PDA

Zobacz pełną wersję : Czy się opłaca .. Velbon vs. Manfrotto



lucien
16-11-2004, 01:12
Witam. Trochę przynudzam i spamuję, ale ... nie daje mi to spokoju. Chodzi o wybór statywu, konkretnie Sherpa 600 Velbona vs. Manfrotto 190DB + 141 RC. Na wielkość i wagę są podobne, różnica w cenie - ok. 170 zł, pytanie czy "opłaca" się dopłacać, czy nie. Aparacik waży 0.7 kg, za rok chciałem kupić EOSa.

muflon
16-11-2004, 08:59
Witam. Trochę przynudzam i spamuję, ale ... nie daje mi to spokoju. Chodzi o wybór statywu, konkretnie Sherpa 600 Velbona vs. Manfrotto 190DB + 141 RC. Na wielkość i wagę są podobne, różnica w cenie - ok. 170 zł, pytanie czy "opłaca" się dopłacać, czy nie. Aparacik waży 0.7 kg, za rok chciałem kupić EOSa.
Temat wałkowany od niepamiętnych czasów:
http://groups.google.pl/groups?q=group%3Apl.rec.foto+%2Bvelbon+%2Bmanfrott o
i sporo też na tym forum (wpisz 'velbon manfrotto' w wyszukiwarkę). IMHO, skoro już chcesz kupować statyw na dłużej, to warto dorzucić te 170PLN. No, ale każda pliszka... ;-)

lucien
16-11-2004, 09:08
Czytałem, czytałem, problem z pl.rec.foto jest taki, że opinie tam umieszczone nie wnoszą nic nowego (prawie). manfrotto jest dobre bo jest manfrotto, a wszystko inne poza kilkoma wyjątkami typu Gitzo jest be, bo nie jest manfrotto :D. Kolesie, którzy najeżdżali tam na Velbona niektórzy nawet nie mięli go w ręku :shock: i twierdzili, że ma plastikowe śruby ...

muflon
16-11-2004, 09:16
Kolesie, którzy najeżdżali tam na Velbona niektórzy nawet nie mięli go w ręku :shock: i twierdzili, że ma plastikowe śruby ...
Ja miałem w ręku i bardo mi się podobał. Velbon to dobry statyw. Zestaw Manfrotto to lepszy statyw. IMHO lepszy co najmniej o te 170PLN.

Vitez
16-11-2004, 14:31
Wg mnie oplaca sie. Statywu nie kupujesz na rok czy dwa lata, tym bardziej ze planujesz zmienic aparat.
Ten zestaw Manfrotto moze ci wystarczyc do konca zycia ze swoja solidnoscia i stabilnoscia. Sherpa - bedzie do d... gdy do EOSa zalozysz jakies ciezsze tele :roll: .
Roznica na pewno warta 170zl.