PDA

Zobacz pełną wersję : 30d - bateria



Oakhallow
10-08-2006, 23:11
Pytanko do uzytkownikow 30D, zwlaszcza tych pochodzacych z importu.
Jak dlugo trzymala Wam bateria po rozpakowaniu aparatu?? Moj byl dopiero przy mnie otworzony, bateria wskazuje full naladowanie, co nie jest prawda. Jutro musze pstrykac konferencje prasowa i mam dylemat. Siedziec teraz do niewiadom ktorej i pstrykac dlugopisy na biurku zeby go rozladowac, wlozyc do ladowarki i sie nie przejmowac czy tez powinna wytrzymac jedna sesyjke? Jak kupilem do 350 nieoryginalnego, to po wyjeciu z pudelka dzialal i dzialal i dzialal...

[edit]
ew chyba zrobie tak, ze punkt 10.00 bede w jakims sklepie typu Riderwawa czy Eltec po zamienik, to w ca 2,5h ma szanse sie naldowac. Aku za 30zl nie jest mi zal nieformowac niz oryginalu.

Oakhallow

akustyk
10-08-2006, 23:16
laduj. nie ryzykuj, ze na foceniu zabraknie pradu. a jutro rano www.allegro.pl i zamow ze 2 zamienniki. lepiej za duzo niz za malo...

KuchateK
10-08-2006, 23:19
Baterie li-ion nie powinny byc przechowywane naladowane.

Jesli planujemy je na dluzej zostawic powinny byc naladowane do ok. polowy. Napewno tez same sie z czasem rozladowywuja (choc by z powodu niskiej temperatury). Wiec po rozpakowaniu pudelka nie nalezy sie dziwic, ze aparat sie na baterii nie uruchamia badz mimo, ze pokazuje full pada po paru fotkach.

Bateria z pewnoscia nie byla naladowana i nie powinna byc. Nalezy ja naladowac (co pewnie napisane jest w instrukcji..

Oakhallow
10-08-2006, 23:23
nie nalezy sie dziwic, ze aparat sie na baterii nie uruchamia badz mimo, ze pokazuje full pada po paru fotkach.

Problem w tym, ze sie uruchamia i nie ma zamiaru sie wylaczyc dran jeden :twisted:
Ale akcja z pierwszego posta wydaje mi sie najsensowniejszym wyjsciem, zeby nie stracic Kazia rozprawiajacego o dzieciecych hustawkach :mrgreen:

Oakhallow

akustyk
10-08-2006, 23:29
Problem w tym, ze sie uruchamia i nie ma zamiaru sie wylaczyc dran jeden :twisted:
Ale akcja z pierwszego posta wydaje mi sie najsensowniejszym wyjsciem, zeby nie stracic Kazia rozprawiajacego o dzieciecych hustawkach :mrgreen:

Kazia M., ex-namiestnika z kaczej laski ?

Mac
10-08-2006, 23:33
Nie powinieneś się przejmować aktualnym stanem baterii tylko ładuj ją na full. Mój akumulatorek po naładowaniu pozwolił mi na zrobinie około 1200 fotek. Teraz mam grip a wnim dwa akku, oryginał i GP. Pewnie dokupię jeszcze jeden GP. Dobry z zdecydowanie tańszy.

Oakhallow
10-08-2006, 23:40
Kazia M., ex-namiestnika z kaczej laski ?
Mow co chcesz o nim, ale ja go lubie fotografowac, wdzieczny jest bardzo i nie strzela glupich min jak co poniektorzy.

Oakhallow

akustyk
10-08-2006, 23:44
Mow co chcesz o nim, ale ja go lubie fotografowac, wdzieczny jest bardzo i nie strzela glupich min jak co poniektorzy.

nie mowie nie... :) ja sie po prostu zawsze z elyt wladzy nabijam :)

no tak czy siak, zdjecia pokaz :)

Oakhallow
10-08-2006, 23:46
Prosze: http://www.foto.ekai.pl/?wp=display&did=1156

Andrew to tez wdzieczny temat.

Oakhallow

Vitez
11-08-2006, 03:08
Jak sie bardzo obawiasz to moge ci z rana (po 8mej) pozyczyc 4 sztuki naladowanych BP-511.

Oakhallow
11-08-2006, 11:03
Zrealizowalem swoj pierwotny plan, nabylem z rana zamiennik w Eltec-u i juz sie laduje.

Wielki dzieki Vitez za oferte pomocy!

Oakhallow


[edit]
Podsumowujac, to konferencja sie nie odbyla z powodu deszczu. Ale dzisiaj spedzilem przedpoludnie z patrolem drogowki, potem demonstracja pod amabasada Chin, na koniec bebny nad Wisla, a bateria nadal trzyma. Gdyby nie to, ze odpieczetowany przy mnie to bym sie martwil.