PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z zewnetrzną lampą w 300D



MacGyver
10-08-2006, 23:04
Witam

Mam problem z gniazdem zewnętrznej lampy w 300D. Używałem Soligora 340DZ (około 200 zdjęć) i przy którymś podłączeniu aparat zamrugał parę razy ikonką gotowości lampy i więcej jej nie wykrył ani tym bardziej nie wyzwolił błysku. Facet z serwisu na Kruszwickiej we Wrocławiu (przy okazji polecam, dobry i uczciwy fachowiec, świetnie czyści lustra, matówki i matryce) stwierdził że nie jest to żadna prosta awaria w samym gnieździe i polecił odesłanie puszki do serwisu na Żytnią, jako że on nie dysponuje dokumentacją tego modelu.
Sama lampa jest sprawna, oprócz serwisu sam ją przetestowałem z analogowym 3000n.
Czy ktoś spotkał się może z podobnym problemem? Czy taką usterkę można usunąć gdzieś poza serwisem na Żytniej? Jaki może być koszt naprawy?

Z góry dziekuje za sugestie.

Emielcia
11-08-2006, 15:26
Oo, tak przy okazji, to gdzie na Kruszwickiej jest serwis co czysci lustra, matowki i matryce?

MacGyver
11-08-2006, 15:34
Fonet.

Kruszwicka 8a
53-652 Wrocław
woj. dolnośląskie
tel. 071/ 359-32-70

Taki kwadratowy pawilon handlowy, po schodkach na piętro. Niezły jest też ponoć facet z Psich Bud ale on ma do końca sierpnia ma nieczynne.

Emielcia
11-08-2006, 15:40
Po urlopie mam strasznie brudna matowke i lustro i nie wiedzialam ze mam takiego speca od czyszczenia pod nosem.
Dzieki za cenna informacje i przepraszam za OT :-)

MacGyver
11-08-2006, 15:43
Czyszczenie matówki i lustra - 20 zł
Czyszczenie matrycy (w moim przypadku był tłusty naciek, nie wystarczyło przedmuchać - to można z resztą zrobić samemu) - 60 zł

Jakość usługi bardzo wysoka, wszystko jak prosto spod igły.