PDA

Zobacz pełną wersję : Grip do 20D...?



Tomky
17-11-2004, 22:55
Czy można ładować w gripie akumulatory?...czy też trzeba kupić ładowarkę by móc ładować oba naraz?
Zakładam że w komplecie z Eosem 20D jest jedna ładowarka?

muflon
18-11-2004, 09:02
Czy można ładować w gripie akumulatory?...
"Nie wydaje mnie się". Gdyby było można, to by o tym trąbili. Powiem Ci za kilka tygodni :)

Tomky
18-11-2004, 11:07
Czyli można jeden ładować w aparacie a drugi w ładowarce i problem zakupu drugiej z głowy?
A dla ułatwienia jak problem ładowania dwóch aku (np BP-5xx) załatwiają posiadacze 10D+grip?

Jurek Plieth
18-11-2004, 11:23
A dla ułatwienia jak problem ładowania dwóch aku (np BP-5xx) załatwiają posiadacze 10D+grip?
Prosto :D
Jeden aku w gripie, a drugi w kieszeni. Broń Boże dwa aku w gripie, gdyż aparat równomiernie rozładowuje obydwa aku w gripie i nigdy nie wiadomo dokładnie kiedy obydwa się skończą.

muflon
18-11-2004, 11:50
A dla ułatwienia jak problem ładowania dwóch aku (np BP-5xx) załatwiają posiadacze 10D+grip?Jeden aku w gripie, a drugi w kieszeni. Broń Boże dwa aku w gripie, gdyż aparat równomiernie rozładowuje obydwa aku w gripie i nigdy nie wiadomo dokładnie kiedy obydwa się skończą.
Albo: dwa aku w gripie i dwa w kieszeni ;-)

Jurek Plieth
18-11-2004, 11:52
Albo: dwa aku w gripie i dwa w kieszeni ;-)
Ale wówczas logika nakazuje mieć dwie ładowarki :cry:

Vitez
18-11-2004, 12:02
Czyli można jeden ładować w aparacie a drugi w ładowarce i problem zakupu drugiej z głowy?

Ciekawe czy 10D i 20D maja funkcje ladowania w sobie... kabelek zasilajacy trzeba dokupywac osobno i idzie on od ladowarki do aparatu. Cos mi sie gdzies obilo o uszy/oczy ze ladowarka laduje baterie gdy aparat nie jest podlaczony do niej, gdy podlaczy sie aparat to zasila aparat nie ladujac wlozonej baterii i dodatkowo nie widzialem nigdzie potwierdzenia ze aparat wtedy laduje baterie bedaca u niego w srodku... ale to tylko tak jakos mi sie placze po glowie - nie jestem w ogole pewien czy to prawda to co pisze.


A dla ułatwienia jak problem ładowania dwóch aku (np BP-5xx) załatwiają posiadacze 10D+grip?

Ladowanie jednego akku trwa ok godziny, moze ciut wiecej. Zaden problem w ciagu krotkiego odpoczynku naladowac obie. Zazwyczaj robie tak ze podlaczam jedna jak ide spac, potem jak w nocy ide siku/wstaje pic itp to wymieniam baterie w ladowarce na druga i rano mam juz obie naladowane 8) .

muflon
18-11-2004, 12:14
Ciekawe czy 10D i 20D maja funkcje ladowania w sobie... kabelek zasilajacy trzeba dokupywac osobno i idzie on od ladowarki do aparatu. Cos mi sie gdzies obilo o uszy/oczy ze ladowarka laduje baterie gdy aparat nie jest podlaczony do niej, gdy podlaczy sie aparat to zasila aparat nie ladujac wlozonej baterii i dodatkowo nie widzialem nigdzie potwierdzenia ze aparat wtedy laduje baterie bedaca u niego w srodku... ale to tylko tak jakos mi sie placze po glowie - nie jestem w ogole pewien czy to prawda to co pisze.
Czy masz na myśli kombinację ACK-E2 -> jedno gniazdko w gripie, a w drugim bateria? :-) Bo to jedyny sposób jaki mi przychodzi do głowy.. (w 10D nie ma gniazdka na zasilanie, a sam ACK-E2 wkłada się zamiast baterii). Nie sądzę, żeby to miało jakieś szanse zadziałać :)

Ja jako drugiej ładowarki używam póki co G5 - ale chyba w końcu zmieknę i kupię tą ładowarkę na 2 accu.

p13ka
18-11-2004, 12:15
Albo: dwa aku w gripie i dwa w kieszeni ;-)

Albo 2 aku w gripie i jeden w kieszeni :wink:


Ale wówczas logika nakazuje mieć dwie ładowarki :cry:

Niekoniecznie. Można ładować jeden po drugim, chociaż ja mam dwie :wink:

Tequil
18-11-2004, 15:04
w D60 tce ladowarka byla na dwa aku -swietna sprawa!!!!

Jurek Plieth
18-11-2004, 15:28
w D60 tce ladowarka byla na dwa aku -swietna sprawa!!!!
Przecież mówię do upadłego - lepsze jest wrogiem dobrego :twisted:

Vitez
19-11-2004, 13:35
Czy masz na myśli kombinację ACK-E2 -> jedno gniazdko w gripie, a w drugim bateria? :-) Bo to jedyny sposób jaki mi przychodzi do głowy.. (w 10D nie ma gniazdka na zasilanie, a sam ACK-E2 wkłada się zamiast baterii). Nie sądzę, żeby to miało jakieś szanse zadziałać :)


No wlasnie. Tez nie sadze by to zadzialalo :twisted:

Mori
21-11-2004, 18:25
Można kupić tą ładowarkę na dwie baterie - ta sama chyba co była standard w D60. Teraz toż to jest opcyja, bo ktoś zarobić musi. :evil:

fotna
10-12-2004, 21:50
Jest takie cos jak charge adapter CG-560 podlacza sie to do zasilacza albo do 12v i mozna ladowac 2 baterie BP 5XX. ma to wyjscie by do tego podlaczyc aparat i w nim ladowac trzecia. niestety laduje te dwie w sobie pokolei -pierw pierwsza a nastepnie druga.
To dla tych co w nocy nie wstaja :)