PDA

Zobacz pełną wersję : kilka pytan o akcesoria do g6



remolmar
13-08-2006, 22:08
1. dylemat zakupic filtry 52mm czy 58mm. Jaka firme wybrac?czy przy 58 unikne winiet?
>
> 2. Czy do wszystkich tulejek mozna zamontowac konwerter przybliżający
> TELE oraz konwerter WIDE ? jakie sa ich ceny ? Jesli tak jaka rowniez
> firme polecacie?Co sadzicie o nieoryginalnych?
>
> 3. Czy lepiej zainwestowac w dobra oryginalna bateria do Canona BP-511
> czy lepiej moze zakupic ktoras z tych po 30 kilka zlotych na allegro?
> Jesli juz to jaka frme polecacie rozniwez?
>
> 4. co do karty pamieci to zakupie druga Kingstona 1Gb lub 2Gb . Jeszcze
> niewiem :)
>
> 5. czy szybkie ladowarki samochodowe zdaja egzamin ? Czy nie uszkadzaja
> baterii?
>
> z gory dziekuje za kazde inf.
>
> pozdrawiam

> Remi

opiotr
16-08-2006, 08:41
1. Jako posiadacz orginalnej tulejki 58mm mogę powiedzieć, że winiet nie ma nawet po dokręceniu kilku filtrów ale trzeba się liczyć z tym, że wizjer optyczny i lampa staje się nieprzydatna.

czfoto
12-05-2010, 23:06
http://www.e-fotojoker.pl/product/dodatki-do-aparat-w/konwertery/konwerter-szerokok-tny-sony-vcl-dh0758/?osCsid=j94f5lmkhp5nvpltpae60dmsi6 nasadka konwenter od sony cena -88zł (ale przysłania lampę bł.)

kinimodgdynia
13-05-2010, 01:22
akumulatory phottix są bardzo ok;)

skura
16-05-2010, 18:57
Fociłem G5 i g6. Kupiłem oryginalną tulejkę na fi 58(chyba nawet gdzieś jeszcze w szufladzie jest i wystawię na giełdę) i tak jak pisze opiotr - winiety nie ma nawet przy 2 filtrach(nie wkręcałem więcej). Swoje pierwsze modele serii g kupowałem tuż po premierze (2003rok) i wtedy nie było chińskich alternatyw na fi 52. Później miałem okazję tym focić i na szerokim kącie pojawiałą się winieta:( (na samej tulejce już). Nie kręciłem konwerterów ani tele ani wide i teraz nie wiem czy jest taki sens... Wg mnei lepiej kupić używaną 300d lub 350d, zakręcić odpowiedni obiektyw i jakość zdjęć będzie na pewno lepsza niż z konwerterem. No ale to już wydatek...i nie mamy kompaktu z tele, tylko lustrzankę. Zakładając czy tulejkę, czy konwerter, lampa oczywiście wyłącznie zewnętrzna. Wbudowana jest zasłonięta i szkoda jej nawet uruchamiać(chyba, ze jakiś hobbysta zrobi kartonowy tunel:))

oszy
16-05-2010, 20:32
Miałem tulejke 58mm i pierścienie makro. Po dwóch dniach ekscytacji walnąłem to wszystko w kąt i jeszcze tam leży. Chcesz coś dokręcać do body to kup lustrzankę. A jak nie lustrzankę to wymień na nowszy model z serii PowerShot. G6 jest stary, AF wooolny a zoomowanie trwa około dwóch tygodni :) Gdy kolega kupił sobie Powershota SX cośtam byłem zachwycony szybkością tego aparatu w porównaniu z moim wtedy już 4-letnim G6.