PDA

Zobacz pełną wersję : Porównanie dla 1 wywołania, który edytor RAW?



mirhon
25-08-2006, 08:15
Czy można w jakimś z edytorów podczas wywoływania 1 zdjęcia zrobić porównanie. W RawShooter mozna to chyba zrobić ale musiałbym robic kopie dla tego samego pliku RAW. Mnie chodzi o porównanie w trakcie wywoływania dla 1 RAW. Nie raz drobne różnice w WB, krzywych itp są bardzo widoczne ale oko sie przystosowuje gdy nie ma punktu odniesienia. Porównanie z wywołaniem przy innych ustawieniach dla tego samego RAW było by IMO b.użyteczne.

Tomasz1972
25-08-2006, 08:21
Czy można w jakimś z edytorów podczas wywoływania 1 zdjęcia zrobić porównanie. W RawShooter mozna to chyba zrobić ale musiałbym robic kopie dla tego samego pliku RAW. Mnie chodzi o porównanie w trakcie wywoływania dla 1 RAW. Nie raz drobne różnice w WB, krzywych itp są bardzo widoczne ale oko sie przystosowuje gdy nie ma punktu odniesienia. Porównanie z wywołaniem przy innych ustawieniach dla tego samego RAW było by IMO b.użyteczne.
Można w DPP :)

mirhon
25-08-2006, 13:02
Można w DPP :)

A to ciekawe :-). Przyznam że zniechęcony opiniami nawet nie instalowałem.

snow
25-08-2006, 13:05
A ja nie czytam opinii, tylko zainstalowałem i używam :)

akustyk
25-08-2006, 13:11
DPP calkiem fajny jest. czasem denerwujaco skokowe opcje (kontrast), ale jakosc kolorow bardzo przyjemna. a i per-pixel-sharpness zdumiewajaco dobra

konradl
25-08-2006, 13:47
DPP jest super ale nie umie odszumiac :) Pomimo ze ostrzy bardzo ladnie to strach uzywac suwaka ostrosci przy iso wiekszym jak 100/200.
Ale jezeli chodzi o kolory i szybkosc pracy z programem to jest idealny, a razem z 400d miala wujsc kolejna wersja :)
I wbrew oninii niektorych b.fajny jest styl landscape(no ale zeby nie bylo tak idealnie nie radzi sobie z pomaranczowym) ;)

Akustyk a Ty czego uzywasz do landscapow(tych pomaranczowo mgielnych tez)?

akustyk
25-08-2006, 13:55
Akustyk a Ty czego uzywasz do landscapow(tych pomaranczowo mgielnych tez)?
zasadniczo, to jednak wolam w ACR, bo mi sie lepiej w workflow komponuje.

wywolujac w DPP z PictureStylesow nigdy nie tykam Landscape. jak gdzies juz narzekalem - tak oczojebnej cepelii oczekuje raczej od malpek Sony niz od aparatu. nie moge po prostu strawic tak efekciarsko napakowanego nieba :)
w DPP raczej jade na Standard, co najwyzej korygujac kontrast i zabarwienie przez Tune WB.

natomiast w ACR ostatnio wolam z shiftami barwnymi. niebieski na jakies +7 (w kierunku fioletu), zielony jakies +5 (w kierunku tzw. przez kobiety "morskiego"). czasami tez odsycam lekko niebieski, jak polar mi z nieba zrobi za bardzo cepelie :) (nie lubie przesyconych blekitow nieba)

konradl
25-08-2006, 14:10
aha, no ja jakos nie umiem ACR-em cos mi nie tak wychodzi z cieniami, kontrastami, po ACR zdjecia wychodza mi hmm nie wiem jak to nazwac ale brudne/plaskie/blade z dziwnymi kontrastami w cieniach :)

mirhon
25-08-2006, 14:44
Czyli wracając do tematu możliwe jest to tylko w DPP?

Tomasz Golinski
25-08-2006, 17:40
Przecież w RSE możesz zapisać dowolnie wiele wersji parametrów dla każdego pliku. Nad dużym obrazkiem są dwie ikonki: do dodawania zakładek i kasowania. Wtedy na każdej zakładce wywołujesz inaczej i sobie przełączasz. O to chodziło?

Tomasz1972
25-08-2006, 19:20
DPP jest super ale nie umie odszumiac :)

Umie i to w dwóch trybach :
reduce lubinance noise
reduce chrominance noise
Dla każdego z trybów dostępne : none , low , high

:)

mirhon
25-08-2006, 21:20
Przecież w RSE możesz zapisać dowolnie wiele wersji parametrów dla każdego pliku. Nad dużym obrazkiem są dwie ikonki: do dodawania zakładek i kasowania. Wtedy na każdej zakładce wywołujesz inaczej i sobie przełączasz. O to chodziło?

Tego nie sprawdzałem, a chodziło o to abym dynamicznie na podglądzie miał 2 wywołania z 1 RAW. Dynamicznie w sensie, że na każdym mogłbym zmieniać parametry wywołania.


Tego nie sprawdzałem, a chodziło o to abym dynamicznie na podglądzie miał 2 wywołania z 1 RAW. Dynamicznie w sensie, że na każdym mogłbym zmieniać parametry wywołania.

Właśni sprawdziłem :-). Prawie o to mi chodziło, tylko szkoda że nie działa to w trybie compare. Znacznie lepiej porównywać gdy widać 2 jednocześnie...


Można w DPP :)

A jak? Zainstalowałem, przeglądnąłem manual i **** :-(
Jest tylko compare before/after a mnie nie oto chodzi? Z 1 RAW mogę otworzyć tylko 1 okno do edycji, chyba że coś źle robię?

konradl
25-08-2006, 22:10
Umie i to w dwóch trybach :
reduce lubinance noise
reduce chrominance noise
Dla każdego z trybów dostępne : none , low , high

:)

Ze ma takie opcje to wiem (juz pomijajac ten bezsens ze dzialaja one globalnie, a nie dla kazdego zdjecia) tylko co z tego skoro to nie dziala prawie :)

Tomasz1972
25-08-2006, 22:31
A jak? Zainstalowałem, przeglądnąłem manual i **** :-(
Jest tylko compare before/after a mnie nie oto chodzi? Z 1 RAW mogę otworzyć tylko 1 okno do edycji, chyba że coś źle robię?
Na pewno jednego rawa w dwóch oknach w dpp edytować się nie da . Ale można zapisać obecne ustawienia ctrl+s ( oczywiście zawsze można wszystko wyzerować ) i wtedy po uruchomieniu " before/after comparison " w jednym oknie masz ostatnie ustawienia a w drugim możesz korygować dalej .