PDA

Zobacz pełną wersję : Lampowy dylemat



Oakhallow
17-08-2006, 01:10
Jestem szczesliwym uzytkownikiem lampy 420ex. Dotychczas uzywana z 350, teraz przesiadlem sie na 30tke. Do lampy mam stofena, ktorego rowniez sobie chwale. Wiem z technicznego punktu widzenia co mge zyskac zmieniajac lampe na 430 lub 580. I te techniczne aspekty mnie nie przekonuja. Lampu uzywam bardzo zadko, a z drugiej strony swiecenie przez cala archikatedre to nawet 580 nie ma sensu.
Najczesciej lampy uzywam do robienie tzw "glowek" do wywiadow.
Zaczalem sie zastanawiac nad dokupieniem 220ex + kabel. Mialbym wtedy mozliwosc odsuniecia lampy, a nawet uzycia jednoczescie dwoch co chyba zwiekszyloby mozliwosci w zakresie tkich prostych portretow.
Czy jednak porzucic ten pomysl i inwestowac w 580?

Oakhallow

KuchateK
17-08-2006, 04:31
220 znalezc bedzie dosyc trudno, bo tego prawie nikt nie kupowal z racji mizernych mozliwosci tej lampy. Do tego kabel i kombinacje manualne. Duzo zachodu.

Jesli kupisz 580'tke bedziesz mogl 420'stke kontrolowac bezprzewodowo ;) Mozesz tez w wersji oszczednej do sterowania kupic 550'tke badz sigme ef500 dg super.

crater
17-08-2006, 09:47
Dalazam sie do pytania,ale w innej kwesti.Prosze o wybaczenie za OT.Jak zrobic przejscie pod lampe na aparat canona z mocowania lampy na minolcie??

miklo
17-08-2006, 10:09
A po co takie kombinacje? Sprzedaj tą Minoltowską i kup tyrystora z własną automatyką Metza, albo coś z dedykacją do Canona.

KuchateK
17-08-2006, 14:10
Dalazam sie do pytania,ale w innej kwesti.Prosze o wybaczenie za OT.Jak zrobic przejscie pod lampe na aparat canona z mocowania lampy na minolcie??
Adapter nazywa sie "minolta fs-1200". Czyli z normalnej puszki do minoltowskiej lampy.
http://www.bhphotovideo.com/bnh/controller/home?O=productlist&A=details&Q=&sku=35699&is=REG&addedTroughType=search

W druga strone to "minolta fs-1100". Minoltowska puszka, normalna lampa.
http://www.bhphotovideo.com/bnh/controller/home?O=productlist&A=details&Q=&sku=35698&is=REG&addedTroughType=search

Nie pytaj mnie gdzie to kupic w Polsce :D