PDA

Zobacz pełną wersję : Digimate III a chipset VIA



mad8307
17-08-2006, 00:16
Witam,
przejrzalem forum, grupy dyskusyjne.. i jedyne co znajduje to to, ze DM III ma problemy z komunikacja z plytami na chipsecie VIA. Ale co to za problemy? Z zadna plyta na VIA nie ma to szansy dzialac? Czy windows nie widzi podpietego dysku czy kopiuja sie zdjecia z bledami czy wyskakuje jakis error? Czy pomaga np. hub usb?
Bede wdzieczny za pomoc lub linka bo niestety juz zrezygnowalem z poszukiwan :)

Chcialem kupic DM III z dyskiem Seagate'a, ale mam plyte Asusa a7v600-x na chipsecie VIA KT600 i zastanawiam sie, czy sa jakies szanse, zeby to dzialalo, czy nie ma na to po prostu reguly? Moze kupic iTec X-Drive II? (aczkolwiek bardziej pasuje mi DM..).

KrzychK
17-08-2006, 07:46
Witam,
przejrzalem forum, grupy dyskusyjne.. i jedyne co znajduje to to, ze DM III ma problemy z komunikacja z plytami na chipsecie VIA. Ale co to za problemy? Z zadna plyta na VIA nie ma to szansy dzialac? Czy windows nie widzi podpietego dysku czy kopiuja sie zdjecia z bledami czy wyskakuje jakis error? Czy pomaga np. hub usb?[...]


Witaj

z info, ktore wyczytalem przed zakupem wynika, ze zawiesza sie proces przegrywania danych z banku na kompa

przed zakupem poczytaj tu
http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?t=19804
lub tu
http://fotografia.phorum.pl/viewforum.php?f=66&sid=d9b9a5f243a39d458dd61617961e365c

ps. niestety nie mam pojecia czy pomaga dodatkowa karta pci z portami USB.

pss. podobno wystarczy przekonfigurowac w BIOSie w USB 2.0 na 1.0 i dziala.

fICHU
17-08-2006, 08:48
Mam w domu starego blaszaka z A1700XP na KT266A ViA wlasnie i co prawda nie podlaczalem przez proste porty wychodzace z chipsetu, to jednak moja plyta posiada wlutowany scalak NECa obslugujacy porty USB2.0 i spokojnie daje rade. Pozwala to sadzic, ze cos moze byc na rzeczy.

pozdrawiam
f.

iczek
17-08-2006, 21:12
ja mam III i niestety nie pracuje na USB2.0 bo sie wiesza. Tez mam Asusa na VIA. Po prostu zgrywam na USB1.0 i chodzi jak ta lala. Niestety uwazam, ze zarowno sprzedajacy jaki i producent oklamali mnie.
Sprzedajacy na Allegro pewnie sam tego nie wiedzial, a producent wciska kit bo wszedzie pisze, ze usb2.0 dziala...
A u mnie nie dziala :)

fICHU
17-08-2006, 22:34
... a producent wciska kit bo wszedzie pisze, ze usb2.0 dziala...

:) bo dziala :) tylko nie z ViA :)
W robocie mam nForce - chodzi,
laptok z Intelem tez. I to z dyskiem WD, z ktorym podobniez jest tez problem.
Normalnie czuje sie jak sportowiec ekstremalny ;)
Obstawialbym raczej niekoniecznie cos ok z ViA.

pozdrawiam.
f.

iczek
23-08-2006, 09:29
no dobra, ale mogliby to jakos zaznaczyc... co mnie intersi, ze mam via :)

Jarek Jaworski
23-08-2006, 11:30
No to teraz rozumiem, czemu nie dziala.
Irytujace jest to, zeby uzyc w miare prostego urzadzenia potrzebna jest wiedza tajemna.
Cale szczescie, ze uzywam tylko jako zapasowego banku danych i praktycznie nigdy nie zgrywam zdjec, tylko formatuje.
Sprawdza sie stara zasada, kto tanio kupuje - dwa razy kupuje

popmart
03-09-2006, 11:41
e tam nie tajemna tylko nornmalna w komputerach .....

Mac
03-09-2006, 12:27
Czyli znów mamy do czynienia z cichym faworyzowaniem Intela.

swiderski
03-09-2006, 16:54
http://allegro.pl/item124799855_6x_usb_kontroler_pci_usb_2_0_480mbps _super_hit_.html
Może coś takiego rozwiąże problem?

mad8307
04-09-2006, 20:58
Dalem sobie spokoj z problemami z Digimate'em i kupilem X's Vp-6230. Jak na razie dziala miodzio, jest podglad zdjec z exifem, menu graficzne wiec latwo przeprowadzac wszelkie operacje ;) Tylko niestety cena troche wyzsza...

Zigi
05-09-2006, 08:58
ładne mi trochę... acz ustrojstwo faktycznie ciekawe

lukep
05-09-2006, 14:59
W!

Od wiekow byly problemy z chipami Via jak i Sis jezeli chodzi o obsluge USB. Tak jak problemy ma nvidia z kontrolerem IDE. Intel natomiast ma klopoty ze swoimi chipami kart graficznych ;/ To niestety zawsze tak jest jesli producenci chca obnizyc koszty i szybko wprowadzic nowy produkt do sprzedazy.


Zdrowko

forumer
15-11-2006, 11:26
ja mam III i niestety nie pracuje na USB2.0 bo sie wiesza. Tez mam Asusa na VIA. Po prostu zgrywam na USB1.0 i chodzi jak ta lala. Niestety uwazam, ze zarowno sprzedajacy jaki i producent oklamali mnie.
Sprzedajacy na Allegro pewnie sam tego nie wiedzial, a producent wciska kit bo wszedzie pisze, ze usb2.0 dziala...
A u mnie nie dziala :)
---------------------------------------------------------------------
Nie wiem czy to nie jest OT .. ale, jesli nie wiedzial to nie mogl oklamac - klamstwo oznacza przekazanie informacji niezgodnej z posiadana wiedza.
Jesli USB 2.0 dziala na innych chipsetach/pytach tzn. ze dziala i ze to moze VIA a nie producent jest "winowajca" opisywanych problemow.

forumer
15-11-2006, 11:32
A teraz z innej strony: tez zetknalem sie na wlasniej skorze z problemem wspolpracy "DigiMate III" z VIA i nie wiem jak sobie z nim poradzic.
Ktos pisal o tym, ze nalezy w BIOS-ie przelaczyc USB 2.0 na 1.0.
Jak to zrobic ?? Pomozcie prosze, bo nie orientuje sie w tym zbytnio..

scooter
15-11-2006, 13:36
Kup kartę USB 2.0 na PCI ;)

A DIGIMATE II działa a III napewno działa z USB 2.0 ;)

blubox
05-12-2006, 20:11
Początkowo nie mogłem go włączyć do kompa. Potem już za każdym razem połączenie grało choć mam płyte z VIA. Na innych komputerach z chipsetem VIA też działał ale kopiowanie z niego na komp to straszna katorga! Założyłem kartę z USB 2.0 przez pierwsze dwa dni nie działało. Kiedyś wstałem o 4 nad ranem i pierwsza moja próba połaczenie na USB 2.0 zagrało. Nie wyobrażacie sobie co za ulga. Dzisiaj już przez ostatnie 2 dni na sto prób jedna dobra i dwie nie całkiem dobre tzn. wszystko sie wiesza. Restart kompa jeden raz drugi raz i zadziałało. Teraz znowu od 3 godzin próbuje walczyć z kompem. Czytam wszędzie i wszystko o DigiMateIII i nigdzie nie mogę natrafić na konkretną sensowną podpowiedź. Do tej pory każdy kto taki bank zakupił cieszy się i mówi mi , że nie napotyka żadnych trudności. Czy są jakieś płyty które potrafią obsłużyć takie DigiMateIII. (Wszytstkie inne urządzenia na USB 2.0 działają bez najmniejszego zarzutu). Bardzo, bardzo prosze o podpowiedź

rev
12-12-2006, 10:10
nie wiem czy moje info cos wniesie do dyskusji, mam digimata III od roku i problemy jak wszyscy :( w robocie gra i trabi na USB 2.0 na domowym kompie (chipset VIA) działa tylko przez huba w monitorze gdzie mam USB 1.1. Probowałem ratowac sytuacje sledziami 2 roznych marek z zewnetrzym kontrolerem USB 2.0 ale nic to nie dało, taki sam zwis jak przy wpieciu bezposrednio do płyty głownej...
reasumujac, póki nie zmienie jednostki centralnej... jade na USB 1.1

scooter
13-12-2006, 15:14
szczerze współczuję :(

Juicy
18-12-2006, 17:44
ja mam digimata II plus, od początku jestem niezadowolony ale teraz mam problem następujący, od nowości ilość wolnego miejsca ( na wyswietlaczu) sie zmniejszala nawet jak usuwalem dane to ciaz mnie i mniej. aktualnie doszedlem do 0,9 GB i nie chce mi zrzucac karty 2GB pomimo ze dysko jest pusty tylko obudowa ma jakis blad. nie wiem co robic

Adoks
23-12-2006, 22:07
a to ja dorzucę swoje 3 grosze ;-)) W firmie płyta na VIA i problemy jak wszyscy, czyli nie dziala, tzn dziala, ale tylko po przelaczeniu w biosie na usb1.0, czy wolnooo. Probowalem wielu kabelkow, cienkich, grubych itp. Wkladalem kontrolery: jeden na via drugi na nec'u, instalowalem drivery do via i inne duperele i dalej nic. Az w koncu kupilem hub usb Pentagram 4power usb2.0 hub - 4portowy z wlasnym zasilaniem i.... eureka ;-) dziala usb2.0 czyli szybko i przyjemnie. Jedno co jeszcze zauwazylem to to, ze jak nie podlacze huba do zasilacza to po jakims czasie imagetank sie wylacza - wniosek: hub bez wlasnego zasilania ma zbyt mala wydajnosc pradowa i wtedy tank korzysta w wbudowanego aku - jak sie rozdladuje to sie wylacza.
I to chyba tyle - mam nadzieje,ze komus pomoglem bo swego czasu spedzilem troche czasu nad tym aby to cholerstwo uruchomic :-/

Maćko_Pń
24-12-2006, 12:02
o w morde jeża nietoperza!!! pomysł Adoksa jest genialny !!! Kilka miesięcy temu stanąłem przed tym samym problemem, nabyłem Digimata III no i na USB2.0 nie działał, kombinowałem chyba z tydzień na wszytkie możliwe sposoby, a tu nic. Jedyna metoda to kopiowanie na USB 1.0, no ale przerzućcie 40 GB na usb1.0 to Was coś trafi, no ale nic odpalałem filmik i zgrywałem 3 godziny. Trochę mnie to irytowało, ale potraktowałem to jako dogmat i tyle, a teraz jak przeczytałem o spobie Adoksa to od razu stwierdziłem że wypróbuje, co prawda nie mam Huba na usb, ale dysponuje czytnikiem kart chiefteca ( wewnętrznym ), który ma również gniazdo USB do którego podpiołem tanka i śmiga w obie strony na usb2.0 !!! Rewelacja ! jeszcz raz wielkie thx dla Adoksa.

Paweł Ubysz
24-12-2006, 16:21
ja mam digimata II plus, od początku jestem niezadowolony ale teraz mam problem następujący, od nowości ilość wolnego miejsca ( na wyswietlaczu) sie zmniejszala nawet jak usuwalem dane to ciaz mnie i mniej. aktualnie doszedlem do 0,9 GB i nie chce mi zrzucac karty 2GB pomimo ze dysko jest pusty tylko obudowa ma jakis blad. nie wiem co robic
Ale jak usunąłeś pliki systemowym "usuń" to one tam są nadal , spróbuj przez kosz albo sformatuj dysk od nowa.

MARANTZ
25-12-2006, 14:20
A czy ktoś wie, czemu ten tank czasami nie ma ochoty zgrywać zdjęć? Czasami po prostu wkładam kartę, włączam go, naciskam zgrywanie, pokazuje się na "kółeczku" 0% i....nic się nie dzieje. A po chwili bydle samo się wyłącza i mogę tak robić w koło macieju. Wczoraj nie chciał zgrać. Dzisiaj wkurzony spróbowałem znowu i... zgrał. Czary czy co? Mam tam trzy partycje, jak kiedyś nie chciał zgrywać to przeniosłem przez kompa część zdjęć z jednej na drugą i pomogło. Pitoli się oprogramowanie databanku? Mam go na gwarancji, oddać do serwisu czy samemu coś kombinować? Twardziel to Toshiba 80 GB Ultra ATA 8MB MK-8032 GAX
Tyle że mój DigiMate III to wersja plus....

guest1
26-12-2006, 00:12
Tyle że mój DigiMate III to wersja plus....

DigiMate III jesli posiadałby wymiena baterie to były ok
w wer plus panel dotykowy jest nieporozumieniem nie ma pojecia czemu to miało słuzyc

KrzychK
05-01-2007, 14:18
DigiMate III jesli posiadałby wymiena baterie to były ok
[...]

W!

alez on posiada wymienna bat
http://www.allegro.pl/item152360334_bateria_1700mah_do_digimate_iii_iii_ od_ss_w_wa.html

ba! w ver 5 ma podglad fotek :lol:
http://www.positivo.pl/sklep/11871.xml

aqua
08-01-2007, 23:24
Puscilem to w innym temacie ale tu sie tez moze przydac, opcja dodatkowego zasilania:


http://www.allegro.pl/item155111612_... modeli_.html
http://www.allegro.pl/item154638739_...ersalny.h tml