcenia :D

albo przyslona się nie zamyka - to tez serwis :D


Gorzej, jak i to i to :-)
Ok, dzięki za info ;)

westu
31-03-2006, 20:01
Ok, już wiem napewno, że zacina się przysłona ...
Gdzie takie coś można naprawić (okolice Krakowa) i jaka by była tego cena ? :|

Vitez
01-04-2006, 04:21
Ok, już wiem napewno, że zacina się przysłona ...
Gdzie takie coś można naprawić (okolice Krakowa) i jaka by była tego cena ? :|
http://www.sigma-foto.pl/?q=node/36

amperior
27-04-2006, 12:25
Wczoraj po raz drugi zdarzylo mi sie ze podczas focenia (lecace labedzie) z wlaczonym ISem w mode 2 klikalem zdjecia niejako seryjne lecz z ostrzeniem na kazda kolejna klatke i w pewnym momencie (po ok 7 fotkach) klik - tak jakby lustro sie podnioslo ale juz nie opuscilo i na wyswietlaczu Err. Wylaczylem aparat i wlaczylem, pstryk i znow jakby polowa kliku. No to wypialem szklo i podpialem ponownie i dopiero zadzialal. W poprzednim przypadku bylo identycznie. Bateria oczywiscie pelna.
Nie mialem wczesniej takiego problemu i nie wiem czy to szklo czy body (moze CF)?

Co o tym sadzicie?

piast9
27-04-2006, 12:27
Przeczyść styki. Może to jest przyczyna.

amperior
27-04-2006, 12:30
swieca zlocistym kolorkiem wiec nie wiem czy to przyczyna :/

Jac
27-04-2006, 12:33
styki raczej nie bo jesli by to byly styki to wtedy na wyswietlaczy przyslone mialbys 0.0 lub err 99, jesli lustro ci sie zatrzymuje w polowie (cos jak MLU) to niestety chyba to aparat.. moze sproboj wgrac nowszy firmwear... lub jesli masz najnowszy to wgrac go jeszcze raz

amperior
27-04-2006, 12:57
kurka, mam wasie ruska i do tej pory nie bylo takich akcji tylko od momentu 100-400 i nie wiem czym to powiazac

Tomasz Golinski
27-04-2006, 17:15
Powiąż z zużyciem mechaniki...

Vitez
27-04-2006, 20:59
kurka, mam wasie ruska i do tej pory nie bylo takich akcji tylko od momentu 100-400 i nie wiem czym to powiazac

Nie zdziw sie jak cos podobnego stanie ci sie z dowolnym szklem. Nie ma co zwalac winy na 100-400 bo objawy wskazuja ze migawka ci sie przycina - to nie ma zwiazku ze szklem... no chyba ze na sile chcesz ponarzekac na 100-400 bo takie drogie a zepsulo ci aparat no ale to juz by byla paranoja ;) .

minek
27-04-2006, 21:59
A ja miałem podobnie z eosem 33v i 100-400. Ale akurat miałem baterie na wyczerpaniu i podejrzewam, że IS wyczerpywał ją znacznie szybciej niż aparat by się tego spodziewał i stąd podobne efekty. Mi blokowało się lustro, ale migawka się nie otwierała i nie przewijał potem filmu - wiem, bo nie mam żadnej klatki spieprzonej. Aha, przysłona pokazywała 00. Pomagało odkręcenie i dokręcenie obiektywu. Bateria mrugała, że prawie pusta, potem się rychło skończyła.

amperior
28-04-2006, 17:51
nic, pozostaje nmiezyc jeszcze raz akcje i sprawdzic dokladnie

mzaleski
18-06-2006, 23:32
po 2 latach 300D przestał działać :(

objaw:
po naciśnięciu spustu, lustro podnosi się, ale żaluzja/migawka zasłaniająca matryce nie "znika" - (nie wiem co ma się z nią dziać, ale matryca się nie pokazuje).
Wyjmowania baterii, zmiana obiektywu/karty CF itp. nie pomagają.
Czy ktoś może miał już coś takiego?
czy można coś zrobić czy tylko serwis?

Jac
18-06-2006, 23:37
tylko serwis.

lukep
18-06-2006, 23:38
W!

Z tego co opisales moga byc trzy powody i wszystkie trzy kwalifikuja sie do dzialan serwisu.


Zdrowko

Przemo(c)
18-06-2006, 23:43
Możesz powiedzieć, jaki przebieg miała puszka?

mzaleski
18-06-2006, 23:45
mizerny 4887 i zaczął robić czarne zdjęcia

mzaleski
18-06-2006, 23:45
a ktoś zna jakiś inny serwis w Wawie, czy tylko Żytnia?

Przemo(c)
19-06-2006, 00:02
mizerny 4887 i zaczął robić czarne zdjęcia

Do cholery...Czarno widzę najbliższe miesiące swojej czarnej puchy...:-?


a ktoś zna jakiś inny serwis w Wawie, czy tylko Żytnia?

Tylko Żytnia... I to nie tylko w Warszawie, ale całej Polsce, hy hy

mzaleski
19-06-2006, 00:06
do póki się nie popsuje nie ma co "płakać"
dużo zależy od szczęścia/egzemplarza ... jak ze wszystkim w życiu

doczytałem na stronie Żytniej, że robią wycenę za free, prawda to?
czy ktoś ostatnio wymieniał migawkę w 300D? ile to kosztuje?
a może ktoś zna konkurencje Żytniej (po gwarancji już) i może polecić, czy tylko Żytnia?

krada
19-06-2006, 00:09
co do wyceny to jest to prawda, roba za free

Przemo(c)
19-06-2006, 00:12
czy ktoś ostatnio wymieniał migawkę w 300D? ile to kosztuje?
a może ktoś zna konkurencje Żytniej (po gwarancji już) i może polecić, czy tylko Żytnia?

Gdzieś wyczytałem, że migawka to koszt 600 PLN. Konkurencja Żytniej? Proszę bardzo - wszystkie zakłady od Karpat po Bałtyk:twisted: ale czy oddasz w ich łapy swój sprzęt?

mzaleski
19-06-2006, 00:16
Konkurencja Żytniej? Proszę bardzo - wszystkie zakłady od Karpat po Bałtyk:twisted: ale czy oddasz w ich łapy swój sprzęt?

dlatego pytam się o polecany serwis, a nie Pana X z piwnicy ;)

Przemo(c)
19-06-2006, 00:20
Napisz, skąd jesteś, to może koledzy z forum coś podpowiedzą, ale z tego, co tu czytam, to raczej każdy (w każdym razie zdecydowana większość) wysyła swój sprzęt do serwisu.

mzaleski
19-06-2006, 10:26
Napisz, skąd jesteś, to może koledzy z forum coś podpowiedzą, ale z tego, co tu czytam, to raczej każdy (w każdym razie zdecydowana większość) wysyła swój sprzęt do serwisu.

hm jakby to ująć
obecnie Bruksela, ale za 3 tygodnie na 3 tygodnie wracam do Wawy :) , więc Żytnią mam blisko

adamek
19-06-2006, 10:27
jeju, a wbrukseli nie ma serwisu canona? wolałbym tam chyba oddać. :)

mzaleski
19-06-2006, 14:39
jeju, a wbrukseli nie ma serwisu canona? wolałbym tam chyba oddać. :)

uwierz, że nie oddałbyś tutaj nawet cepa do naprawy ...

RaV22
19-06-2006, 16:49
Jest jeszcze Fototronik na Żurawiej, ale... Drożej niż na Żytniej (przynajmniej wymiana migawki), a jak się okaże że to coś poważniejszego i nie mają dostęu do części to i tak pozostanie Żytnia. Takie są moje doświadczenia. W obu punktach podobny czas naprawy i bezpłatna diagnoza. Obsługa milsza na Żurawiej :)

BolekZ
19-06-2006, 21:08
hm jakby to ująć
obecnie Bruksela, ale za 3 tygodnie na 3 tygodnie wracam do Wawy :) , więc Żytnią mam blisko
a przecież FotoTechnik z Poznania wysyła sprzęt do Brukseli, bo taniej i lepiej robią niż żytnia....:razz:

ArturJB
25-08-2006, 19:15
Witam
Mam ze swoim 300D, a raczej z obiektywem problem. Przy robienu fotek na przymkniętej przysłonie (chociaż troszkę) przy ok 90% strzałów mam error99. Wykombinowałem (troche google pomogły), ze to wina klejacej się przysłony w kicie. Na pełnej dziurze jest ok, ale kto fotografuje kitem przy f/3.5??? heh
Czy da sie to jakoś tanie rozwiazać czy najpościej bedzie kupić nowy obiektyw?

FOTOGRAF
25-08-2006, 21:13
http://canon-board.info/showthread.php?t=13240
http://canon-board.info/showthread.php?t=11960


jest to jeden z tematow.
uzyj opcji szukaj zanim cos napiszesz.

snow
25-08-2006, 21:16
Coś nie na temat mu FOTOGRAF doradziłeś :) Ja szczerze mówiąc nie zauważyłem żeby takie coś się pojawiało bo nie robie na 3,5 :)

EDIT: sprawdziłem na 3.5 i 4.0 - 10/10 zrobionych

majtieng
04-09-2006, 18:34
Witam
Mam ze swoim 300D, a raczej z obiektywem problem. Przy robienu fotek na przymkniętej przysłonie (chociaż troszkę) przy ok 90% strzałów mam error99. Wykombinowałem (troche google pomogły), ze to wina klejacej się przysłony w kicie. Na pełnej dziurze jest ok, ale kto fotografuje kitem przy f/3.5??? heh
Czy da sie to jakoś tanie rozwiazać czy najpościej bedzie kupić nowy obiektyw?

Tez to mam, tak samo, i doszedlem do wniosku zeby rozebrac obiektyw i zobaczyc co sie stalo z przyslona. Ale czy ktos na tym forum moze powiedziec jak rozebrac i zlozyc w miare bezpiecznie i bezawaryjnie rzecz jasna kitowy obiketyw do trzysetki?!

PaQ
04-09-2006, 21:37
A próbowaliście z innymi obiektywami? Swego czasu przebrnąłem przez ogromne forum angielskie o err 99 i wygląda na to, że to jest problem związany z różnego typu zaburzeniami zasilania, które to z kolei wywodza się z np.: nadmiernego poboru prądu przez obiektyw (przy większej przesłonie), przybrudzonych styków, uszkodzonej migawki, problemy z bateria etc, etc... czasami da się to naprawić czyszcząc po prostu styki, czasami tylko serwis.

SenK
17-09-2006, 17:44
Witam ostatnio gdy włożyłęm karte zaczęło migać "Full CF", po wejściu do menu i wybraniu opcji Format zamiast ilości MB na karcie jak zwykle było "---" po wciśnmięciu FORMAT.. zaczęło migać "Err 99". Wyjęcie bateri nie pomogło.. przestrzelenie bez karty i ponownie włożenie pomogło. Myślałem, ze to karta,a le po klku dbniach stało się to samo.. i już ne pomogło wyłożenie karty.. na 2 karcie było OK, a na tej z błędem ciągle pisało Full CF czy też Err CF a po formacie Err 99. Pomogło dopiero sformatwnie na kmputerze.
Wczoraj mialem fotografować pewną imprezę i kilka razy się to powtórzyło.. tym razem pomogło wyciągnięcie w włozenie spowrotem karty..
Czy kłania się serwis?? Co to może być. Jest to napewno coś od karty, ale nie wiem...

adamek
17-09-2006, 17:52
Ja bym tej karty już eni użył.

SenK
17-09-2006, 18:10
Ele to mi sie dzieje na Kingstomie Ultimate (którą mam niecały miesiąć) i na Lextarze na obu.. raz na 1 raz na drugiej. Też myślałem 1 że to wina karty.. ale na 2 sie tak dzieje.

Vitez
17-09-2006, 18:38
No to serwis i gniazdo CF w aparacie do sprawdzenia.

kml
18-09-2006, 17:50
Witam wszystkich .
Mam problem z moją 10ką . :( to znaczy po klepnięciu lustra wyskakuje mi error 99 . Stało się to w dodatku na weselu gdzie byłem fotografem !! i całe szczęście że 3 minuty drogi autem miałem w studiu 60ke bo miał bym problem ...
ale nie oto .. szukałem czegoś na temat tego błędu i wyczytałem że to nie zgodność canona z sigmą którą posiadam 24-70 2.8 . Ale ta 10ka chodziłą z tą sigmą ze 2 lata i wszystko było ok . Czy to nie czasem migawka ? lub jej koniec ? ile kosztować mnie będzie naprawa takiego błędu w serwisie w warszawie ?
I jeszcze pytanko .. czy wysyłacie do warszawy sprzęt ? czy jedziecie z nim do stolicy ? chociaż napewno na miejscu tego nie zrobią ..

snow
18-09-2006, 17:59
Jak im powiesz że z księżyca jesteś to ci zrobią na miejscu żeby ci zaoszczedzić drugi raz dojazdu :mrgreen:

kml
18-09-2006, 18:40
:D mam około 250km do wawy.

pozdro

Kolekcjoner
18-09-2006, 18:54
To może być migawka ale może być też coś z obiektywem. Sprawdź czy domyka się przysłona.

crater
18-09-2006, 22:56
w ktoryms z watkow (niestety niepamietam) wyczytalem ze w 300D wyskakuje taki blad w momencie otwierania lampy (na programie P) przy obiektywie tamrona 70-300.Mowie tu o oryginalnym oprogramowaniu.Wiec moze to jest kwestia softu??Moze warto sprawdzic przed oddaniem jesli nie masz juz gwarancji

kml
19-09-2006, 10:03
niestety crater to napewno nie jest wina softu i wina lampy wewnetrznej ponieważ używam zewnętrznej 550EX . Cos sie po prostu spier... i tyle :(

Tomasz Golinski
19-09-2006, 10:12
Zgadzam się, że może to być przesłona. Łatwo sprawdzić, czy winę ponosi obiektyw czy aparat, wystarczy podpiąć inny.

kml
19-09-2006, 12:13
podpiąłem inny .... to samo :(

Kolekcjoner
19-09-2006, 14:45
No to już tylko żytnia nie ma co dywagować i tracić czasu. Pewnie migawka.

VANT
20-09-2006, 12:30
a może zabrudziły się styki w body i dla tego podpięcie innego szkła nic nie daje....


z tego co pamiętam to przyczyną er99 był właśnie obiektyw

teyo
23-09-2006, 17:11
Czysto teoretyczne pytanie: wyjmowałeś baterię?
Miałem ten sam efekt. U mnie pomogło.

Juicy
24-09-2006, 18:26
wczoraj, ślub godz 17, rodzice podchodzą do pary młodej z życzeniami i co k.... Err 99, lampka od zapisu caly czas czerwona, czekalem z 10 sek nadal czerwona, wyłączyłem i włączyłem body znowu Err99, dopiero po wyjęciu baterii ok, i zdjęć z tego monetu nima, zawsze na ślubach coś w tym momnecie mi się wali jak nie error to koniec karty :mad:

Kolekcjoner
24-09-2006, 23:07
wczoraj, ślub godz 17, rodzice podchodzą do pary młodej z życzeniami i co k.... Err 99, lampka od zapisu caly czas czerwona, czekalem z 10 sek nadal czerwona, wyłączyłem i włączyłem body znowu Err99, dopiero po wyjęciu baterii ok, i zdjęć z tego monetu nima, zawsze na ślubach coś w tym momnecie mi się wali jak nie error to koniec karty :mad:

No ale to nie ma co utyskiwać tylko trzeba mieć rezerwowe body - niestety:(.

Jac
24-09-2006, 23:23
No ale to nie ma co utyskiwać tylko trzeba mieć rezerwowe body - niestety:(.

albo zmienic branze :twisted: ;-)

Juicy
25-09-2006, 07:39
No ale to nie ma co utyskiwać tylko trzeba mieć rezerwowe body - niestety:(.

no dodatkowe body to napewno poczucie bezpieczeństwa ale akurat w tym przypadku zanim bym sięgnął po drugie body i podpiął szkło to tych zdjęć niestety i tak by nie było :(

Vitez
25-09-2006, 09:38
no dodatkowe body to napewno poczucie bezpieczeństwa ale akurat w tym przypadku zanim bym sięgnął po drugie body i podpiął szkło to tych zdjęć niestety i tak by nie było :(

Rezerwowe body + rezerwowy obiektyw, wlaczone i gotowe do akcji w torbie przy nogach = siegniecie to 2-3 sekundy.
Przezorny zawsze zabezpieczony albo zmienia branze ;)

Kolekcjoner
25-09-2006, 20:33
Rezerwowe body + rezerwowy obiektyw, wlaczone i gotowe do akcji w torbie przy nogach = siegniecie to 2-3 sekundy.
Przezorny zawsze zabezpieczony albo zmienia branze ;)

Zgadzam się w 100%. To są rzeczy których się nie da powtórzyć, a po za tym człowiek się nie stresuje tak bardzo. Zawsze zabieram dwa:). Z tym że obydwa trzymam przy sobie (właściwie to na sobie:)).

kml
26-09-2006, 14:59
U mnie wyjęcie baterii nie pomogło .A z tym drugim body to macie racje chyba będę musiał ze sobą moją 60ke wozić :( tym razem uratowała mi dupe a miałem 3 min drogi samochodem do studia ...
Moja dziesiąteczka od dziś siedzi w serwisie w wawie ... jutro mam dzwonić i powiedza mi co i jak .
dam znać \
pozdro

kml
27-09-2006, 15:21
Jejkuuu wymiana migawki i spustu 630zł !!! i do tego czekają teraz na części 2 tygodnie !!! czyli nie wiem czy za miesiąc odbiore aparat FAKA MADA !!

mario1275
28-09-2006, 15:15
tak na przyszłość panowie ERR99 to inny (z poza serwisowej listy) błąd

AHM
05-10-2006, 21:22
Hmm jak mam err 99, Eos 300d zmieniłem baterie, soft, kartę i nic, w dodatku coś synchronicznie zgżypi w body przez około 10s, potem przestaje i po naciśnięciu migawki znowu zaczyna.

mario1275
05-10-2006, 22:46
ja bym biegł do serwisu i to szybko

jasniepan
06-10-2006, 14:04
Mialem to samo w 10d. Bylo jakies rok temu. W moim wypadku byla to zacieta migawka. Nie pomagalo nic (wyjecie baterii, tej normalnej i tej do podtrzymania parametrow). Juz mialem oddac aparat do naprawy, ale wlaczylem program do czyszczenia i nagle wszystko zaskoczylo. Od tego czasu zrobilem bardzo duzo zdjec i blad nie powtorzyl sie juz. Nie wiem czy to ma jkis zwiazek, ale u mnie stalo sie to podczys pracy z obiektywem M42 z przejscowka.

Pozdr

ewg
06-10-2006, 15:10
[...] Nie wiem czy to ma jkis zwiazek, ale u mnie stalo sie to podczys pracy z obiektywem M42 z przejscowka.

Ta przejściówka na M42 była z chipem jak rozumiem?

ewg

jasniepan
06-10-2006, 16:53
No wlasnie nie, przejciowka bez niczego. Czyli dla aparatu praktycznie praca bez obiektywu.

mtata
11-10-2006, 16:07
Rezerwowe body + rezerwowy obiektyw, wlaczone i gotowe do akcji w torbie przy nogach = siegniecie to 2-3 sekundy.
Przezorny zawsze zabezpieczony albo zmienia branze ;)

Trochę mały OT, ale...

Mój ostatni ślub: przed kościołem pojechaliśmy w ładny plenerek. Był na tyle ciekawy, że poszły na niego 2 pełne karty 2GB (czyli wszystko co miałem). Podjeżdżamy pod kościół, 0,5h odpoczynku, więc luzik - zdążę zgrać zdjęcia na laptopa. Podłączam cały bałagan a tu się okazuje... że w czytniku kart CF wygiął się jeden z pinów i nie mogę włożyć żadnej karty!! :evil: Było naprawdę ostro, nerwowo, kilka dodatkowych siwych włosów, spinacze i klucze od mieszkania zamiast narzędzi ale na szczęście happy end - dosłownie w ostatniej chwili, niczym w opowiastce o Jamesie Bondzie, udało mi się ustrojstwo naprawić i zdążyć ze wszystkim :cool:

Morał z tej opowiastki: nie sposób jest przewidzieć wszystkiego i zduplikować każdego elementu. Zawsze jest jakieś ryzyko.

towersivy
11-10-2006, 19:58
Mi dzisiaj bydle (err 99) wywalił nagle po nacisnieciu spustu lustro jakos dziwnie wolno opadło i zgon :smile: wyjecie baterii zresetowało aparat i wszystko wrociło do normy.

Pzdr.

bsorbek
27-10-2006, 20:02
Witam

Mnie kilka razy pojawił się err 99 a mam obiektyw canona 18-55 nówka więc styki czyste teraz zdjąłem obiektyw założyłem ponownie narazie nie wyskoczył ale czy to może być coś innego. Aparat kupiłem używany - poprzedni własciciel twierdzi żę nie miał takiego błędu - używał innego obietywu

bsorbek
28-10-2006, 08:40
I jeszcze jedno spostrzeżenie jak włączyyłem aparat po zrobieniu fotki wyskakuje ten błąd tak jakby karta była nie gotowa ? Co o tym myslicie ?

ishi
28-10-2006, 12:32
godzinke po tym jak sprzedałem nowy 350Dkit klient wrócił z tym błędem...
i co się okazało, przy zdjęciach seryjnych (po 5,6) zawsze się zacinał.. wyjęcie i włożenie aku pozwoliło robić normalnie one shot, ale kolejna seria znów powodowała ten błąd.. dziwne bo aparat nowy, styki czyste a przy testowaniu w czasie zakupów klient robił serie do max 3 zdjęć :)

tomaj_2
28-10-2006, 12:54
Pytanie jakiej pamięci używał...najlepiej włożyć inną (innej firmy)...zobaczyć czy będzie tak samo :)

bsorbek
28-10-2006, 12:56
Pytanie jakiej pamięci używał...najlepiej włożyć inną (innej firmy)...zobaczyć czy będzie tak samo :)


A karta możę powodowac ten błąd bo u mnie tak to własnie wygląda

ishi
28-10-2006, 13:35
Pytanie jakiej pamięci używał...najlepiej włożyć inną (innej firmy)...zobaczyć czy będzie tak samo :)

też tak pomyślałem, używał elite pro 1Gb, ale na szybkim sandisku i goodramie było to samo....

ishi
28-10-2006, 13:38
aparat poszedł na przedsprzedaż ;) także jak wróci z servisu jakieś konkretne info to dam znać..

bsorbek
28-10-2006, 15:00
Pliss chłopaki napiszcie mi coś

snow
28-10-2006, 15:09
Pliss chłopaki napiszcie mi coś

Ja miałem błedy tylko gdy obiektyw był źle zapięty. Używałem moje 300d z kartami wiekszości producentów (Pretec, Sandisk, Kingstone i jakieś tam tanie karty) i nie zauważyłem błedów. Err99 wyskakiwał mi tylko przy źle założonym obiektywie. Wg. instrukcji ten kod błędu może być wygenerowany przez tysiąc innych rzeczy więc trudno przesądzić czego to jest wina. Podepnij inny obiektyw, włóż inną karte i sprawdź. Ew. wyślij do serwisu na diagnoze, chociaż nie wiem czy oni coś stwierdzą. Zauważyłem natomiast że z Pretec'iem już mi się z 3 razy zawiesił aparat i pomogło tylko wyjęcie akumulatora...

tomaj_2
28-10-2006, 16:03
No widzisz snow a u mnie z Pretec-iem 1GB x80 300D nie ma i nigdy nie miał problemów :) Co ciekawe, kumpel kupił sobie do 350D Sandiska ultra II i ten przez 20 minut w mojej puszcze zawiesił aparat 3 razy :( U niego...działa idealnie
Moim zdaniem nie ma reguły. Dziwne, ale prawdziwe.
Ps. Moj podczas zabawy UltraII miał podpiętego kita.

bsorbek
28-10-2006, 16:24
ja mam karte kingstone yo może faktycznie ten obiektyw chociaż nowy przeczyściłem styki - zobaczymy

bsorbek
28-10-2006, 16:25
ale foty da sie robic bo ten err 99 wyskakuje tylko przy pierwszym zdjęciu jaby karta była niegotowa

MCat
28-10-2006, 19:54
tylko nie rozumiem co znaczy nie gotowa... nie podgrzana do działania? a tak serio, ja mam często err 99 na obiektywie kitowym od 300D - wina: przysłona czasem zacina się, ale po rozruszaniu działa potem dobrze. Inna rzecz że tylko działa dobrze w pewnym zakresie ogniskowej, od ok 30-55, na szerokim wogóle, podejrzewam więc uszkodzoną taśmę. Tylko u mnie to inna trochę rzecz, bo kitowy ma już 2,5 roku i był wykorzystywany bardzo intensywnie (ok 140 tyś zdjęć, na łączną ilość 180 tyś jakie zrobiłem 300D - bez wymiany migawki i lustra... i to jest ciekawe, ile to wytrzyma jeszcze?)

bsorbek
29-10-2006, 16:18
tylko nie rozumiem co znaczy nie gotowa... nie podgrzana do działania? a tak serio, ja mam często err 99 na obiektywie kitowym od 300D - wina: przysłona czasem zacina się, ale po rozruszaniu działa potem dobrze. Inna rzecz że tylko działa dobrze w pewnym zakresie ogniskowej, od ok 30-55, na szerokim wogóle, podejrzewam więc uszkodzoną taśmę. Tylko u mnie to inna trochę rzecz, bo kitowy ma już 2,5 roku i był wykorzystywany bardzo intensywnie (ok 140 tyś zdjęć, na łączną ilość 180 tyś jakie zrobiłem 300D - bez wymiany migawki i lustra... i to jest ciekawe, ile to wytrzyma jeszcze?)

to jednak nie karta i wasnie miałem pytac czy może kit+owy byc niedopasowany. U mnie sięczasem zacina np raz na 30-40 zdjęc czasem czesciej albo w ogole obiektyw niby jest nowy ale od 400 d i II - sam już nie wiem pozycze Sigme i sprawdzę jak działa

bsorbek
30-10-2006, 20:45
z Sigmą to samo albo i gorzej czy to możę byc zepsuta migawka ? Wydaje mi sie zę wtedy nie robiłby wcale zdjęć a dzisiaj jak robiłam nim zdjęcia to na 50 zacioł sie dwa razy

MCat
30-10-2006, 21:54
Trudno powiedzieć, możliwe że wadliwa jest jedna z taśm w aparacie

moregun
31-10-2006, 23:58
u mnie jak sie zaczelo pojawiac sie er99 w 20d to po jakimś czasie zwiesil mi sie na amen aparat i w serwisie wyczytalo wyrok:
rysa na migawce
WYMIENIĆ MIGAWKĘ 600zł

zabolało

bsorbek
01-11-2006, 10:20
u mnie jak sie zaczelo pojawiac sie er99 w 20d to po jakimś czasie zwiesil mi sie na amen aparat i w serwisie wyczytalo wyrok:
rysa na migawce
WYMIENIĆ MIGAWKĘ 600zł

zabolało

po jakim czasie zawiesił się na amen?????

Tigrisso
15-12-2006, 23:39
Witam. Mam następujący problem z podłączeniem żarówek błyskowych (VS-68W –prawdopodobnie to te same co JH6800) do 10D. Chciałbym poznać waszą ewentualną diagnozę zanim przejdę do bardziej drastycznych rozwiązań.
Podłączając wyżej wymienioną żarówkę błyskowa poprzez kabel synchro do gniazda PC aparat (kabel w zestawie) po wciśnięciu spustu wyświetla kod błędu err 99. W instrukcji napisane zostało na stronie 106 iż „duże lampy błyskowe mogą mieć kabel wyzwalania o innej polaryzacji niż gniazdo PC Eos 10 D nie będzie wyzwalał takich lamp, chyba że przerobisz kabel synchronizacji … „(10D ma na bolcu plus) i nie są to duże lampy błyskowe. Czy to może oznaczać ze jak przetnę kabel zamienię przewody i wtedy to zadziała? Czy po prostu rozwalone mam gniazdo PC.
Mogę wyzwalać je poprzez foto cele ale wszystko wskazuje na to że błysk spóźnia się i na zdjęciach nie widać różnicy z lampami czy bez (ciemno) Czy miał ktoś z tym podobny problem? Czytałem na forum ze problem istniał w 300D z tego typu lampami ale w 10D?
Z kostką nie próbowałem jeszcze. Proszę o jakieś sugestie czego może to być wina.
:?:

arturs
16-12-2006, 00:14
Zamiana przewodów miejscami pomoże, poszukaj postów Kuchatka na ten temat..

Pozdr
Artur

Tigrisso
16-12-2006, 00:29
Dzięki Arturs za szybką odpowiedz. To zabieram się do rozcinania kabli.

KuchateK
16-12-2006, 01:05
Mysle, ze trzeba by producentowi podeslac by jakos, ze blad maja na schemacie i zle robia :mrgreen:

Tigrisso
16-12-2006, 02:42
„Jak ręką odjął” Nóż, lutownica, taśma izolacyjna i zestaw 10D + kabel synchro, żarówki błyskowe działają teraz jak marzenie.
KuchateK trzeba byłoby im napisać po „chińsku”.:)
Pozdrawiam

lopezo
21-12-2006, 04:54
Wlasnie zakupilem canona 400D i jestem zdegustowany bo moj stary obiektyw Sigmy ktory uzywalem wczesniej przy analogach wywoluje err99, przed zakupem wszyscy twierdzili ze nie bedzie poblemow z kompatybilnoscia a teraz wyglada ze moge obiektyw wyrzucic do kosza:-(

Kolekcjoner
22-12-2006, 01:05
Wlasnie zakupilem canona 400D i jestem zdegustowany bo moj stary obiektyw Sigmy ktory uzywalem wczesniej przy analogach wywoluje err99, przed zakupem wszyscy twierdzili ze nie bedzie poblemow z kompatybilnoscia a teraz wyglada ze moge obiektyw wyrzucic do kosza:-(

Sigmy (szczególnie starsze) niestety tak już mają. Jeśli ktoś mówił że nie będzie problemów to znaczy że delikatnie powiedziawszy - słabo się orientuje w temacie :mrgreen:.

Vitez
23-12-2006, 00:11
Wlasnie zakupilem canona 400D i jestem zdegustowany bo moj stary obiektyw Sigmy ktory uzywalem wczesniej przy analogach wywoluje err99, przed zakupem wszyscy twierdzili ze nie bedzie poblemow z kompatybilnoscia a teraz wyglada ze moge obiektyw wyrzucic do kosza:-(

I to wszystko pewnie wina 400D ?

A z tym 'wszyscy twierdzili' to nie masz racji - wystarczylo sie przed zakupem tu na forum zapytac i znalazlbys co najmniej kilkudziesieciu co by cie ostrzeglo o problemach z kompatybilnoscia ze starszymi Sigmami.
Wina oczywiscie lezy po stronie Sigmy, ktora tak robi swoje podrobki bagnetow Canona.
No ale ze juz po fakcie dopiero przyszedles na forum poszukac informacji (a moze tylko ponarzekac, nieslusznie, na 400D?) to juz chyba nie wina Canona?

Gooferek
06-01-2007, 13:38
Witam

Spotkalem sie z dosyc chyba niezwyczajna sytuacja w moim 350D. Otoz periodycznie sprzet lapie err 99. Wystepowanie tego bledu jest jak najbardziej przypadkowe, raz zaraz po wlaczeniu i zrobieniu zdjecia, raz po dlugiej serii zdjec. Body wspolpracuje z kitowym 18-55. Sprzet ma dopiero 5 miesiacy, kupiony w sierpniu, "klepniete" wg licznika ok 10tys. klatek.
I teraz moje pytanie: czy to juz migawka wysiada i wydaje okrzyki bolu i rozpaczy czy moze jest tego jakis inny powod.
Nadmieniam ze body przez znaczac czesc czasu uzytkowania wspolpracowalo z obiektywem kitowym, przez kilkaset zdjec z Sigma 70-300 APO i w tym przypadku err 99 ani razu sie nie pojawil.
Prosze o komentarz/rady w tej kwestii. Z gory dziekuje za wszystkie posty. Pozdrawiam

Mutt
06-01-2007, 13:41
error 99 to najczęściej błąd obiektywu. Przeczyść styki i zobacz czy występuje nadal

Krisspy
06-01-2007, 13:46
U mnie, na starym kicie (28-90 4-5,6), to nagminne, ale tylko przy domkniętej przesłonie. Przy otwartej na full, probkemu nie ma. Może to być zatem wina przesłony... jak stary jest obiektyw?
Oczywiście styki także trzeba sprawdzić.
Czy problem pojawia się na innych obiektywach?

himi
06-01-2007, 13:48
J/w - styki lub stary typ szkła. Ja miałem takie ceregiele w 350 d w stareńkiej sigmie - zoomie. Co kilkanaście/dziesiąt strzałów wyskakiwał ER i musiałem wyłączyć i ponownie włączyć. U ciebie to oczywiście nie występuje, bo masz kita -więc styki.

Gooferek
06-01-2007, 14:15
Obiektyw zakupiony razem z aparatem jako zestaw wiec... ma 5 miesiecy ;) Za tydzien, dwa przesiadam sie na Tamron 17-50 i zobaczymy co wtedy sie bedzie dzialo. Styki czyscilem, zarowno w body jak i w obiektywie, efekt - ciagle err 99 sie pojawial. Zobaczymy co bedzie z Tamim.

Pozdro

Vitez
06-01-2007, 21:18
ERR99 moze rowniez oznaczac styki.... zasilania albo karty pamieci. Sprawdz gniazdo karty pamieci czy ktorys bolec ci sie nie wygial. Sprobuj zmienic karte pamieci. Sprawdz/przeczysc styki w gniezdzie baterii, sprobuj na innej baterii.

JaBlam
06-01-2007, 22:01
Ja mialem non stop przy SIgmie 28-80 jak tylko chcialem zmieniac manualnie. na zielonym dzialalo ok. Okazalo sie ze obiektyw byl z serii nieprzystosowanych do pracy z cyfrowka. Sprzedalem i kupilem ten sam obiektyw ale z nowszym numerem. Chodzilo bez problemu. Ale mnie zdarzalo sie tez dostac na wyswietlaczu tak dziwne znaki, czas 1/999 albo przyslona 88 albo czulosc 000.. albo wszystko naraz. Nawet reset ni pomagal. odczekanie 20 minut poprawialo prace.

marekb
06-01-2007, 22:05
sprawdz czy dzieje ci sie to przy różnych przysłonach?? ja miałem ten błąd czasami w 50/1,8 ale tylko przy f 2.2 (sprawdzałem na drugim body i to samo ) Żytnia i za kilka dni przysłali i po kłopocie..:)

Gooferek
08-01-2007, 12:42
Bede sie musial przyjrzec odkladniej okolicznosciom w jakich pojawia sie ten blad. W weekend pstrykalem zdjecia na studniowce i o dziwo... ponad 300 fotek i ani razu nie bylo bledu. Dziekuje wszystkim za rady.

Pozdrawiam

Gooferek
08-01-2007, 12:47
ERR99 moze rowniez oznaczac styki.... zasilania albo karty pamieci. Sprawdz gniazdo karty pamieci czy ktorys bolec ci sie nie wygial. Sprobuj zmienic karte pamieci. Sprawdz/przeczysc styki w gniezdzie baterii, sprobuj na innej baterii.

O widzisz... o zasilaniu nie pomyslalem ;) Moze ten grip Delty powoduje ten blad...

Tak generalne biorac, to blad nie jest uciazliwy, bo w momencie pojawienia sie wystarczy zrobic szybkie Off-On i dalej robi sie zdjecia. Nie ma zawiechy na dluzszy czas. Martwilem sie jedynie ze to moze migawka juz lekko "kleka" ze zuzycia ;)

piast9
08-01-2007, 12:49
Jeśli bład wystepuje regularnie tylko przy przymkniętej przesłonie w obiektywie, który nie ma z definicji kłopotów (jakieś stare sigmy itp) to oznacza to uszkodzenie napędu przesłony. Możliwe, że tak banalne jak wypsnięcie się tasiemki z przewodami do silnika krokowego przesłony ze złącza na PCB czy paproch na styku krańcowym, ale może to być poważniejsze uszkodzenie przesłony.

Gooferek
10-01-2007, 14:24
No to mam nadzieje ze to tylko uszkodzenie przeslony w obiektywie. Wlasnie odstawilem na polke mojego kita, bo zakupilem Tamrona 17-50 i teraz bede obserwowal co sie dzieje.

bsorbek
12-01-2007, 15:35
No i mój Eosik juz wrócił z Żytniej Err 99 który wyskakiwał nie zawsze, okazał sie być zepsutą migawką - wymienili i teraz mamy funkiel nówkę - mam nadzieje że podziała teraz długo. Dobrze żę był na gwarancji

zabol
14-01-2007, 23:13
Sprawa wyglada tak ze po zrobieniu foto wyskakuje mi error 99. Początkowo myślałem ze to wina karty. Jednak na innej karcie robi sie to samo. Czytałem o error 99, niby jest on spowodowany jakimiś problemami z obiektywem. Tylko ze ten error wyskakuje mi z sigmą, tamronem, tokiną i canonem. to chyba nie możliwe zeby kazdy obiektyw był taki problemowy. Co zrobić zeby pozbyć sie tego error. Jest jakiś sposób na to? Czy czeka mnie żytnia...

Silwe
15-01-2007, 00:01
A zobacz czy np. wyskakuje Ci ten błąd kiedy nie jest podłączony obiektyw, oraz np. nie masz karty wewnątrz.

zabol
15-01-2007, 02:40
bez obiektywu błąd nadal wyskakuje, ale ja wyjąłem kartę błąd zniknął. Mam dwie karty kingstona 2 gb i 512mb mozliwe zeby obydwie były walnięte?

kula
15-01-2007, 07:26
jezeli bez karty nie masz bledu to raczej tak
zobaczy jeszcze czy w aparacie nie masz styków pogietych.
a wlączałes z obiektywem bez karty ?
pozdrawiam

moregun
15-01-2007, 09:33
u mnie to bylo jak kupilem urzywańca 20d i er 99 przy wszystkich mozliwych kombinacjach
WYROK -
wymiana porysowanej migawki - 600zł

porysowana byla jak kupilem , popstrykalem jeden dzien. czyli jakieś kilkanascie kliknęć i wszystko padło
obyś miał lepiej i tanij niż ja

Vitez
15-01-2007, 10:16
bez obiektywu błąd nadal wyskakuje, ale ja wyjąłem kartę błąd zniknął. Mam dwie karty kingstona 2 gb i 512mb mozliwe zeby obydwie były walnięte?

Mozliwe jest jeszcze:

- gniazdo kart w aparacie uszkodzone
- migawka siada
- bateria/gniazdo baterii cos nie styka

Sprawdz na jeszcze innej karcie, nie Kingstona, pozyczonej od kogos na chwile.

zabol
15-01-2007, 15:45
najdziwniejsze jest to ze jak działa to moge zrobić 200-300 zdjęć a jak cos sie stanie to po 1 sie zawiesza.

zabol
24-01-2007, 17:24
no i stało się 654zł i mam nową migawkę wytrzymała ponad 47 tysiecy, troche mało co nie. starą dostałem na pamiątkę

jac+
24-01-2007, 19:58
Oj, chyba wina obiektywu. Co do czyszczenia styków: przetrzyj je czystą kartką papieru, bez żadnych środków chemicznych. To sie przeważnie najlepiej sprawdza.

pawelnow
24-01-2007, 20:31
ja miałem taki błąd często tyż zanim zupełnie padła migawka

Krisspy
24-01-2007, 22:47
umiesz człowieka pocieszyć... :-)

Blindseeker
24-01-2007, 23:35
ja miałem taki błąd często tyż zanim zupełnie padła migawka

u mnie wystapił ten błąd, kiedy padła przysłona w moim ulubionym obiektywie - w kicie :-)

zabol
25-01-2007, 00:03
miałem ten błąd w 20d i teraz mam nową migawkę

rschwarz
12-02-2007, 13:40
Znajomy kupił Canona 350d zaraz jak wyszedł na rynek, i robil nim swoja budowe. Pozyczalem od niego ten aparat kilka razy - tylko ze ja robie zdjecia hobbystycznie - wiec troche nim wykroilem licznik. Sam zrobilem nim ok 20 000 zdjec. Aparat w styczniu zeszłego 2006 roku zaczął mi pokazywać wlasnie ten blad error99. Nie wiem z czym on byl zwiazany... znajomy tez nie wiedzial, a okres gwarancyjny jemu sie skonczyl wiec nie wysylal aparatu do dzisiaj-lezy w torbie. Moze miktos powei co mam zrobić? Aparat zrobi 2-4zdjęć i klatka sie zacina. Po wylaczeniu i ponownym wlaczeniu, aparat znow dziala do 2-4zdjec... i tak na okraglo. Od nowości działa z obiektywem kit. W trakcie wesela w sierpniu w 2005 mial kilka razy na sobie Sigmę, ale to raczej nie wpływa na ten błąd. Prosze o odpowiedź.

Kolekcjoner
12-02-2007, 15:46
No bardzo możliwe, że to o czym pisali koledzy wyżej czyli migawka - niestety :(.

El_Chueco
12-02-2007, 19:18
Cześć!
Parę dni temu nabyłem Sigmę 28-105mm F3.8-5.6 UC-III ASPHERICAL IF
do Canona 350D (wiem, że to żadna rewelacja ale na szybko potrzebowałem spacer-zooma). Dzisiaj paczka przyszła. Podłączam obiektyw i wyświetla się ERR 99, czytam co dany komunikat oznacza i jak byk stoi, że obiektyw nie współgra z puszką (dziwne - przecież bagnet EOSowy), karta nowa (Kingston Elite PRo) tak więc podłączam Tamrona i aparat działa na wszystkich kartach. Czy ktoś mi sprzedał bubla, czy po prostu umyślnie/nieumyślnie sprzedał obiektyw, który z natury nie gra z dSLRami?

PS Po przejściach z Tamronem i tą Sigmą mówie tylko "You only can Canon"

MacGyver
12-02-2007, 19:22
Satrsze Sigmy nie współpracują z cyfrowymi lustrzankami Canona, a także z kilkoma analogami jak 300V 30/33V, 300X itd. - niezgodnosć elektroniki. W droższych modelach wymienia się w serwisie Sigmy chip, ale z tym szkiełkiem to raczej nic nie zrobisz. Było już o tym kilka wątków.
A Vtez zrobił ostatnio listę zgodności szkieł z korpusami cyfrowymi (http://www.canon-board.info/showpost.php?p=271926&postcount=30).

El_Chueco
12-02-2007, 19:38
mhm
pozostaje mi tylko powiedziec o kutwa i oddac obiektyw spowrotem (szkoda, ze sprzedawca nie zaznaczyl w aukcji ze te szkla nie wspolgraja)

emisiaczek
12-02-2007, 20:09
a skad on niby ma wiedziec z czym wspolgra, sprzedawal jakies stare szklo z analoga i tyle, bym ci nawet tego nie przyjol i nega odrazu postawil

El_Chueco
12-02-2007, 20:17
Czemu nega? czy ja pisze ze ja mu nega napisalem? Bralem to pod uwage ze moze nie wspolgrac - a ze w stronie "o mnie" jest zapisane ze kase zwraca za graty to nie bralem pod uwage tego ze bedzie klopot

emisiaczek
12-02-2007, 20:25
tego co tam jest napisane to ja nie wiem bo nie ma linka do aukcji, ale gdybym sprzedawal szklo starocia i ktos mi powiedzial ze u niego nie dziala z okularami ktore dostal od Dody to bym sie wkurzyl ze ktos sobie z mojego czasu i prowizji jaja robi.

MacGyver
12-02-2007, 20:25
Nie wiem czy sprzedawca to handlarz czy użytkownik. Jeśli użytkownik to mógł nie wiedzieć, jeśli handlarz to najprawdopodobniej świadomie nie napisał, chociaż teraz większość z nich już pisze, czy szkło chodzi z cyfrą czy nie.

JaBlam
13-02-2007, 00:33
Zadzwon do Sigmy i sprawdz! Ja mialem kiedys z moja 28-80 problem podobny i sie okazalo ze za 300 zl podejma sie pogrzebamnia zeby z cyfra lazilo. (po prostu byl starszy model ) Pomijam fakt ze nowy i juz dostosowany do cyfry kosztowal mnie 60 zl wiecej wiec nie pisze ktora opcje wybralem:)

MacGyver
13-02-2007, 00:38
Zadzwon do Sigmy i sprawdz! Ja mialem kiedys z moja 28-80 problem podobny i sie okazalo ze za 300 zl podejma sie pogrzebamnia zeby z cyfra lazilo.
To szkło można dostać na allegro za dwie stówki :-? Moim zdaniem nie warto w nie inwestować kolejnych trzech.

JaBlam
13-02-2007, 00:45
MacGyver..mozna dostac i co? dalej nie bedzie dzialalo? Mozna i dziesiec kupic tylko pytanie czy beda wspolpracowac:) EL CHueco, jakby cie interesowala Sigma 28-80 z wewnetrznym ogniskowaniem i Macro jeszcze z rokiem gwarancji polskiej Sigmy w stanie Bardo dobry + i 100% dzialajacy z cyfra (pracowal na 350D) to daj znac. Jeszcze mam do odsprzedania bo 70-300 juz sobie znalazlo nowego wlasciciela

MacGyver
13-02-2007, 00:52
MacGyver..mozna dostac i co? dalej nie bedzie dzialalo? Mozna i dziesiec kupic tylko pytanie czy beda wspolpracowac:)
No to że wartość tego szkła jest niska, adekwatna do jego jakości więc nie warto w nie inwestować. W tym zakresie i przedziale cenowym to lepiej kupić 28-105, ale Canona.
Dołożenie tych trzech stów specjalnie wartości szkła nie podniesie bo do cyfry ono się i tak nie nadaje, skoro nawet na kliszy radziło sobie kiepsko.

JaBlam
13-02-2007, 02:24
MacGyver no ja cie doskonale rozumiem. Sam tez nie placilem za ustawienie na cyfre bo mi taniej bylo kupic nowy obiektyw z gwarancja. Ale sa przypadki ze ludzie maja "perelki" i nie odsprzedadza a beda naprawiac. Haha ciekawe czy ci wszyscy szczesciarze od Tamronow zdecydowaliby sie naprawiac w razie czego czy raczej nowy obiektyw? (Mowie o tych ktoreym sie naprawde dobre egzemplarze obiektywow trafily)

gwozdzt
13-02-2007, 09:14
Ale sa przypadki ze ludzie maja "perelki" i nie odsprzedadza a beda naprawiac.
Problem w tym, ze akurat perełek typu 24/2,8 czy 90/2,8Macro czy też 400/5,6 nie da się niestety naprawić :sad:

ponizej lista szkieł naprawialnych:
http://www.sigma-foto.de/cms/front_content.php?client=1&lang=1&idcat=59&idart=51

i to samo nieco strawniej:
http://translate.google.com/translate?... (http://translate.google.com/translate?u=http%3A%2F%2Fwww.sigma-foto.de%2Fcms%2Ffront_content.php%3Fclient%3D1%26l ang%3D1%26idcat%3D59%26idart%3D51&langpair=de%7Cen&hl=en&ie=UTF-8&oe=UTF-8&prev=%2Flanguage_tools)

zabol
14-02-2007, 02:04
miałem dokładnie to samo w 20d, tylko ze mi robił jakieś 50 foto i potem sie zacinał. Tak jak juz napisałem wcześniej mam teraz nową migawkę za jedyne 650zł + przesyłka

comatus
14-02-2007, 13:59
Tez mam error99 tylko, że w 300D. Występuje on tylko kiedy używam kita na 18mm przy maksymalnej przesłonie. Jak narazie kit działa, ale ciągle szukam zastępstwa...
Z Sigmą 70-300 i Canonem 28-90 error99 nie pojawił sie ani razu :smile:

olneyman
17-02-2007, 11:29
Witajcie :)

Nie znalazlem jeszcze opisu do takiego przypadku dlatego zakladam nowy watek.

Nie przytrafilo sie nigdy wczesniej pierwszy raz ale skutecznie bo aparatu nie da sie uzywac.

d30 z obiektywem canon 17-85, baterie dwie nowe naladowane, karty dwie jedna standard 512, druga 1G extremeIII,

Co sie stalo, przy normalnym uzytkowaniu z ustawieniami Av robilem sobie zdjecia, w pewnym momencie zrobilem zdjecie lezac na ziemi czyli aparat do gory ;) i lustro wydalo tak dziwny dzwiek jak nigdy dotad, potem samo zaczela zdjecie strzelac bez przerwy co 1 sek i tak juz zostalo.

Aparat gdy jest wylaczony z bateria w srodku to przu kazdym otwarciu pokrywy baterii lub zdjeciu zalozeniu obiektywu wyjeciu wlozeniu karty robi jedno zdjecie, dziwne bo jest na off
Po wlaczeniu aparatu bez przerwy robi zdjecia co 1 sekunde
Nie da sie wyswietlic zadnych ustawien zadne guziki nie dzialaja, na ekranie pojawia sie komunikat zeby wlaczyc i wylaczyc aparat bo jest problem z bateria robie tak i nie pomaga.

czytalem w necie ze error99 czesto jest przyczyna problemow z obiektywem lub karta

wyjalem baterie na noc bo tak tez sugerowano, czyscilem wszystkie mozliwe styki, wyjalem zmienilem baterie i karte i jest tak samo.

Aparat bez obiektywu i karty po wlaczeniu tez pstryka zdjecia bez przerwy

czy macie jakis pomysl co sie stalo i jak to naprawic

Aparat na gwarancji wiec z odeslaniem do serwisu nie bedzie problemu, ale znajoma prosila mnie o zdjecia na chrzcie (jutro) a tu lipnie bo chyba jej nie pomoge.

dziekuje za podpowiedzi i do uslyszenia

Marcin

Tomasz1972
17-02-2007, 11:32
Zdejmij obiektyw i zerknij czy lustro się nie oberwało.

TOPOL
17-02-2007, 11:50
Padnięta migawka. W moim 20D to był już finalny etap. Robi zdjęcia sam, nawet bez obiektywu, nie dotykany, nie masz wpływu na żadne ustawienia aparatu, nie działa podgląd a na wyświetlaczu masz cały czas "err99", zgadza się? Tylko serwis.

olneyman
17-02-2007, 13:47
Padnięta migawka. W moim 20D to był już finalny etap. Robi zdjęcia sam, nawet bez obiektywu, nie dotykany, nie masz wpływu na żadne ustawienia aparatu, nie działa podgląd a na wyświetlaczu masz cały czas "err99", zgadza się? Tylko serwis.

...dokladnie tak :(

Dzieki za info mialem jeszcze cien nadziei ze moze cos da sie domowym sposobem zrobic no ale coz, wyglada na to ze nie.

Jestem tylko troche rozczarowany, ze canon pada po zrobieniu kilku tysiecy zdjec (nie pamietam dokladnie stanu licznika ale bedzie to cos w granicach 2500-3000), wiem ze to mogl byc akurat moj i psuje sie jeden na milion ;) ale rozczarowanie pozostaje, mam analogowa minolte 5d czy jakos tak od chyba 10 lat przerobilem nia tysiace rolek filmu i nigdy nic...

z pozdraowiniami
Marcin

trampek9
17-02-2007, 15:09
D30 to już bardzo stary model zważ na to że jesli był juz przez kogoś uzywany faktyczny przebieg mógł być kilkanascie razy wiekszy.
Pozdrawiam

Krzychu
17-02-2007, 15:49
D30 to już bardzo stary model zważ na to że jesli był juz przez kogoś uzywany faktyczny przebieg mógł być kilkanascie razy wiekszy.
Pozdrawiam

Zważywszy że w pierwszym poście jest mowa o 17-85 który jest EF-S, to D30 był raczej pomyłką i chodziło o 30D, ale może się mylę...

olneyman
23-02-2007, 13:24
Zważywszy że w pierwszym poście jest mowa o 17-85 który jest EF-S, to D30 był raczej pomyłką i chodziło o 30D, ale może się mylę...


tak, tak o 30D chodzilo.

Gdy podnioslem lustro do gory zauwazylem na dnie aparatu (nie znam nazwy) takie listki waskie, czarne nakladajace sie na siebie (wyglada jak przeslona) i jeden z nich wyskoczyl na wierzch i nie zamykal dokladnie powierzchni, juz sie ucieszylem ze to tylko to ale po wsunieciu tego na miejsce blad nie ustapil.

Mam jeszcze pytanie jak z serwisem czy mam sie wczesniej skontaktowac z nimi czy po prostu wlozyc aparat w pudelko i wyslac, i co dolaczyc kopie faktury, opisac im problem czy sami sie zorientuja o co chodzi? czy moze da sie online wypelnic fomularz reklamacji?

Aparat kupilem w sklepie internetowym warehouseexpres dot com

Dzieki serdeczne

MacGyver
23-02-2007, 13:59
Tu (http://e-csi.pl/kontakt/wysylka/) masz wszystko napisane.

GTharnas
24-05-2007, 20:39
Witam....
Minęło już trochę czasu od ostatniego posta i może więcej wiadomo o tym co może spowodować ten Error 99.

Mi dzisiaj wyskoczył 3 razy .. ale restart tzn. wyłączenie i włączenie pomogło i jak na razie jest ok .

Problem wyskoczył z 85 mm 1,8 - dzisiaj go kupiłem ... wcześniej z 17-40 L jak i z 28-135 nie było tego problemu.
Czy to wina szkła ... ?
Czy zamienników ( akumulatorów ) ?

Musze wymienić te szkło czy jak ? Czy C 400D nie współpracuje dobrze z tym obiektywem ?

Używa ktoś taki zestaw ?

Invictus
24-05-2007, 22:50
Witam,

Mój 300D pokazuje ostatnio blad 99 co jakies 20-50 zdjec. Bardzo nieregularnie. Niekiedy nawet 3 razy pod rzad. Nie jest to wina szkieł, bo po odlaczeniu obiektywu i pstrykaniu bez dalej to samo. Karta tez odpada.

Gdy wyskakuje ten błąd klikniecie migawki nie jest normalne, tylko dziwiek jest taki "głuchy"

Zauwazylem, ze dolna listewka migawki jest lekko porysowana, prawdopodobnie przez lusterko pomocnicze.

Mial ktos podobny przypadek? Jakies rady ?

Ghent
24-05-2007, 23:29
Padła migawka ?

RNz
25-05-2007, 13:53
Problem wyskoczył z 85 mm 1,8 - dzisiaj go kupiłem ... wcześniej z 17-40 L jak i z 28-135 nie było tego problemu.
Czy to wina szkła ... ?
Używa ktoś taki zestaw ?

Bardzo możliwe, że to szkło, jeżeli tylko to zmieniałeś. Czy obiektyw jest nowy? Na uzywanym może nawalaś przysłona. Miałem tak ze starym szkłem z analoga.
Sprawdź na starych szkłach, czy też ci sie pojawi i bedziesz wiedział.

GTharnas
25-05-2007, 15:07
Czy obiektyw jest nowy?

Nowka sztuka wczoraj ja odebrałem ....
Postrzelam jeszcze kilka seryjek .... w niedziele i zobaczę jak sie sprawi czy znowu będzie się pokazywać.
Dzisiaj np ... chyba 100 z 28-135 i żadnego Erroru ...
Prawdopodobnie szkło .... ale jeszcze zobaczę w Niedziele.

Dzięki ,, Pozdrawiam.

ps. Dziwne ... bo nie słyszałem by ktokolwiek miał z tym szkłem problem :(

RNz
27-05-2007, 14:03
Ktoś musi być pierwszy :-)
wymienisz i bedzie po klopocie

kupiłeś na allegro?

donald7000
03-06-2007, 22:11
Nie wiem czy jest sens przejmowac sie tym errorem bo mnie sie trafilo w zestawie 30D+17-40 2 razy w odstepie okolo 1000 zdjec, wiec chyba nie ma co rozpaczac.

janmar
04-06-2007, 23:17
Error 99 pojawiał się po podpieciu do 20 d obiektywu Sigma 28-105 f 2,8-4 apo.
Wysłałem do wymiany chipa do Gdyni problem zniknął.Przy stosunkowo wysokim koszcie sposób mało sensowny:oops:

tomba
10-06-2007, 11:27
ps. Dziwne ... bo nie słyszałem by ktokolwiek miał z tym szkłem problem :(

wczoraj mi tez wyskoczyl error99 na 20D z 85mm/f1,8. Stało się to po tygodniu użytkowania obiektywu, kupilem go na rynku wtórnym, obiektyw był wcześniej używany przez rok nie zbyt intensywnie.
Mam nadzieje że to nie bedzie zbyt uciążliwe, narazie jest ok.

donald7000
17-06-2007, 18:14
Klopotow ciag dalszy...
W trakcie wczorajszych zdjec body sie zawiesilo 3 razy, objaw byl taki ze w wizjerze pokazal sie znaczek * blokowania ekspozycji ale ja go nie wcisnolem, nastepnie nie moglem zlapac AF bo nie chcial wogole dzialac i jak zerknolem na wyswietlacz LCD to zaczol pulsowac wskaznik ilosci zdjec.
Zero reakcji na power ON/OFF jedynie wyjecie baterii pomoglo.
Body nowe, szklo 17-40 nowe, zaczynam sie niepokoic.

Mieliscie podobne hece?

kulka
08-07-2007, 17:08
hej
ostatnio mam problemy z error 99 - canon eos 30d, tamron af17-50mm f2.8
kwestia taka - w polozeniu obiektywu "zablokowany" strzela foty, ze az milo, w momencie kiedy chcce uzyc zoomu w momencie zwalniania migawki wyskakuje error 99
czy kojarzycie, z czym moze to byc zwiazane? da sie naprawic??
pozdr

donald7000
08-07-2007, 20:22
Jesli masz szklo na gwarancji to w czym problem ?
Jedynie mozna podejrzewac ze uszkodzona zostala tasma przewodzaca ktora nie kontaktuje po wydluzeniu obiektywu, ale to jedynie moj domysl.

kulka
09-07-2007, 19:54
no wlasnie - w tym sek, gwarancja skonczona
w Gdyni w serwisie Pan jasno i dosadnie mi wytlumaczyl co sadzi o obiektywach tamrona
koszt naprawy ok. PLN 500.....

donald7000
09-07-2007, 20:15
To moze serwis obiektywow w Krakowie ? P. Kadeja (012) 429-10-28

geoser
15-07-2007, 13:24
A mi taki sam problem wyskoczył w standardowy EF-S 18-55 II USM przy 350d. W sumie po roku użytkowania. Wyskakuje mi błąd, przymyka pzysłonę, ale nie odpuszcza, lustro podnosi, ale zdjęcia nie zapisuje tylko error 99 się pojawia. Kiedy zakładam 55-200 wszystko jest w porządku.

Wszystkie sposoby z wyciąganiem baterii, kart, czyszczeniem styków itp. Głęboko wierzę że to wina obiektywu. Pojawia się tylko pytanie - czy warto go naprawiać (bo wartość samo w sobie prezentuje nikłą) czy od razu zmieniać. Co ciekawe błąd zaczął mi w tym obiektywie wyskakiwać po podłączeniu lampy błyskowej (430EX).

Tak więc - naprawiać? Jeśli tak to gdzie najlepiej? Czy wymieniać?

RNz
19-07-2007, 20:22
Stawiam stówę, że to obiektyw :-)
moim zdaniem nie warto naprawiac, za tą cene pewnie kupisz inne

morafi
28-07-2007, 15:03
Witam,
Wczoraj wybrałem sie na małe focenie i brakowało mi swiatełka. Chciałem dopalic lampa. Pracowałem w trybie"M" wiec wcisnałem guziczek znajdujacy sie obok lampy i... i nic. Miałem wyczerpana baterie wiec pomyslałem ze moze jest to jakos powiazane.
Niestety nie, gdy juz wrociłem wymieniłem baterie na nowa i to samo. Wciskam guzik i nic se nie dzieje.

Moze mial ktos taki problem?? i mi pomoze.
Czy bez serwisu sie nie obedzie

Dragunov
28-07-2007, 16:28
Podobny problem był z testowaną 30-stką na optyczne.pl .Pewnie bez serwisu nie obejdzie się niestety.

mkwiek
28-07-2007, 22:04
sprawdź sanki. w lewej sance jest czujnik naciskowy wsuniętej lampy zewnętrznej. może jest zablokowany przez co aparat myśli, że masz założoną lampę zewnętrzną.

Pkost
29-07-2007, 22:44
Hi,
Naczytałem się o sławnym błędzie 99, ale mój 300D ma troche inne objawy.
Otóż jakiś czas temu pojawiał się err 99 - trzeba było wył/wł i było ok, fotka była zapisana na karcie. A od dzisz bład wyłazi za każdym razem po docisnięciu spustu, fotka nie zapisuje się na karcie. Dodam iż mechanizm lustra sprawny(podnosi sie do czyszczenia), przysłona sprawna (działa podgląd przy danej przesłonie), styki przeczyszczone, te same objawy przy kicie i 50mm na różnych f, podmieniałem karty i baterie,przebieg 10tys. Wydaje się że mechanicznie aparat działa, więc co to może być????



Pozdrawiam
Pkost

schabu
29-07-2007, 23:11
samym kitem robisz?

Pkost
29-07-2007, 23:16
głównie stałką 50mm, bład pojawia się w kicie i stałce.

schabu
29-07-2007, 23:20
ja miałem tak ostatnio z kitem na różnych body. na szczęście wymieniłem na eLki więc będzie po problemie. myślałem że go zostawię i razem z body dam rodzicom ale w tym wypadku to kupie jakiegoś super zooma a kit wyleci przez okno. wydaje mi się że to od wilgoci bo aparat cała noc ze mną na dworze spędził. może Ci styki zaśniedziały w body?

morafi
30-07-2007, 08:45
Niestety to nie czujnik, wystaje swobodnie i jest luzny, nie dotyka tej metalowej blaszeczki od spodu.

Wiec został tylko serwis :(

mkwiek
30-07-2007, 10:04
Niestety to nie czujnik, wystaje swobodnie i jest luzny, nie dotyka tej metalowej blaszeczki od spodu.

Wiec został tylko serwis :(

w takim wypadku chyba tak. niestety :(

Lodek
30-07-2007, 10:43
w takim wypadku chyba tak. niestety :(

Dla czego odrazu niestety ! w mojej puszce też lampa odmówiła posłuszeństwa wysłałem, naprawili i od tamtej pory działa jak należy już rok

Awaria polegała na tym że aparat nie otwierał lampy i pokazywał ERROR 05
wymienili górny panel na nowy i wszystko działa OK

nie taki serwis straszny

mkwiek
30-07-2007, 10:46
Dla czego odrazu niestety ! w mojej puszce też lampa odmówiła posłuszeństwa wysłałem, naprawili i od tamtej pory działa jak należy już rok

Awaria polegała na tym że aparat nie otwierał lampy i pokazywał ERROR 05
wymienili górny panel na nowy i wszystko działa OK

nie taki serwis straszny
też miałem puszkę w serwisie, najstraszniejszy jest czas oczekiwania na powrót puszki :)

M.I.K
30-07-2007, 19:13
Mam ten sam problem w 400D, w trybach manualnych chce włączyć lampe i takie 3 cyknięcia.... :/ i dokładnie error 05

czyli mówicie, że bez serwisu się nie obejdzie?

Lodek
30-07-2007, 19:22
Mam ten sam problem w 400D, w trybach manualnych chce włączyć lampe i takie 3 cyknięcia.... :/ i dokładnie error 05

czyli mówicie, że bez serwisu się nie obejdzie?

Dokładnie tylko żytnia !

(jak u siebie słyszałem te trzy cyknięcia to mnie szlak trafiał, ot tak mi się przypomniało)


I po serwisie od roku spokój :)

M.I.K
30-07-2007, 20:07
Lodek, z tym cykaniem to masz rację... :D cyk cyk cyk i pełne wkur**** no mam nadzieję... bo w sobote miałem małą sesje fire show w deszczu... ale to chyba nie miało wielkiego znaczenia :P

Ehh... mój pierwszy raz z serwisem :)

bebok_mg
30-07-2007, 21:03
ja tak miałem z 50 II 1,8, zarówno w 350d jak i 10d, sporadycznie, ale stracha narobiło

jutomi
30-07-2007, 21:29
Mam ten sam problem w 400D, w trybach manualnych chce włączyć lampe i takie 3 cyknięcia.... :/ i dokładnie error 05


Jakaś epidemia czy co? Wczoraj mój 400d zrobił dokładnie to samo. :evil:
Doraźnie radzę sobie w ten sposób, że między pierwszym a drugim cyknieciem delikatnie podważam lampę paznokciem i przy trzecim cyknięciu się otwiera. :D
Ale zdaję sobie sprawę, że docelowo bez serwisu się nie obędzie.

Lodek
30-07-2007, 21:39
Przepraszam za wprowadzenie w błąd odnośnie usterki ale u mnie lampa się OTWIERAŁA,(wcześniej napisałem że nie) robiła trzy razy cyk-cyk-cyk i error 05

ufff dawno to było i zgłowy wyleciało...... nie będę już do tego tematu wracał :)

M.I.K
30-07-2007, 22:42
Czekałem dzisiaj na ojca, żeby mu oznajmić nowinę.... i mówie, że nie mogę otworzyć lampy, a ojciec no to pokaż.
Tryb manualny, cyk cyk sensor czyszczenia matrycy, naciskam przycisk, żeby lampa się otworzyła i.... dup otworzyła się :D raz.... a później znowu to samo. Z tym paznokniem muszę spróbować :P

Myślicie, że jakaś ( nie wiem jaka ) ilość wody mogła mieć na to jakiś wpływ? Zaznacze, że mocno padało, ale aparat miałem dość dobrze chroniony.

Arek_O
30-07-2007, 22:52
Szczerze mówiąc, w służbowym 20D było to samo. Serwis na Żytniej pomógł na jakiś miesiąc. Akurat na tyle, żeby skończyła się gwarancja. W zasadzie nie mam czasu oddawać im znowu aparatu na 3 tygodnie, bo i tak robię zewnętrzną jak muszę.

Arek

morafi
31-07-2007, 10:31
3 tygodnie :(
to lipa, chyba ze w listopadzie jak zlecen nie bedzie.
W sumie i tak uzywam zewnetrznej lampy ale fajnie miec aparat sprawny w 100% a nie z jakimis errorami.

Ja nie mam jakichkolwiek objawow, cykania itp.
Nie działa i koniec

Dzieki wszystkim za posty ;)

rOOmak
31-07-2007, 10:57
Sprawdzilem to w swoim 30D. Przytrzymalem lampe palcem i zobaczylem error05.
Jezeli uda wam sie otworzyc lampe paznokciem to po prawej stronie(patrzac od obiektywu) wystaje drobny przycisk informujacy aparat o tym czy lampa jest zamknieta. Wcisnijcie go i wtedy nacisnijcie guzik otwierajacy lampe i zobaczcie czy dwa chaczyki po lewej odskocza do tylu.Jesli nie to serwis. Jesli tak, zobaczcie czy nie ma tam zadnych zabrudzen.Mozna sprobowac przeczyscic pedzelkiem z odrobina czystego spirytusu i sprezonym powietrzem w puszce(w wielu sprezarkach jest woda!)
Gdyby byl zablokowany czujnik od sanek, w ogole nie slychac by bylo mechanizmu otwierajacego lampe.
Pozdrawiam

M.I.K
01-08-2007, 09:08
Fajnie... tylko nawet tego ustrojstwa nie ma jak paznokciem złapać... chyba, że ja jakiś niewidomy jestem ( -1,5 dioptrii na dwie gałki ) jakaś rada?

adamek
01-08-2007, 09:26
w moim 20d też tak ejst.
jak potrzebuje tą lampkę to jej trochę "pomagam" wyjść.
i jest ok. Ale nei polecam tego rozwiązania. ;)

Pkost
07-08-2007, 21:44
Okazało się że jednak padła migawka, już po wymianie, niestety tanio nie było- 600 złociszy poszło :cry:




Pozdr
Pkost

Niedzwiedz
07-08-2007, 22:00
uu sporo ! wlasnie mialem se 300d na imprezy pjackie kupic :( po 10 tys przebiegu :(

3SA
11-08-2007, 17:42
Przeszukałem forum lecz nie znalazłem odpowiedzi więc pozwolę podpiąć się pod ten wątek:

W domowym studio używam 350D i 10D z lampą CY-200 wyzwalaną przez kostkę SA-03 montowaną na gorącej stopce. W obu aparatach używam trybu Manual i o ile w 350D wszystko śmiga jak złoto to w 10D mam problem. Zdjęcie jest dość ciemne a na dodatek widoczne tylko w połowie - dół klatki jest czarny. Jakbym focił obraz na monitorze, lecz nie tak idealnie równe w poziomie. Nie wiem czy to wina synchronizacji, bo dzieje się tak tylko na Manualu, na P, Av działa poprawnie, lecz do focenia w studio z wiadomych względów wolałbym używać M.

Jeśli mieliście podobny problem lub wiecie co może być przyczyną to pomóżcie proszę. Z góry dzięki.

Pozdro
B.

KuchateK
11-08-2007, 18:12
Jakie czasy? X-sync czy cos wolniej?

3SA
12-08-2007, 10:45
Czasy pomiędzy 1/100 a 1/180.

KuchateK
12-08-2007, 21:20
Czy na Av i P masz takie same czasy? Probowales wolniej jak 1/100?

3SA
12-08-2007, 21:38
Dziwne. Po kolejnym przepięciu adaptera z 350D do 10D zaczęło działać poprawnie. Przetestuję jeszcze dokładnie to parę razy na różnych czasach.
Moim zdaniem było coś nie tak na stykach. Tak czy siak sprawdzę na różnych czasach dla pewności.

Póki co dzięki Kuchatek za podjęcie tematu i wybacz amatorowi zawracania d...

Pozdro.

mckwak88
15-08-2007, 11:50
Witam.
Mój problem jest dość podobny, aczkolwiek trochę nietypowy.
Mam EOSa 350D z obiektywem 17-85 IS.
Cały sprzęt jakiś czas temu zamókł i od tego czasu przy próbie zrobienia zdjęcia z wyższą przesłoną wyskakuje Err 99.
Doszedłem do tego, że jest to spowodowane zacinaniem się przysłony, ale ciekawe jest to, że problem występuje tylko przy ogniskowych do około 35 mm
?
Powyżej wszystko działa poprawnie ...

Czy wiecie, ile może coś takiego kosztować w serwisie ?
Aha i jedyny serwis Canona znajduje się w Wawie, czy są gdzieś bliżej Torunia ? ;)

Pozdrawiam

Andrzej

Doltor
25-08-2007, 21:10
Witam wszystkich użytkowników forum. Dzisiaj stałem się "szczęśliwym" posiadaczem C 30d+ EF-S 18-55. Założyłem obiektyw, zrobiłem kilka fotek i podczas robienia jednej z fleshem wyskoczył error 99 i tak już pozostało. Aparat na nic nie reaguje, nie wydaje żadnych dźwięków. Wyświetla jedynie ten błąd. Z góry dzięki za odpowiedź co może być przyczyną takiego zachowania.
Pozdrawiam
Ps. aparat jest nowy, próbowałem już słynnego czyszczenia styków :)

Kolekcjoner
26-08-2007, 00:31
Witam wszystkich użytkowników forum. Dzisiaj stałem się "szczęśliwym" posiadaczem C 30d+ EF-S 18-55. Założyłem obiektyw, zrobiłem kilka fotek i podczas robienia jednej z fleshem wyskoczył error 99 i tak już pozostało. Aparat na nic nie reaguje, nie wydaje żadnych dźwięków. Wyświetla jedynie ten błąd. Z góry dzięki za odpowiedź co może być przyczyną takiego zachowania.
Pozdrawiam
Ps. aparat jest nowy, próbowałem już słynnego czyszczenia styków :)

Jedyne co to albo wymiana albo serwis. Tak czasami bywa :( niestety.

gokyu
01-09-2007, 12:41
witam koledzy (z gory przepraszam za ewentualna bledna nawigacje postu). W czym rzecz: posiadam 300D rebela z licznikiem, ktory nie przekroczyl 25000 zdjec. Od pewnego czasu aparat strzela jakby "do polowy" i pokazuje sie na wyswietlaczu err 99... po przejrzeniu forum padl blady strach :twisted: padla migawka... ale nie... otoz blad ten pojawia sie podczas focenia z 420-tka... i to w momencie, kiedy palnik jest skierowany w gore (najczesciej)... po wylaczeniu lampy i zresetowaniu apartu - focenie bezproblemowe...

na allegro kupilem ostatniimi czasy taki materialowy uniwersalny dyfuzor oraz nasadke (daszek) na lampe - czy to moze miec cos wspolnego z "synchronizacja" czy cos sie jednak "fajczy" i powinienem rozgladac sie za drugim body... a moze sami macie pomysly jak mnie uspokoic badz zdolowac :)

za wszelka pomoc jak rowniez konstruktywne sugestie i uwagi serdeczne "podziekowal"

pozdrawiam

Tomasz1972
01-09-2007, 12:54
http://www.canon-board.info/search.php

http://www.canon-board.info/showthread.php?t=599
http://www.canon-board.info/showthread.php?t=4275
http://www.canon-board.info/showthread.php?t=7727

gokyu
01-09-2007, 13:08
przeciez pisalem, ze przegladalem forum... by nie bylo zem len - przejrzalem raz jeszcze ww linki i nic...

moze uscisle - foce na obiektywie kitowym i na stalce 50/1,8 - i nigdy, przenigdy nie bylo z nimi problemow... 2) lampa 420 - jest od nowosci z tym body i tez nigdy nie nawalala... - errory sie pojawily odkad nalozylem dyfuzory...

pytanie: zbieg okolicznosci czy cos z sama lampa na ten przyklad? :)

pozdrawiam

Hladon
01-09-2007, 13:24
Witam.
Może przeczyść styki w stopce aparatu i w lampie. Może się lekko utleniły i dla tego ten błąd.
Pozdrawiam.
Maciej H.

gokyu
01-09-2007, 13:27
Witam.
Może przeczyść styki w stopce aparatu i w lampie. Może się lekko utleniły i dla tego ten błąd.
Pozdrawiam.
Maciej H.

"letko naiwnie" - czszczenie stykow delikatnie szmatka i czystym spirytusem na ten przyklad? czy jest cos "extra dedykowanego"?

pozdrawiam

Tomasz1972
01-09-2007, 14:09
przeciez pisalem, ze przegladalem forum... by nie bylo zem len - przejrzalem raz jeszcze ww linki i nic...


http://www.canon-board.info/announcement.php?f=39&a=3

Zanim założysz nowy temat, sprawdź w wyszukiwarce, czy nie był on już wcześniej poruszany na forum. W 90% przypadków był. Wskazane jest również uprzednie skorzystanie z google. Jeśli masz pytania związane z takim tematem, dopisz nowego posta do istniejącego wątku (o ile już nie ma w nim na nie odpowiedzi).