PDA

Zobacz pełną wersję : fotocela + 3 lampy



Klosiu
16-11-2004, 21:30
Ostatnio znalazlem na strychu 3 stare lampy blyskowe .. teraz chce sobie zrobic male studio domowe
na allegro mozna kupic fotocele na 3 zewnetrzne lampy wiec koszt zamknal by sie z granicach 70 zl
do tego mozna pokombinowac z softboxami "home made"
teraz mam pytanko

ustawiam sobie modela ,potem oswietlenie wedlug wlasnego pomyslu i teraz jak mierzyc swiatlo ?
lampa glowna to 420ex a te 3 pozostale byly by to juz swiatla modelujace/kontrujace
czy pozostaje mi full manual + metoda prob i bledow + raw ?

bawil sie juz ktos w ten sposob ?

Chrismela
16-11-2004, 22:08
jezeli masz 3 lampy to nie uzywaj 420tki jako glownej bo splaszczy rysunek bocznych lamp modelujacych , chyba ze chcesz tylko troche rozjasnic cienie ale wtedy musisz blysnac lekko - w 420 nie ma manuala (podzialu mocy) wiec musisz skorzystac z duzej korekty in minus. aparat na M (w studio nie pracuje sie w innych trybach),jezeki robisz w jpg to WB na auto lub kelviny (na fleszowym zdjecia wycodza czerwone) a jezeli w rawach to nie ma znaczenia , po 3 zdjeciach bedziesz wiedzial jakie parametry ustawic ew. jak dostosowac moc lamp do załozonych parametrow.
p.s.
pamietaj ze cele musza dzialac na drugi blysk !

Klosiu
17-11-2004, 00:48
Jezeli mial bym nie urzywac 420ex to w jaki sposob wyzwolic te 3 lampy ?
niby 10d ma wyjscie do lampy zewnetrznej ale jak wyzwolic te 3 naraz ?

no my mamy ta dogodnosc ze mozemy sobie eksperymentowac z ekspozycja ale jak w takich sytucjch radza sobie profesjonalisci ?

Chrismela
17-11-2004, 01:15
pierwsza podlaczasz kablem a pozostale odpalaja z fotoceli, mozesz wyzwalac tez 420tką ale odwroc palnik w strone jednej z lamp i zaslon go np zaswietlonym kawalkiem filmu
mam flashmetera minolty a lampy wyzwalam radiowo , przynajmniej kable sie nie placza.