PDA

Zobacz pełną wersję : Ciekawa alternatywa dla drogich Image Tankow



McKane
16-11-2004, 14:06
Hejka

Przegladajac siec w poszukiwaniu roznych urzadzen znalazlem cos ciekawego.

http://1klik.pl/sklep/Obudowy_na_dyski_IDE_i_SATA/Obudowa_na_dysk_Welland_ME_600U2_OTG/c287/p302975/

Biorac pod uwage niska cene urzadzenie to jest prawdziwym konkurentem dla Image Tankow ktore najczesciej kosztuja w granicach 500 zl. Nie ma wbudowanego wprawdzie czytnika kart ale taki wiekszosc z nas taki posiada a jesli nie moze go dokupic za 20-30 zl.
Moze ktos z Was testowal juz to urzadzenie i moze sie podzielic swoimi obserwacjami ?

Jurek Plieth
16-11-2004, 14:15
Przegladajac siec w poszukiwaniu roznych urzadzen znalazlem cos ciekawego...
Tylko jedno pytanie: w jaki sposób chcesz przerzucać dane z karty flash na dysk?

Tomasz Golinski
16-11-2004, 14:24
Bardzo ciekawy gadzet. Na pewno mniej wygodny w obsłudze niż solidny tank. Ciekawe jak działa w praktyce...

muflon
16-11-2004, 14:24
Przegladajac siec w poszukiwaniu roznych urzadzen znalazlem cos ciekawego...
Tylko jedno pytanie: w jaki sposób chcesz przerzucać dane z karty flash na dysk?

A zajrzałeś do linka? :)

Już od jakiegoś czasu robi się dyski które mogą pracować jako USB host.. ale jakoś, nie wiem dlaczego, mi się takie rozwiązanie nie podoba.. z reguły jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego :-/

Tomasz Golinski
16-11-2004, 14:25
Jurek Plieth, możesz podłączyć czytnik Flash do tego dysku bezpośrednio. Własnie o to chodzi. Oczywiście aparatu pewnie nie podepniesz, bo wątpie czy gadzet rozumie sterowniki Canona.

McKane
16-11-2004, 14:47
Przegladajac siec w poszukiwaniu roznych urzadzen znalazlem cos ciekawego...
Tylko jedno pytanie: w jaki sposób chcesz przerzucać dane z karty flash na dysk?

Tak jak napisali powyzej mozna podpiac czytnik bezposrednio do dysku. Przeciez gdyby nie ta mozliwosc nie dawalbym linka i nie pisal o alternatywie dla Image tankow :)

Co do sterownikow Canona to ja nawet bym mojego 300D nie chcial podlaczac bezposrednio bo umarlbym zanim przeslalby wszystkie dane na dysk.

Jesli zas chodzi o brak zaufania do produktow "ktore sa do wszystkiego" to nawet moglbym sie zgodzic z tym ze najpierw musi byc czlowieka stac na takie dedykowane rozwiazanie. A tutaj mamy po prostu poreczne urzadzenie do zgrywania zdjec dla ubogich :)
Pytanie kto pierwszy kupi ? :)

muflon
16-11-2004, 15:01
A tutaj mamy po prostu poreczne urzadzenie do zgrywania zdjec dla ubogich :)
Pytanie kto pierwszy kupi ? :)
Hmm, kolejna "madrosc zyciowa": biednego nie stac na tanie zakupy ;-)

Jurek Plieth
16-11-2004, 15:26
Jurek Plieth, możesz podłączyć czytnik Flash do tego dysku bezpośrednio. Własnie o to chodzi.
Aaa, to co innego :D

McKane
16-11-2004, 15:26
A tutaj mamy po prostu poreczne urzadzenie do zgrywania zdjec dla ubogich :)
Pytanie kto pierwszy kupi ? :)
Hmm, kolejna "madrosc zyciowa": biednego nie stac na tanie zakupy ;-)

Pewnie ze nie stac ale ani ja ani Ty nie mielismy tego urzadzenia w reku. To ze Image Tank jest drozszy 2x wcale nie oznacza ze jest tez 2x lepszy. Jesli komus zalezy wylacznie na kopiowaniu zdjec i to urzadzenie mu to zapewni to dlaczego nie mialby z niego skorzystac ? Wystarczy chociazby wziac do reki cos co sie nazywa E-Tank firmy Level za ponad 500 zl zeby sie przekonac ze drozsze wcale nie znaczy lepsze. Wole kupowanie z glowa niz w oparciu wylacznie o cene.

Poza tym idac Twoim tokiem myslenia lepiej majac wolne 250 zl (+ jakis dysk 2,5 cala oczywiscie) nie kupic tej obudowy, pojechac na wakacje i zobic 200 zdjec (zalozmy posiadajac karte 512 MB) niz wydac 250 zl wsadzic dysk i zrobic ich 3000. Ja osobiscie bym sobie nie wybaczyl tych 2800 zdjec, nie wiem jak Ty, szczegolnie ze byloby to dzialanie tylko dla "madrosci zyciowych"

Aha i zeby nie bylo watpliwosci ... tez jestem zwolennikiem kupowania porzadnych rzeczy ktore mnie nie zawioda ale sa jednak pewne granice glownie finansowe ktore zmuszaja czlowieka do postepowania czasami wbrew tym zasadom.

muflon
16-11-2004, 15:35
Poza tym idac Twoim tokiem myslenia lepiej majac wolne 250 zl (+ jakis dysk 2,5 cala oczywiscie) nie kupic tej obudowy, pojechac na wakacje i zobic 200 zdjec (zalozmy posiadajac karte 512 MB) niz wydac 250 zl wsadzic dysk i zrobic ich 3000. Ja osobiscie bym sobie nie wybaczyl tych 2800 zdjec, nie wiem jak Ty, szczegolnie ze byloby to dzialanie tylko dla "madrosci zyciowych"
Hmm.. za te 250zl mozesz sobie urzadzic kolejne wakacje i kolejne 200 zdjec. To wcale nie tak malo - 5-6 tradycyjnych filmow...
Ale w ogolnosci masz racje - nie mialem w reku, moze rzeczywiscie to rewelacja. Zatem poczekam az to kupi ktos bogatszy ode mnie i przetestuje ;-)

McKane
16-11-2004, 15:42
Hmm.. za te 250zl mozesz sobie urzadzic kolejne wakacje i kolejne 200 zdjec. To wcale nie tak malo - 5-6 tradycyjnych filmow...


Hehe i to mowi osoba ktora zrobila na pokazie lotniczym ponad 3k zdjec ;)

muflon
16-11-2004, 15:45
Hmm.. za te 250zl mozesz sobie urzadzic kolejne wakacje i kolejne 200 zdjec. To wcale nie tak malo - 5-6 tradycyjnych filmow...


Hehe i to mowi osoba ktora zrobila na pokazie lotniczym ponad 3k zdjec ;)

8k :mrgreen: Ale przyznasz, ze w nieco innej sytuacji...

McKane
16-11-2004, 15:52
No pewnie ze w innej ... pokaz trwa 1 dzien a wakacje minimum 2 tygodnie :)

A tak na serio to kwestia potrzeb. Ja narazie mecze sie z jedna 512 i bywalo ze zabraklo mi miejsca po dwoch dniach lazenia. A na wyjezdzie latanie i szukanie kawiarenki netowej to cholernie upierdliwa sprawa. Narazie nie stac mnie na zakup tego urzadzenia wiec nie potestuje go dla Was. Ale umiescilem tego linka zeby moze ktos bedacy w potrzebie z mala iloscia gotowki skorzystal.

Vitez
16-11-2004, 17:19
Chyba kiedys (w grudniu?) toto kupie i potestuje.
Wprawdzie mam Databank, ale to urzadzenie ma nad nim pare zalet:
- USB 2.0
- lzejszy i mniejszy
- latwo wymienne dyski (ale i tak mam tylko 1)
- mozliwosc podlaczenia urzadzen USB (siostra ma pendrive, ja czytnik na USB 2.0 )

Jurek Plieth
16-11-2004, 18:05
Wprawdzie mam Databank, ale to urzadzenie ma nad nim pare zalet:...
Ale czy nie ma podstawowej wady polegającej na tym, że jest mało przyjazny w obsłudze? Czy np. nie można kopiować plików tylko w jedną stronę? A co się dzieje jeśli pliki na karcie znajdują się w kilku folderach?
Pytania można by mnożyć.

Tomasz Golinski
16-11-2004, 18:10
Z ogromnym prawdopodobnieństwem bez udziału komputera pliki można kopiować tylko w jedną stronę. Jak w każdym tanku. Inaczej trudno to sobie wyobrazić bez ładnego podglądu dysku, bo mało która karta pomieści całą zawartość dysku ;)

Vitez
16-11-2004, 18:34
Ale czy nie ma podstawowej wady polegającej na tym, że jest mało przyjazny w obsłudze?
Co mnie interesuje w tym urzadzeniu to : podlaczyc czytnik USB 2.0 do niego z wlozona karta i zgrac. Przeczytalem w opisie ze jest jakis PowerButton ktory automatycznie odpala zgrywanie.


Czy np. nie można kopiować plików tylko w jedną stronę?
Mi to nie przeszkadza - interesuje mnie tylko zgranie zdjec z karty CF na przenosny dysk, pozniej podlaczenie go do kompa (tu bedzie widziany jako dysk wymienny wiec bezproblemowy transfer dwustronny). Nie interesuje mnie zgranie plikow z databanku na karte CF - swoj mam juz jakis czas i ani razu nawet nie pomyslalem by taka funkcja byla mi potrzebna (a chyba mam ja w obecnym databanku ale ani razu nie uzylem).


A co się dzieje jeśli pliki na karcie znajdują się w kilku folderach?
A o to mozna zapytac emailem sprzedawce przed zakupem - powienien znac sprzet ktory sprzedaje.



Pytania można by mnożyć.

Jak wyzej 8)

Sprzet dobieram do swoich potrzeb a jak nie jestem pewien co do niektorych cech to googlam/pytam sprzedawce.

Hadrian
08-12-2004, 00:34
Ale czy nie ma podstawowej wady polegającej na tym, że jest mało przyjazny w obsłudze?

Właczasz, wciskasz 1 przycisk i po sprawie... wiec jest chyba przyjazdny..


Czy np. nie można kopiować plików tylko w jedną stronę? A co się dzieje jeśli pliki na karcie znajdują się w kilku folderach?
Pytania można by mnożyć.

Kazda nowa karta kopiowana jest (w całości wraz z folderami i podfolderami) do osobnego folderu (dysk####). Wszystko sprawie i bez problemów.
Komunikacja:
czytnik ->Bank = OK
komputer <->bank = OK
Aparat -> Bank = OK

Jeśli masz wiecej pytań pisz śmiało :)

Jurek Plieth
08-12-2004, 00:37
Jeśli masz wiecej pytań pisz śmiało :)
Dzięki, to chyba wszystko wyjaśnia. Z korzyscią dla tego produktu!

Hadrian
08-12-2004, 00:45
Chyba kiedys (w grudniu?) toto kupie i potestuje.
Wprawdzie mam Databank, ale to urzadzenie ma nad nim pare zalet:
- USB 2.0
- lzejszy i mniejszy
- latwo wymienne dyski (ale i tak mam tylko 1)
- mozliwosc podlaczenia urzadzen USB (siostra ma pendrive, ja czytnik na USB 2.0 )

Co do wymiany (częstej) dysku, producent się nie popisał. dysk przykręcany jest na 2 śrubki (i to jest OK) ale potem całości obudowy zamykana jest przy pomocy bocznych ścianek (na wcisk) sadze ze przy intensywnej eksploatacji zatrzaski porostu popękają.
mimo wszystko USB2.0, małe wymiary oraz niska cena sprawiają ze jest to dość atrakcyjny zakup.

Jac
08-12-2004, 01:48
bylo duzo o wellandzie na pl.rec.foto.cyfrowa

generalnie w punktach:
1. wszystkie mozliwe kombinacje urzadzen USB dzialaja czyli
aparat->czytnik, aparat->welland, welland->pendrive
2. kopiowanie karty CF
Kingstone S 512 MB ~ 2min 40 sek
SanDisk U II 1 GB ~ 3min 30 sek
3. raczej tandetna obudowa - sabej jakosci plastiki trzeszcza przy sciskaniu
4. elektronika bez zastrzerzen
5. bateria na okolo 1,5 ciaglej pracy moze troche dluzej zalezy ile dysk potrzebuje :-)
6. etui w komplecie
7. raczej jednorazowy montaz dysku - nie probowalem otwierac tej obudowy ale sadzac po sposobie zamykania to raczej "one way ticket"

Jak dla mnie idealne rozwiazanie i tanie jak barszcz albo nawet zur ( w porownaniu z innymi ofertami)

Tomasz Golinski
08-12-2004, 01:55
Hmm. Moze bede musial sie skusic, bo z moim tankiem same problemy, glownie detekcja dysku, chyba bede musial odeslac...

czeczot
21-01-2005, 17:38
Postanowiłem zostać królikiem doświadczalny i przetestować to urządzenie z canonem 20D :) .

Pierwsze wrażenia: wykonanie raczej kiepskie, tandetny plastik, no ale w ostateczności nie będę nim rzucał więc może jakoś przeżyje. Niestety nie wiem co mnie podkusiło żeby po włożeniu HD jeszcze raz je otworzyć. Operacja ta zakończyła się lekki nadłamaniem bocznego plastiku mocująco / zaślepkowego :(

Pierwsze podłączenie:
Jak ja nie nawiedze microsoftu!!!!! Jakiś debil wymyślił że pod windows xp partycja fat32 może mieć tylko 32GB, chociaż teoretycznie ten format obsługuje 2TB. Ja mam dysk 40GB wiec musiałem go podzielić. Podobno rozwiązaniem jest partition magic – pod nim można założyć większą partycje

Pierwsze testy:
Podpiąłem urządzenie bezpośrednio pod aparat – lubię ryzyko :D . Protokół transmisji przełączyłem na PTP. Na karcie było 5 zdjęć i pierwsza próba przegrania zakończyła się pełnym sukcesem!!!! Niestety okazało się że jak na karcie jest kilkadziesiąt zdjęć to cos się wiesza i przegrać się nie takiej ilości nie da :( .

Pomogło zaktualizowanie firmware urządzenia. Teraz bez problemu zrzuca po kilkadziesiąt zdjęć. Nie robiłem jeszcze testów szybkościowych ale może w weekend się za to zabiore.

Oczywiście urządzenie chodziło bez najmniejszych problemów z czytnikiem kart

Tomasz Golinski
21-01-2005, 17:49
Pierwsze wrażenia: wykonanie raczej kiepskie, tandetny plastik, no ale w ostateczności nie będę nim rzucał więc może jakoś przeżyje. Niestety nie wiem co mnie podkusiło żeby po włożeniu HD jeszcze raz je otworzyć. Operacja ta zakończyła się lekki nadłamaniem bocznego plastiku mocująco / zaślepkowego :(
To bardzo źle :evil: Ja to lubie rozmontowywać tanki, przekładać dyski itd.

Jac
21-01-2005, 19:26
Postanowiłem zostać królikiem doświadczalny i przetestować to urządzenie z canonem 20D
a kiedy to sie stalo bo teraz jest juz inna wersja aluminiowa za ~150 zl i pracuje albo na zwykle paluszki dolaczane osobno (to minus) albo jesli jest podlaczone jako device (np do kpmpa) to zasila sie z portu USB i akku sa nie potrzebne

ziemna
21-01-2005, 22:35
Zdjęcia wiszą na wątku: http://canon-board.info//viewtopic.php?t=2087

czeczot
21-01-2005, 22:35
a kiedy to sie stalo bo teraz jest juz inna wersja aluminiowa za ~150 zl i pracuje albo na zwykle paluszki dolaczane osobno (to minus) albo jesli jest podlaczone jako device (np do kpmpa) to zasila sie z portu USB i akku sa nie potrzebne

Tego urządzenia są 3 wersje 600 to jest ta co ja mam i 9x0 z zewnętrznym zasilaniem. JA nie chciałem zewnętrznego zasilania za dużo „pudełek” do noszenia

ziemna
21-01-2005, 23:11
Ja po prostu wpadłem na informację o tej wersji. O innych słyszałem - odrzuciłem od razu ze względu na wbudowany akumulator. Używałem pożyczonego Tanka (bo z moim się nigdy nie dogadałem), który zdychał zaraz po naładowaniu aku. Ale zewnętrzne zasilanie wcale mi nie przeszkadza, bo i tak wszystko w plecaku, razem ze sprzętem. Ważne że chodzi na wszelkch paluszkach. I działa, w odróżnieniu od Tanka Level. Jedyne czego się trochę obawiam, to że po jakimś czasie wtyczki się wyrobią i kabelki zaczną gorzej kontaktować. Ale za 190 zł w wysyłką (+ dysk, który miałem) to jest do przyjęcia. Tu postęp jest tak szybki że za rok za te pieniądze będą dużo lepsze rzeczy. A rok pewnie wytrzyma.

Ted
11-02-2005, 19:20
Jeśli kogoś interesują podobne rozwiązania to alternatywa dla opisywanych tu urządzeń Wellanda jest Apacer SHARE Steno CD211 OTG (http://www.apacer.com/apacer_english/product_html/share_steno_cd211.asp). Ponieważ aktualnie przebywam na L4 ;) - postanowiłem troszkę zabić czas i sprawdzić to "cudo".
Jakość wykonania dość solidna, ciężko mi porównać z innymi urządzeniami tego typu (nie miałem ich w rękach) ale wygląda solidnie, w odpowiednich miejscach podklejone gąbka i dzięki temu nic nie goni w środku.
Urządzenie posiada wyświetlacz LCD na którym wyświetlane sa opcje, dodatkowo przycisk "power/menu" oraz OK i 4 przyciski kierunkowe. Z boku obudowy jest reset (ala wyciąganie cd z cd-romu). Dysk montuje się dziecinnie łatwo, niestety bateria znajduje sie pod dyskiem, tak ze nie można jej wyciągnąć bez usunięcia hdd. W komplecie sa śrubeczki do przykręcenia hdd i skręcenia obudowy. To tyle jeśli chodzi o wygląd i wykonanie.
Urządzenia uruchamia sie dość szybko - ok 4 sekund i jest gotowe do pracy - podłączałem do niego czytnik kart - można przeglądać zawartość, zaznaczać katalogi i pliki a potem kasować lub kopiować. Jest tez szybka opcja backup - która kopiuje cala zawartość. Następnie podłączyłem 20D - działa tylko w trybie PTP, w sumie nie było większych problemów przy kopiowaniu poprzez backup - 4 próby udane, przeglądanie oczywiście nie jest możliwe. Następnie podłączyłem flash drive Pretec Tiny i podobnie jak z czytnikiem nie było żadnych problemów. Prędkość działania - karte 512 mb z 20D kopiuje 3 min, innych pomiarów nie przeprowadziłem.
Na wyświetlaczu mamy informacje o wolnym miejscu na dysku, komunikacji z innym urządzeniem, wykonywanej operacji, zaznaczonym katalogu, gdzie aktualnie sie znajdujemy (w menu lub na dysku), stanie baterii.
Dodatki na USB można przepinać podczas pracy, choć zauważyłem ze nie zawsze wykrywa podłączenie urządzenia, wtedy pomogło wyjecie wtyczki i ponowne podłączenie.
Tyle chyba krotkiego opisu, jeśli ktoś jest zainteresowany to niech pyta, może cos jeszcze sprawdzę bo zdaje sie ze sobie to zostawię (zamiast nowej karty).
W pudełeczku znajdziemy: samo urządzenie, baterie, zasilacz, kabel USB PC - apacer oraz kabelek apacer - wejście USB, etui, cd oraz małą książeczkę.
Szybkie + i - :
+
1. Na mój gust - ładny i solidny wygląd. Niewielkie rozmiary i waga.
2. Bezproblemowe działanie, dodatkowe opcje poza kopiowaniem
3. Stosunkowo niski koszt zestawu - obudowa (ok. 250 zl) oraz dysk 40 gb (ok 300zł).
4. Wbudowana bateria na ok 3 h pracy.
5. Niezłe etui.

-
1. Wyświetlacz mało czytelny bez zwiększenia jasności na max.
2. Brak szybkiego backupu poprzez 1 przycisk.
3. Brak sygnalizacji ładowania baterii przy wyłączonym urządzeniu.
EDIT: Wejście - choć inne niz canona - to pasuje tam kabelek do PC - natomiast kabalek apacer- wejscie USB ma inna wtyczke i nie wchodzi do urządzeń z interfrejsem canona. Ciekawe czy istnieja kabelki mini usb canon-canon ? :)

krecio
12-02-2005, 10:48
Czegos nie rozumiem? Gdzie (dotyczy tego Wellanda) jest ta niska cena? Przeciez to co sprzedaja to jest zwykle "body". Trzeba dokupic HDD. I tu juz cena jest taka sama jak z innymi Databankami. Ja pol roku temu kupilem iTanka na gieldzie w Stodole za 300 PLN. Wtedy byla to nowosc (nowa wersja). Generalnie wyglad tandetny choc funkcjonalnosc kopiowania jednym przyciskiem to rewelacja. Kupilem to jako alternatywe dla mojego Archosa. Nie wiem dlaczego, ale przekonany bylem, ze nie bedzie on (Archos) przyjmowal RAW. Teraz juz wiem, ze przyjmuje ale nie narzekam z powodu dwu "magazynow". Ten Archos to niby jest z tych drozszych. I powiem Wam, ze poza posiadanym wyswietlaczem LCD gdzie mozna obejrzec zdjecia oraz mnostwem przydatnych funkcji - zakladanie i nazywanie folderow, zmiana nazwy plikow, obsluga pokazu na TV, bardzo daleko posunieta miniaturyzacja itd. - to wykonanie jest raczej rownie tandetne (choc juz nie z plastiku). Dla mnie to akurat przewaga tego Archosa (drozszego) nad wynalazkami typu Welland czy iTank jest jedna - po zgraniu karty do pudelka, w Archosie wiem na pewno czy mam swoje zdjecia skopiowane. Tego w przypadku tych drugich nie wiadomo do momentu podlaczenia tanka do komputera. O bateriach sie nie wypowiadam bo sa one chyba w kazdym przypadku malo skuteczne. Ja polegam na akumulatorze samochodu oraz ladowarce (zawsze sie znajdzie jakies gniazdko z pradem).
pozdr.

kml
24-02-2005, 19:35
A czy dokupie do takiego "opakowanka" jeszcze dysk np 8GB 2.5" ?? bo na prawde nie potrzebuje więcej a koszt zmmniejszył by sie dosyć znacząco a nawet 20GB to dla mnie za dużo chyba że jechał bym na wycieczke dookoła świata 8)

Tomasz Golinski
24-02-2005, 20:03
No to poszukaj na allegro lub w sklepach... :roll:

krecio
24-02-2005, 20:51
Z wlasnego doswiadczenia to wiem, ze tylko na poczatku tej zabawy z "cyfra" to wydaje sie, ze maly dysk wystarcza. Dzis wiem, ze (jak w moim przypadku) 2x20 Gb to moze jest dobre na jpg ale co bedzie jak zaczne tam umieszczac RAW? Nie dam sobie glowy uciac, ze moja corcia udostepni mi swojego laptopa... :oops:
pozdr.

Cychol
24-02-2005, 23:01
Ja od niedawna mam (kupiłem na Allegro) E tanka (około 200zł) dysk 30GB (niecałe 200zł) i dwie CF-ki 1 i 2 GB. Na razie nie udało mi się nawet zapełnić tej 2 GB :lol: ale wiem, że jak pojadę z córką w plener na parę dni. To na 2 aparaty może być mało. :)

ziemna
25-02-2005, 01:40
wydaje sie, ze maly dysk wystarcza

Krecio ma rację. NIE MA za dużych tanków. Są tylko za małe.
Fajnie byłoby mieć taki tank z poglądem i innymi bajerami :? , ale te różne kombinacje opisywane na tym wątku są naprawdę OK za małe pieniądze.

A co do laptopa - nie wydaje mi się, żebym specjalnie szalał z foceniem, ale laptop na wyjazd to musi mieć DVD+-R/RW... :lol:

muflon
25-02-2005, 08:59
A ja podmieniłem dysk 80GB w tanku na 40tkę z laptopa :) Bardziej mi się przyda na podręczny zbiór MP3 do słuchania w pracy :mrgreen:

Cychol
25-02-2005, 09:42
muflon -> ostatnio czytałem, że jednak mają się pojawić iPody Photo z czytnikiem :lol:.
60GB dysk, synchronizacja z iPhoto, iTunes, 18 godzin pracy baterii, możliwość przeglądania zdjęć i zarządzania plikami. No i chyba się w końcu zdecyduję na kupno iPoda :lol: :mrgreen:

krecio
25-02-2005, 10:15
Moim zdaniem kupno teraz tych rozbudowanych bankow jest wywalaniem kasy. Mimo, iz sam taki mam to z cala odpowiedzialnoscia twierdze, ze tych funkcji sie nie uzywa. Praktycznie nie uzywam nawet podgladu. Bo to za wolno pracuje i szkoda czasu. Na dodatek drogie. W takim malutkim LCD mozliwosc oceny poprawnosci fotki jest taka sama jak w aparacie. Natomiast samo urzadzenie jakie by nie bylo jest cool.
pozdr.

muflon
25-02-2005, 11:01
muflon -> ostatnio czytałem, że jednak mają się pojawić iPody Photo z czytnikiem :lol:.
Hmm, kilka miesięcy temu jeden dość wysoko "umieszczony" pan z Apple powiedział mi, ze nie ma takich planów - cytując, "nie ten target" ;-) No ale czemu nie - byłoby fajnie.

[ Dodano: 25-02-2005, 10:04 ]

Moim zdaniem kupno teraz tych rozbudowanych bankow jest wywalaniem kasy.
Zgadzam się w 100%. Databank ma mieć jeden guzik p.t. "zrzuć" i dwie wyświetlane cyferki: "ile zostało dysku" i "ile zostało baterii" (i ma jej starczać na długo :mrgreen:) Cała reszta to bajer niepotrzebnie zjadający prąd.

Ale "super portable multimedia" to swoją drogą fajna sprawa.. tylko póki co z bateriami raczej kiepsko - dla mnie taki odtwarzacz, który przy najwiekszym obciążeniu nie pociągnie >10h to właściwie bezsens. Może nowy iPod ;-)

Cychol
25-02-2005, 11:33
Też się z Wami zgadzam i taki mam tzn guzik, i 4 ikonki na wyświetlaczu, tylko bateria słaba raptem parę godz.

Ale iPod kusi swoją multimedialnością, jako odtwarzacza mp3 nie kupiłem go sobie, jako przenośnego dysku też nie, jako przeglądacza zdjęć też nie, ale jak jeszcze dołożą do niego czytnik, to go sobie kupię.

iPod wygrywa baterią która ma czas pracy w zależności od modelu od 12 do 18 godz. Z drugiej strony naciskanie Creative na iPoda cenami powoduje że ten drugi jest coraz tańszy, a to cieszy :lol:

muflon
25-02-2005, 14:02
Ale iPod kusi swoją multimedialnością, jako odtwarzacza mp3 nie kupiłem go sobie, jako przenośnego dysku też nie, jako przeglądacza zdjęć też nie, ale jak jeszcze dołożą do niego czytnik, to go sobie kupię.
O, i pod tym się mogę podpisać. A do tego Powerbooka 12" :)

kml
26-02-2005, 13:54
qrcze jak czytam wasze posty to zaczynam myśleć o większym dysku ...
Jeżeli chodzi o opakowanko to równierz nie potrzebuje dużo (kopiowanie z karty na dysk, stan dysku i stan baterii) myśle że tyle mi wystarczy bo i tak zwykle kupie jakąś zabaweczke z "bajerkami" za które słono płace a okazuje sie że później tego nie używam ...
czyli za około 500zł moge złożyć zestawik 20GB+ "opakowanko na dysk" prawda ?

Ted
26-02-2005, 14:23
czyli za około 500zł moge złożyć zestawik 20GB+ "opakowanko na dysk" prawda ?

w przypadku opisywanego przemnie apacera to obudowa jakies 190 zł (własnie potaniała) i dysk 40 Gb Samsung 5400 8 mb jakies 270 zł = 460 zł

krecio
26-02-2005, 14:24
Mozesz :lol:
pozdr.

lukasz_mar
05-05-2005, 13:40
Nie wiem jak ten model ale niektóre z obudów są raczej niskiej jakości. Posiadam obudowę 5,25 w celu używania zewnętrznego dysku lub napędu dvd do notbooka. Niestety jej wykończenie pozostawia wiele do życzenia. Wątpię aby sprawdzała się w terenie. Mocowania są tak wykonane żę mam wrażenie żę sama się rozpadnie. Oczywiście w domu to nie ma znaczenia. Pozatym odnośnie oszczędności to tylko cena za obudowę a dyski 2,5 calowe są dosyć drogie w zależnośi oczywiście od pojemności. W sumie nie wiem czy to wyjdzie tak tanio.

Parteq
19-06-2005, 16:33
Witam,

Przejrzalem archiwum,
Spotkalem ogloszenie dotyczace Xs-Drive Pro 30GB ~600zł- szczegoly: http://kd.pol.pl/sprzedam/XDrive.htm,
Znalazlem tez opis innych opcji;
http://1klik.pl/sklep/Obudowy_na_dy...G/c287/p302975/
Czy ktos natomiast uzywal czegos takiego ?:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=54833612

Wybieram sie w dluga podroz, bedzie moze z dwa miesiace. Nie wiem czy opcja plyt bedzie wygodna (chociaz jedziemy autem) myslalem o robieniu kopii x2, w koncu cena cd nie jest wysoka. Jednak jakos bardziej ufam hdd. Kolejny argument przemawiajacy za cd - to fakt, ze jak padnie dysk, to jest on jeden. Tu kazda karte moge miec na osobnej plycie. Mozna tez podobno to cos podlaczyc do kompa jako zew. nagrywarke. No ale hdd znowu jako zew. hdd..

Generalnie; czy ktos uzywal takiej nagrywarki, zna kogos kto uzywal, poleca, odradza, ma istotne uwagi ?

Pozdrawiam,
Parteq

Polaco
20-06-2005, 14:47
Generalnie; czy ktos uzywal takiej nagrywarki, zna kogos kto uzywal, poleca, odradza, ma istotne uwagi ?

Nie mialem takiej nagrywarki, ale sie nad czyms takim zastanawialem, odpadla z kilku powodow:
- Nie ufam plyta, nawet jak 2 razy nagrywane.
- Jak masz karte o pojemnosci > niz plyta nie wiem jak sobie to radzi, niektore dziala zawartosc karty na 2 (lub wiecej) czesci, ale tez to rozwiazanie takie dziwne mi sie wydaje.

Na tak dluga podroz czy nie lepiej kupic jakiegos laptopa ? Zgadzam sie ze ciezar jest wiekszy, itp, ale od razu masz podglad na w (miare) dobrym wyswietlaczu, od razu "odsiejesz" zdjecia ktore zupelnie nie wyszly, mozesz pisac na forum i chwalic sie zdjeciami ;) Jak dysk sie zapelni to mozesz pojsc do kafejki i postarac sie zgrac na plyty caly dorobek zdjec i od razu sprawdzic czy sie plyta dobrze przegrala.

Ja uzywam databanka i (pomimo ze mnie nigdy nie zawiodl) zawsze ma stracha jak wracam do domu czy cos tam jest...

Parteq
20-06-2005, 14:59
Nie mialem takiej nagrywarki, ale sie nad czyms takim zastanawialem, odpadla z kilku powodow:
- Nie ufam plyta, nawet jak 2 razy nagrywane.
- Jak masz karte o pojemnosci > niz plyta nie wiem jak sobie to radzi, niektore dziala zawartosc karty na 2 (lub wiecej) czesci, ale tez to rozwiazanie takie dziwne mi sie wydaje.

Tak, o drugim odnosniku tez myslalem, troche jednak wiecej tych minusow.


Na tak dluga podroz czy nie lepiej kupic jakiegos laptopa ? Zgadzam sie ze ciezar jest wiekszy, itp, ale od razu masz podglad na w (miare) dobrym wyswietlaczu, od razu "odsiejesz" zdjecia ktore zupelnie nie wyszly, mozesz pisac na forum i chwalic sie zdjeciami ;)

Jasne i stresowac opiniami kolegow; "staary, to to jest z portugalii ? A ja myslalem ze to okolice Łodzi.." ;-)

Nie, laptopa zostawiam w domu, nie chce go ze soba targac, to ma byc wyjazd zwiazany ze zdobywaniem wrazen, a nie zwiazany z laptopem. Wole databank, czy juz nawet nagrywarke. I ten dreszcz emocji po powrocie do domu; beda zdjecia, a jesli to czy takie jak je zapamietalem?

Wiem ze w wiekszych miastach sa takie 'budki', w Wawie tez takie widzialem, na Sluzewiu jest jakis moloch hipermarketowo/galeriowo/kinowy, u gory miedzy kinem, a kregielnia cos takiego stalo. Nie wiem tylko jakie ceny, jak to dziala. Chyba jednak to wszystko jest 'user friend'ly' czy jakos tak ;-)

A do kafejki to najwyzej zajade zobaczyc czy jakiejs nowej afery na canon-board nie ma.. haha ;-)

Parteq