PDA

Zobacz pełną wersję : Czemu tak drogo ??



radp
18-08-2006, 18:39
Chcialem kupic oslone przeciwsłoneczną do Canon EF 70-300mm f/4-5,6 IS USM, ale ceny (160 - 190 PLN) calkowicie zbiły mnie z nóg. Nie moge zrozumiec jak takie cos moze tyle kosztować. Nie ma tam zadnej optyki, elektroniki a nawet mechaniki tylko kawalek tworzywa. Przeciez to powinno kosztować max. 40 PLN

Podobnie z dyfuzorem do lampy, kóory kosztuje ok 100 PLN (ale tu przynajmniej tlumacze sobie ze musi miec odpowiednie parametry rozpraszania swiatla)

wiem, wiem - monopol na czesci dodatkowe, ale przy tych cenach to chyba sobie wytnę z papieru ta osłonę :confused:

lukep
18-08-2006, 18:47
W!


A czemu obudowa do drukarki kosztuje 200pln (HP 3920)??
Jest to traktowane przez producentow jako luksus, dlatego mnie to zupelnie juz nie dziwi. Mam taka maszyne (mniejsza o to co to jest), cala nowa kosztuje kolo 5 tysiecy pln, plyta glowna do niej za to kosztuje 3.5 tys. pln ;) a glowica termiczna 1 tys., a gdzie reszta tej maszyny ?? Jakbym chcial poskladac ja z czesci zamiennych to bym kupil z dwie nowe ;/

Takie zycie, kazdy chce zarobic.

Zdrowko

M@riusz
18-08-2006, 20:09
wiem, wiem - monopol na czesci dodatkowe
No właśnie.
A do tego płacisz za markę :twisted:

ale przy tych cenach to chyba sobie wytnę z papieru ta osłonę :confused:
Też będzie działać. Ale nie będzie "markowa"... ;)

MMM
18-08-2006, 20:22
Chcialem kupic oslone przeciwsłoneczną do Canon EF 70-300mm f/4-5,6 IS USM, ale ceny (160 - 190 PLN) calkowicie zbiły mnie z nóg. Nie moge zrozumiec jak takie cos moze tyle kosztować. Nie ma tam zadnej optyki, elektroniki a nawet mechaniki tylko kawalek tworzywa. Przeciez to powinno kosztować max. 40 PLN
Hehe, ja właśnie za to kocham firmę Canon. Wyłudzają od nas forsę przy każdej możliwej okazji. Zamiast dać ten za****y kawałek plastiku razem z każdym obiektywem to każą płacić. Do tego jeszcze marża kilku pośredników zanim trafi w nasze ręce i dochodzimy do absurdalnej ceny 200zł za coś co jest warte może z 5zł. Są jeszcze osłony z przyciskami chowającymi "ząbki" trzymające się obiektywu, niech będzie że taka jest warta trochę więcej.

Pikczer
18-08-2006, 20:59
Tak jest wszedzie :twisted:
Firma Nissan - samochod Almera. Pytanie ile moze kosztowac siateczka (ze sznurka) podtrzymujaca rzeczy w bagazniku? 20pln? 50pln? NIE - 300pln :evil:
To samo mieszek na skrzynie biegow :evil: Z takiego kawalka skory, to nawet 1/3 buta by sie nie uszylo a cena jak za markowa pare :roll:

A wracajac do sprzetu. Kupilem 3 dni temu 20D i niestety musze sobie kupic gripa (przyzwyczajenie/wygoda). Sory - ale za kawalek plastiku krzycza min. 650pln. A do 5D, to nawet 1000pln :shock: Przeciez za 1000, to mozna caly aparat cyfrowy kupic a tam wyswietlacz LCD, matryca i pelno innej elektroniki. I gdzie tu logika :?: :roll:

ps
Ale wczoraj slyszalem, ze do Porsche komplet lepszych tarcz hamulcowych (ceramicznych) kosztuje tyle, co samochod klasy B :mrgreen:

MMM
18-08-2006, 21:25
A wracajac do sprzetu. Kupilem 3 dni temu 20D i niestety musze sobie kupic gripa (przyzwyczajenie/wygoda). Sory - ale za kawalek plastiku krzycza min. 650pln. A do 5D, to nawet 1000pln :shock:
Grip ma w środku elektronikę sterującą przepływem prądu, bezpiecznik itp. Ale cena jak to zwykle u Canona nie zależy od kosztów produkcji ale jest wypozycjonowana pod klienta. Masz forsę na 5D? to i za gripa będziesz mógł zapłacić dwa razy więcej. Gdyby był do jedynek grip to pewnie za cenę 3000pln. Analogicznie kształtuje się cena większości akcesoriów np. wężyk spustowy do 20D różni się od tego z 350D głównie wtyczką a kosztuje dwa-trzy razy więcej. Ot i cała logika.

beachcomber
18-08-2006, 22:32
ja mysle, ze przebije wszystkie wasze drozyzny :mrgreen: ostatni moj znajomy fryzjer dal mi potrzymac nozyczki, notabene marki Jaguar. fajnie sie je trzymalo, szczegolnie jak mi powiedzial ile kosztuja - 4000pln. a niektorzy ludzie jakimis aparatami szpanuja....;)

Pikczer
18-08-2006, 22:44
...Ot i cała logika.

Tiaaa... madrego, to warto posluchac :mrgreen: ;-)
Wyjasnie tylko, ze wiem o zarabianiu przez koncerny na detalach i nikogo to nie dziwi, tylko SZOKUJE :shock:
...i o tych szokach tu gadamy ;) bo logiki, to tu nie ma absolutnie - tylko zdzierstwo 8)

Tytus
18-08-2006, 23:08
Chcialem kupic oslone przeciwsłoneczną do Canon EF 70-300mm f/4-5,6 IS USM, ale ceny (160 - 190 PLN) calkowicie zbiły mnie z nóg. Nie moge zrozumiec jak takie cos moze tyle kosztować. Nie ma tam zadnej optyki, elektroniki a nawet mechaniki tylko kawalek tworzywa. Przeciez to powinno kosztować max. 40 PLN

Podobnie z dyfuzorem do lampy, kóory kosztuje ok 100 PLN (ale tu przynajmniej tlumacze sobie ze musi miec odpowiednie parametry rozpraszania swiatla)

wiem, wiem - monopol na czesci dodatkowe, ale przy tych cenach to chyba sobie wytnę z papieru ta osłonę :confused:
jak chcesz mogę ci sprzedać nową za 120 zł. (ale ani centa mniej)

p_lar
18-08-2006, 23:42
Mię to też rozczula i też zastanawia, bo ani plastik super hi-tec ani wykonanie. Stać mnie żeby sobie kupić, ale szastać szmalcem bez sensu chyba nikt nie lubi. Wypraski robione w Chinach za dolca, potem sprzedaje się osobno za Bozia wie jaką kasę. Jakoś sigmy i tamrony może zostają w tyle ale nadrabiają właśnie, a to osłoną, a to pokrowcem kuszą, czyli peroooo, peroooooo, wynik musi wyjść na zerooo :)

Mac
19-08-2006, 01:20
Koledzy to co opisujecie to marketing na wyższym poziomie. Kiedy się spotkamy na jakimś CB zlocie powiem Wam ską się biora według Was takie absurdy, choć moją swoje uzasadnienie. Powiem dziś tylko, że w pewnej firmie (globalnej) policzono, że jeśli dostarczyć pustą kopertę format A4 z USA do Europy to powinna kosztować 50 $ ;) Czy zatem ta osłona jest aż tak droga?

muflon
19-08-2006, 08:08
W kwestii formalnej: osłona przeciwsłoneczna (przynajmniej w moich 4 obiektywach) to nie jest tak do końca "kawałek plastiku" - ma od wewnątrz warstwę jakiegoś matowego materiału, który pomaga lepiej eliminować odbicia :-) Także tego, że coś takiego będzie sprzedawane za 20PLN raczej bym się nie spodziewał ;-)

Pikczer
19-08-2006, 08:15
W kwestii formalnej: osłona przeciwsłoneczna (przynajmniej w moich 4 obiektywach) to nie jest tak do końca "kawałek plastiku" - ma od wewnątrz warstwę jakiegoś matowego materiału, który pomaga lepiej eliminować odbicia :-) Także tego, że coś takiego będzie sprzedawane za 20PLN raczej bym się nie spodziewał ;-)

W kwestii formalnej, to ma jeszcze na sobie troszke farby (pantonów) - a to tez kosztuje :mrgreen: ;-)

Diego
19-08-2006, 08:16
ja mysle, ze przebije wszystkie wasze drozyzny :mrgreen: ostatni moj znajomy fryzjer dal mi potrzymac nozyczki, notabene marki Jaguar. fajnie sie je trzymalo, szczegolnie jak mi powiedzial ile kosztuja - 4000pln. a niektorzy ludzie jakimis aparatami szpanuja....;)

Zaintrygowałeś mnie :) Czy to ta firma: http://www.jaguar-solingen.com/en/produkte/scheren.shtml

babatunde
19-08-2006, 08:21
A nie ma czegos innego w rozsadnej cenie?
Przeciez cene dyktuje popyt, jak spadla sprzedaz samochodow w polsce, to najpierw obnizono cene nowych i wprowadzono (jak ja lubie to słowo) Promocję, jak to nie przyniosło oczekiwanych skutków w ruch poszli zawodowi lobbisci;)

januszP.
19-08-2006, 08:43
Chciałem kupic te osłone w B&H w USA ale okazało sie, że po przeliczeniu kosztuje tyle co u nas. Bo 49,99$ + tax t.j. ok. 54$ x 3 zł = 162 zł.
I doszedłem do wniosku, że używanie osłony od Sigmy 105/2,8 wyjdzie mi taniej. Bo takową Sigmę mam. A jak wiadomo Sigma sprzedaje razem z osłona.
( O pięknym pokrowcu nie wspomnę). A ponieważ używam do tego obiektywu i innych polara 62mm z redukcją "zanabyłem" osłonę "gumnianą" i mam do kilku obiektywów jedną. Fakt! nie ma napisane canon i kosztuje 26 zeta! Ale za to w torbie sie fajnie mieści!

p_lar
19-08-2006, 09:29
W kwestii formalnej: osłona przeciwsłoneczna (przynajmniej w moich 4 obiektywach) to nie jest tak do końca "kawałek plastiku" - ma od wewnątrz warstwę jakiegoś matowego materiału, który pomaga lepiej eliminować odbicia :-) Także tego, że coś takiego będzie sprzedawane za 20PLN raczej bym się nie spodziewał ;-)

A te 4 obiektywy to nie eleczki przypadkiem? :D W większości przypadków wewnątrz są zwykłe nacięcia lub matowy "zamsz" (sigmy). To przeca ma tylko przed światłem padającym na obiektyw chronić a nie łykać promienie jak poszycie "stealth" w F-117 :)

beachcomber
19-08-2006, 13:57
Zaintrygowałeś mnie :) Czy to ta firma: http://www.jaguar-solingen.com/en/produkte/scheren.shtml
yes sir!

Tytus
19-08-2006, 14:20
W kwestii formalnej: osłona przeciwsłoneczna (przynajmniej w moich 4 obiektywach) to nie jest tak do końca "kawałek plastiku" - ma od wewnątrz warstwę jakiegoś matowego materiału, który pomaga lepiej eliminować odbicia :-) Także tego, że coś takiego będzie sprzedawane za 20PLN raczej bym się nie spodziewał ;-)
mi to raczej na coś do zbierania kurzu wygląda i na pewno drogie nie jest...

muflon
19-08-2006, 18:17
A te 4 obiektywy to nie eleczki przypadkiem? :D
Przypadkiem tak ;-)

To przeca ma tylko przed światłem padającym na obiektyw chronić a nie łykać promienie jak poszycie "stealth" w F-117 :)
Nie, no ja nie mówię, że cenę kilkaset PLN uważam za w pełni usprawiedliwioną, wręcz okazyjną itp. ;-) Tylko chciałem skromnie zauważyć, że nie można tego sprowadzic (no dobra, wychodzi na to że w L-kach) do kawałka plastiku. Jakby nie patrzeć w hurcie u Chińczyka Canon musi za to zapłacić całe pół dolara więcej :mrgreen:

Jac
19-08-2006, 18:23
to ja moze swoje 5 gr ;-) .... motoryzacyjne :mrgreen:

byl taki czas kiedy Porsche, nowke sztuke mozna bylo kupic za jakies 5000 DM, byl to swietny samochod za normalne pieniadze na owczesne czasy - ale pozniej kierownictwo stwierdzilo ze jesli to ma byc super samochod to musi kosztowac super i tak z dnia na dzien Porshe podrozalo dziesieciokrotnie i wtedy narodzila sie legenda SUPER SAMOCHODU ;-)

Driver
19-08-2006, 18:41
to ja moze swoje 5 gr ;-) .... motoryzacyjne :mrgreen:

byl taki czas kiedy Porsche, nowke sztuke mozna bylo kupic za jakies 5000 DM, byl


Taaaa. Było to 20 lat temu i za te 5000 DMów kupowałeś 10 opli

I dziś jest tak samo 10 astr vide 25 000 zł szt = 250 000 = boxter

swiderski
19-08-2006, 18:53
10 astr vide 25 000 zł szt
Niestety, ale cena astry jest 2x większa (ponad 55k zł)(http://www.opel.com.pl/site/local_image/pricepdf/astra.pdf), więc chyba proporcja jest nie do końca zachowana :)

Diego
19-08-2006, 19:34
Boxter to taki entry-level :)
911 kosztuje sporo wiecej. http://www.porsche.com/germany/

Jac
19-08-2006, 20:11
Taaaa. Było to 20 lat temu i za te 5000 DMów kupowałeś 10 opli

I dziś jest tak samo 10 astr vide 25 000 zł szt = 250 000 = boxter
Chodzi o zasade - z dnia na dzien zdrozal 10x i to jest wazne, poza tym na poczatku mogl je miec kazdy (tak jak teraz Astre ;-) ) a w chwili obecnej jest jak jest....

mam wymieniac dalej? prosze bardzo -
Lusterko zewnetrzne z elektronika ;-) do Renault Clio koszt okolo 1000zl z polakierowaniem i montazem - a caly samochod wart tyle co jakies 35 lusterek :mrgreen:

Driver
19-08-2006, 20:12
swiderski jak dorzuce wszystko co można dokupić to i za pande zapłace 60 000

ale to wątek o osłonach , tak mi się przypomniało teraz

swiderski
19-08-2006, 20:39
swiderski jak dorzuce wszystko co można dokupić to i za pande zapłace 60 000

Ale 55k kosztuje podstawowa wersja z tego co wyczytałem.
Ok, kończymy ten OT :)

Arek Piekarz
20-08-2006, 02:44
Co to jest OT?

Jac
20-08-2006, 10:24
Co to jest OT?
http://canon-board.info/showthread.php?t=2314