PDA

Zobacz pełną wersję : Oprogramowanie 20d



AdamFotoStudio
21-08-2006, 22:22
Witam
czy mógłby mi ktoś wskazać linka gdzie moge ściągnąć oprogramowanie do 20d...?
Bo mnie krew zaraz zaleje :evil:

z góry dziękuje

fotol
22-08-2006, 20:25
Ja także podpinam się pod powyższą prośbę i z góry dziękuje.

DoMiNiQuE
22-08-2006, 20:31
Witam
czy mógłby mi ktoś wskazać linka gdzie moge ściągnąć oprogramowanie do 20d...?
A konkretnie? link (http://www.usa.canon.com/consumer/controller?act=DownloadDetailAct&fcategoryid=314&modelid=10464)

Vitez
22-08-2006, 21:04
A konkretnie? link (http://www.usa.canon.com/consumer/controller?act=DownloadDetailAct&fcategoryid=314&modelid=10464)

Pod tym linkiem sa tylko updejty a koledze zapewne chodzi o full wersje.

Tomasz1972
22-08-2006, 21:05
Pod tym linkiem sa tylko updejty a koledze zapewne chodzi o full wersje.
Full wersja to na CD razem ze sprzętem ;)

Jac
22-08-2006, 21:42
a moze o firmware, bo chyba nie wgrasz DPP do 20D :-) tak jak to sugeruje tytul watku :twisted:

Tomasz1972
22-08-2006, 21:58
a moze o firmware, bo chyba nie wgrasz DPP do 20D :-) tak jak to sugeruje tytul watku :twisted:
No dobra ;) jak firmware to tutaj (http://www.canon.co.jp/Imaging/eos20d/eos20d_firmware-e.html)

fotol
23-08-2006, 14:07
Mi konkretnie chodzi żeby ktoś życzliwy udostępnił (ftp) kopie swojej płyty od 20d, będe bardzo wdzięczny.

popmart
23-08-2006, 14:33
hmmm zainstaluj np ZoomBrowsera z jakiejkolwiek płyty może być od kompakta nie musi być nowa wersja właściwie jakakolwiek byle z płyty... a potem instaluje się na to każdy update ze strony, da się zainstalować Browser, DPP, i inne (sprawdzone)

całą płytę do 20D będzie ci trudno znaleźć w necie.....

ursyniak
25-08-2006, 21:21
Mam pytanie do forumowiczów- mianowicie dlaczego nie mogę zgrywać fotek z 20D na kompa?
Oprogramowanie, które było w zestawie

Digital Photo Professional Ver.1.6
EOS 20D Disk Pack SD Ver.9.1

zainstalowałem, a mimo wszystko wyskakuje mi komunikat że nie zostały zainstalowane wszystkie sterowniki...

Mój system operacyjny to Win ME

stratus
25-08-2006, 21:32
Mam pytanie do forumowiczów- mianowicie dlaczego nie mogę zgrywać fotek z 20D na kompa?
Oprogramowanie, które było w zestawie

Digital Photo Professional Ver.1.6
EOS 20D Disk Pack SD Ver.9.1

zainstalowałem, a mimo wszystko wyskakuje mi komunikat że nie zostały zainstalowane wszystkie sterowniki...

Mój system operacyjny to Win ME

Myślę że prościej bedzie kupić czytnik do kart CF.

Ramirez
25-08-2006, 21:46
Canon Solution Disk jest do ściągnięcia przez np. Emule (przed chwilą sprawdzałem).
Jeśli masz orygnalną płytkę to nie będzie chyba piractwo.
Albo zadzwoń do serwisu czy wydzaliby Ci nową płytę.

ursyniak
25-08-2006, 23:08
Myślę że prościej bedzie kupić czytnik do kart CF.

dobre stratus :mrgreen:
a tak na poważnie to chyba po to kupiłem aparat z oprogramowaniem żebym mógł z niego korzystać...

Ramirez a czy Canon Solution Disk rozwiąże mój problem:?:

Ramirez
26-08-2006, 00:08
Ramirez a czy Canon Solution Disk rozwiąże mój problem:?:

Canon Solution Disk to płyta CD z oprogramowaniem do aparatów Canona.

popmart napisał, że wystarczy Ci dowolna wersja ZoomBrowsera żeby zainstalowac całą resztę. Jeśli to prawda, to powinien wystarczyc Ci jakikolwiek Solution Disk - nawet od Canona A400.

Vitez
26-08-2006, 01:35
a tak na poważnie to chyba po to kupiłem aparat z oprogramowaniem żebym mógł z niego korzystać...

Standardowa mimo ze nieadekwatna pretensja/wymowka.

Podaj jakie znasz zalety korzystania z softu Canona do zgrywania zdjec? Bo to co podajesz to tylko cecha ale nie zaleta.

Zalety czytnika: szybciej, bez zbednych sterownikow, bezpieczniej, bez zabawy w "niewidzialne RAWy" .

Zalety oprogramowania Canona: organizacja i rename plikow. Do obejscia za pomoca Total commander i dwoch skrotow: ctr+b i ctr+m.

ursyniak
26-08-2006, 09:20
Standardowa mimo ze nieadekwatna pretensja/wymowka.

Podaj jakie znasz zalety korzystania z softu Canona do zgrywania zdjec? Bo to co podajesz to tylko cecha ale nie zaleta.

Zalety czytnika: szybciej, bez zbednych sterownikow, bezpieczniej, bez zabawy w "niewidzialne RAWy" .

Zalety oprogramowania Canona: organizacja i rename plikow. Do obejscia za pomoca Total commander i dwoch skrotow: ctr+b i ctr+m.


haha, mogłem się tego domyślić że zaraz przemówi jakiś przemądrzalec...
słuchajcie- jak się czyta forum i np. nowy użytkownik prosi o pomoc to właśnie tacy przemądrzalcy co wszystko wiedzą udzielają takich właśnie odpowiedzi...
tu na nowego użytkownika patrzy się jak na żyda w jarmułce na Marszałkowskiej:lol:
to że czytnik kart jest pomocny to rzecz niepowarzalna, ale ja pytam o oprogramowanie i bynajmniej dla mnie nie jest to przetensja/wymówka

popmart
26-08-2006, 09:59
haha, mogłem się tego domyślić że zaraz przemówi jakiś przemądrzalec...
słuchajcie- jak się czyta forum i np. nowy użytkownik prosi o pomoc to właśnie tacy przemądrzalcy co wszystko wiedzą udzielają takich właśnie odpowiedzi...
tu na nowego użytkownika patrzy się jak na żyda w jarmułce na Marszałkowskiej:lol:
to że czytnik kart jest pomocny to rzecz niepowarzalna, ale ja pytam o oprogramowanie i bynajmniej dla mnie nie jest to przetensja/wymówka


To jest bardzo dobra pomoc do której jak widzę chcesz koniecznie dojść sam ... po godzinie pracy z ściąganiem softem oryginalnym pójdziesz grzecznie do sklepu po czytnik za całe 20PLN i równie grzecznie przeprosisz mądrzejszych w tej sprawie od ciebie. A soft Canon można sobie w buty włożyć będziesz wyższy ..... ja używam DPP + Zoom Browsera .... broń Boże nie ściągam i ... sam zresztą się przekonasz .... bo widać musisz... bo to przecie oryginalny soft to musi być dobry ....

aptur
26-08-2006, 10:34
Nie wiem skąd się bierze lęk wielu użytkowników cyfrówek przed czytnikiem. Może boją się, że częsta manipulacja kartą spowoduje uszkodzenie złącza w aparacie?

fotol
26-08-2006, 12:57
Canon Solution Disk jest do ściągnięcia przez np. Emule (przed chwilą sprawdzałem).
Jeśli masz orygnalną płytkę to nie będzie chyba piractwo.
Albo zadzwoń do serwisu czy wydzaliby Ci nową płytę.
Nie mogę za bardzo ściągać emulem dlatego jeśli ktoś mógł by dać na ftp to byłbym bardzo wdzięczny.

Vitez
26-08-2006, 19:17
Nie wiem skąd się bierze lęk wielu użytkowników cyfrówek przed czytnikiem. Może boją się, że częsta manipulacja kartą spowoduje uszkodzenie złącza w aparacie?

To jeden z powodow.
Nastepne:
- bo wydalem tyle forsy na sprzet ze nie mam skad wziac kolejne 20-30zl na czytnik
- bo sprzet za tyle forsy musi dzialac idealnie, soft do niego rowniez
- bo cos mi nie dziala i domagam sie pomocy

itd itp :roll:

marzenie
25-10-2006, 20:03
A może ktoś wie dlaczego w dpp nie działa mi start EOS utility?

Jarl Bjorn
21-09-2007, 10:55
Witam. Czy ktos z Panstwa wie moze czy istnieje polskie oprogramowanie do aparatu Canon EOS 20D? Mam zdaje sie pierwsza wersje aparatu, wyciagnalem aparat z szafy po parunastu miesiacach i skonstatowalem ze nie ma polskiej wersji w odroznieniu np. do takiego Nikona D40 ktory niby z nizszej polki jest.

Czy w ogole dac sobie spokoj z 20D sprzedac w cholere i kupic cos nowszego?

Kolaj
21-09-2007, 11:04
Czy w ogole dac sobie spokoj z 20D sprzedac w cholere i kupic cos nowszego?Jeśli nie jesteś z niego zadowolony a polskie oprogramowanie jest dla Ciebie kluczową sprawą, to go sprzedaj i kup coś innego. Ja tam nie narzekam na 20D.

Avadra_K
21-09-2007, 11:07
Witam. Czy ktos z Panstwa wie moze czy istnieje polskie oprogramowanie do aparatu Canon EOS 20D? Mam zdaje sie pierwsza wersje aparatu, wyciagnalem aparat z szafy po parunastu miesiacach i skonstatowalem ze nie ma polskiej wersji w odroznieniu np. do takiego Nikona D40 ktory niby z nizszej polki jest.

Czy w ogole dac sobie spokoj z 20D sprzedac w cholere i kupic cos nowszego?

:mrgreen: P
Polskiej wersji nie ma i nie bedzie :-( no i bez przesady - jeżeli masz instrukcję po polsku to sobie poradzisz z ustawieniem aparatu.

Zawsze możesz sprzedać i kupić 40stkę - tam już masz polski soft:-P

Jarl Bjorn
21-09-2007, 11:24
PP. Kolaj i Avadra_K, serdeczne dzieki za szybka odpowiedz. Jesli nie ma polskiej wersji oprogramowania to nie ma bólu zasadniczo, daje sobie rade z angielskim ale po prostu sadzilem ze przez te prawie 2 lata jak odstawilem aparat w kat pojawil sie jakis polski soft.

Jesli 20D nie zestarzal sie to moze warto sie nim jeszcze pobawic i np. dokupic obiektyw jakis? (mam tylko obiektyw z zestawu kit, dosc prymitywny). Na wszelki wypadek dalem ogloszenie o sprzedazy, jesli pojdzie za jakies rozsadne pieniadze to moznaby kupic jakiegos 40d czy D200 i pobawic sie od poczatku. Przez ten czas kompletnie zapomnialem nastawy manual i bez zglebienia na powrót instrukcji ani rusz:)