PDA

Zobacz pełną wersję : Lustrzanka analogowa BF i FF



slawek1972
24-08-2006, 20:04
Witam,

Czy w lustrzankach analogowych występuje zjawisko BF i FF?

Pozdrawiam
Sławek

Krzychu
24-08-2006, 20:10
Osobiście nie spotkałem, ale zazwyczaj na analogach nie ogląda się zdjęć w takich powiększeniach jak na cyfrze...

ArturJB
25-08-2006, 19:06
tak, ale nikogo niestać na naświetlenie załóżmy kilku filmów tylko po to zeby sprawdzić BF/FF. Ten problem powstał gdy ludziom przestało wystarczyć normalne robienie zdjeć i każdy chce wszyto testować. te testy i tak mają się nijak do rzeczywistych sytuacji zdjęciowych. ja mam większy problem - error 99. w kicie kleii mi się przysłona:/

Bagnet007
25-08-2006, 19:42
Ja się z tym nie spotkałem u siebie. Robiłem trochę na 300mm, gdzie głębia jest już dość mała. Po zeskanowaniu do 10MPix (FujiChrome Sensia 200) ostrość była tam gdzie powinna być. Niewiem jak by to wyglądało przy skanie do 24Mpix 8-) , ale zdaje mi się że nie powinno być większej różnicy.

Edit: Wszystko wychodzi w praniu. Obecnie jestem tylko na MF więc wszystko zależy od tego czy ja mam FF czy BF :mrgreen:

Krzychu
25-08-2006, 19:56
Ja się z tym nie spotkałem u siebie. Robiłem trochę na 300mm, gdzie głębia jest już dość mała. Po zeskanowaniu do 10MPix (FujiChrome Sensia 200) ostrość była tam gdzie powinna być. Niewiem jak by to wyglądało przy skanie do 24Mpix 8-) , ale zdaje mi się że nie powinno być większej różnicy.


Zdajesz sobie sprawę że te Mpix'y to czysta teoria wynikająca z rozmiaru plików wychodzących ze skanera ? Bo z prawdziwą rozdzielczością / ilością informacji nie mają za wiele wspólnego...

Bagnet007
25-08-2006, 20:01
Ale ja nie mówię o zwykłym plaszczaku. Jestem zmuszony do robienia tego na skanerze którego nazwa zaczyna się na N :shock: