PDA

Zobacz pełną wersję : Co nowego i co dalej u Apple (macpro)?



KuchateK
08-08-2006, 15:31
Kup makbuka a ram zainstaluj sam na boku. Wyjdzie pewnie za pol ceny.

DoMiNiQuE
08-08-2006, 15:35
Kup makbuka a ram zainstaluj sam na boku. Wyjdzie pewnie za pol ceny.
A tam macbooka ;) djtermoz mowi o tym http://www.apple.com/macpro/ :) Pewnie wciagnie te wszystkie maszyny nosem ;) pod warunkiem, ze wyjdzie natywny PS na intele :)

KuchateK
08-08-2006, 15:40
<troll mode>O lol :lol: To oni juz tak cienko przeda ze nie mieli na nowa obudowe? :mrgreen:</troll mode>

No dobra... Kup tego ogryzka, ram sobie sam wlozyc mozesz. Choc ecc nie bedzie tanie.

DoMiNiQuE
08-08-2006, 15:44
Przeciez to jest calkowicie nowa obudowa ;) Na pierwszy rzut oka wyglada jak z PowerMaca G5, ale nie daj sie zwiesc - ta ma kilka nowych dupereli :mrgreen:

djtermoz
08-08-2006, 15:46
Kupuje, kupuje... tylko moze poczekam jeszcze na CS2 i Leoparda.

RAM moze wlozyc sam tyle ze wiele nie zaoszczedze. 2GB to nie problem ale chcialem sie szarpnac na 4GB. Tymczasem w tym Mac Pro Apple zastosowalo chyba najdrozszy RAM jaki mozna w tej chwili kupic: DDR2 667MHz FB-DIMM ECC. Za nastepne 2GB Apple sobie liczy... $800. Masakra. Gdy kupie na boku to tez musze wydac mala fortune - jakies $500. Tanio to nie jest. No ale nawet na 2GB PS CS2 powienien smigac.

KuchateK
08-08-2006, 15:51
Apple jak zwykle dba o kieszenie swoich klientow.

A nowe bajery? No fakt. Druga dziura na dvd i inny uklad z tylu. No i kieszenie na dysk. Ale serc pececiarzy to chyba tym nie podbija.

Ciekawe czy Dell bedzie mial cos z osx'em na pokladzie.

DoMiNiQuE
08-08-2006, 15:54
Ale serc pececiarzy to chyba tym nie podbija.
Wiesz, doda sie kilka niebieskich i ultrafioletowych diodek, swiecacych wiatrakow, chlodzenie wodne, wyswietlacze z temperatura i z 5 naklejek typu WinXP i IntelInside z przodu to kto wie - moze sie pececiarze skusza :lol:


Ciekawe czy Dell bedzie mial cos z osx'em na pokladzie.
Zapomnij. Stefan mowil, ze OS X bedzie dostepny wylacznie na komputery Apple a nie jakies tam dele i ajbiemy ;)

KuchateK
08-08-2006, 16:02
To powodzenia stefanowi zycze w dalszym sukcesywnym okupowaniu 2 czy tam 3 procent rynku komputerow. Z nowymi cenami (bo pewnie macpro za tani nie bedzie) z pewnoscia bedzie mial wiecej klientow.

Teraz juz nawet nie bedzie mogl wcisnac ze procesor jakis super wydajny i tylko oni taki maja :mrgreen:

DoMiNiQuE
08-08-2006, 16:34
KuchateK, moze wydziel ten OT ;)



To powodzenia stefanowi zycze w dalszym sukcesywnym okupowaniu 2 czy tam 3 procent rynku komputerow. Z nowymi cenami (bo pewnie macpro za tani nie bedzie) z pewnoscia bedzie mial wiecej klientow.

Teraz juz nawet nie bedzie mogl wcisnac ze procesor jakis super wydajny i tylko oni taki maja :mrgreen:
Ja bym sie o zarobki Stefana nie martwil. Wlasnie dzieki temu, ze Applowskie procesory nie sa juz 'different' Apple zyska nowych klientow (starzy zostana, to oczywiste ;) ). W koncy teraz na Mac'ach mozna instalowac Windowsy :) (o zgrozo :mrgreen: )

KuchateK
08-08-2006, 18:35
No to wydzielone...

Zarobki stefana moze i nie, ale jak przyjdzie wywalic pol dzialu odpowiedzialnego za komputery to moze juz nie byc tak rozowo. Co prawda jakies tam "gigantyczne" procenty wzrosla im sprzedaz, ale to nadal jest smiesznie malo w porownaniu do ilosci piecow na rynku.

Udostepnienie systemu dellowi bylo by niezlym posunieciem ze strony apla. Co prawda zmajkrosoftowacieli by bardzo :D, ale mimo wszystko pare mln kopii by upchneli... Dell jest bardzo popularny.

Kupic maka aby instalowac na nim winde to zdecydowanie bedzie malo popularna opcja. Te kompy sa poprostu duzo za drogie w porownaniu do konkurencji, a w zamian przestaly oferowac jakakolwiek odmiennosc i nawet pozorna wydajnosc (jeszcze kiedys byla ta legenda g5).

No moze jeszcze ten osx, ale patrzac na to z jaka skutecznoscia instalowany jest na innym sprzecie i to przestaje byc takie oczywiste.

SGI ktore dlugo odnosilo sukcesy sprzedajac legendarne workstacje ze swoimi cpu przejechalo sie na przesiadce na intele. Za maszyny z tymi samymi bebechami liczyli sobie znacznie wiecej niz wychodzilo z podliczenia komponentow w analogicznych PC. W wielu zastosowaniach stracili przez to klientow.

Obawiam sie ze apple moze skonczyc tak samo. Po co placic u apla jak mozna bedzie kupic della czy alienware z tymi samymi bebechami taniej? Aple nie ma takiej sily rynkowej jak dell aby pozwolic sobie na walke cenowa.

DoMiNiQuE
08-08-2006, 19:49
KuchateK, zacznij pisac krotsze posty bo ciezko sie odpowiada ;)
Marketing Appla wyglada tak: chcesz miec ladny, wydajny ;), niezawodny ;), komputer z OS X'em na pokladzie? Kup Mac'a
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://canon-board.info/images/icons/icon14.gif)
Oczywiscie mozna zainstalowac nielegalnie skrakowane wersje OS X na pecetach ...ale skoro jest to nielegalne to nie bedziemy kontynuowac tego tematu ;)

Mowisz, ze ceny sa wysokie? A gdzie tam :) Niedawno sprawdzalem. Za della w podobnej konfiguracji co MacBook PRO trzeba zaplacic dokladnie tyle samo jak nie wiecej. Nowy MacPro kosztuje ok 2500$ w podstawowej konfiguracji (G5 byly drozsze) Duzo? Nie wydaje mi sie. Pomysl ile kosztuje taki wypasiony pecet na Xeonach. A wszystko to ladnie 'zapakowane' z super systemem, ktorego pececiarze moga jedynie pozazdroscic ;)

KuchateK
08-08-2006, 20:09
KuchateK, zacznij pisac krotsze posty bo ciezko sie odpowiada ;)
Najlepiej po kawalku :mrgreen:


Mowisz, ze ceny sa wysokie? A gdzie tam :)
Pisalem to bez zadnych informacji o cenach. Poczekam jeszcze troche i porownam z pewnoscia :twisted:

Hmm... Zobaczymy jak sie beda ksztaltowac ceny. Gie piatki mialy ta wade, ze za moc oferowana wychodzily jednak troche drozej w porownaniu do pecetow. Tyle ze marketing apla mial fajne wykresy, to mozna bylo miec iluzje ze jest inaczej. Jesli przestana sie na tym slizgac i beda sie cenic podobnie jak konkurencja to inna calkiem bajka.


Marketing Appla wyglada tak: chcesz miec ladny, wydajny ;), niezawodny ;), komputer z OS X'em na pokladzie? Kup Mac'a
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://canon-board.info/images/icons/icon14.gif)
A potem ajpoda, makbuka, airporta i pare innych dodatkow w oblesnie niepraktycznym bialym kolorze (no wiem, wiem, czarne juz tez teraz robia :mrgreen:).

emisiaczek
08-08-2006, 20:50
Przejzalem topic .... i nie zgadzam sie z calym obrazem appla

Gdybym mieszkal w USA kupilbym macbooka bez zastanowienia, wersje nie pro ale zwyklego macbooka ... na www jest cena zaczyna sie od 1100$ czyli jakies 3000pln TANIO jak na appla za naprawde pozadna zabawke, z pilotem, kamerka, super os-em, maly, zgrabny, stylowy, procek core duo .... naprawde piekna sprawa za dosc niskie jak na rynek pieniadze

DoMiNiQuE
08-08-2006, 20:52
Prawie odbiegne od tematu ;)

IBM zapowiedzial procesor PPC Big Blue Power6 4-5GHz ...dopiero teraz :( A taki fajny material na PowerMaca G6 by z tego byl :)
http://newsroom.chip.pl/news_174763.html

KuchateK
08-08-2006, 20:58
Gdybym mieszkal w USA kupilbym macbooka bez zastanowienia,
Mieszkam w USA i nie kupil bym makbuka nawet jak by kosztowal 300$ :D

Poblem apla to to, ze delle zaczynaja sie od 600 dolcow, dorzucaja darmowe apgrejdy albo wysylki i reklamuja sie intensywnie przed kazdym rokiem szkolnym. Najczesciej kasa tu decyduje o tym co kupic. A jesli nie, to windziarskie przyzwyczajenie.

Mimo, ze apple intensywnie lozy na kampanie reklamowe, to jednak na 100 reklam jakie sie widzi z ogryzkiem 90 dotyczy ajtunesow, ajpodow albo akcesoriow bose'a do nich.

Jeszcze troche czasu i przecietny amerykanin zapytany co produkuje apple nie bedzie mial bladego pojecia, ze oni robia komputery.


IBM zapowiedzial procesor PPC Big Blue Power6 4-5GHz ...dopiero teraz :( A taki fajny material na PowerMaca G6 by z tego byl :)
http://newsroom.chip.pl/news_174763.html
Jak tam ktos slusznie w komentarzach zauwazyl, zegar to tylko jeden z czynnikow wplywajacych na wydajnosc procesora. Co z tego ze super hiper numerki (ktore by apple wywiesilo w kazdej reklamie najwieksza mozliwa czcionka) jak procesor kupe z tego czasu bedzie marnowal i ogolna wydajnosc bedzie mizerna.

Nie bez powodu nowe core duo wywodzace sie z pentium M tak swietnie sobie radzi mimo mizernych zegarow. Liczy sie tez jak te megaherce sa wykorzystane.

DoMiNiQuE
08-08-2006, 21:04
Nie no jasne :) ale wydaje mi sie, ze w Power6 poprawili cos wiecej niz tylko cyferki przed GHz ;) A moze i nie ;)

KuchateK
08-08-2006, 21:07
Liczac ostatnie wynalazki IBM'a mam dziwne przeczucie, ze wiele nie poprawili. A nawet jesli beda super hiper, to apple juz ma nowe zabawki i te proce dostac w normalnej maszynie na biurko bedzie niemozliwoscia.

emisiaczek
08-08-2006, 21:13
Mieszkam w USA i nie kupil bym makbuka nawet jak by kosztowal 300$ :D

Poblem apla to to, ze delle zaczynaja sie od 600 dolcow, dorzucaja darmowe apgrejdy albo wysylki i reklamuja sie intensywnie przed kazdym rokiem szkolnym. Najczesciej kasa tu decyduje o tym co kupic. A jesli nie, to windziarskie przyzwyczajenie.

Mimo, ze apple intensywnie lozy na kampanie reklamowe, to jednak na 100 reklam jakie sie widzi z ogryzkiem 90 dotyczy ajtunesow, ajpodow albo akcesoriow bose'a do nich.


U nas obraz jest inny Dell uchodzi za cud swiata i chyba wciaz kupic go moga normalnie tylko firmy reszta pokatnie przez allegro i prywaciazy z niemiec. Akurat mam lapka Della i dobrze mi z nim ale szukuje sie na core duo i bedzie to chyba HP bo za 3500 dostaje takie cacko:

core duo 1,73 GHz
80 GB
1 GB
15,4 cali 1280x800
Intel Graphics Media Accelerator 950
DVD±RW DL (Dual Layer)
Masa brutto 2,54 kg

niezle jak dla mnie, nie pogral ale cala reszta zadowala

KuchateK
08-08-2006, 21:16
Podbnie jak Tomasz G. o sony wypowiem sie, ze HP to zlo i wogole SUX :D

Mikołaj
08-08-2006, 21:51
U nas obraz jest inny Dell uchodzi za cud swiata i chyba wciaz kupic go moga normalnie tylko firmy reszta pokatnie przez allegro i prywaciazy z niemiec. Akurat mam lapka Della i dobrze mi z nim ale szukuje sie na core duo i bedzie to chyba HP bo za 3500 dostaje takie cacko:

core duo 1,73 GHz
80 GB
1 GB
15,4 cali 1280x800
Intel Graphics Media Accelerator 950
DVD±RW DL (Dual Layer)
Masa brutto 2,54 kg

niezle jak dla mnie, nie pogral ale cala reszta zadowala
O jakim modelu HP piszesz?

emisiaczek
08-08-2006, 22:07
model nx7400 3500brutto za tego konfiga z gory, jedynie co nie pasuje do niego to grafika ale graczem juz nie jestem

co do jakosci .... nie robie rabanu ale wszystko zalezy od modelu i lini, stare modele Della bardzo mi sie podobaja a tych nowych srebrnych nie wziolbym do reki, HP obecnie w segmencie nawet low end robi naprawde solidna robote.

Pikczer
08-08-2006, 22:13
Mieszkam w USA i nie kupil bym makbuka nawet jak by kosztowal 300$ :D

Poblem apla to to, ze delle zaczynaja sie od 600 dolcow, dorzucaja darmowe apgrejdy albo wysylki i reklamuja sie intensywnie przed kazdym rokiem szkolnym. Najczesciej kasa tu decyduje o tym co kupic.

Ale tak jest chyba ze wszystkim na tym swiecie, nie? ;)
Wiadomo, ze Apple'a z dolka finansowego wyciagnal iPod. I co z tego?
Mysle, ze kazdy uzytkownik maczka nie chcialby, aby ta marka stala sie tak oblegana jak pecety :idea:

ps
to jest jak z domem - jak ktos zamieszka w domu, to do bloku juz za Chiny nie wroci. Podobnie z makiem - jak ktos korzysta z tej platformy, to raczej na peceta sie nie przesiadzie :p

emisiaczek
08-08-2006, 22:54
Mysle ze userom appla wszytsko jedno im nizsze ceny tym lepiej im wiecej userow tez lepiej. Problemem appla jest lekkie tandeciarstwo typu piszczacy wentylator macbook pro, piszczaca obudowa ... podobno okolo 5-15% ich sprzetu jest wadliwa juz na poziomie fabryki :( Jedyne co to niezaprzeczalnie przkuwajacy wzrok to design

DoMiNiQuE
08-08-2006, 23:02
za to pececiarskie notebooki i kompy skladane w mediamarkt sa super mega zarabiste :lol:

KuchateK
09-08-2006, 00:13
Te z media moze i nie, ale te ktore kosztuja tyle co aplowskie wynalazki (a wlasciwie te ktore sie do tych cen zblizaja, bo aple to sie ceni jak za nie wiadomo co) juz niestety sa troche lepsze.

Pikczer
09-08-2006, 08:03
Te z media moze i nie, ale te ktore kosztuja tyle co aplowskie wynalazki (a wlasciwie te ktore sie do tych cen zblizaja, bo aple to sie ceni jak za nie wiadomo co) juz niestety sa troche lepsze.

A nie uwazasz, ze Apple zrobil wreszcie to, na co wszyscy czekali? Mianowicie kupujesz kompa i mozesz sobie zainstalowac 2 systemy - do wyboru 8)

Jac
09-08-2006, 08:07
A nie uwazasz, ze Apple zrobil wreszcie to, na co wszyscy czekali? Mianowicie kupujesz kompa i mozesz sobie zainstalowac 2 systemy - do wyboru 8)

Napewno zaden makowiec ;-) nie czekal na na to zeby miec winde w soim kompie, jak rowniez zaden windziarz nie czekal na to zeby zaplacic 2x tyle za swoj sprzet ;-)

DoMiNiQuE
09-08-2006, 08:24
Napewno zaden makowiec ;-) nie czekal na na to zeby miec winde w soim kompie, jak rowniez zaden windziarz nie czekal na to zeby zaplacic 2x tyle za swoj sprzet ;-)
A wlasnie, ze nie ;)
Wielu makowcow zainstaluje/zasinstalowalo sobie jako drugi system winde za pomoca bootcampa czy tez palpallarels aby moc pograc sobie w ulubione gry (nie oszukujmy sie, na maca ich nie ma :mrgreen:) czy tez skorzystac ze zla koniecznego jakim sa jakies wydziwnione windowsowe programy. Co prawda wiecej z tym problemow niz pozytku ale da sie :)
Gorzej z PC. Tam OS X'a tak latwo nie zainstalujesz, szczegolnie gdy zalezy Ci na legalnym sofcie (ponoc leopard bedzie mial lepsze zabezpieczenia pod tym wzgledem). Co do cen. Wcale nie sa 2x wyzsze. Ceny mac'ow sa na poziomie markowych pecetow jak dell i ajbiem. Nie porownuj cen do tajwanskich wynalazkow jakimi sa makretowe blaszaki i laptoty actina czy tez inne satelajty ;)
I tym sposobem powstal watek o wyzszosci Swiat Bozego Narodzenia nad Wielkanoca ;)

Pikczer
09-08-2006, 08:31
Napewno zaden makowiec ;-) nie czekal na na to zeby miec winde w soim kompie, jak rowniez zaden windziarz nie czekal na to zeby zaplacic 2x tyle za swoj sprzet ;-)

Niestety czekal, gdyz zyjemy w kraju, gdzie wszystkie programy (np. wypelniacze PITow) pisane sa tylko na windowsy :evil: wreszcie tez bedzie mozna pouzywac MS Office'a do bolu :mrgreen:
Poza tym, chyba do niczego wiecej pecet posiadaczom maczkow sie nie przyda. Eliminuje to jednak wydatek kilku tysiecy zlotych i zagracone miejsce pieknym blaszakiem :wink:
A ceny Jac (jak kolega wczesniej zauwazyl) sa juz takie same jak markowych pecetow i dobrze by bylo, gdybys to w koncu zrozumial :wink:

DoMiNiQuE
09-08-2006, 08:37
Pikczer, MS Office jest pod OS X's w wersji 2004 wiec nie musisz sie zmuszac do windy :) (ewentualnie NeoOffice)

Poza tym


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://wewantapplepoland.com/)

;)

Pikczer
09-08-2006, 08:49
Pikczer, MS Office jest pod OS X's w wersji 2004 wiec nie musisz sie zmuszac do windy :) (ewentualnie NeoOffice)

Jak zona przygotowuje rozne prezentacje pod PP lub tabele i wykresy w Excelu, to wtedy wychodzi brak kompatybilnosci - zawsze sie cos sypnie ;)

DoMiNiQuE
09-08-2006, 08:54
Eee, ja juz dobrze znam kompatybilnosc formatowania dokumentow office'a tworzonych przez kobiety :mrgreen: (to jest zart oczywiscie :)) Z kompatybilnoscia nie powinno byc zadnych problemow! Poza tym Macowy Office dziala zdecydowanie sprawniej niz Windowsowy odpowiednik :)

Mikołaj
09-08-2006, 09:02
model nx7400 3500brutto za tego konfiga z gory, jedynie co nie pasuje do niego to grafika ale graczem juz nie jestem
Dzięki za info.

Sam myślę o tym notebooku dlatego, że ma matrycę WVA (a nie jakieś nędzne TN jak cała reszta w tym przedziale cenowym). Co prawda jest to matryca BRIGHT, ale teraz chyba większość ma takie, trzeba to jakoś przeboleć.

Jac
09-08-2006, 09:08
A ceny Jac (jak kolega wczesniej zauwazyl) sa juz takie same jak markowych pecetow i dobrze by bylo, gdybys to w koncu zrozumial :wink:

No to jeszcze wystarczy napisac ile osob kupuje markowe komputery :twisted: - rozumiesz ;-) ?

Porownuje sie do skladakow bo 99% to skladaki - jedynie duze firmy moga sobie pozwolic na markowe komputery - ale oni kupuja je w przetargach i tez pewnie ceny maja znacznie nizsze ;-)

poza tym ile razy ja slyszalem od makowcow ze winda jest be - a teraz slysze ze wy na to czekaliscie :mrgreen:

DoMiNiQuE
09-08-2006, 09:18
poza tym ile razy ja slyszalem od makowcow ze winda jest be - a teraz slysze ze wy na to czekaliscie :mrgreen:

Nie mowilem o sobie i nie czekalem, bo winda jest be 8-) Poza tym nie mam intela tylko ppc wiec windy nie postawie.
A ze niektorym sie moze do czegos przydac to inna sprawa :)

Jerry99
09-08-2006, 10:16
To i ja dorzucę co-nie-co...
A propos cen nowych Maków Pro:
na keynote z WWDC pokazali ile ma kosztowac MacPro QuadXeon z 1GB RAM i 250GB HDD w porownianiu do podobnego Dell'a: 2500$ vs 3500$... Zatem Apple jest tanszy o caly tysiac!

DoMiNiQuE
09-08-2006, 10:19
I co z tego skoro profesjonalisci kupuja sprzet w Media Markt ;) Prawda Jac? :mrgreen:

Jac
09-08-2006, 10:41
I co z tego skoro profesjonalisci kupuja sprzet w Media Markt ;) Prawda Jac? :mrgreen:
no ja akurat w Action.pl :twisted:, znacznie taniej niz MediaMarkt :mrgreen:

DoMiNiQuE
09-08-2006, 12:18
MacPro dostepny juz w SADzie KLIK (http://sklep.apple.pl/cgi-bin/WebObjects/AppleStore.woa/2/wo/4RfMNZBIT4HC1Y6IraES80/0.0.1.3.23.0.1.3.5.1.1)

Cena jak to w Polsce zazwyczaj bywa lekko kosmiczna ;)
Ale czego sie nie robi aby sie uwolnic od windowsa i nie skonczyc w ten sposob


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.dominique.stage.com.pl/stuff/windowsiarz.gif)

:mrgreen:

Pikczer
09-08-2006, 12:19
No to jeszcze wystarczy napisac ile osob kupuje markowe komputery :twisted: - rozumiesz ;-) ?

Jac, a ile jest w naszym pieknym kraju reklam telewizyjnych Porsche, BMW, czy chocby Mercedesa? - rozumiesz? ;)
Procentowo, to nie jestesmy brani pod uwage pod wzgledem sprzedazy przez Apple'a.


Porownuje sie do skladakow bo 99% to skladaki - jedynie duze firmy moga sobie pozwolic na markowe komputery

To, ze nasz kraj (i ludzie w nim) sa biedni nie oznacza, ze trzeba caly czas negowac firme, dzieki ktorej jest jakas konkurencja na rynku a windows i obudowy wygladaja coraz ladniej a nie brzydziej. A to, ze drozszy niz skladak Kowalskiego... kurde! i dobrze, ze nie taka obieraja sobie konkurencje :cool:


poza tym ile razy ja slyszalem od makowcow ze winda jest be - a teraz slysze ze wy na to czekaliscie :mrgreen:

Bo jest beee :lol: , a moja wypowiedz byla na zasadzie: teraz zainstaluje sobie Corela zeby moc konwertowac pliki do Illustratora :mrgreen:

snowboarder
09-08-2006, 12:40
Ale czego sie nie robi aby sie uwolnic od windowsa i nie skonczyc w ten sposob

...


Geez! Swietne!

Mnie sie troche przestalo chciec pisac o Apple'u. Najbardziej mi sie
podoba nowa kampania reklamowa jaka, tu maja. Dobry pomysl
i dobre spoty, tylko jakies 10 lat za pozno...
A kampania jest mniej wiecej taka: stoi dwoch chlopakow, jeden
jest "cool", normalnie ubrany luzak, jeden w garniturku typu "kujon".
Ten cool to Mac, ten w garniturku to PC.
No i gadaja jak kumple, ten cool: choc porobimy jakies fajne rzeczy
(wychodzac z pudla), ten drugi: no co ty, musze najpierw sprawdzic
wszystkie drivery, zainstalowac od nowa system, a w ogole reszta mnie
jest w pozostalych pudlach :-)
Spotow jest kilka, wszystkie w tym stylu, jak to Mac jest prosty,
od razu do uzytku, nie ma wirusow itd.
To wszystko KIEDYS byla prawda. Nie, odkad na nim dzialaja windoze.
Fakt, ze nadal jest prosty w uzytku, ale np. z kwestia wirusow
bym uwazal...
Skoro Mac stal sie zwyklym pecetem, to jaka jest jego wyzszosc?
Apple powinien olac sprzet i stac sie firma software'owa.
Sprzedawac swietny system operacyjny i oprpgramowanie do niego.

Naprawde Apple to nie jest juz Apple, to po prostu iPod company...

Pikczer
09-08-2006, 12:50
Apple powinien olac sprzet i stac sie firma software'owa.
Sprzedawac swietny system operacyjny i oprpgramowanie do niego.

I do tego wszystkiego to zmierza.

DoMiNiQuE
09-08-2006, 13:05
A gdzie tam ;) Nigdzie nie zmierza :) Nie bedzie OS X'a na komputery inne niz Apple. To sa slowa Stefana.
Co do win i wirusow. Przecierz kazdy, kto zainstaluje Win na Mac'u musi sie z tym liczyc. To normalne, ze ten system jest podatny na wszelkiego rodzaju syfy. Robi to na wlasna prosbe.

A tak btw, slyszeliscie, ze nowy Internet Explorer 7 bedzie mial wbudowany licznik, ktory bedzie pokazywal ile osob w danym momencie przeglada Twoj komputer? :lol:
;)

KuchateK
09-08-2006, 13:49
Wielu makowcow zainstaluje/zasinstalowalo sobie jako drugi system winde za pomoca bootcampa
Jedna mysl mnie ciagle dopada ... Takie macie wszystko super a bez windy nadal sie obejsc nie mozecie :D


Gorzej z PC. Tam OS X'a tak latwo nie zainstalujesz, szczegolnie gdy zalezy Ci na legalnym sofcie (ponoc leopard bedzie mial lepsze zabezpieczenia pod tym wzgledem).
Wymien choc jedno skuteczne zabezpieczenie softu przed zainstalowaniem...
No wlasnie :twisted:


Co do cen. Wcale nie sa 2x wyzsze. Ceny mac'ow sa na poziomie markowych pecetow jak dell i ajbiem. Nie porownuj cen do tajwanskich wynalazkow jakimi sa makretowe blaszaki i laptoty actina czy tez inne satelajty ;)
Satelajty (te od toszibow) stoja wyzej jakosciowo jak delle. Cenowo tez ;) Dell ostatnio w wielu miejscach (doslownie mowiac) zszedl na psy. Ale cenowo nie da sie go dogonic.

Poza tym ile czasu nie sa drozsze? Dwa czy trzy miesiace? Bo dopiero po wprowadzeniu inteli do kompow zaczely ceny miec normalniejszy poziom... Jak pisalem. Trudno by bylo wytlumaczyc klientom czemu to samo w delu kosztuje 3x mniej, wiec cena spadla :D


Poza tym Macowy Office dziala zdecydowanie sprawniej niz Windowsowy odpowiednik :)
Dokladnie jak napisalem wyzej :mrgreen: :D :twisted:


na keynote z WWDC pokazali ile ma kosztowac MacPro QuadXeon z 1GB RAM i 250GB HDD w porownianiu do podobnego Dell'a: 2500$ vs 3500$... Zatem Apple jest tanszy o caly tysiac!
Mam dziwne przeczucie, ze z tym tak samo bedzie jak z wykresami dell vs g5 od apla, ktore dokladnie odwrotnie przekladaly sie na rzeczywistosc.

DoMiNiQuE
09-08-2006, 14:01
Jedna mysl mnie ciagle dopada ... Takie macie wszystko super a bez windy nadal sie obejsc nie mozecie :D Niektorym sie udaje :)
Problem polega na tym, ze niestety niektorzy debile programisci potrafia pisac programy (programy do zarzadzania firma, ksiegowosc, zusy, gry ;)) tylko pod win lub po prostu uznawaja, ze OS X jest z kosmosu i nikt tego nie uzywa :rolleyes: Pod drugie nie raz sie nie oplaca wypuszczac im softu, ktorego bedzie uzywac niewielki % uzytkownikow.



Wymien choc jedno skuteczne zabezpieczenie softu przed zainstalowaniem...
No wlasnie :twisted: Nie ma zabezpieczen, ktorych nie da sie obejsc. To jest oczywiste :) Jedyna z metod jest licencja. Firmy i uczciwi uzytkownicy nie beda pracowac na skrakowanym os x'ie. Poza tym, pecetowe OS X'y nie dzialaja na kazdym sprzecie. Z niektorymi sa problemy, nie ma sterownikow, nie dziala system update i mnustwo innych problemow. Poza tym wyskoczylbys z taka toshiba i zainstalowanym OS X'em? Siara troche nie? :mrgreen:



Satelajty (te od toszibow) stoja wyzej jakosciowo jak delle. Cenowo tez ;) Dell ostatnio w wielu miejscach (doslownie mowiac) zszedl na psy. Jesli to jest synonim pecetowej jakosci to ja wychodze ;) Ja Cie prosze KuchateK, toz to tandeta jest :D


Dokladnie jak napisalem wyzej :mrgreen: :D :twisted: A wiesz, ze Office powstal najpierw na Mac'a a dopiero pozniej na PC? Nawet Bill wolal pracowac na Macach. Niestety nie moge znalezc linka z ta informacja ;)

KuchateK
09-08-2006, 14:12
Jesli zolknace obudowy makow to synonim jakosci u appla to wiele gozej wcale nie ma :mrgreen: Poszukac wiecej problemow jakie byly? Cos mi sie obilo o akcjach wymiany sprzetu.


Niektorym sie udaje :)
lub po prostu uznawaja, ze OS X jest z kosmosu i nikt tego nie uzywa :rolleyes: Pod drugie nie raz sie nie oplaca wypuszczac im softu, ktorego bedzie uzywac niewielki % uzytkownikow.
No wlasnie. Mnie to pasjonuje jedno. Apple takie proste i wypasione i wysoka jakosc i tanie (ta, jasne) i nadal po ilus latach ich udzial w rynku to margines rzedu 3 procent.


Jedyna z metod jest licencja. Firmy i uczciwi uzytkownicy nie beda pracowac na skrakowanym os x'ie.
Jesli nie da sie legalnie a apple nadal bedzie blokowac cenowo sprzet jako nie wiadomo jaki luksus innego wyjscia moze nie byc :D

Ja sie dolaczam do snowboardera. Apple powinno sie zastanowic czy nie zarobilo by wiecej opychajac ten os wiekszej ilosci, nawet i za posrednictwem della.

Ale wtedy gdyby uzyskali wiekszy procent momentalnie zaczely by powstawac masowo wirusy, trojany... ;) Juz sa, to co by bylo pewnie przypominalo M$ w czasach jego szczytow tandeciarstwa :D


Poza tym, pecetowe OS X'y nie dzialaja na kazdym sprzecie. Z niektorymi sa problemy, nie ma sterownikow, nie dziala system update i mnustwo innych problemow.
To kwestia czasu. Podziemie zaczyna dosyc skutecznie dzialac. Apple tez bedzie udostepniac coraz wiecej sterownikow. Teraz np. do kart nvidii na ktorych bedzie tez chodzic macpro :D


Poza tym wyskoczylbys z taka toshiba i zainstalowanym OS X'em? Siara troche nie? :mrgreen:
Dell moze byc? Diodak... do tablicy :D

DoMiNiQuE
09-08-2006, 14:26
Jesli zolknace obudowy makow to synonim jakosci u appla to wiele gozej wcale nie ma :mrgreen:
Jak niektorzy uzytkownicy nie myja rak a PH ich potu jest w stanie wyzrec blache kwasoodporna to pozniej im obudowy w MacBookach zolkna ;)

DoMiNiQuE
11-08-2006, 15:15
Apple we wspolpracy z Dell'em wprowadza nowa serie iMac'ow przystosowanych do lepszej wspolpracy z WinXP


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.jirjen.de/wordpress/wp-content/pix/_DELL-iMac.jpg)

:mrgreen:

muflon
12-08-2006, 23:50
Satelajty (te od toszibow) stoja wyzej jakosciowo jak delle. Cenowo tez ;) Dell ostatnio w wielu miejscach (doslownie mowiac) zszedl na psy.
Jako posiadacz Toshiby Satellite i trzech Delli z różnych serii/lat oraz użytkownik jeszcze innej Toshiby Satellite protestuję :) Dell tak naprawdę miał jedną wpadkę pod tytułem Inspirony sprzed mniej więcej dwóch/trzech lat - to rzeczywiście było badziewie jeśli chodzi o jakość. Natomiast w tej chwili już w najniższej serii Della (Inspiron 630m/6400 - w Hameryce to się pewnie inaczej nazywa) jakość wykonania jest bardzo, ale to bardzo przyzwoita. Powiedziałbym, że pod pewnymi względami I6400 żony podoba mi się bardziej niż mój nowiutki Lattidude D420.

A kapitalną zaletą Della pozostaje zawsze możliwość skonfigurowania sobie maszyny. Zwłaszcza w kraju w którym defaultowo jakieś dziwne klawiatury dają ;-)

KuchateK
13-08-2006, 02:14
No to ja musialem trafic zly zestaw chyba. Ale dwa ostatnie delle z obecnego roku (z czego jeden na dodatek made in china) sa wrecz tragiczne.

emisiaczek
13-08-2006, 10:42
Ech ...

Jesli ktos chce miec kompa na dluzej to absolutnie nie kupowac dzisiaj ani intela ani maca .... wpadlo mi info ze core duo to procek 32bitowy a dopiero core 2 duo bedzie 64bitowy /dokladnie to bedzie mial EMT64/ .... nowe macbooki z core 2 duo wyjda za okolo miesiac, ma tez wyjsc Leopard ktory ma byc juz 64 bitowy, wiec dzisiajsi userzy macbookow zostana chyba za pare miesiey na lodzie jesli chodzi o nowy os :(. Przykra sparawa ale juz widac czemu intel tak szybko przestaje sprzedawac core duo a zaczyna core 2 duo ... poprostu soft 64 bitowy nadchodzi duzymi krokami.

DoMiNiQuE
13-08-2006, 15:29
Leopard bedzie smigal na 32 jak i 64 bitach wiec nie wiem gdzie Ty ten lod widzisz :-)

Pikczer
13-08-2006, 16:20
Leopard bedzie migal na 32 jak i 64 bitach wiec nie wiem gdzie Ty ten lod widzisz :-)

No bo Leopardy, to chyba tylko na biegunie mozna spotkac :mrgreen:

emisiaczek
13-08-2006, 16:53
Lod jest taki ze lepiej poczekac na core 2 duo niz pakowac sie w core duo, lepiej miec 64 bity niz 32. Choc oczywiscie Apple klamie, ze ich Leopard bedzie 64 bitowy bo nie moznaby go na dzisiejszych macbookach zainstalowac ... no chyba ze masz taka moc i potrafisz 64 bitowy os na 32 bitowym procku wystartowac.

DoMiNiQuE
13-08-2006, 17:38
Lod jest taki ze lepiej poczekac na core 2 duo niz pakowac sie w core duo, lepiej miec 64 bity niz 32. Choc oczywiscie Apple klamie, ze ich Leopard bedzie 64 bitowy bo nie moznaby go na dzisiejszych macbookach zainstalowac ... no chyba ze masz taka moc i potrafisz 64 bitowy os na 32 bitowym procku wystartowac.
ekh. idac tym tokiem myslenie nie warto kupowac core 2 duo bo za rok wyjde pewnie nowsze wersje prockow.
ogladajes wwdc2006 i prezentacje leoparda? wydaje mi sie, ze nie.
powtorze raz jeszcze duzymi literami LEOPARDA BEDZIE MOZNA ZAINSTALOWAC NA 32-BITOWYCH PROCKACH Z G3 PPC WLACZNIE.

emisiaczek
13-08-2006, 18:02
Jesli za rok wejda 128 bitowe procki to osobiscie kupie Ci jakas L-ke :) Jedynie co planuja na najblizsza przyszlosc to 4 rdzenie.
Leoparda pewnie da sie zainstalowac na 32 bitach ... chodzilo mi tylko o fakt klamstwa appla i o to ze jesli ktos planuje dzis kupic to moze sie miesiac wstrzymac i miec w ten samej cenie core 2 duo. Na g3 nie bedzie Leoparda.

DoMiNiQuE
13-08-2006, 18:32
Jesli za rok wejda 128 bitowe procki to osobiscie kupie Ci jakas L-ke :)
Nie mialem na mysli 128 Bitowych ..imo 64 to az nadto ;p


Leoparda pewnie da sie zainstalowac na 32 bitach ...
No to sie w koncu zdecyduj, da sie zainstalowac czy sie nie da? ;)

chodzilo mi tylko o fakt klamstwa appla i o to ze jesli ktos planuje dzis kupic to moze sie miesiac wstrzymac i miec w ten samej cenie core 2 duo.
A w ktorym miejscu Apple klamie? Albo ja mam trudnosci ze sluchaniem/czytaniem ze zrozumieniem albo masz jakies tajne informacje ;) o ktorych nie wiem. Prosze o konkrety :)


Na g3 nie bedzie Leoparda.
Z tego co zrozumielem to nie bedzie problemu. Dlaczego mialoby sie nie dac? Tigerek smiga bezproblemowo na G3 FireWire. Masz jakies info gdzie pisza, ze sie nie da?

emisiaczek
13-08-2006, 20:01
-64bitowe juz sa i byly, sek w tym ze intel puscil core duo z niewiadomych przyczyn bez EMT64 a teraz puszcza core 2 duo ktore juz ma EMT64 i to jest linia prockow na nastepnych 1-2 lat, pozniej dadza tylko 4 rdzenie.
- czy sie da czy sie nie da ;) logicznie rzecz biorac na core duo nie ma prawa sie dac jesli jest prawdziwnym 64 bitowym osem, jak np ma to miejsce w 64 bitowych odmianach Linuxa ... ktory najnormaniej nie jest do zainstalowania na core duo, sprawdzone. Byc moze da sie jesli puszcza dwie wersje 32 i 64 tak jak uczyni to MS z Vista.
-Apple klamie co do prawdziwej 64 bitowosci Leoparda chyba ze zostawia userow z core duo na lodzie
-co do g3 ... rozne ploty chodza zobaczymy jak bedzie, imho nie wiedze tego, raz sie na stronie apple chwalilo ze tak ale szybko zdjeli to i teraz cisza.

Pozdrawiam :)
Oby Canon cos wkoncu nam wrzucil ... zawsze to nizsze ceny dla starszych modeli

Tak wiec jesli ktos moze sie wtrzymac to za pare tygodni w makach powinny byc nowe core 2 duo i bedzie mozna spac ciut bezpieczniej.

DoMiNiQuE
13-08-2006, 20:38
Jasne, ze wczesniej byly 64-bitowe procki ...moj G5 jest 64 bitowy ;)
Smieszy mnie nadal Twoj tekst 'apple klamie'. Tak ciezko Ci zrozumiec, ze mozna stworzyc system ktory bedzie 32 jak i 64 bitowy? To nie windows przeciez 8-)

Vitez
15-08-2006, 14:28
Dell tak naprawdę miał jedną wpadkę pod tytułem Inspirony sprzed mniej więcej dwóch/trzech lat - to rzeczywiście było badziewie jeśli chodzi o jakość. Natomiast w tej chwili już w najniższej serii Della (Inspiron 630m/6400 - w Hameryce to się pewnie inaczej nazywa) jakość wykonania jest bardzo, ale to bardzo przyzwoita. Powiedziałbym, że pod pewnymi względami I6400 żony podoba mi się bardziej niż mój nowiutki Lattidude D420.

A jakosc wykonania baterii to juz iscie wybuchowa (http://www.di.com.pl/news/14538,Dell_wymieni_miliony_baterii.html) ;) .

KuchateK
15-08-2006, 14:42
Z http://wiadomosci.onet.pl/1371181,18,item.html

Firma apeluje o zwrot baterii produkowanych przez Sony, montowanych w notebookach serii Latitude, Precision, Inspiron oraz XPS, sprzedanych pomiędzy kwietniem 2004 a 18 lipca 2006.
SONY PRECZ! :evil:

emisiaczek
15-08-2006, 15:44
Czemu sony precz? Predzej Dell precz, przyszedl do nich i chcial pewno najtansze baterie jakie sie da zrobic, wszak Dell to tani sprzedawca kompow w USA, tylko u nas uchodzi za cud swiata. Zreszta cos sie ociagali tzn. ze nabroili i sami poniasa koszta a nie Sony.

KuchateK
15-08-2006, 16:08
Czemu inne baterie ktore pakuje Dell nie wybuchaja? To nie chodzi o koszt a o sprzedawanie normalnych produktow, ktore nie robia brzydkich numerow. Sony juz mialo problem z wybuchajacymi bateriami w swoich wynalazkach, widac nic sie nie nauczyli.

Swoja droga juz czas by ogniwa paliwowe wprowadzac ladowane w pare sekund a nie jakies badziewne lity jonowe ktore po pol roku trafia.

DoMiNiQuE
15-08-2006, 16:30
Prawda prawda, laptopy Della sa iscie wybuchowe ;)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img155.imageshack.us/img155/766/1long100391br.jpg)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img206.imageshack.us/img206/2230/2long100397ws.jpg)

Na posieszenie dodam, ze apple mial podobne wpadki ;) http://www.flickr.com/photos/41783769@N00/

KuchateK
15-08-2006, 16:53
Wybuchowe to sa te badziewne baterie ktore upychaja wszedzie...

DoMiNiQuE
15-08-2006, 17:02
Wybuchowe to sa te badziewne baterie ktore upychaja wszedzie...
Pomysl co by bylo gdyby takie baterie wpadly w rece terrorystow ;)

mor_feusz
15-08-2006, 17:32
Pomysl co by bylo gdyby takie baterie wpadly w rece terrorystow ;)

A jak myslisz dlaczego nie mozna brac latopow na poklad ;-)

DoMiNiQuE
21-08-2006, 14:04
MacBook 4600pln
Procesor Intel Core Duo 1.83 GHz
Ekran panoramiczny 13,3"
Rozdzielczość 1280x800,
512 MB RAM (2x256MB SODIMM)

HP 3500pln
Intel Core Duo T2250, 1.73GHz
1024 MB DDR2
DVD+/-RW
80 GB Serial ATA 5400 obr/min
15,4" TFT WXGA+ WVA 1280 x 800 BrightView

Nie ma bata wybralbym HP ale moze kiedys jak wybiore sie do kraju gdzie mac kosztuje 20% jednej pensji to pierwszy moj zakup bedzie :)

Arrgghh, jak mozna porownywac HaPeka do Apple ;)
Macbooka nie kupuje sie po to aby uzywac na nim XP (tym bardziej, ze jest to cholenie utrudnione - jeden przycisk myszy, brak DEL i znaczkow WIN) tylko OS X'a wiec ciezko mowic tu o jakies konkurencji :-) Ja podalem tylko przyklad cenowy, a Ty mi tu z jakims HP wyjezdzsz ...a jak sie ma do tego Dell albo IBM? ;)


Co do nagonki na M$ ;) poprostu nie lubie jak ktos narzeka ze zle a zapewne jedzie na czyms czego nawet nie kupil.
Spoko, spoko, kupil ...Apple daje system do kazdego kompa :) (i nie jest nim XP Home Edition ;) )

KuchateK
21-08-2006, 15:18
[LEFT] Arrgghh, jak mozna porownywac HaPeka do Apple ;)
Jak wam apple zafundowalo takie same bebechy w makach jak w byle HaPeku to mozna. Co masz takiego wiele wiecej w aplu?

No dobra... jeszcze ten nieszczesny system. Tyle, ze nie wszyscy onanizuja sie nad osx'em chwalac go pod niebiosa. Mimo wszystko na windowsie znacznie latwiej odpalic wiele rzeczy, zwlaszcza jak ktos na komputerze robi cos wiecej albo lubi sobie pograc ;)


jeden przycisk myszy, brak DEL
Dalej ten jeden przycisk myszy?

Jak to bylo?
Advanced level - Unix, three mouse buttons
Standard level - Windows, two mouse buttons
Toy/Toster level - OSX, one mouse button.

DoMiNiQuE
21-08-2006, 15:30
Jak wam apple zafundowalo takie same bebechy w makach jak w byle HaPeku to mozna. Co masz takiego wiele wiecej w aplu?
No dobra... jeszcze ten nieszczesny system. Tyle, ze nie wszyscy onanizuja sie nad osx'em chwalac go pod niebiosa. Mimo wszystko na windowsie znacznie latwiej odpalic wiele rzeczy, zwlaszcza jak ktos na komputerze robi cos wiecej albo lubi sobie pograc


Kuchatek dobrze wiesz co mam na mysli. Nie kupuje sie Applowskiego notebooka zeby pracowac wylacznie na windowsie.

Noo jest jeszcze ten nieszczesny system ;) Szkoda, ze mowia o nie 'be' tylko Ci, ktorzy na nim nie pracuja/nie mieli stycznosci/nie chca/nie rozumieja/boja sie/lubia windowsa*



Dalej ten jeden przycisk myszy?

Jak to bylo?
Advanced level - Unix, three mouse buttons
Standard level - Windows, two mouse buttons
Toy/Toster level - OSX, one mouse button.

Trzy przyciski na myszce? po co, rozpusta :mrgreen:
A tak bardziej serio. Mialem mnostwo unixow i jakos wiecej jak 2ch przyciskow nigdy nie wykorzystywalem.
Jesli jestesmy juz przy MacBookach to wiedz, ze posiadaja fajne ficzery na touchpadzie :) Jak polozysz dwa palce i klikniesz trzecim (srodkowym) to odpali sie prawy przycisk. A przesuwajac dwoma palcami wlacza sie scrool :) Fajne nie? W HP tez tak jest? ;) (pod win nie bangla, chyba, ze juz napisali jakis soft do tego wraz z nowym boot campem)


*niepotrzebe skreslic


P.S.
Tak w ogole to jakis cienki ten flejm. Juz mi sie znudzilo klocic tylko z Kchatkiem ;)

emisiaczek
21-08-2006, 15:53
-HP na touchpadzie ma wydzelony kawalek ktory dziala jak rolka :) nic nie trzeba palcami wygibasow robic, za to mac ma inne super sprawy jak pilot, kamerka ...
-apple w srodku ma to samo co zwykly pc /pewnie dlatego sprzedaz wreszcie ruszyla/
-ibm jest lekko drozszy, dell-a ciezko opisywac gdyz u nas duzo osob sie nim podnieca podczas gdy w usa jest to zwykla taniocha jeszcze wieksza niz HP

KuchateK
21-08-2006, 16:02
Na windach tez takie wygibasy mozna porobic. Choc ja tam wiekszosc wylaczylem z racji pewnej upierdliwosci tego czasami.

Nie mowie ze wylacznie na windowsie. Ba, wogole tam nie powinno byc windowsa. Tyle ze wtedy sporej ilosci rzeczy nie da sie zrobic.

Trzy przyciski? Wcale nie rozpusta. Do 3dsmax'a i paru innych rzeczy to znacznie ulatwiajacy prace dodatek. Ale jak sie ma jeden to co tu marzyc o trzech (albo pieciu) :D

Widzisz :D Jak by tu byl flejm debian vs slackware vs reszta swiata to by bylo glosno. A na appla wiekszosc leje bo on sie prawie nie liczy to szkoda klawiatury :mrgreen:

DoMiNiQuE
21-08-2006, 17:17
Trzy przyciski? Wcale nie rozpusta. Do 3dsmax'a i paru innych rzeczy to znacznie ulatwiajacy prace dodatek. Ale jak sie ma jeden to co tu marzyc o trzech (albo pieciu) :D
Z tymi przyciskami to tak sie zgrywalem troszke, sam uzywam trzyprzyciskowego Ligitecha (w cinema4d bez trzech przyciskow ani rusz) ...choc oldschoolowa (http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/7/7d/Apple_mouse_Pro.jpg/300px-Apple_mouse_Pro.jpg) myche z jednym przyciskiem (ba ona nawet jako takiego przycisku nie ma) dosc czesto podlaczam np. jak mi baterie w L siada ;)


A na appla wiekszosc leje bo on sie prawie nie liczy to szkoda klawiatury :mrgreen:
To, ze w zacofanej IV RP jest malo polpularno nie znaczy, ze sie nie liczy :mrgreen:

KuchateK
21-08-2006, 17:23
W USA tez niestety triumfow nie swieca te maki. Co rusz to jakis dell ;)

DoMiNiQuE
06-09-2006, 15:46
W Apple Store (http://store.apple.com/1-800-MY-APPLE/WebObjects/AppleStore.woa/wo/0.RSLID?mco=3CD2857E&nclm=iMac) pojawila sie nowa seria iMac'ow z prockami Core 2 Duo :) Oraz nowy model iMac'a 24" :)

KuchateK
06-09-2006, 16:33
Jak tak to porownam do swojego skladaka to takie sobie ceny tych makow w stosunku do specyfikacji :mrgreen:

DoMiNiQuE
06-09-2006, 16:40
Jak tak to porownam do swojego skladaka to takie sobie ceny tych makow w stosunku do specyfikacji :mrgreen:
Nie zaczynaj :mrgreen:
No ale cos na wzor iMac'a chyba Ci sie nie udalo nic zlozyc? ;)

KuchateK
06-09-2006, 16:44
Na wzor nie... jeszcze :D

Mialem taka idee kiedys w zapedach modderskich, ale tego typu obudowa jest dosyc niepraktyczna. Jak ktos nie ma tosterowych przyzwyczajen (nic nie modernizujemy, jak sie popsuje to wyrzucamy i kupujemy nowe) to ciezko z takim komputerem zyc ;) Powinien byc dobry dla babci do wysylania maili :mrgreen:

DoMiNiQuE
17-01-2007, 10:57
Wydaje mi sie, ze temat odpowiedni.

Drodzy milosnicy ogryzkow "nadejszla wiekopomna chwila". W tym roku powstanie w polsce oddzial Apple Poland :) http://mediarun.pl/news/id/19138
Kolejna dobra wiadomoscia ma byc Leopard w wersji Polskiej (mnie to akurat nie podnieca) :) Noo no, rewolucja ;)

jarq.
17-01-2007, 14:12
a pojdzie na G4 1.25 Ghz?

DoMiNiQuE
17-01-2007, 14:14
a pojdzie na G4 1.25 Ghz?
Spokojnie :) Jesli Tiger Ci smiga to Leopard tez bedzie.
Cos slyszalem, ze moga byc problemy z G3, ale nie wiem na ile to jest prawda,

jarq.
17-01-2007, 14:34
no wlasnie nie wiem czy mi tiger smiga ;) - w pracy mam 10.4.8 na G5 dual 2Ghz ale w domu właśnie cudem mi się pojawił do towarzystwa mojemu zasłużonemu i sympatycznemu blaszaczkowi wlasnie G4 1,25 na którym jest pantera 10.3.9. Pamiętam, że kiedyś była jakaś niekompatybilność wyższych systemów z nizszymi modelami - a nie chcę formatu robić i przekonać się że nie pojdzie ;)

djtermoz
17-01-2007, 15:37
Drodzy milosnicy ogryzkow "nadejszla wiekopomna chwila". W tym roku powstanie w polsce oddzial Apple Poland :) http://mediarun.pl/news/id/19138
To rzeczywiscie chwila wiekopomna. Mysle ze Apple tracil sporo nie majac oddzialu w Polsce. Duzo bylo klientow niezadowolonych z SADu. Leopard po polsku tez duzo pomoze. Swietnie!

Ja tymczasem od kilku dni rozmyslam czy kupowac MacPro teraz czy czekac na osmiordzeniowy. iSteve nie pokazal nic ciekawego na ostatnim keynote i najprawdopodobniej nowe MacPro pojawia sie w kwietniu/maju razem z Leopardem.
Do pelnej wspolpracy 4-ro rdzeniowych Xeonow z MacPro potrzebny jest nowy kontroler pamieci ktory sie jeszcze oficjalnie nie pokazal (ma podobno byc za 3-8 tyg.). Stad pewnie opoznienia z nowym MacPro.
Pytanie oczywiscie czy w ogole warto czekac bo PS CS3 i tak bedzie dzialal jak z szybkoscia swiatla, nie wiem jak Lightroom - czy zobacze duzy przyrost predkosci po przesiadce z 4 na 8 rdzeni, ale i tak te roznice beda odczuwalne pewnie dopiero przy przetwarzaniu wsadowym jakis 1000 fotek. Na codzien tego nie robie wiec pewnie kupie teraz. Jeszcze mysle...