PDA

Zobacz pełną wersję : BATTLE Cage - II Wielki turniej CB - dyskusja



Jac
23-08-2006, 21:24
mysle ze juz pora zaczac przygotowania do II WTCB

do rozwiazania mamy dwa problemy
1. Poprawic regulamin - ja wkrotce wypisze swoje propozycje
2. Engine bitewny (tak zebym nie musial na szybko losowac kolejnosci i wrzucac ankiet ;-) ( przydal by sie jakis automat)

czekam na propozycje

stary regulamin - baza do porawek

Regulamin Turniejowy


1. W turnieju może wziąć udział każdy zarejestrowany użytkownik Canon-Board, nie tylko ci którzy zgłosili się w tym wątku... wszyscy!

2. Turniej będzie się składał z kilku etapów, w każdym etapie turnieju do wykonania będzie jedno zdjęcie na zadany temat zdjecie musi byc wykonane pomiedzy dniem ogloszenia tematu etapu a dniem zakonczenia nadsylania - czyli tylko zdjecia nowe. Tematy na każdym etapie będą różne i jednakowe dla wszystkich startujących w danym etapie, podawane w dniu rozpoczęcia etapu.

3. W pierwszym etapie wziąć mogą udział wszyscy użytkownicy Canon-Board - są to niejako eliminacje do kolejnych zmagań na wyższych etapach. Użytkownicy zostaną podzieleni (losowo) na w miarę równe grupy po około 10 uczestników. Z każdej grupy do kolejnego etapu przechodzą dwa najlepsze zdjęcia, jeżeli będzie remis to przejdą wszystkie zdjęcia z największą lub jednakowa ilością głosów.

3. W drugim etapie zasady będą identyczne, również dwa zdjęcia z każdej grupy przechodzą dalej

4. Trzeci etap to juz bezpośrednie zmagania w jednej grupie i wyłonienie dwójki finalistów (w przypadku remisu może być więcej finalistów)

5. Czwarty etap to wielki finał chwała i sława dla zwycięzcy.. (remisów się nie przewiduje , gdyby jednak się zdarzył to będzie jakaś szybka dogrywka na inny nowy temat)

NAGRODY:
Miejsce 1 - Obiektyw Tokina AF 28-70/2.8 AT-X 287 AF PRO SV. -od JSK

Miejsce 2 - Czytnik kart I-TEC CF typ I/II USB2 klucz + kabel przedłużający + 4 szt. pudełek na akumulatory AA - od Tomasz1972

Miejsce 3 - mały plecak foto TAMRON + niespodzianka w środku - Od Cichego



6.Podanie wyników etapu: non stop są widoczne w ankietach , wiec jedynie po zakończeniu ankiet podam nicki uczestników którzy przeszli dalej i którzy odpadli... nie ujawnię które zdjęcie jest którego użytkownika, dopiero na zakończenie turnieju poznamy autorow wszystkich prac.

7. UWAGA jakiekolwiek ujawnienie lub przyznanie się do swojego zdjęcia, dyskwalifikuje zawodnika i kończy jego udział w turnieju. O dyskwalifikacji rozstrzygać będzie grupa moderatorów (co najmniej 3-ech). Decyzja przez nich podjęta będzie nieodwołalna.


TERMINY: (wiadomo beda nowe ;-) )


UWAGA, jeżeli w którymkolwiek etapie (poza I) wszystkie zdjęcia od uczestników dotrą do mnie wcześniej wtedy zmienia się daty wystawienia ankiet, tak żeby niepotrzebnie nie czekać.

Przygotowanie zdjęcia do turnieju
wszystkie zdjęcia muszą być pozbawione exifów, mieć nie więcej niż 200KB oraz zaden z boków nie może byc większy od 800px.. w przypadku niespełnienia tych warunków zdjęcie będzie wracało autora celem poprawienia.
(zaleca się zachowanie proporcji zdjęć np. przez dodanie stosownych ramek lub po prostu tła)

poprzez przesłanie zdjęcia rozumie się wysłanie do mnie na @ (adres dostępny w moim profilu na CB) linku do zdjęcia na http://imageshack.de, wraz z podaniem autora (nicku z CB). Zdjęcie MUSI być zatytułowane ETAPnumer.jpg (imageschack zadba juz o przenumerowanie) np. ETAP1.jpg, ETAP2.jpg
nie zezwala się na umieszczanie zdjęć na własnych serwerach – mogło by to ujawnić autora zdjecia

w pozostałych nieuregulowanych kwestiach decyduje zdrowy rozsadek moderatorów lub jego brak

MMM
23-08-2006, 23:55
Poprawka nr.1: W czasie trwania battle absolutny zakaz odzywania się osób biorących udział. Teksty w stylu "Moim zdaniem 3-ka i 4-ka sa bezapelacyjnie lepsze od reszty" po czym okazuje się że zdjęcie nr 4 jest autora tego tekstu od razu kończą się dyskwalifikacją.

aptur
24-08-2006, 08:00
Poprawka nr.1: W czasie trwania battle absolutny zakaz odzywania się osób biorących udział. Teksty w stylu "Moim zdaniem 3-ka i 4-ka sa bezapelacyjnie lepsze od reszty" po czym okazuje się że zdjęcie nr 4 jest autora tego tekstu od razu kończą się dyskwalifikacją.

Wobec tego ja jestem przeciwny tej poprawce :) Wierzmy w ludzi a nie sądźmy, że większość kieruje sie opiniami innych. Dobre zdjęcie obroni się samo.

Drozdi
24-08-2006, 08:48
Poprawka nr.1: W czasie trwania battle absolutny zakaz odzywania się osób biorących udział...
Jestem za.

MMM
24-08-2006, 09:33
Dobre zdjęcie obroni się samo.
Niestety nie. Popatrz sobie na obiektywni.pl albo na plfoto. Wystarczy kilka dobrych pierwszych komentarzy i ocen TWA w dodatku popartych jakimiś pseudo rzeczowymi argumentami i rozpoczyna się owczy pęd za głosem guru.

Jac
24-08-2006, 09:52
to moze wogole zabronic komentowania przez pierwsze trzy dni trwania kazdego etapu? a pozniej niech sie dzieje?

mungo
24-08-2006, 10:45
Za Jacem-to powinno zadowolić wszystkich:)

MMM
24-08-2006, 11:07
to moze wogole zabronic komentowania przez pierwsze trzy dni trwania kazdego etapu? a pozniej niech sie dzieje?
O! To mi się podoba. Ale mimio wszystko dodałbym zakaz komentowania własnego zdjęcia

Nemeo
24-08-2006, 11:27
Wobec tego ja jestem przeciwny tej poprawce :) Wierzmy w ludzi a nie sądźmy, że większość kieruje sie opiniami innych. Dobre zdjęcie obroni się samo.

Też tak myślę :

Dobre zdjęcie obroni się samo.

Priest
25-08-2006, 23:00
ja też dałbym całkowity zakaz komentowania, przez autorów zdjęć

JSK
26-08-2006, 14:43
ja też dałbym całkowity zakaz komentowania, przez autorów zdjęć

W trakcie bitwy całkowity zakaz komentowania. Po prostu wycinanie wszelkich wypowiedzi na temat zdjęć i banowanie niesfornych forumowiczów.

gietrzy
26-08-2006, 14:55
czekam na propozycje
Czytałem ostatnio bebopa na fotostrefie i bardzo mi się spodobał pomysł One Lens Battle. Niedługo zlot w Krak czyli jest okazja :)
Każdy zawodnik ma zakręcone jedno szkło i focimy ten sam motyw. Potem wystawiamy galerie i się kłócimy kogo lepsiejsze ;-)

adamek
26-08-2006, 15:01
a jak ktoś zapnie 28-300?
;)

gietrzy
26-08-2006, 15:08
a jak ktoś zapnie 28-300?
;)
To będzie zdyskwalifikowany :mrgreen:

Pomysł sam w sobie ma poprawiać technikę kadrowania. Kiedyś mając 35, 85, 135 i idąc focić wiedziałem, które szkło brać (zazwyczaj mam jedno przy sobie plus kit, ale to nie szkło ;-) ). To naprawdę działa (one lens battle).

Jac
26-08-2006, 15:30
no tez juz kiedys z rok temu przy okazji plenerow w warszawie o tym gadalem z Marcinem, ale ja mam pewne watpliwosci, tzn kazdy moze sobie zrobic swojego battla na dowolna ogniskowa (bylo juz chyba na kit'y) ale jednek turniej powinien dla wszyskich, no bo co jak ktos nie ma 135mm albo 35mm ;-) wogole sa ludzie ktorzy nie maja zadnej stalki :mrgreen: - dziwne nie?

co do komentowania - to moje veto, mysle ze 3dniowy zakaz komentarzy bedzie idelanym rozwiazaniem na pogodzenie tych co chca komentowac i tych co nie chca komentowac... w kazdym razie zabronienie komentowania mija sie chyba z celem "wspolnej" zabawy ;-)

MMM
26-08-2006, 20:35
co do komentowania - to moje veto, mysle ze 3dniowy zakaz komentarzy bedzie idelanym rozwiazaniem na pogodzenie tych co chca komentowac i tych co nie chca komentowac...
A da się zrobić tak żeby wyniki głosowania nie wyświetlały się przez pierwsze 3 dni?

Jac
26-08-2006, 21:07
nie, nie da sie chyba, tzn jest tam jakis update - wspominalem kiedys o tym w watku o "owczym pedzie" ale to trzeba meczyc o to hazana - bo mi sie nie udalo go przekonac
wtedy wyniki beda ukryte do momentu zaglosowani lub jesli ktos nie glosowal to do zakonczenia ankiety

popmart
02-09-2006, 08:19
Wypowiem sie co do "owczego pędu" coś co zostało tak nazwane jest poprostu konformizmem społecznym. jest to szczególnie mocno działający mechanizm nawet w Necie.

Cytuje z internetu (na szybko znaleźione) w miarę poprawny opis eksperymentu Asch`a :

"Na poczatku lat 50-tych Solomon Asch psycholog społeczny wykonał wykonywany ponad 50 razy eksperyment. Zadanie badanych osów polegało na określeniu długości różnych lini w stosunku do lini porównawczej . Z trzech przedstawionych lini za kazdym razem jedna odpowiadała dokładnie długości podanego wzorca. Zadanie było proste-przynajmniej na pierwszy rzut oka- ponieważ łatwo można było rozpoznać o którą linie chodzi .Eksperyment w którym uczestniczyło zawsze 8 lub 9 osób miał nastepujacy przebieg. Gdy obok lini wzorcowej umieszczono 3 linie porównawcze , kazdy z uczestników mówil od lewej do prawej ,któóra z tych 3 lini według niego odpowiada długosci lini wzorcowej .Kazdy eksperyment składał sie z 12-tupowtórzen . po tym jak w w dwóch pierwszych rundach wszyscy zgodnie rozpoznali własciwą linie , eksperymentator zmieniał sytuację.Jego asystenci , którzy znali cel eksperymentu zgodnie wskazywali linie zbyt krótka jako odpowiadajaca wzorcowi. Obserwowano , jak pod naciskiem przewazajacej odmienej opini zachowa sie siedzący na koncu rzedu naiwny uczestnik doświadczenia , jedyna osoba , która o niczym nie miała pojecia . czy bedzie sie wachac ? czy przyłaczy sie do wiekszosci , która tak bardzo odbiega od jego osądu ? czy pozostanie przy własnym zdaniu?Z kazdej 10-tki badanychj dwie osoby trwały niewzruszenie przy swojej opini , dwie przyłanczały sie do innych tylko raz lub dwa na 10 odbytych prób , jednak od 6- do 10 osób podawało jako własna wyraznie błedna opinie wiekszości. Oznacza to ze nawet wobec niewinnego pytania i w sytuacji dosc obojetnej , niedotyczacej osobistych interesów wiekszosc osób przyłancza sie do przewazajacej opini , nawet gdy ma pewnosc , ze jest to opinia błedna . Widzac nasladowanie powtarzanie czyjegoś zdania , mozemy mu przypisac całkiem rózne motywy: moze to być lęk przed izolacja , ale równiez zamiar nauczenia sie czegoś nowego"

nawet w internecie gdzie nie ma fizycznej obecności innycjh ludzi wyniki utrzymują się na poziomie 40% (Psychologia Internetu nie pamiętam autora ani wydawnictwa)

kris75
02-09-2006, 14:43
o takich manipulacjach takze z "zycia wzietych" traktuje ksiazka Aronsona "Czlowiek istota spoleczna" - polecam szczegolnie w dzisiejszych czasach bo czasami pomaga zachowac resztki zdrowego rozsadku

Nemeo
02-09-2006, 18:39
Wypowiem sie co do "owczego pędu" coś co zostało tak nazwane jest poprostu konformizmem społecznym. jest to szczególnie mocno działający mechanizm nawet w Necie.



<ciach>


Coś w tym rzeczywiście jest ?

Da się tak zrobić, aby wyniki głosowania nie były wogóle widoczne ?

MMM
14-10-2006, 22:50
Coś mi umknęło z terminem II edycji czy jeszcze nic nie wiadomo?