PDA

Zobacz pełną wersję : Oprogramowanie do EOS 350D



maczkus
13-08-2006, 23:43
Witam :)

Na wstepie pozdrawiam wszystkich forumowiczow - to moj pierwszy post tutaj :D

Kupilem niedawno uzywanego EOSa 350D, wszystko fajnie poza tym, ze nie dostalem oryginalnej plyty z oprogramowaniem. Szukalem w necie EOSViewer, jednak bezskutecznie - Canon oferuje do sciagniecia jedynie aktualizacje.

Czy znalazlby sie ktos tak mily i wrzucil mi na FTP soft dostarczany na oryginalnej plytce do tego aparatu? Namiary (serwer i haslo) podam na maila. Bardzo mi na tym zalezy bo nie wiem czym sciagac z aparatu RAWy. Plugin do Total Commandera sobie z tym nie radzi, podobnie ACDSee 8 Pro i inne programy. Dziala mi tylko cam2pc ale wkurzajacy jest ten blad ktory pojawia sie przy zrzucaniu RAWow.

Pozdrawiam
maczek

Vitez
14-08-2006, 10:51
Kupilem niedawno uzywanego EOSa 350D, wszystko fajnie poza tym, ze nie dostalem oryginalnej plyty z oprogramowaniem.

A sprzedawca co na to? Ma obowiazek ci dostarczyc ta plytke, chyba ze ma dobra wymowke. Bo brak dobrej wymowki = goracy towar :? .


Bardzo mi na tym zalezy bo nie wiem czym sciagac z aparatu RAWy.

Czytnikiem.

mor_feusz
14-08-2006, 11:41
Namiary (serwer i haslo)
Moge wrzocic. Zrobie iso albo RAR albo ZIP - jaki kolwiek format chcesz. Jestem teraz w pracy. Moge zrobic Wieczorem i wrzocic Ale cos mi podejrzanie to wyglada jak VITEZ mowi. Nikt sie nie pozbywa plytki - bo bez niej ani rusz. Powiedz jaki chcesz format to "zapodam"

maczkus
14-08-2006, 12:28
A sprzedawca co na to? Ma obowiazek ci dostarczyc ta plytke, chyba ze ma dobra wymowke. Bo brak dobrej wymowki = goracy towar :?

Ani przez chwile nie pomyslalem, ze to moze byc goracy towar. Sprzedawca twierdzi, ze plyta sie zgubila... hmm... :/

pozdr.
maczek

mor_feusz
14-08-2006, 15:12
skoro tak twierdzi (fakt ze sie mogla zagubis, nie zaprzeczam. Sam mam 100tki plyt). Podaj nazwe usytkownika, haslo IP (albo nazwa DNS) to wrzoce - moj adres to robert@air-it.org

maczkus
14-08-2006, 15:56
skoro tak twierdzi (fakt ze sie mogla zagubis, nie zaprzeczam. Sam mam 100tki plyt). Podaj nazwe usytkownika, haslo IP (albo nazwa DNS) to wrzoce - moj adres to robert@air-it.org

Juz Ci przeslalem namiary na maila :)

pozdr.
maczek

mor_feusz
14-08-2006, 21:29
Caly CD jako archiwum ZIP. Jakies 200 MB - juz leci. Moger jeszce wrzocic CD2 (Canon Digital EOS Software Instruction Manuals Disk {do dzis nie otworzylem}) oraz DYSK3 ArcSoft photo STUDIO. no i jest jescze DVD z przewodnikiem o obiektywach. Moge zrobic ISO i tez wrzocic {troche bedzie wazylo}. Bedziesz mial 3 CD i 1 DVD. I tak kozystal bedziesz z tego CD

maczkus
14-08-2006, 21:36
Caly CD jako archiwum ZIP. Jakies 200 MB - juz leci. Moger jeszce wrzocic CD2 (Canon Digital EOS Software Instruction Manuals Disk {do dzis nie otworzylem}) oraz DYSK3 ArcSoft photo STUDIO. no i jest jescze DVD z przewodnikiem o obiektywach. Moge zrobic ISO i tez wrzocic {troche bedzie wazylo}. Bedziesz mial 3 CD i 1 DVD. I tak kozystal bedziesz z tego CD

Jesli nie jest to dla Ciebie problem to chetnie :) Miejsca na serwerze jest ok. 1,5 GB, bede sukcesywnie to sobie zrzucal.

pozdr.
maczek

birez
14-08-2006, 21:41
Ale cos mi podejrzanie to wyglada jak VITEZ mowi. Nikt sie nie pozbywa plytki - bo bez niej ani rusz.

Eee tam - ja np. nie wiem gdzie jest moja plytka i obawiam sie ze potencjalny nabywca by jej odemnie raczej nie otrzymal (softu z niej uzylem raz - do ustawienia swojego nazwiska w aparacie).
Co innego jesli przy okazji nie ma pudelka, papierow, ladowarki...

mor_feusz
14-08-2006, 21:49
Jesli ktos nie ma czytnika to spoko. Moja zonka szystko przez ten programik zrzwala na kompa i jest zadowolona. Dzial super. Pojawia sie ikonka - ladnie sie jej kataloguje (po dacie) i (na poczatku nie cierpialem tego softu) po paru uzyciach sie przyz\wycailem - przegladarka niczego sobiee. Z laptopem przyszedl Abobe Phosodhop Elements 4 (wersja full) . Ale nie uzywam. Nie lubie nadto interwencji w pliki. Lubie zdjecia a dotego moim zdaniem sie soft odpowiednio naddaje. (nie mam czasu na PSa a zonce chci brak (narazie). Osobiscie uwazam ze soft jest warty posadania. Nawet jak nie zostanie zainstalowant to nic nie szkodzi.

bartek212
17-08-2006, 20:35
Jest jakis softwarowy odpowiednik EOS Capture, który by zadziałał z 350D? Czytnika nie mam i na razie nie mam grosza więc odpada. A EOS Capture mi nie rusza. Wcześniej działał, teraz zmieniłem płytę główną, mam mały problem z USB (działa jako 1.1 zamiast 2.0) i już EOS Capture nie chce się włączyć. Tak jakby brak był zgodności aplikacji z systemem Windows, próbowałem zmieniać tryby, ale nic z tego. Natomiast windowsowy zwalacz nie widzi RAW-ów :(

Dzięki za pomoc.

tomaj_2
18-08-2006, 11:47
Natomiast windowsowy zwalacz nie widzi RAW-ów :(

Dzięki za pomoc.
A sprobuj przestawic aparat na PTP - wtedy bedzie widoczny jako dysk wymienny i na pewno bedziesz widzial Rawy :D

Vitez
18-08-2006, 20:18
A sprobuj przestawic aparat na PTP - wtedy bedzie widoczny jako dysk wymienny i na pewno bedziesz widzial Rawy :D

Jestes pewien ze na pewno? Ja watpie - byly juz tu watki ze Windows XP mysli za uzytkownika i przy pomocy trybu PTP zamienia RAW na JPG by "uzytkownik mial latwiej bo ja takiego formatu jak RAW nie znam i nie bede nim truc komputera mojego uzytkownika" :? .

tomaj_2
18-08-2006, 21:40
Jestes pewien ze na pewno? Ja watpie - byly juz tu watki ze Windows XP mysli za uzytkownika i przy pomocy trybu PTP zamienia RAW na JPG by "uzytkownik mial latwiej bo ja takiego formatu jak RAW nie znam i nie bede nim truc komputera mojego uzytkownika" :? .
Ok. Nie wiem jak robią inni. Ja robię tak i działa:
1. Podpinam aparat do kompa (tryb PTP, chociaz na NORMAL tez dziala)
2. Olewam pomysly Windy w stylu za pomoca czego mam sciagnąć foty
3. Uruchamiam Explorator Windows i ... widze wszystkie pliki łącznie z RAW :)

I Tu mała uwaga - jak zastosowałem sie do zaproponowanego przez Winde programu to RAW-a nie było na liście fot do ściągnięcia.

Co sie tyczy systemu - XP PL SP2 z łatkami późniejszymi. Utrzymany w dobrym stanie :)

Oczywiscie windows to nie Linux i tu sie zawsze coś zdarzyć może :)

Vitez
19-08-2006, 00:26
A masz zainstalowany Microsoft RAW Image Thumbnailer and Viewer for Windows XP?

tomaj_2
19-08-2006, 09:24
Nie nie mam :smile:

babatunde
19-08-2006, 09:35
O, a ja nie mam problemu z widocznoscia RAW'ow zarowno w XP Pro jak i XP Home. Oczywiscie nie sciagal mi ich z aparatu, tylko musialem wejsc w moj komputer i recznie przekopiowac. Dlatego nabyłem czytnik i po sprawie...