PDA

Zobacz pełną wersję : czy warto kupic..



wojtass76
13-11-2004, 15:20
witam wszystkich mam pytanie czy warto kupic taki zestaw,co myslicie o filtrze tej firmy?dzieki za odpowiedzi pozdrawiam

[ Dodano: 13-11-2004 ]
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=34965023-chodzi mi ten zestaw

gietrzy
13-11-2004, 15:39
Przez pierwszy tydzień użytkowania G3 brak takiego zestawu zaowocował ryską na obiektywie. Na szczęście uszkodzeniu uległa tylko powłoka antyrefleksyjna obiektywu, pozostało to bez wpływu na jakość zdjęć.
Innymi słowy:kupuj jak najszybciej
Tylko jedna uwaga jak się da bez filtru to kup bez. Ten kup sobie b. dobry -> Hoya SHMC (czarna), Heliopan.

wojtass76
13-11-2004, 16:13
czy moze lepiej te zestaw? http://www.allegro.pl/show_item.php?item=34827908

gietrzy
13-11-2004, 17:46
czy moze lepiej te zestaw? http://www.allegro.pl/show_item.php?item=34827908
Tak, kup u Huberta, japoński.

wojtass76
13-11-2004, 18:04
dzieki za rade juz kupilem :D pozdrawiam.

gietrzy
13-11-2004, 18:33
dzieki za rade juz kupilem :D pozdrawiam.
Spoko, nie ma za co :mrgreen: pamiętaj tylko o dobrym filtrze.

wojtass76
13-11-2004, 18:42
chodzi o lepszy filtr pod uv?polar lub inny czy ten uv wymienic na lepszy?podobno uv jest neutralny i nie wplywa na jakosc zdjec tylko jako ochrona obiektywu i lepszych filtrow.dzieki za odp.pozdrawiam

gietrzy
13-11-2004, 19:09
podobno uv jest neutralny i nie wplywa na jakosc zdjec tylko jako ochrona obiektywu i lepszych filtrow
Nic nie jest neutralne jeśli zajmuje miejsce przed twoim obiektywem.
Tani filtr wpływa negatywnie na jakość zdjęć. Tytus tu gdzieś ma wątek w którym są sample z filtrem i bez. Poszukaj. Może z tym Heliopanem przesadziłem (baardzo drogie filtry), ale nie lekceważ problemu i nie kupuj szajsu w stylu Hama UV. Zajrzyj do portfela i wybierz odpowiedni filterek.

wojtass76
13-11-2004, 19:22
rozumiem narazie pojade na tym co jest w zestawie uv king,jak dozbieram do lepszego pewnie kupie dzieki za wypowiedz i rade :D

Vitez
14-11-2004, 01:49
nie kupuj szajsu w stylu Hama UV.

Akurat Hama jest jeszcze znosna, szajs to na przyklad King, czy Marumi albo jakies noname'y ;) . Od siebie polecam Hoya HMC co najmniej albo SHMC najlepiej.

NimnuL
14-11-2004, 10:30
Vitez, Kinga do Marumi porownujesz? :shock: Co Ty pleciesz? Filtry Marumi są klasy Hoya ... mam UV MC WPC i SHMC Hoya się chowa.
Kurde, dowaliłeś do pieca ... porównać szkiełko za 20zł do filtra za 80 :evil:

Pszczola
14-11-2004, 12:50
uzywam 3 filtrow UV. (1) Zwykla Hoya 58mm @ EF 28-90, 4-5.6, (2) Hama HR: UV 58mm @ Pantacon auto 4/200 MC i czasem @ Autu Revuenon 2,8/135 przez redukcje 52:58, (3) B+W 58mm 019 UV MRC @ EF 75-300 4-5.6 III.

Najlepszy filtr trzymam na w sumie najbardziej mydlanym obiektywie, aby mi jego wlasciwosci optycznych w sposob znaczny Uv-alka nie psula. Zdecydowanie teho B+W polecam, bo jest naprawde rewelacyjny. Tylko niestety cena nie jest rewelacyjna, bo dalem za niego prawie 130zl (4-5 x wiecej niz 'zwykly' UV). Ale moim zdaniem wart jest kazdej wydanej na niego zlotowki.

Vitez
14-11-2004, 21:43
Vitez, Kinga do Marumi porownujesz? :shock: Co Ty pleciesz? Filtry Marumi są klasy Hoya ... mam UV MC WPC i SHMC Hoya się chowa.
Kurde, dowaliłeś do pieca ... porównać szkiełko za 20zł do filtra za 80 :evil:

Kazdy moze miec wlasne zdanie. Ja twierdze ze Marumi jest kiepskie. Ty twierdzisz inaczej. I przy tym musimy pozostac 8) .
Poza tym nie porownuje Kinga do Marumi, tylko twierdze ze akurat na przyklad tych dwoch firm nie warto kupowac (nie porownujac ich miedzy soba) podczas gdy Hoye czy B+W warto a Hama ujdzie w tloku :P

NimnuL
14-11-2004, 23:03
Vitez, dziwne, bo porownujac Hoya Super HMC i Marumi MC WPC zdecydowanie lepiej wypada Marumi. Kinga miałem ... i fakt, porażka na całej linii. Zdanie zdaniem ... ale na jakiej podstawie twierdzisz, ze Marumi jest kiepskie kiedy ogólne opinie twierdzą inaczej i często na niekorzyść Hoya, bo ponoć ostatnimi czasy Hoya opuściła loty.

W moich oczach od najlepszego:

B+W
Tiffen/Heliopan
Marumi/Hoya
Praktica
.
.
.
.
Hama
.
.
.
.
.
.
.
.
King i inne ;-)

Vitez
15-11-2004, 01:26
ale na jakiej podstawie twierdzisz, ze Marumi jest kiepskie kiedy ogólne opinie twierdzą inaczej

Na podstawie wlasnej, subiektywnej opinii plus kilku glosow na grupach dyskusyjnych. Wiecej tolerancji zycze Nimnul. Ja swoje zdanie wyrazilem - nie musisz go akceptowac, ale tez nie powinienes na sile z nim walczyc. Swoje powiedziales, ja swoje powiedzialem i tyle. To chyba zaden grzech miec inna opinie niz twoja czy nawet niz ogol (ogol uwaza ze BigBrother czy Bar jest fajny, ja uwazam ze smierdzi - straszne ;) - przyklad od czapy 8) ).

NimnuL
15-11-2004, 10:33
Vitez, hehe ok, pytałem z czystej ciekawości bo pierwszy raz spotkałem się z taka opinia o Marumi.

Pozdrawiam

lucien
15-11-2004, 11:47
czyli jaki zestaw uv + polaryzacyjny polecacie :) ???

gietrzy
15-11-2004, 12:16
czyli jaki zestaw uv + polaryzacyjny polecacie :) ???
zestaw max - Heliopan 16 powłokowy
zestaw mini - Hoya SHMC (czarna)

lucien
15-11-2004, 12:17
a jak to się przestawia cenowo ? gdzie kupić ?

gietrzy
15-11-2004, 12:44
a jak to się przestawia cenowo ? gdzie kupić ?

Heliopan
http://www.raysfoto.pl/

77mm UV - 400 PLN

Hoya niewiem

Vitez
15-11-2004, 18:19
Vitez, hehe ok, pytałem z czystej ciekawości bo pierwszy raz spotkałem się z taka opinia o Marumi.


Wiesz, ja na tym forum pierwszy raz spotkalem sie z opinia ze 70-200 2.8 L IS to badziew - vide problemy muflona z IS, AF itp... A tak chwalone i w ogole wg "wszystkich" najlepszy zoom klasy L itp . I zauwaz ze wcale nie naskoczylem na muflona tak jak ty na mnie :roll: "bo smial podwazyc niepodwazalna opinie o superduper przez wszystkich uwielbianym sprzecie" ;) - bo jestem tolerancyjny :P , czego i Tobie na przyszlosc zycze.

[ Dodano: Pon Lis 15, 2004 5:22 pm ]


czyli jaki zestaw uv + polaryzacyjny polecacie :) ???
zestaw max - Heliopan 16 powłokowy
zestaw mini - Hoya SHMC (czarna)

Wg mnie mini to Hoya HMC , od biedy Hama.
Zauwaz ze koledze chodzi o filtry do kompaktow serii Axx , a nie obiektywow typu L :roll:

(sam uzywam HMC i nie narzekam)

muflon
15-11-2004, 18:35
Wiesz, ja na tym forum pierwszy raz spotkalem sie z opinia ze 70-200 2.8 L IS to badziew - vide problemy muflona z IS, AF itp... A tak chwalone i w ogole wg "wszystkich" najlepszy zoom klasy L itp . I zauwaz ze wcale nie naskoczylem na muflona tak jak ty na mnie :roll: "bo smial podwazyc niepodwazalna opinie o superduper przez wszystkich uwielbianym sprzecie" ;)

Uderz w stół... ;-)

Ja pomimo tego problemu z IS (notabene ostatnio jakoś tak jakby rzadziej... :-)) i tak nie zamieniłbym swojego 70-200 na nic innego. Może kieeedyś (żona, nie czytaj ;-)) dokupię jakąś stałkę, albo 100-400, no ewentualnie konwerter - co by do ptaszków bliżej było... Ten obiektyw jest naprawdę the best.

lucien
15-11-2004, 20:14
Wg mnie mini to Hoya HMC , od biedy Hama.
Zauwaz ze koledze chodzi o filtry do kompaktow serii Axx , a nie obiektywow typu L :roll:

(sam uzywam HMC i nie narzekam)

Chodzi mi o filtry do Canona S1 IS, tulejka 52 mm, w tej chwili mam filtr Kinga UV i d.... boli :).
Hoya polaryzacyjna kosztuje na allegro 100 zł :(, tyle chciałem wydać na obydwa filtry.

NimnuL
15-11-2004, 22:26
Vitez, nie badz taki delikatny, nie naskoczyłem na Ciebie tylko się żywo zainteresowałem ... wciąż podtrzymuje swoje zdanie ... i szukam negatywnych opinii o Marumi, ale nie znalazlem ... masz cos? Poczytałbym chętnie bo się do polarka przymierzam więc ... ?

Vitez
15-11-2004, 23:35
i szukam negatywnych opinii o Marumi, ale nie znalazlem ... masz cos?

groups.google.pl i grupy pl.rec.foto oraz pl.rec.foto.cyfrowa . Moze znajdziesz, a podejrzewam ze znajdziesz opinie sprzeczne, przy czym ja sie sklaniam ku tym negatywnym.