PDA

Zobacz pełną wersję : G5- Pomocy!!



mietla1
19-08-2006, 22:14
Witam, Mam kilka pytań...moze za duzo jak na jeden post ale interesuje mnie instrukcja w jezyku polskim do G5 bo niestety po angielsku nie wszystko rozumiem:-( Moze ktos by mi pomógł . Pozatym mam problem z zrzucaniem zdjec na kompa. Jakies kilka tygodni temu moj system przestal chciec pobierac zdjecia z mojego aparatu. Jest to ewidentnie wina mojego PC i nie jestem pewna co mam zainatalowac żeby wszystko wrocilo do normy. Mam SP2 ale brakuje mi nadal kontrolera hosta USB hi speed. Inf. krzyczy ze powinnam go miec zeby dzialało. Aparat jest widziany przez XP Pro ale kreator nie wykrywa zdjec. Co sie dzieje?

Tomasz Urbanowicz
20-08-2006, 09:38
Spróbuj od początku (bez reinstalacji systemu), czyli:
1. Wgraj wszystkie sterowniki do płyty głównej i postępuj wg wskazówek, które Ci się ukażą podczas instalacji.
2. Zainstaluj raz jeszcze oprogramowanie do G5.

Lepszym rozwiązaniem będzie kupno czytnika kart CF, ale uprzednio zainstaluj wszystkie sterowniki do płyty głównej komputera, bo czytnik też jest na USB.

BTW:
Jeśli to ewidentna wina komputera, to chyba nie to forum :)

mietla1
20-08-2006, 11:41
Wszystko fajnie tyle ze, łącząc w taki sam sposób G6 nie ma zadnych problemów. G5 mam niestety bez akcesoriów i oprogramowania i do tej pory XP sam wszystko widzial, nadal widzi aparat tyle ze nie zdjecia:-( Do plyty tez nie mam juz sterowników a przewaliłam caly internet łącznie ze strona producenta i niestety nic:-) Mam płyte esc K7SPA - widocznie jest za stara. Myslałam,że może ktoś wie wiecej ode mnie a takie przypadłosci dla kogoś to norma:-)Jak nie, pewnie skonczy sie na kupnie nowego PC lub nowej instalacji systemu...buuuuuu:-(
Ale dzieki

Tomasz Urbanowicz
20-08-2006, 11:48
Skoro mówisz, że G6 łączy się bez problemu, czemu twierdzisz, że jest to ewidentna wina PC? Z tego co piszesz, to brakuje Ci sterowników do G5 nie płyty głównej. Zawsze zdjęcia możesz sobie zgrać przez G6 :)

mietla1
20-08-2006, 11:53
No dobrze, a gdzie moge znaleśc sterowniki do G5, podkresle jeszcze raz, ze dwa tygodnie temu wszystko było super i z dnia na dzien przestalo. Pozatym, podpinajac sie z moim aparatem do kazdego innego komputera tez jest ok. O co w tym wszystki chodzi? Bez marudzenia pragne, żeby MOJ PC czytał MÓJ G5 a to nie takie proste :-)

Mac
20-08-2006, 13:02
Mam G5 i całą dokumentację do niego, nie pamiętam czy mam elektroniczną wersję instrukcji czy tylko papierową.
Ponieważ prawie na stałe jestem w Wawie a reszta gadżetów od G5 jest w mojej firmie w Gdańsku potrzebuję chwilę aby to ściągnąć.
Tak czy inaczej do zgrywania zdjęć polecam czytnik kart CF jest szybszy i lespzy.
O resztę pisz do mnie na priv.

opiotr
21-08-2006, 10:36
A może to jednak wina aparatu? W win xp SP2 nie potrzeba żadnych sterowników żeby się połączyć z aparatem. A po drugie to G6 i G5 to przecież to samo tylko wyglądem i matrycą się rożni, chip ten sam, więc trochę dziwne, że G6 działa a G5 nie.

mietla1
21-08-2006, 10:55
No fakt, jest to zagadka. A powiem więcej, teraz podlaczyłam sie kablem do innego komputera i wszystko jest ok. Zaczęlam powaznie myslec że padły sterowniki do G5 w moim Pc tyle, ze sciagając nowe ze strony cannona nic sie nie zmienilo. I znowu kozi róg. G6 czyta G5 nie. Sterowniki nowe są. Na innych kompach nie ma problemu. Dzis popołudniu sprawdze czytnik kart ale to nie rozwiazuje rzeczywistego problemu nawet jesli zadziala. Chociaz poki co zdjecia sciagne pewnie bez problemu

MI$IEK
20-09-2006, 11:30
Napewno nie jest to wina aparatu tylko sterownikow do windows'a....
Odinstalowanie i zainstalowanie jescze raz powinno pomoc, jezeli nie niestety trzeba je eksmitowac i wywalic je z rejestrow i jeszcze raz zainstalowac....
Powinno pomoc....:razz:

A ja pomijajac ze pisalem wczesniej w sumie tez potrzebuje pomocy.....
Moze wiecie czym moze byc spowodowane "padniecie" wyswietlacza 3 lata dzialania i wszystko oki a jakis czas temu zglupial odpalal sie tylko przy zasilaniu z sieci a po odlaczeniu i pracy na accu juz oki jezeli byl tylko chwilowo nie uzywany a teraz nawet sie nie odpala przy zasilaczu...
uszkodzen poza standardowymi porysowaniami nie ma...
Jeszcze jedno akumulator jest ten sam od nowosci mimo to dalej jest w stanie zapelic CF512...
Mam podejzenie ze jest to wina accu ale nie jestem pewien...
Nie chce za duzo inwestowac w naprawe bo za chwile przesiadam sie na dSLR a sprzet ma juz swoje lata...
Z gory dziekuje za pomoc....:p