PDA

Zobacz pełną wersję : Error 99 (err99)



Strony : 1 2 3 [4]

gregro
17-01-2012, 16:47
Najczęściej wymiana przesłony, przerwa na tasiemce łączącej ją ze stykami. Ja zapłaciłem 60zł przesłona + 220 robocizna. Przy okazji naciągnąłem ich na kalibrację.

PrzemoWLKP
17-01-2012, 19:07
Czyli serwis? :???:

Próbowałes z inna kartą pamięci?

grecjaa
01-02-2012, 21:35
Najczęściej wymiana przesłony, przerwa na tasiemce łączącej ją ze stykami. Ja zapłaciłem 60zł przesłona + 220 robocizna. Przy okazji naciągnąłem ich na kalibrację.

Przez jakiś czas było dobrze, aż w końcu padł doszczętnie na sylwestra. Z innymi obiektywami też nie idzie, cały czas error. Czyżby migawka?

darkier
09-02-2012, 19:55
Witam
Czy nie zechciał by ktoś z was użytkowników CANON pomóc w ogólnonarodowej zbiórce na CANONA .Aparat tej dziewczyny od kilku miesięcy jest w naprawie - eror99 we Foto-serwis Compur z Wrocławia .Teraz jeszcze tą dziewczynę
spotkła tragedia - poczytajcie : http://pomozmyewie.pl/
Może nowa lustrzanka poprawiła by jej nastrój ......
pozdrawiam

http://pomozmyewie.pl/

zejleman
10-02-2012, 19:37
hymmmm
Może nie od razu dorzucę się na nowego Canona, ale zapytam czemu ten aparat tak długo leży w serwisie i czy jest na gwarancji?
Skoro we Wrocławiu nie dają rady to może w CSI w Warszawie?

Pozdrawiam

darkier
10-02-2012, 21:07
Jest to eos 30d , padło zasilanie , i jeszcze płyta główna , i jeszcze co to nie wiem ciągle czeka na części .Gdy nie wstanie to zostaną obiektywy i dylemat do czego podłączyć .
POZDRAWIAM

C80
03-03-2012, 15:24
Czy ktoś może wie jaki jest obecnie koszt wymiany migawki w xxD (40D)?

grecjaa
08-03-2012, 17:49
Czy ktoś się orientuje czy nadal istnieje gwarancja producenta na migawkę? Bo zamierzam wysłać sprzęt na Żytnią, ale z tego co czytałam na forach to czasami wymieniają za free, a czasami nie. Aparat jest po gwarancji, także jeszcze gorsza klapa :/

C80
08-03-2012, 19:59
Ja mam pytanie z innej beczki. Czy zawsze wymiana migawki oznacza zresetowanie licznika? Czy może ktoś z was spotkał się z wymianą bez resetu licznika?

michu004
11-03-2012, 16:47
Mam problem z moim Canonem 20D, niedawno kupiłem do niego SIGMĘ APO DG 70-300, zrobiłem w tym zestawie już robiłem zdjęcia. A tu nagle aparat przy zrobieniu zdjęcia zaczął otwierać i zamykać lustro bez przerwy, jednocześnie wyskakuje ERR99 na górnym wyświetlaczu. Aparacik ma już trochę przebiegu (około 60k) więc martwię się, że to może być migawka. Dodam że z kartą czy bez, obiektywem czy bez, ciągle pstryka. Miał może już ktoś tak lub wie co to za problem proszę o podpowiedzi.

Opa_Apo
11-03-2012, 19:35
Mam problem z moim Canonem 20D, niedawno kupiłem do niego SIGMĘ APO DG 70-300, zrobiłem w tym zestawie już robiłem zdjęcia. A tu nagle aparat przy zrobieniu zdjęcia zaczął otwierać i zamykać lustro bez przerwy, jednocześnie wyskakuje ERR99 na górnym wyświetlaczu. Aparacik ma już trochę przebiegu (około 60k) więc martwię się, że to może być migawka. Dodam że z kartą czy bez, obiektywem czy bez, ciągle pstryka. Miał może już ktoś tak lub wie co to za problem proszę o podpowiedzi.

Tak, to padnięta migawka niestety. Albo zakupić i samemu wymienić, albo inne body zakupić. Wymiana w serwisie się nie opłaca z tego co pamiętam.

michu004
11-03-2012, 21:25
Dzięki, za szybką reakcję. Fakt jeśli mam płacić 400zł za naprawę to lepiej kupić body nowe. Jeszcze przejadę się do serwisu żeby upewnić się czy na 100% jest to migawka, bo może tylko spust migawki.

sylwek2k
11-03-2012, 21:43
Dzięki, za szybką reakcję. Fakt jeśli mam płacić 400zł za naprawę to lepiej kupić body nowe. Jeszcze przejadę się do serwisu żeby upewnić się czy na 100% jest to migawka, bo może tylko spust migawki.

Wlacz tryb auto /zielony/ zaloz obiektyw z wlaczona opcja AF i z zalozonym dekielkiem. Jezeli to wina spustu migawki, to zacznie sie proba ustawienia ostrosci i podniesienie kukulki.

Mozesz tez wylaczyc aparat, delikatnie recznie podniesc lustra i sprawdzic, czy nic nie blokuje lamelek migawki.

michu004
12-03-2012, 00:24
Wlacz tryb auto /zielony/ zaloz obiektyw z wlaczona opcja AF i z zalozonym dekielkiem. Jezeli to wina spustu migawki, to zacznie sie proba ustawienia ostrosci i podniesienie kukulki.

Mozesz tez wylaczyc aparat, delikatnie recznie podniesc lustra i sprawdzic, czy nic nie blokuje lamelek migawki.

Nie mogę sprawdzić czy spróbuje złapać ostrość bo ciągle otwiera i zamyka lustro. Po odchyleniu luster nic tam nie zauważyłem.

sylwek2k
12-03-2012, 00:40
Nie mogę sprawdzić czy spróbuje złapać ostrość bo ciągle otwiera i zamyka lustro.
No to wlasnie przeprowadziles skutecznie eksperyment, czy masz zaciety przycisk spustu - wynik: nie jest zaciety ;)

Jakby byl zaciety, to aparat probowalby ustawic ostrosc, a nie klapal caly czas lustrem ;)

Jak na moj gust, zachowuje sie tak, jakby jedna z lamelek sie zaciela i nie wrocila na swoje pierwotne polozenie.

michu004
12-03-2012, 15:53
No to wlasnie przeprowadziles skutecznie eksperyment, czy masz zaciety przycisk spustu - wynik: nie jest zaciety ;)

Jakby byl zaciety, to aparat probowalby ustawic ostrosc, a nie klapal caly czas lustrem ;)

Jak na moj gust, zachowuje sie tak, jakby jedna z lamelek sie zaciela i nie wrocila na swoje pierwotne polozenie.

Może głupie pytanie, czy można poruszać tą migawkę? Może jakoś ruszyć lamelki? Nie chciałbym wydawać 600zł na nową migawkę po to się nie opłaca przy starym modelu.

janmar
12-03-2012, 16:01
Może głupie pytanie, czy można poruszać tą migawkę? Może jakoś ruszyć lamelki? Nie chciałbym wydawać 600zł na nową migawkę po to się nie opłaca przy starym modelu.

Jesli sie na tym ustrojstwie nie znasz to nie dotykaj migawki.Idż [wyslij] do serwisu i poproś o ocenę.Znając zakres naprawy i koszty podejmiesz decyzję.

tomot
11-05-2012, 21:59
Witam,
canon 40D- zrobi 1 zdjęcie, później err99, jeśli odczekać chwilę to może zrobi i kolejne bez errora, ale raczej jest to losowa sprawa.
W trybie burst mode potrafi zrobić przy odrobinie szczęścia kilka zdjęć.
Aby pokazać jak wygląda dokładnie problem, zrobiłem nagranie unosząc ręcznie lustro.
Wyjąłem kartę, ustawiłem czas na 2s i pstryk:
http://www.youtube.com/watch?v=oif2J0pnwMQ
Jak widać za pierwszym razem zdjęcie zostało zrobione, jednak za drugim razem mamy odgłos ruchu migawki ale migawka się nie otwiera lub tak szybko się zamyka ?
Error potrafi wystąpić podczas czyszczenia lustra.
Czyli tak jakby problem z migawką ? Ale czy na pewno.
Dodatkowo w wyniku lub przez zbieg okoliczności po przytrzymaniu ręcznym lustra w pozycji podniesionej, przestało się ono podnosić automatycznie.
Czy takim podtrzymaniem można tam przestawić jakieś zapadki ?
Jak narazie nie mam czasu go rozebrać, wstępnie tylko zdjąłem przednia obudowę ,ale to nic nie daje ,bo widać tylko silnik krokowy i żeby się dostać do układu podnoszącego lustro będę musiał go rozebrać całkowicie.

Zatem w tej chwili proszę tylko o jakąś wstępną uwagę czy to może być wina migawki i cz mogłem uszkodzić coś w mirror boxie tym podtrzymaniem lustra.

MarioSuro
21-05-2012, 11:27
Witam... Na imię mam Mariusz i mam problem...error 99 :D

Focę Canonem 30D. Obiektyw Canona 17-85 IS. Przeczytałem wątek i nie trafiłem na taki przypadek jak mój. Mianowicie : Error pokazuje się przy wspomnianym obiektywie - ale wystarczy lekko przekręcić pierścień zoomu i wszystko jest OK. To samo po przepięciu na inny obiektyw - sprawdzałem na Samyangu 8 mm. Mało tego... Obiektyw Canona 17-85 przepięty na Canona 600D działa w pełnym zakresie ogniskowej bez zarzutu...Wniosek z tego, że z body wszystko dobrze, problem powinien być ze szkiełkiem. Tego z kolei nie potwierdza przepięcie na inne body, gdzie obiektyw pracuje bez problemu...Styki czyszczone i w obiektywie i w body.

Jakieś pomysły ? :)

luto
29-06-2012, 14:29
u mnie w kitowym 18-55 efs w canonie 400d okazało się że winę za err99 przy zakresie 18-24 ponosi flex w obiektywie, body ok :) za wymianę mi zaśpiewał 150 zł

comatus
20-07-2012, 10:20
Co jakiś czas wyskakuje error99. Część zdjęć jest prześwietlona. Nawet robiąc w serii zdarza się, że zdjęcia są różnie naświetlane (te załączone wg exifa oba: iso200, 5.6, 1/800, 400mm - warunki oświetleniowe nie zmieniały się).
Zdarzyła się seria około 30-40 zdjęć - wszystkie prześwietlone - niezależnie od korekcji ekspozycji i ustawień.
Migawka do wymiany?
30D, przebieg jakieś 60-70 tysięcy.


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img213.imageshack.us/img213/8089/img4983a.jpg)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img213.imageshack.us/img213/9955/img4982ju.jpg)

piotr99
26-07-2012, 19:53
Witam,
Mam podobny problem z Sigmą 100-300/4.5-6.7 UC. W nowym 5d3 pojawia się Err01 - brudne styki. Ale to nie jest kwestia styków bo ten obiektyw działa i długo działał ze starym D60 i jeszcze analogowym Elan II E. Błąd nie zdarza się zawsze i jest ciekawa prawidłowość - występuje tylko jeśli jest jasny kadr, np. wyceluję w niebo. Jak jest blok i tylko kawałek tego nieba czyli kadr ciemniejszy to ładnie robi zdjęcie. Błąd występuje w momencie naciśnięcia migawki do końca. Naciśnięcie do połowy działa OK czyli AF ostrzy i podaje parametry ekspozycji. Podejrzewam że to może być też kwestia rechipowania Sigmy. Jaki serwis w Warszawie polecilibyście?

--- Dodano kolejny post ---

Jeszcze się pobawiłem i widzę, że robi zdjęcia tylko na otwartej przesłonie - 4.5. Przymknięcie do 5 lub wyżej daje błąd. Czyli chyba się zmieniło sterowanie przesłoną i już się nie rozumieją aparat z obiektywem.

rafcio69
07-08-2012, 16:44
Witam wszystkich, mam bardzo dziwny problem. Kilka miesięcy temu wysłałem 5d na żytnią. Co się okazało? Stwierdzili 225 tysięcy zdjęć, mirror box do wymiany, ubytki w śrubach i że ktoś ingerował. No dobrze, ale zgarnęli 300zł (!) za kalibrację AF bez niczego. Nawet śrubek nie uzupełnili :/ Zrobiłem może 300-500 zdjęć i zaczął pojawiać się Error 99. Próbowałem resetować, wyciągać baterię na długi czas i nic, dalej to samo. Dzisiaj odpalam go z ciekawości i jak się okazuje gdy kieruję obiektyw aparatu w górę lub pod ukosem aparat robi dobrze zdjęcia. Gdy już ustawię go niżej lustro przed matrycą zostaje w górze, siatka przed matrycą nie cofa się i zostaje tak przez kilka sekund. Nie ma na karcie zdjęć, czasami się coś zapisuje, ale aparat nie umie tego otworzyć. Gdy ustawię aparat na dłuższe czasy to migawka się otwiera prawidłowo.

Czy wie ktoś, co może mu dolega? Czy to może być wina źle poskładanego aparatu?
pozdrawiam i dziękuję za każdą wskazówkę.

Precel
07-09-2012, 13:15
Ja właśnie naprawiam error 99 "naprawa mirror box" - 370 zł C40d
Kupiłem używkę tydzień temu, sprawdzałem kilka dni. Zepsuł się na drugi dzień po zapłacie. Rozpłakałem się.

Thomason2005
26-09-2012, 09:00
Wczoraj odebrałem swojego Tamiego 28-75mm f2.8 z serwisu Fototronik. Wyświetlał mi się komunikat err01. Problemy z ustawianiem ogniskowej i przysłony. Pierwszą diagnozą były zabrudzone styki. Potem przerodziło się to w konieczność wymiany taśmy. Ściągnięcie taśmy zajęło ok.2miesięcy i kolejny tydzień samej naprawy. Na razie działa prawidłowo, ostrzy w porządku, soczewki są czyste i oby tak zostało jak najdłużej. Cenowo wyszło 250zł (na taką kwotę była wyceniona naprawa w kosztorysie), gwarancja półroczna. Jedyny zgrzyt to te długaśne czekanie i przez to trochę tracenie cierpliwości z mojej strony.

zeflik
31-10-2012, 15:57
Witam! Jestem posiadaczem 40D. Wyskakuje błąd err99 , ale tylko w przypadku opisanym poniżej. Mianowicie robię zdjęcia normalnie , następnie wyłączam aparat. Potem włączam ,pierwsza fotka i err99. Wyjmuję akumulator , włączam i już jest w porządku. I tak w kółko. Przebieg aparatu ok.17tys. Wersja oprogramowania 1.1.1. Co może być nie tak ? Może wgrać od nowa oprogramowanie ? Obiektyw i baterię wykluczyłem (było sprawdzane na kilku zestawach).

Bardzo proszę o jakąkolwiek pomoc.

happytommy
31-10-2012, 16:07
Prawdopodobnie padła migawka, odsyłasz na Żytnią, czakasz parę dni i gotowe :) Do 100 000 cykli wymiana jest gratis, nie ma więc czym się przejmować.

zeflik
31-10-2012, 16:22
A nie jest tak że gdyby była padnięta migawka aparat ten błąd wywalałby cały czas ? Robię zdjęcia bez żadnych problemów, wyłączam body , następnie włączam , jedna fotka i pach ! err99!

Na tą darmową wymianę migawki bym nie liczył. Brak dowodu zakupu.

happytommy
31-10-2012, 16:44
A nie jest tak że gdyby była padnięta migawka aparat ten błąd wywalałby cały czas ? Robię zdjęcia bez żadnych problemów, wyłączam body , następnie włączam , jedna fotka i pach ! err99!

Na tą darmową wymianę migawki bym nie liczył. Brak dowodu zakupu.

bez dowodu zakupu też wymienią gratis, liczy się ilość cykli a w przypadku 40d jest to 100 000.

zeflik
31-10-2012, 17:09
happytommy , dziękuję za pomoc.

Tylko czy to na pewno padnięta migawka ? Jak to sprawdzić żeby być pewnym na 100% ?

happytommy
31-10-2012, 17:24
Może ktoś się jeszcze wypowie w tym temacie...

Antioch87
05-11-2012, 18:47
Po miesiącu od zakupu eos 450d pojawił się u mnie error 99...
po tygodniu znikł i aparat funkcjonował bez zarzutu.
Po roku pojawił się ponownie i powrócił do stanu używalności po kilkunastu wyciągnięciach baterii.
Aparat został wysłany do serwisu canon- odesłali i napisali że nie dopatrzyli się żadnych usterek, pomimo że opisałem dokładnie mój przypadek i napisałem że zapewne u nich będzie działał ok. po kolejnym roku pojawił sie problem ponownie (2 tyg. temu). po ocknięciu się działał tydzień i znów jest "zawieszony". Nerwy mam poszarpane bo człowiek płaci nie małe pieniądze za sprzęt renomowanej firmy który nie działa jak należy. Obecnie problem trwa drugi dzień i wygląda następująco: po włączeniu nie pojawia się nic na (matrycy jest czarna), gdy próbuję zrobić zdjęcie czasem aparat wydaje dźwięk ustawiania automatycznej ostrości i czasem dźwięk migawki- jednak zdjęcia nie robi. Dodam że aparat zawsze pracował z obiektywem kit więc nie jest to raczej wina obiektywu. Bardzo proszę o poradę co sugerujecie aby w tej sytuacji zrobić???

szunaj60
08-11-2012, 12:13
Zmień obiektyw. Piszesz że zawsze pracował z kitem i było dobrze :evil:-do czasu.A czy jak zdejmiesz obiektyw i zrobisz zdjęcie to wyskakuje Ci error,jeśli tak to tylko serwis pomoże.A.jeśli nie to przeczyść styki body i obiektywu tylko nie papierem ściernym i nie rozpuszczalnikiem.Najlepiej czystym spirytusem rozrobionym z pepsi, wypić a styki przetrzeć czystą chusteczką ;-)

fotonaprawa
08-11-2012, 18:37
Po miesiącu od zakupu eos 450d pojawił się u mnie error 99...
po tygodniu znikł i aparat funkcjonował bez zarzutu.
Po roku pojawił się ponownie i powrócił do stanu używalności po kilkunastu wyciągnięciach baterii.
Aparat został wysłany do serwisu canon- odesłali i napisali że nie dopatrzyli się żadnych usterek, pomimo że opisałem dokładnie mój przypadek i napisałem że zapewne u nich będzie działał ok. po kolejnym roku pojawił sie problem ponownie (2 tyg. temu). po ocknięciu się działał tydzień i znów jest "zawieszony". Nerwy mam poszarpane bo człowiek płaci nie małe pieniądze za sprzęt renomowanej firmy który nie działa jak należy. Obecnie problem trwa drugi dzień i wygląda następująco: po włączeniu nie pojawia się nic na (matrycy jest czarna), gdy próbuję zrobić zdjęcie czasem aparat wydaje dźwięk ustawiania automatycznej ostrości i czasem dźwięk migawki- jednak zdjęcia nie robi. Dodam że aparat zawsze pracował z obiektywem kit więc nie jest to raczej wina obiektywu. Bardzo proszę o poradę co sugerujecie aby w tej sytuacji zrobić???

Tego typu nie typowe objawy, występujące od czasu do czasu, mogą wskazywać na zawilgocenie elektroniki (nawet takie które mogło nastąpić dawno temu).
Nie dowiesz się tego w inny sposób jak poprzez demontaż aparatu i dokładne przejrzenie płyt.

michpok
09-01-2013, 16:39
Hej!

Może to komuś pomoże.
U mnie w 40D miałem sytuację, że po czasie gdy aparat leżał jakiś czas nieużywany pojawiał mi się słynny err 99. Objawy były takie:
Gdy naciskałem spust słychać było, że lustro się podniosło, ale zdjęcie się nie zapisało a aparat się wyłączał. Włączyć mogłem go wyjmując baterię i wkładając z powrotem. Powtarzało się to jakieś 10- 15 min. później jak już aparat załapał to chodził bez zarzutu. Okazało się, że styki na puszce były zabrudzone. Tę usterkę najlepiej potwierdzić poprzez pstrykanie bez wkręconego obiektywu. Pozdrawiam!

skorpios
16-01-2013, 23:10
Witam sedecznie,

to moj pierwszy post, wiec prosze o wyrozumialosc, jesli bedzie w nieodpowiednim miejscu lub beda pytania o rzeczy juz wytlumaczone :) Kupilem Canona 1000D, dzis przyszedl, okazuje sie, ze po kazdym wylaczeniu aparatu musze wyjmowac baterie, zeby ponownie go uruchomic, poza tym pstrykalem foty bez obiektywu (stary SIGMA DL ZOOM 35-80mm 1:4-5.6 wyjety z kliszowego Canona 1000F) i aparat zawiesza sie na trybie M, tylko i wylacznie, lustro zostaje u gory, dioda pali sie na czerwono, aparat nie reaguje. Update'owalem (dziwne slowo spolszczone :P) firmaware z 1.0.3 na 1.0.7.

Sorki z gory za nie fachowy jezyk lub okreslenia, dopiero zaczynam przygode z lustrzankami cyfrowymi, prosze o szybka pomoc i dziekuje slicznie z gory,

pozdrawiam, skorpios.

arturs
17-01-2013, 00:20
a samo body kupiłeś? czy z jakimś szkłem?

skorpios
17-01-2013, 01:07
a samo body kupiłeś? czy z jakimś szkłem?

samo, idealny stan :) w pracy trafilem na canona 1000f i wzialem z niego szklo, zeby sprawdzic, czy wszystko hula...

skorpios
19-01-2013, 09:12
Dzieki wszystkim za fachowe, rzetelne porady, w zyciu nie spodziewalem sie tak wielu i tak szybkich odpowiedzi...

salas
19-01-2013, 09:48
ironią nic nie zdziałasz a jedynie możesz zarobić ostrzeżenie ;)
jak ktoś będzie chciał pomóc to pomoże jak nie to nie.

Aleximov
19-01-2013, 10:02
Witam,


to moj pierwszy post, wiec prosze o wyrozumialosc, jesli bedzie w nieodpowiednim miejscu lub beda pytania o rzeczy juz wytlumaczone :) Kupilem Canona 1000D, dzis przyszedl, okazuje sie, ze po kazdym wylaczeniu aparatu musze wyjmowac baterie, zeby ponownie go uruchomic, poza tym pstrykalem foty bez obiektywu (stary SIGMA DL ZOOM 35-80mm 1:4-5.6 wyjety z kliszowego Canona 1000F) i aparat zawiesza sie na trybie M, tylko i wylacznie, lustro zostaje u gory, dioda pali sie na czerwono, aparat nie reaguje. Update'owalem (dziwne slowo spolszczone :P) firmaware z 1.0.3 na 1.0.7.

Przepraszam bardzo, ale jak niewiele z tego zrozumiałem, to jak mam pomóc... Napisz dokładnie, co nie działa i w jakim trybie, oraz jakie próby wykonałeś. Na razie, o ile dobrze zrozumiałem, to:
- zresetowałeś ustawienia aparatu do ustawień fabrycznych i nic nie pomogło
- sprawdziłeś, czy nie jest ustawiony czas "Bulb" w trybie M
- wgrałeś nowy firmware, aparat nie pokazał błędu (wgrało się dobrze) i dalej to samo
- po zresetowaniu, ustawiłeś body na "zielony kwadracik", aparat zrobił jedno zdjęcie i się zawiesił (czy tak ??)
- przełączenie na inny tryb pracy (Av, Tv) nie pomaga, dalej się zawiesza
- na ekranie wyświetlany jest prawidłowy czas i przysłona (np. f5.6, czas 1/100), a mimo to po naciśnięciu migawki lustro się podnosi i już nie opada, dioda świeci się na czerwono i żaden przycisk nie działa - pomaga tylko wyłączenie i wyjęcie baterii
- po odpięciu obiektywu od body jest to samo, dalej się zawiesza
- również ustawienie w trybie M parametrów f5.6 oraz czasu 1/100 nie pomaga, dalej to samo
- ew. mogę wrzucić filmik nakręcony komórką jak to wygląda (jeśli trzeba)

Czy tak tak wygląda, czy nie - napisz dokładnie, to będziemy mogli pomóc...

Pozdrawiam, Alex

DarekB
19-01-2013, 10:04
Skorpios... Wysłałem Ci PW.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

skorpios
19-01-2013, 16:38
ironią nic nie zdziałasz a jedynie możesz zarobić ostrzeżenie ;)
jak ktoś będzie chciał pomóc to pomoże jak nie to nie.

wiem ;) ale potrzebuje szybkiej odpowiedzi, wchodze na forum poswiecone Canonwi, a tu na jak na zlosc nie ma ochotnika z odpowiednia wiedza :P pozdrawiam.

skorpios
20-01-2013, 18:54
Witaj Alex, jestem nowy w temacie lustrzanek cyfrowych, wiec nie dziwie sie, ze belkocze :P

za kazdym razem, jak uda mi sie uruchomic aparat, po wylaczeniu musze wyjac i wlozyc ponownie baterie, wtedy aparat czasami sie uruchomi.

Aparat nie zawiesza sie po zrobieniu zdjecia, po prostu wylacza sie, jak przechodzi w tryb czuwania,

zaktualizowalem oprogramowanie z 1.0.3 na 1.0.7 (wszystko poszlo ok, bez zadnego bledu).

"na ekranie wyświetlany jest prawidłowy czas i przysłona (np. f5.6, czas 1/100), a mimo to po naciśnięciu migawki lustro się podnosi i już nie opada, dioda świeci się na czerwono i żaden przycisk nie działa - pomaga tylko wyłączenie i wyjęcie baterii" - zaobserwowalem to tylko, jak aparat ustawiony jest w trybie M

zrestartowanie do ustawien fabrycznych nie pomaga,

to tyle, opisuje to na tyle, na ile potrafie :) jesli masz jakies pomysly, prosze o pomoc,

pozdrawiam.

Aleximov
20-01-2013, 19:41
Witam,

Podsumowując:
- po wyłączeniu aparatu wyłącznikiem zasilania nie chce się ponownie włączyć - pomaga wyjęcie i włożenie baterii
- po samowyłączeniu (przejściu w tryb czuwania) również aparat nie chce się "obudzić", pomaga wyjęcie baterii
- w trybie manualnym aparat zawiesza się - lustro podniesione, dioda świeci, przyciski nie reagują
- w pozostałych trybach (Av, Tv, "zielony kwadracik") działa dobrze, robi zdjęcia - dopóki się go nie wyłączy...
- odpięcie obiektywu (całkiem, samo body) lub podpięcie innego nic nie zmienia (nie ma zwarcia w obiektywie)
- wbudowana lampa błyskowa otwiera się normalnie i działa jak trzeba

Wygląda to na uszkodzenie elektroniki i bez serwisu pewnie się nie obejdzie....

Sprawdź jeszcze na wszelki wypadek z innym akumulatorem (może z akumulatorem coś nie tak, przejdź się do sklepu i poproś obsługę o "pożyczenie" na chwilę akumulatorka lub sprawdź u znajomych) oraz przy wyjętym akumulatorze poruszaj klapką gniazda akumulatora i karty SD (czy mikrowyłączniki dobrze kontaktują) oraz głównym wyłącznikiem zasilania (może coś nie kontaktuje). Raczej nie pomoże, ale spróbuj... Pewnie na odległość (bez rozebrania body) niewiele więcej da się poradzić, więc jak body na gwarancji, to oddaj lub serwis...

Pozdrawiam, Alex

EDIT:

Gdy naciskałem spust słychać było, że lustro się podniosło, ale zdjęcie się nie zapisało a aparat się wyłączał. Włączyć mogłem go wyjmując baterię i wkładając z powrotem. Powtarzało się to jakieś 10- 15 min. później jak już aparat załapał to chodził bez zarzutu. Okazało się, że styki na puszce były zabrudzone. Tę usterkę najlepiej potwierdzić poprzez pstrykanie bez wkręconego obiektywu.
Sprawdź to - czy bez obiektywu objawy są takie same?

skorpios
21-01-2013, 01:25
czy bez obiektywu objawy są takie same?

Tak, takie same.

skorpios
24-01-2013, 05:30
Kupilem nowego Canona 1100D, wiec naprawa 1000D nie jest taka pilna, ale jesli ktos mialby jakies sugestie, to z gory dziekuje :)

Strowger
24-03-2013, 02:36
Witam. Po raz kolejny mam problem z moim Canonem EOS300D :(
Dziś aparat oszalał - po włączeniu słychać było w środku jakieś dziwne odgłosy i przy spoglądaniu przez celownik obraz był zaciemniony mimo otwartej maksymalnie przysłony w obiektywie. Po zdjęciu obiektywu zauważyłem że lusterko samo się porusza - lekko się unosi i wraca w dół jednak nie dochodzi do pozycji spoczynkowej, dodatkowo w pewnej chwili aparat na moment uchylił migawkę. Na szczęście migawka zamknęła się po chwili samoczynnie ale lusterko nie opadło do pozycji spoczynkowej. Temu wszystkiemu towarzyszyło wyświetlenie się błędu Error 99 i totalna blokada aparatu - brak reakcji na cokolwiek, nawet po wyłączeniu wyłącznikiem i otwarciu klapki baterii aparat "świrował". Pomyślałem że to może wina firmawre więc wgrałem firmware od nowa (oryginalne Canon 1.1.1) i po wgraniu firmware aparat już nie świruje - lusterko znajduje się w pozycji spoczynkowej i nie porusza się samodzielnie, migawka także i znów można normalnie robić zdjęcia, tzn działa AF, wszystkie funkcje działają tyle, że po zrobieniu zdjęcia wyskakuje znów Error 99 i to na obu moich obiektywach :(
Zarówno na EF-29-105 USM jak i na kitowym EF-S 18-55 a to jest niemożliwe, żeby szlag trafił obydwa obiektywy na raz pozatym jeszcze wczoraj wszystko działało normalnie. Dodam też, że po zrobieniu zdjęcia zapisuje się ono normalnie na karcie pamięci i ma prawidłową ostrość oraz naświetlenie. Co jest przyczyną wyświetlania się tego cholernego Error 99 ? Ten błąd strasznie utrudnia korzystanie z aparatu, bo po każdym zdjęciu trzeba aparat wyłączyć i ponownie włączyć (starczy wyłącznikiem).
Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam
Paweł

Bolek02
24-03-2013, 09:58
Najwyraźniej zawodzi komunikacja body z obiektywami lub sam firmware. Sprawdź na początek styki i wgraj najnowszy dostępny firmware.

Strowger
24-03-2013, 12:21
Firmware wgrałem 1.1.1. czyli chyba najnowszy dostępny właśnie i po jego wgraniu aparat przestał świrować - pozostał tylko ten nieszczęsny Error 99 po zrobieniu zdjęcia i to za każdym razem :(
Sam obiektyw działa, ostrzy, przesłona funkcjonuje jak należy. Czyściłem styki szmatką na sucho, spróbuje jeszcze denaturatem, jeśli to nie pomoże to czy może to być spowodowane uszkodzeniem migawki ? Wygląda wizualnie na nietkniętą i zdjęcia wychodzą normalnie - są prawidłowo naświetlone i ostre.

Strowger
24-03-2013, 12:55
Poprawka. Zdjęcia były prawidłowo naświetlone i ostre wczoraj wieczorem gdy testowałem aparat po wgraniu softu 1.1.1. od nowa.
Dziś aparat nadal funkcjonuje pozornie prawidłowo - obiektywy ostrzą, wszystkie funkcje działają jednak niestety zdjęcia wychodzą lekko prześwietlone i ciut rozmazane. Co jest grane ? Czyżby faktycznie zesypała się migawka ? Jeśli tak to czy naprawi mi to jakiś inny serwis niż serwis Canon z ul. Żytniej w Warszawie ? Pomocy ;(

noob
10-05-2013, 23:28
Na forum trafiłem przypadkowo, szukając rozwiązania problemu Err 99, który pojawił się nagle w moim 50D. Aparat wykonywał krótką serię otwarć migawki (w dowolnym trybie), po czym wyświetlał komunikat: "Err 99 wyłącz aparat i wyjmij baterię, a potem włóż ją na nowo" czy coś w tym stylu. Oczywiście wyjmowałem i wkładałem jak głupi. Po jakimś czasie zauważyłem, że pod baterią znajduje się pastylka 3V, chyba 3215. Założyłem 3216, która jest nieco grubsza, ale powszechniej stosowana i problem się rozwiązał. Nie przeczytałem wszystkich 81 stron wątku i być może nie jest to właściwe rozwiązanie dla wielu z Państwa. Możliwe jest też, jak ktoś wcześniej zauważył, że jest to komunikat podobny do znaku ! "Uwaga inne niebezpieczeństwa" i może oznaczać wszystko. W moim jednak przypadku rozwiązanie było proste, czego i Państwu życzę.

mr_misza
01-02-2014, 15:42
Cześć!
Jestem nowy na forum więc chciałbym na początku się z Wami przywitać.

Dzisiaj i mnie dopadł Err99 na moim Canonie 30D z przebiegiem nie większym niż 70 tyś. zdjęć. Zrobiłem kilka zdjęć, które wyglądają normalnie, żadnych prześwietleń czy dziwnych kolorów. Próbując zrobić kolejne zdjęcie ukazała się mi informacja na temat błędu 99. Jak już zdążyłem się dowiedzieć jest wiele przyczyn, które mogą spowodować wyświetlanie takiego komunikatu. Od brudnych styków na baterii czy obiektywie po zepsutą migawkę. W moim przypadku będzie to chyba migawka gdyż jak wybiorę opcję czyszczenia matrycy to lustro się unosi do góry ale migawka się nie otwiera i nie mam dostępu do matrycy.

Co sądzicie o tym problemie? Migawka do wymiany? Opłaca się w ogóle wymieniać czy lepiej kupić nowe, nowszej generacji body?

Z góry dzięki za pomoc!

Pozdrawiam
Michał.

Roy
01-02-2014, 16:44
Wg. mnie niekonieczie. 30D to jeden z najsolidniejszych korpusów pod tym względem a 70k zdjęć to dość dziwny moment na śmierć migawki - chociaż ta nigdy nie wiadomo kiedy nadejdzie. Z jakim obiektywem go używasz? Mi na trzech różnych dwucyfrowych korpusach (m.in z 30D) wypluwało ten błąd podczas pracy z Tamron 17-50 f/2.8 - mniej więcej co 150-300 zdjęć oraz z Sigmą 30mm (tutaj rzadziej). Natomiast podczas pracy na szkłach EF i EF-S nigdy go nie miałem...
Jeśli chodzi o kwestię naprawy, to wymiana migawki będzie znacznie droższa niż następna trzydziestka. Wymiana na lepsze body to oczywście same plusy: dwa następne modele oferują wreszcie 14 bit raw, 6/6.3 fps, wszystkie 9 punktów af krzyżowe i wiele innych zalet... Aczkolwiek zależy też co fotografujesz i jak często. 30d ma chyba najlepsze obrazowanie w całej serii xxD

betinus
01-02-2014, 16:51
Zakładając że w 20D na Żytniej wymienili mi za ok. 650zł. To trzeba się zastanowić. Wymienić o mieć świeżą czy kupić jakąś używkę i nigdy nie wiedzieć kiedy znowu padnie. ;)

mr_misza
01-02-2014, 17:47
Dzięki za szybką odpowiedź!

Canona używam z obiektywem EF-S 17-55 f/2.8. Jestem na wyjeździe zagranicznym i nie mam zbytnio jak sprawdzić czy z innymi obiektywami będzie to samo. Fotografuję przede wszystkim krajobrazy, robię dużo nocnych zdjęć, czasami jakieś portrety - ale to bardzo rzadko. Mocno się przyzwyczaiłem do tego body, jak ostatnio oglądałem 60D i 70D to sprawiają wrażenie taniej tandety, 30D wygląda na aparat, którego nie da się zajechać.
Kupując "nową" znowu ryzykuję bo jakby nie patrzeć sprzęt nie jest pierwszej świeżości. Może zainwestować w wymianę i cieszyć się kolejnych kilka lat dobrym aparatem?

betinus
01-02-2014, 21:01
Jak pisałem gdzieś już wcześniej. Moja migawka padła w 2008 od tego czasu śmiga bezproblemowo. Faktem jest jednak że 20 jest już większość czasu 2 a nawet 3 body, ale inwestycji w wymianę nie żałuję.

betinus
01-02-2014, 21:02
A aparat niezmiennie od prawie dekady robi zarąbiste zdjęcia :D

mr_misza
02-02-2014, 01:40
Po powrocie do Polski przejadę się na Żytnia i zobaczę co mi powiedzą. 600 zł za nową migawkę z gwarancją to nie jest wcale tak dużo a fajnie by było nie rozstawać się z tym aparatem bo naprawdę go lubię ;)

matek2892
09-02-2014, 13:29
Witam,
jestem tu nowy, też mam ERR 99 w moim Canonie 300d z obiektywem KIT-owym 18-55mm, błąd jest irytujący bardzo często wyskakuje i w tedy pomaga wyłączenie włączenie lustra, czytając fora postawiłem na ten aparat bo polecali i zonk err.. w zestawie poprzedni właściciel dodał mi obiektyw TAMRON 80-210mm z tym szkłem żaden err nie wyskakuje, więc stawiał bym na uszkodzenie KIT-a, ostatnio oglądając Kit-a uwagę zwróciłem na urwanego flexa.. odkręciłem 6 śrubek i faktycznie zerwany jeden z flexów tylko nie wiem od czego.. znalazłem temat z naprawą ale mój obiektyw się trochę różni od tego w temacie no i AF kręci się w prawo i w lewo a ponoć po uszkodzeniu ma się tylko kręcić w jedną strone.
Na max zoomie ostrzy ostrzy i nie może wyostrzyć..
Może, ktoś mi napisze co to za obiektyw dokładnie i co kupić żeby naprawić, bo na alledrogo są flexy ale różne, różne generacje itp. ja jestem kompletnym laikiem w sprawach fotografii :)
Myślę, że zrozumiale opisałem swój problem, jeżeli zły dział to przepraszam.

Pozdrawiam

Kilka zdjęć poglądowych.


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/690/ln4s.jpg)

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/802/x9oi.jpg)

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/208/xet8.jpg)

MacGyver
14-02-2014, 14:48
Jeśli to oryginalny kitowy obiektyw od 300D to jest to najprawdopodobniej ten: Canon Camera Museum | Camera Hall - Lenses (EF Mount) (http://www.canon.com/camera-museum/camera/lens/ef/data/ef-s/ef_s18~55_35~56_usm.html)
Masz mało popularną wersję z napędem ultradźwiękowym więc może to być jeszcze, ewentualnie, ten: Canon Camera Museum | Camera Hall - Lenses (EF Mount) (http://www.canon.com/camera-museum/camera/lens/ef/data/ef-s/ef_s18~55_35~56ii_usm.html)
Zdjęcia nie są do końca wyraźne więc nie stwierdzę tego jednoznacznie (zwróć uwagę na ilość "mięsa" między srebrnym paskiem a pierścieniem do ręcznego ostrzenia, ten nowszy ma go trochę więcej).
Wszystkie 18-55 Canona możesz sobie pooglądać tutaj: Canon Camera Museum | Camera Hall - EF Mount (http://www.canon.com/camera-museum/camera/lens/ef/ef-s.html)

zain
08-03-2014, 04:27
Witam,
jestem tu nowy, też mam ERR 99 w moim Canonie 300d z obiektywem KIT-owym 18-55mm, błąd jest irytujący bardzo często wyskakuje i w tedy pomaga wyłączenie włączenie lustra, czytając fora postawiłem na ten aparat bo polecali i zonk err.. w zestawie poprzedni właściciel dodał mi obiektyw TAMRON 80-210mm z tym szkłem żaden err nie wyskakuje, więc stawiał bym na uszkodzenie KIT-a, ostatnio oglądając Kit-a uwagę zwróciłem na urwanego flexa.. odkręciłem 6 śrubek i faktycznie zerwany jeden z flexów tylko nie wiem od czego.. znalazłem temat z naprawą ale mój obiektyw się trochę różni od tego w temacie no i AF kręci się w prawo i w lewo a ponoć po uszkodzeniu ma się tylko kręcić w jedną strone.
Na max zoomie ostrzy ostrzy i nie może wyostrzyć..
Może, ktoś mi napisze co to za obiektyw dokładnie i co kupić żeby naprawić, bo na alledrogo są flexy ale różne, różne generacje itp. ja jestem kompletnym laikiem w sprawach fotografii :)
Myślę, że zrozumiale opisałem swój problem, jeżeli zły dział to przepraszam.

Pozdrawiam

Kilka zdjęć poglądowych.

http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/690/ln4s.jpg
http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/802/x9oi.jpg
http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/208/xet8.jpg



jest to uszkodzony flex przysłony. Niestety naprawa tego jest dość trudna dla amatora,radzę nie próbować tego naprawiać,lepiej sprzedać tak jak jest.

michu004
11-05-2014, 23:29
Witam, dopadł mnie err99, lamelki migawki chodzą, ale lustro stoi w miejscu. Przy każdym włączeniu klepnie migawką, wyjęcie baterii/karty daje taki sam efekt. Ma ktoś pomysł co to może być?

http://www.img.pl/GKNf.jpg

Malolacik92
01-08-2014, 14:54
Witam,
wczoraj zakupiłem aparat Canon 40D (30 tyś zdjęć). Problem jest... dziwny. Włączam aparat, co zdjęcie wyskakuje błąd. Wyłącze aparat, wyjme baterie, włoże baterie, włączam aparat i moge robić zdjęć ile wlezie, dopóki nie wyłącze i włącze aparatu, bo znowu wyskakuje błąd co zdjęcie. Wystarczy nawet samą klapke otworzyć zamiast wyjmować baterii i już można robić zdjęcia. Co więcej. Gdy wyskakuje error, nie musze wyłączać aparatu, wystarczy, że wysunę klapke od KARTY, wsunę ją z powrotem i dalej mogę robić zdjęcia. Filmiki:
https://www.youtube.com/watch?v=cc8DqizamJo&feature=youtu.be
https://www.youtube.com/watch?v=x-loLBdwqGY&feature=youtu.be


Ktokolwiek wie, o co może chodzić?

antek76
01-08-2014, 15:25
Witam,
wczoraj zakupiłem aparat Canon 40D (30 tyś zdjęć). Problem jest... dziwny. Włączam aparat, co zdjęcie wyskakuje błąd. Wyłącze aparat, wyjme baterie, włoże baterie, włączam aparat i moge robić zdjęć ile wlezie, dopóki nie wyłącze i włącze aparatu, bo znowu wyskakuje błąd co zdjęcie. Wystarczy nawet samą klapke otworzyć zamiast wyjmować baterii i już można robić zdjęcia. Co więcej. Gdy wyskakuje error, nie musze wyłączać aparatu, wystarczy, że wysunę klapke od KARTY, wsunę ją z powrotem i dalej mogę robić zdjęcia. Filmiki:
https://www.youtube.com/watch?v=cc8DqizamJo&feature=youtu.be
https://www.youtube.com/watch?v=x-loLBdwqGY&feature=youtu.be


Ktokolwiek wie, o co może chodzić?

Na moje oko sprawdź czyszczenie matrycy, po każdym włączeniu i wyłączeniu aparat czyści matryce, kiedy otwierasz klapki, aparat tego nie robi, zobacz tez w menu czy możesz wyłączyć czyszczenie matrycy i sprawdź.

Malolacik92
01-08-2014, 15:59
Na moje oko sprawdź czyszczenie matrycy, po każdym włączeniu i wyłączeniu aparat czyści matryce, kiedy otwierasz klapki, aparat tego nie robi, zobacz tez w menu czy możesz wyłączyć czyszczenie matrycy i sprawdź.

Mam wyłączone automatyczne czyszczenie matrycy po wyłączeniu aparatu.. Ale sprawdziłem, w menu włączyłem czyszczenie matrycy(w momencie gdy mogłem robić zdjęcia), po niej ponownie robiłem spokojnie zdjęcia, wyłączyłem i włączyłem aparat i ponowne błędy. Gdy były błędy, czyszczenie matrycy też nie pomagało, czyli odpada.

antek76
01-08-2014, 18:47
Mam wyłączone automatyczne czyszczenie matrycy po wyłączeniu aparatu.. Ale sprawdziłem, w menu włączyłem czyszczenie matrycy(w momencie gdy mogłem robić zdjęcia), po niej ponownie robiłem spokojnie zdjęcia, wyłączyłem i włączyłem aparat i ponowne błędy. Gdy były błędy, czyszczenie matrycy też nie pomagało, czyli odpada.

No to lipa troche,

Malolacik92
01-08-2014, 23:54
Dodam, że live view działa tak jak normalne fotografowanie. Gdy jest moment błędów, to są błedy, gdy 'zresetuje go' to normalnie robi zdjęcia.

Malolacik92
02-08-2014, 15:04
Widzę, że nie moge edytować postu, więc dodam kolejny:

Wyjąłem kartę i wszystko działa bez problemu. Mimo wyłączania i włączania jest okej. Więc logiczne - wina karty lub slotu. Udało mi się od kolegi wziąć inną kartę, wszystko od razu działało idealnie przez jakiś czas. Zrobiłem zdjęcie w domu i nagle ponownie err99.. A bez karty dalej wszystko działa okej.

azrael1980
14-09-2014, 19:10
Ja mam problem z Canonem EOS REBEL T3i, pojawia się tylko czarny ekran. Nie robi zdjęć, tzn robi ale czarne.

pawelo82
20-09-2014, 12:44
Canon 30d z przebiegiem nieznanym od razu po włączeniu wywala błąd err99, wyjmowanie baterii, karty, nic nie pomaga. Wcześniej pojawiały się problemy z zacinającym się spustem migawki oraz z kółkiem wyboru nastaw więc w tych miejscach aparat zalałem delikatnie spirytusem i zonk.... pewnie padła płyta?

xxkomarxx
20-09-2014, 17:51
Ostatnio kolezance dzialo sie podobnie. Padla migawka. W razie czego koszt wymiany 500 zl. Ale moze tez byc cos innego. Jesli przebieg ponizej 100k to zytnia moze wymienic za free po konsultacji z CP.
Blad 99 to ogolnie "inna usterka" ktora nie zostala wyszczegolniona.

yeloo
03-10-2014, 16:19
ja mam następujący problem z err 99 uruchamiam aparat i nagle zaczyna otwierać lampę błyskową, następnie macha blokadą jej i tak przez kilka sekund, co by nie nacisnął na aparacie to znów wariuje blokada zamknięcia lapy błyskowej, spotkał się ktoś z czymś takim ?

wojciech794
03-10-2014, 17:40
Nie spotkałem się z takim zachowaniem aparatu, wyłącz i wyciągnij baterię a potem włącz aparat, może pomoże.
Aparat EOS — kody błędów i komunikaty o błędach - Canon Polska (http://www.canon.pl/Support/Consumer_Products/product_ranges/cameras/eos/error_codes/Index.aspx)

budowlaniec
14-10-2014, 22:49
Chciałbym się upewnić co do mojego błędu 99 a dokładniej jego rozwiązanie.
Kupiłem obiektyw SIGMA AF-APO 75-300 4,5-5,6 ,który działał z 40d natomiast po podłączeniu do 20d wyskakuje błąd. Teraz moje pytanie czy jest jakieś rozwiązanie tego problemu oprócz wysłanie aby zaprogramowali? Czy warto się w to bawić czy jest to całkowicie nie opłacalne?

RobertON
15-10-2014, 07:29
ja mam następujący problem z err 99 uruchamiam aparat i nagle zaczyna otwierać lampę błyskową, następnie macha blokadą jej i tak przez kilka sekund, co by nie nacisnął na aparacie to znów wariuje blokada zamknięcia lapy błyskowej, spotkał się ktoś z czymś takim ?

Tak miałem, niestety oddać do naprawy lub spróbować naprawić samemu.

choody
05-08-2015, 16:05
Witam, ostatnio błąd nr 99 uniemożliwia mi całkowicie robienie zdjęć. Aparat ma około 40 tys klapnięć. Styki wyczyszczone, karta pamięci jest ta sama, gdy wtedy, kiedy jeszcze działał. Zajrzałem do wnętrza aparatu i ujrzałem coś takiego.

https://canon-board.info/imgimported/2015/08/ead34abaf5-2.jpg
źródło (http://fotozrzut.pl/zdjecia/ead34abaf5.jpg)

https://canon-board.info/imgimported/2015/08/abaa02b95c-2.jpg
źródło (http://fotozrzut.pl/zdjecia/abaa02b95c.jpg)

Krawędź jednej części wygląda, jakby była pęknięta. Czy jest tak rzeczywiście? Czy może to być przyczyną powstawania owego błędu?
Z góry dziękuję za pomoc.

Element7th
05-08-2015, 17:25
To jest prowadnica od podnoszenia obu luster. Jest wytarta bo to ruchoma część. Lustro Ci opada normalnie czy tak jest podniesione cały czas?

choody
05-08-2015, 17:46
Opada normalnie, te zdjęcia zrobiłem, gdy aparat był w trybie blokady podniesionego lustra.

Element7th
05-08-2015, 21:59
No to nie szedłbym w tym kierunku. U mnie w 40D wygląda podobnie.

choody
06-08-2015, 23:26
Bardzo dziękuję za pomoc. :)

Szyszon
13-09-2015, 02:11
Może było, ale nigdzie nie znalazłem: wczoraj po przy wymianie karty pamięci w mojej 5D mk I stało się coś... nieoczekiwanego... Mianowicie po wyjęciu już prawie zapełnionej karty i wsadzeniu do środka czystej, aparat odmówił posłuszeństwa. Wszystko generalnie działa, migawka pstryka, ale się jakby zacina i wyskakuje ERR99 (za to działa normalnie czyszczenie matrycy, więc lustro się podnosi, migawka również "chodzi"). Problemem chyba są karty pamięci. Na aparacie nie ma wyświetlonej ilości zdjęć pozostałej do zapełnienia nośnika, a w menu formatowania pokazuje, że każda moja karta jest full, a formatowanie nic nie daje, po ukończonym formatowaniu nadal pokazuje full... co ciekawsze, zdjęcia zapisane wcześniej na innej karcie, normalnie wyświetla, ale uważa kartę za zapełnioną (miejsca pozostało jakieś 200MB). Czy to jakiś problem na linii zapis - odczyt? Miał ktoś coś takiego już? Co w serwisie powiedzieli i na ile wycenili?

michalgawlik
21-07-2017, 14:06
Mam takie dość świeże doświadczenia czy też spostrzeżenia dotyczące serwisowania w związku z błędem 99. Otóż w mój stary 30D przeleżał kilka lat nieużywany właśnie z taką awarią, w końcu zdecydowałem się oddać go do naprawy. Okazało się, że w tym przypadku to migawka wymaga wymiany (po 20 tysiącach, przy deklaracji 100 tysięcy dla tego modelu). Jak trochę podrążyłem temat to się okazało, że jeszcze kilka lat temu taka naprawa nawet po gwarancji wykonywana była bezkosztowo, ale już tak nie jest. Najwyraźniej przestało im się to opłacać, tylko jakoś np na auta producenci potrafią udzielać gwarancji w latach lub na przebieg. A tu producent sprzedaje nową migawkę i dostajemy pół roku gwarancji.. tzn, że nawet jakby aparat kolejne pół roku przeleżał a potem migawka padnie nagle to nikt za to nie odpowiada.. A wymiana kosztowała 400zł.

aptur
21-07-2017, 14:28
A tu producent sprzedaje nową migawkę i dostajemy pół roku gwarancji.. tzn, że nawet jakby aparat kolejne pół roku przeleżał a potem migawka padnie nagle to nikt za to nie odpowiada.. A wymiana kosztowała 400zł.

Wymieniałeś w firmowym serwisie?

michalgawlik
21-07-2017, 15:13
Tak, na Żytniej. Konsultowałem to z nimi telefonicznie i właśnie tak mi powiedziano, że jeszcze kilka lat temu praktykowali taką gratisową wymianę. Co prawda obsługa była szybka, no ale to mnie przekonało, że najkorzystniej jest kupować używany sprzęt bo nowy i tak się może posypać wcześniej niż producent deklaruje.

aptur
21-07-2017, 15:15
Pytałem bo w 5D już nie wymieniają migawki a te aparaty pojawiły się mniej więcej w tym samym czasie.

michalgawlik
21-07-2017, 15:26
O, to teraz ja się czegoś dowiedziałem. Właśnie niedawno kupiłem używkę 7D z 25 tysiącami, może warto pomyśleć przynajmniej o kupieniu zapasowej na przyszłość..

Zainspirowany nową wiedzą zadzwoniłem do nich i dowiedziałem się, że o wsparcie dla 7D na pewno przez parę lat można się nie martwić, ale żeby np kupić sobie od nich migawkę na zapas, to nie można... :roll:

Okleyka_lesl
01-05-2024, 17:42
Пленка для автомобиля: высокое качество за разумные деньги.
Оклейка авто защитной пленкой http://www.okleyka-avtomobilya-plenkoy.ru/ .