PDA

Zobacz pełną wersję : [Szwajcaria i nie tylko] Pokazy lotnicze



FOTOGRAF
24-08-2006, 20:52
Wszystkie są piękne :mrgreen: I praktycznie co tydzień-dwa coś się dzieje.



fajnie gdybys mial chwile czasu i napisal jakis kaledarz imprez lotniczych i zapodal na forum ;) napewno przydaloby sie, bo jak narazie to nic takiego w internecie nie moglem znalezc :( zwroc uwage ze bedziesz pierwszy!!! :mrgreen: :wink:

tompac
24-08-2006, 20:53
Wszystkie są piękne :mrgreen: I praktycznie co tydzień-dwa coś się dzieje.




no ale ja myśle o tych z rurami miedzy alpejskimi szczytami ;)

muflon
24-08-2006, 21:09
OK, to skoro jest zapotrzebowanie, to wydzielam OT i zaraz coś dopiszę :)

no ale ja myśle o tych z rurami miedzy alpejskimi szczytami
W tym roku Axalp jest 11-12 października. W zasadzie miałem nie jechać, ale może się skuszę - jednak max. na dzień dwa, nie tak jak rok temu na cały tydzień ;-)

W następny weekend jest impreza w Lodrino (kanton Ticino, część włoska Szwajcarii) i cholernie żałuję, że nie mogłem tam pojechać... współorganizują to moi znajomi z Pilatus P3 Flyers Team, przewidziane są strefy dla spotterów (a jak znam tych panów, to dla znajomych spotterów atrakcję będą takie, że głowa mała ;-)), wszystko w pięknej dolinie.. a że to Ticino to raczej o pogodę można być spokojnym... chlip ;-(


Jeśli chodzi o inne imprezy, to na szwajcarskim forum mamy chłopaka, który prowadzi dość szczegółowy kalendarz:

- 2006: http://airpicnet.forum-gratuit.com/viewtopic.php?t=972
- 2007: http://airpicnet.forum-gratuit.com/viewtopic.php?t=2356

FOTOGRAF
25-08-2006, 15:43
to sa imprezy tylko w szwajcarii, a wiesz gdzie mozna zobaczyc kaledarz imprez europejskich?

muflon
25-08-2006, 15:47
To sa imprezy w calej Europie, a i dalej tez.

tompac
25-08-2006, 16:05
no my (załoga KKM) w najbliższy czwartek jedziedziemy do Brna na CIAF, całkiem miła impreza :)

muflon
25-08-2006, 16:14
no my (załoga KKM) w najbliższy czwartek jedziedziemy do Brna na CIAF, całkiem miła impreza :)
I slonce prosto w nos :-P

tompac
25-08-2006, 16:27
no to znajdz mi to słońce na moich fotach z Brna ;)

sprawdziłem trase z Kielc do Axalp, 1500km, trzeba określic minimalny budzet ;)

podeslij jakąś oficjalną line do tego air show w Axalp.


PS czy do Szwajcari musze mieć paszport, wize itd?

FOTOGRAF
25-08-2006, 16:52
To sa imprezy w calej Europie, a i dalej tez.
ale o Leuwarden zapomnial ;)
w przyszlym roku pewnie odwiedze goraszke, radom, texel, leuwarden a dalej sie zobaczy ;)

muflon
25-08-2006, 17:00
sprawdziłem trase z Kielc do Axalp, 1500km, trzeba określic minimalny budzet ;) podeslij jakąś oficjalną line do tego air show w Axalp.
Już tyle razy to pisałem, że chyba powinienem zrobić jakieś WWW :)
- Axalp to nie jest airshow, ale normalne ćwiczenia na poligonie
- Trzeba wejść na piechotę na 2500m n.p.m. (zaczynając od ok. 1300)
- ... i to szybko (zaczynając przed 5 rano, bo o 8 zamykają szlak), jeśli chce się oglądać również treningi - a warto
- ... i to w październiku (Alpy!)
- ... co za tym idzie, po ciemku
- Wszystkie lokalne hotele i domki są rezerwowane kilka tygodni/miesięcy wstecz
- Samochodem w same "kluczowe" dni nie można wjechać do samej wioski, trzeba go zostawić jeszcze niżej (a najpierw: znaleźć miejsce :lol:)
- Nie ma gwarancji że w ogóle coś będzie (pogoda). Był już jeden taki Axalp gdzie kilka tysięcy ludzi zobaczyło figę z makiem :)
- Bywa że droga z powrotem jest tak zmiękczona (błoto) przez tłumy, że REGA (helikoptery medyczne) mają co robić... niektórzy "szczęśliwcy" zjeżdżają połamani w helikopterze :)
- A jeśli nawet już, to słońce w nos :mrgreen:


PS czy do Szwajcari musze mieć paszport, wize itd?
Nie, od niedawna można ponoć wjechać nawet na dowód, ale to często zależy od humoru celnika. Paszport wskazany.

Ja w tym roku nie miałem planów tam jechać, także nie zarezerwowałem nic z zapasem :) Natomiast jeśli się wybiorę, to raczej "na wariata" z kolegami samochodem po nocach. Ma to tą zaletę, że do ostatniej chwili można patrzeć czy jest sens czy nie ma (pogoda).