PDA

Zobacz pełną wersję : Canon s3 czy coś innego?



galileo
15-08-2006, 21:52
Witam użytkowników forum!

Mam duży problem z wyborem aparatu - jestem zdecydowanym amatorem fotografii, cyfrówkę (Minolta Dimage e201 :shock: ) mam już długi długi czas, postęp robi swoje i trza zmienić ją na lepszy aparat. Mam do wydania 2 tyś na nowy sprzęcik - głównie ma on służyć do celów osobistych (wakacje, zabawa, itp.). Na oku mam Canona S3 IS, no i być może SONY DSC-H5 - proszę o poradę odnośnie zakupu. Na co zwrócić uwagę przy zakupie i co najważniejsze co wybrać?

Dzięki z góry.

poison
15-08-2006, 22:28
Witam użytkowników forum!

Mam duży problem z wyborem aparatu - jestem zdecydowanym amatorem fotografii, cyfrówkę (Minolta Dimage e201 :shock: ) mam już długi długi czas, postęp robi swoje i trza zmienić ją na lepszy aparat. Mam do wydania 2 tyś na nowy sprzęcik - głównie ma on służyć do celów osobistych (wakacje, zabawa, itp.). Na oku mam Canona S3 IS, no i być może SONY DSC-H5 - proszę o poradę odnośnie zakupu. Na co zwrócić uwagę przy zakupie i co najważniejsze co wybrać?

Dzięki z góry.

wakacje i zabawa ?? czyli cos takiego o czym sie nie mysli, nie martwii gabarytami, łatwo chowa do kieszeni i jest całkiem wytrzymałe.

Polecam Canona S80.

Vitez
15-08-2006, 23:22
A ja IXUS 800 IS 8) (wlasnie sam bym na niego nazbieral ale sa wazniejsze wydatki).

sali128
16-08-2006, 21:56
Z tych dwóch Sony h2 i Canon S3 is polecam S3,ma np.procesor Digic 2,jest szybszy.Zoom taki sam.Aha,i Canon to Canon....:grin:

FOTOGRAF
16-08-2006, 21:59
Sony h2
precz z sony :mrgreen:

pazura
19-08-2006, 11:48
Witam!!!
Też miałem ten dylemat kilka dni temu. Chodziłem od sklepu do sklepu i pytałem o te dwa modele. W jednym Pani stawiała na sony bo jak powiedziała " ma lepszą optykę i zdjęcia wychodzą w lepszych kolorach", poszedłem do drugiego sklepu i tam " wie pan canon to firma osobiście wybrała bym canona". A co do wyboru jest kilka różnic między modelami.
sony stały wyświetlacz LCD, ale o 1" większy od canona, ale za to canon wyświetlacz ruchomy ustawiasz go w pozycji jakiej chcesz. Canonem można robić zdjęcia macro od 0cm w sony z tego co wiem to od 2cm.
W sklepie w którym już podjąłem decyzję powiedzieli jeszcze że do sony są b. drogie akcesoria oraz potwierdzili canon to canon.
Wybór należy do Ciebie. Ja jestem posiadaczem canona od 16.08 i jestem bardzo zadowolony. Jest super.

eko-mar
07-09-2006, 01:48
Jeżeli nie za późno to i ja coś dodam od siebie. Zdecydowanie Canon S80
Ja akurat miałem ten komfort, że pobawiłem się dowoli każdym z nich...jest to mój dodatkowy -trzeci aparat....jeżeli chodzi o matrycę i funkcjonalność to bez obawy i z czystym sumieniem polecam S80.

Pozdrawiam

astrorek
09-09-2006, 07:04
Myślę że najlepiej kupić używanego Canona 300d lub 350d z obiektywem kit-owym.

sali128
10-09-2006, 10:18
Nie kumam makro od 0cm?? :-|

kukasz
19-09-2006, 00:55
Nie kumam makro od 0cm?? :-|

znaczy sie "z przyłożenia"

galileo
25-09-2006, 13:28
WItam!

Jeszcze aparatu nie kupiłem... ech... caly czas się zastanawiam nad Canonem s3 is, choć moje zamysły coraz częściej kierują się w stronę Canona EOS d300, bądź d350 ??? Tylko w zasadzie jako amator nie qmam czym wersja np. d350 rózni się od d350 kit (albo samo typ np. 350 body - co to za matrix, pewno sam korpus, bez obiektywu, być moze się mylę) ???

Problem mam, wydaje mi się że nawet duży, no ale zawsze tak się dzieje gdy coś chce się kupić, a wybór jest bardzo dużżżżżyyy...

Pzdr

Hellfire
25-09-2006, 21:32
No zgadłeś. Body to sam korpus, a kit to poprostu obiektyw, albo wersja z obiektywem.

Sebian
22-10-2006, 12:10
Z tych dwóch Sony h2 i Canon S3 is polecam S3,ma np.procesor Digic 2,jest szybszy.Zoom taki sam.Aha,i Canon to Canon....:grin:

Witam,

Dołączę się do pytań, bo szukam sprzętu dla młodzieży, która wykazuje dryg do focenia. Czy któryś z aparatów S1, S2, S3 oferuje wybór aktywnych pól AF (podobnie jak w lustrzance)? To dosyć ważne. Dziecko w tej chwili foci A85 i A520 - niestety te aparaciki "łapią" ostrość tam, gdzie im się podoba, i często pomimo dobrego kadru ostre jest to, co miało być nieostre.

Pozdrawiam

MARANTZ
22-10-2006, 16:01
Jeżeli wybór jak w pytaniu autora to ja zdecydowanie polecam Sony H-5 choć osobiście Sony nie lubię. To opinia ludzi mających na codzień dostęp do tych aparatów. Ja bawiłem się nimi krótko i z bólem serca muszę potwierdzić, że Sony jest lepsze.

Gizzmo
25-10-2006, 13:03
A ja nie polece niczego konkretnego tylko podpowiem zeby wybierac aparacik z mozliwie najmniejszym zoomem, takim jaki jest nam potrzebny. Tzn tak 3x lub 4x. Optyka w kompaktach z duzym zoomem pozostawia wiele do zyczenia. A jednak wiekszosc zdjec na wakacjach robi sie osobom i widoczkom, a do tego zoom 3x, 4x wystarcza w zupelnosci. Zdjecia sa wtedy ostre i kontrastowe, a przeciez tego oczekujecie.
Kolejnym bledem popelnianym przy wyborze aparatu jest pogon za megapixelami. Do zrobienia odbitki 10x15 w bardzo dobrej jakosci wystarcza 2 megapixele. Wiec nie dajcie sie zmanipulowac specom od marketingu, wmawiajacym nam ze aparat nie majacy 11 magapixeli robi zdjecia brzydkie i nie nadajace sie do niczego. Z taka matryca mozna robic odbitki formatu 20x30. Wiekszosc albumow na zdjecia przeznaczona jest do formatu 10x15.
Generalnie zalecam rozwage przy zakupach i pamiec o tym ze wiecej wcale nie znaczy lepiej.

Terrmos
25-10-2006, 22:21
jeśli w S3 AF działa tak jak w S2, to uciekać!!!

Sebian
25-10-2006, 22:31
jeśli w S3 AF działa tak jak w S2, to uciekać!!!

Możesz rozwinąć myśl? Co jest nie tak z AF w S2? Bo nie chciałbym przypadkiem kogoś unieszczęśliwić. Różnica ceny mięcy S3 a nieco starszym 300D jest niewielka, a wiadomo - lustro to lustro.

DeltaFOX
26-10-2006, 20:54
Posiadam S3 i według mnie praca AF nie budzi zastrzeżeń. To oczywiste, że mogą wystąpić problemy przy słabym świetle lub małokontrastowych elementach, ale to normalna przypadłość kompaktów i lustrzanek. Ja osobiście nie widzę żadnego problemu, AF jest szybki, a szybkość pracy aparatu jest zupełnie wystarczająca, brakuje trochę trybu śledzenia pola AF, ale to cecha droższych aparatów.
Jeżeli zastanawiasz się nad kupnem lustra to z własnego doświadczenia wiem, że możesz się bardzo rozczarować, z kitowym, ciemnym obiektywam o niewielkiej ogniskowej napewno nie bedziesz miał takiego pola do popisu jak z S3, choć właśniciele lustrzanek będą mieli inną opinię na ten temat.

Sebian
26-10-2006, 21:40
Posiadam S3 i według mnie praca AF nie budzi zastrzeżeń. To oczywiste, że mogą wystąpić problemy przy słabym świetle lub małokontrastowych elementach, ale to normalna przypadłość kompaktów i lustrzanek. Ja osobiście nie widzę żadnego problemu, AF jest szybki, a szybkość pracy aparatu jest zupełnie wystarczająca, brakuje trochę trybu śledzenia pola AF, ale to cecha droższych aparatów.
Jeżeli zastanawiasz się nad kupnem lustra to z własnego doświadczenia wiem, że możesz się bardzo rozczarować, z kitowym, ciemnym obiektywam o niewielkiej ogniskowej napewno nie bedziesz miał takiego pola do popisu jak z S3, choć właśniciele lustrzanek będą mieli inną opinię na ten temat.

Tak się składa, że posiadam lustrzankę :roll: Moim zdaniem żaden kompakt nie podskoczy lustrzance, a co do obiektywów - jest na rynku z czego wybrać, żeby być zadowolonym 8-) O S3 pytam pod kątem zrobienia komuś prezentu i nie ukrywam, że tutaj decyduje zarówno cena, jak i możliwości sprzętu. Prezent musi być trafiony, żeby obdarowana osoba była zadowolona, a ja żebym nie musiał się wstydzić ;-)

DeltaFOX
26-10-2006, 22:15
Fakt, nie spojrzałem na stopkę. Nie śmiem wątpić, że tak nie jest, ale to jest też kwestia do dyskusji.
Podsumowując Canon S3 to bardzo uniwersalny aparat, nie wymagający praktycznie żadnych dodatkowych inwestycji.Jeżeli ma to być prezent dla osoby która nie miała większej styczności z fotografią to myśle, że S3 bedzie bardzo dobrze spełniał oczekiwania właściciela.
Mnie osobiście od lustrzanek amatorskich odrzuca fakt krótkiej żywotności migawki, a jeżeli kupuje cyfrówkę, a tym bardziej lustro, to nie chcę być w żaden sposób skrępowany prawami fizyki.

Vitez
27-10-2006, 13:12
Mnie osobiście od lustrzanek amatorskich odrzuca fakt krótkiej żywotności migawki, a jeżeli kupuje cyfrówkę, a tym bardziej lustro, to nie chcę być w żaden sposób skrępowany prawami fizyki.

Gwarantowane 50000 uderzen. Czyli jesli w okresie gwarancji padnie ci migawka ponizej tej liczby to serwis wymienia za darmo.
50 tysiecy zdjec w ciagu roku (gwarancja polska, ok 136 zdjec dziennie) lub dwoch lat (gwarancja euro, ok 65 zdjec dziennie) to dla ciebie krotko?

Raczej zniechecac moze koniecznosc wysylania do serwisu jesli migawka padnie przed ta gwarantowana liczba. Bo tak poza tym to nie rozumiem tego argumentu :roll: .

Sebian
27-10-2006, 22:52
Gwarantowane 50000 uderzen. Czyli jesli w okresie gwarancji padnie ci migawka ponizej tej liczby to serwis wymienia za darmo.
50 tysiecy zdjec w ciagu roku (gwarancja polska, ok 136 zdjec dziennie) lub dwoch lat (gwarancja euro, ok 65 zdjec dziennie) to dla ciebie krotko?

Raczej zniechecac moze koniecznosc wysylania do serwisu jesli migawka padnie przed ta gwarantowana liczba. Bo tak poza tym to nie rozumiem tego argumentu :roll: .

BTW: Jaki jest koszt wymiany migawki w serwisie Canona?

Terrmos
28-10-2006, 08:06
Możesz rozwinąć myśl? Co jest nie tak z AF w S2? Bo nie chciałbym przypadkiem kogoś unieszczęśliwić. Różnica ceny mięcy S3 a nieco starszym 300D jest niewielka, a wiadomo - lustro to lustro.

Używamy w pracy tegoż modelu i powiem Ci tak... w świetle, które daleko ma do mroku AF jeździ sobie gdzie chce, a potem z uporem maniaka lokuje się o jakieś...pół metra nie tam gdzie trzeba. Naprawdę- może to jest rypnięta sztuka, ale to jest porażka. 300d przy takich warunkach śmigałby jak brzytwa (śmigać jak brzytwa? wymyśliłem nowe powiedzonko)- ten model też mamy, więc mam porównanie.

Innymi słowy- brać 300tkę, 350tkę i cieszyć się zdjęciami.

Sebian
28-10-2006, 08:52
Słyszałem, że w zasadzie każda sztuka 350D miała problemy z Back AF lub Front AF i tak naprawdę wizyta w serwisie mało pomagała. Nie wiem, ile w tym prawdy, choć informacje pochodziły od osób, które fotograują i handlują sprzętem. Póki co mam ofertę od kolegi na 350D, której używa z L-kami. Gdyby było cos nie tak, to tutaj na pewno by ten feler wylazł.

Vitez
30-10-2006, 17:13
BTW: Jaki jest koszt wymiany migawki w serwisie Canona?

Ok 600zl + ew. przesylka. Zalezy jeszcze od modelu aparatu.

galileo
30-10-2006, 17:17
Niestety jeszcze nie zdecydowałem się na S3, ciągle czytam opinie, recenzje itp., obecnie mam 3 aparaty, które biorę pod uwagę przy (mam nadzieję) najlbliższych zakupach...

Oto moje faworytki:

Panasonic dmc fz7
Sony dsc h5
CANON S3 IS

Po przeanalizowaniu wszystkich argumentów za i przeciw, kosztów w tej chwili jestem bardziej nastawiony na zakup aparatu Panasonica...

dodam tylko tyle, że wykonuję czysto amatorskie fotki.

Proszę o poradę odnośnie porównania tych 3 aparatów przez tutejszych ekspertów.

Z góry dziękuję.

Sebian
30-10-2006, 17:33
Ja pod kątem młodzieży kombinuję pomiędzy S3, 300D a 350D. Do świąt jeszcze kupa czasu ;)

galileo
05-11-2006, 15:48
dziś kupiłem Canona s3... mam nadzieję, że spełni moje oczekiwania ;-)

:lol:

galileo
06-11-2006, 07:05
Hi!

Na co zwrócić uwagę przy odbiorze aparatu przez kuriera? Aparat ma być nowy.


... ????

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

tepe
06-11-2006, 12:50
Spóźniłem się z lekka. Mam Canona s60 jako drugi aparat (obok 350D) i uważam, że jak na wymiary i ceny to zdjęcia robi rewelacyjne. Ogromna zaleta, szeroki kąt (OK, ze zniekształceniami, ale łatwo skorygować). Jedynie czego może brakuje, to żeby ciut ogniskowa była dłuższa, tak do 120. Inaczej, po prostu brak wad.

adi.adamos
06-12-2006, 00:27
Też już jestem szczęśliwym posiadaczem S3. porównywałem zdjęcia z panasonica fz7-odzwierciedlenie kolorów i ostrość o niebo lepsza w S3 przy ustawieniu na auto, a chyba to dość ważne kiedy nie ma się czasu na ustawianie ręczne. Zainteresowanym mogę przesłać fotki na maila. Sony H5 zaś moim zdaniem prześwietla w pomieszczeniach.