PDA

Zobacz pełną wersję : Canon 28-135 IS USM ITD...używany?



mawk
22-08-2006, 15:18
Witam,

szykuję się do zakupów i zastanawiam się właśnie nad obiektywami;
ponieważ w/w od dawna rozważam jako pierwszy spacerzoom, to oferta używanego mnie dość zainteresowała...

Warto zaoszczędzić parę stówek, czy jakość używanego może mnie bardzo zaskoczyć negatywnie?

Pozdrawiam
Piotr

Kubak82
22-08-2006, 16:07
nowe to nowe - nigdy nie wiesz jaka obiektyw mial "przeszlosc".. mozesz trafic na okazje i byc zadowolony albo jakis czas po zakupie odsylac do serwisu bo siadzie przyslona albo motorek okaze sie zajechany.. wtedy zamiast zaoszczedzic wpakujesz wiecej kasy niz za nowe szklo..

2-ga rzecz - do jakiego body chcesz go uzywac ?? do analoga to swietny obiektyw ale z cyfra jest wystarczajaco ostry od f8 :roll: .. wybor nalezy do Ciebie..

towersivy
22-08-2006, 17:22
Ja bardzo czesto kupuje uzywane szkła, bo po kupnie nowego i zrobieniu ilus tam zdjec i tak jest juz uzywane i warte odopwiednio mniej wiec dlaczego nie kupic odrazu o to odpowiednio mniej??. Oczywiscie kupujac sprzet uzywany fajnie byłoby go wziasc w łapy przed zakupem ale jesli sprzedajacy jest wiarygodny to i bez tego sie obejdzie.

Pozdro

mawk
22-08-2006, 17:45
Wiem, że nowe to nowe...
W łapy nie wezmę, bo to kilkaset km.
Sprzedający to FotoIt, opinie raczej dobre...

Rozważam jeszcze to cudo z podpisu Kubaka82, Tamiego 28-75;

aha, do cyfry, cyfry..

szycho
22-08-2006, 17:54
Po Tamiego najlepiej do Cichego:)

Kubak82
23-08-2006, 09:57
tu masz fajne porownanie tych szkiel - http://www.photo.net/equipment/tamron/28_75_Di/page3.html

caly test jest warty uwagi.. ja Tamiego mam juz jakies pol roku i to moje podstawowe szklo.. moge jedynie polecic 8)

mawk
23-08-2006, 19:46
Decyzja podjęta, Cichy pomaga :-)
Dzięki za pomoc.