PDA

Zobacz pełną wersję : C1 Pro ?



PhotoDancer
22-08-2006, 12:49
Witam. Pam prosbe. nie znalazlem tego tematu w poprzednih postach.. mam nadzieje ze dobrze szukalem :)

Chodzi o jakosc przy konwersji raw do jpg w C1 pro. Uzywa ktos z Was tego programiku.. Poprawiam sobie jakosc zdjecia, kolory ekspozycje..a po przekonvertowaniu rawa do jpg wychodzi "kupa"... wyglada beznadziejnie..
Czy to moja wina czy sprzet do d...?

Jeszcze jedna sprawa. Czy da sie poprawic plikijpg lub tiff tak samo jak raw? Mam na mysli.. zeby nie stracic na jakosci... jezeli rozjaniam to, zeby mi sie nie zmianial przy okazji kontrast, kolory i Bog wie co jeszcze..?

pozdrawiam

snow
22-08-2006, 12:51
Może obrabiasz w sRGB a wywołujesz np. do Adobe?

PhotoDancer
22-08-2006, 13:23
Może obrabiasz w sRGB a wywołujesz np. do Adobe?

a gdzie to sie ustawia?

snow
22-08-2006, 13:29
Workflow-> Color Menagment Settings

PhotoDancer
02-10-2006, 11:37
To jak? ustawiac SRGB czy.. Adobe RGB? czy cos jeszcze innego?

Mozecie podzielic sie wasymi ustawieniami? do tej pory nie ustawialem nic w C1 Pro..

heniek
02-10-2006, 12:38
srgb w aparacie, monitorze, w C1 i wybierz również odp. profil dla Twojego aparatu

Janusz Body
03-10-2006, 23:04
To jak? ustawiac SRGB czy.. Adobe RGB? czy cos jeszcze innego?


To zależy od tego co POTEM robisz z obrazkiem. Jeśli zamierzasz dalej go męczyć w PS-ie to Output Destination powinno byc raczej ProPhoto RGB. NA KONIEC męczarni w PS możesz (ale nie musisz) skonwertować do sRGB albo przestrzeni labu/drukarki.

Web destination to standard sRGB IEC1966...

Z prawej strony w zakładce process masz Convert to... i tam mozesz sobie wybrać przestrzeń do której chcesz konwertować.

Ustawienia w aparacie nie mają znaczenia jesli robisz w RAW.

Warto używać przeglądarki z Color Management (np. FastStone. Bridge, ACDSee PRO)