PDA

Zobacz pełną wersję : Ostrość zdjęc w ZoomBrowser vs Acdsee



Delt4
06-08-2006, 00:54
Zastanawia mnie czy ktoś zauważył znaczną różnicę wyswietlanych zdjęć w ZoomBrowser czy tez aplikacjach Cannona np. DPP. Kolory na zdjęciach w aplikacjach Cannona są jakby żywsze oraz znacznie ostrzejsze. W innych przeglądarkach Acdsee czy np w Photoshopie wygląda to jakby był zastosowany filtr blur-ed. Fotki robione ze standartowego kit-a 18-55. Monitor skalibrowany profil sRGB temp 6500K

konradl
06-08-2006, 01:08
dpp ladnie ostrzy i produkuje b.fajne zywe kolory, ale ma wade, wyciaga szumy i nadaje sie do iso 100, 200 :)

Delt4
06-08-2006, 01:19
Dla mnie jak oglądam zdjęcia przez cos innego niz ZoomBrowser to mam "mydlo" na ekranie Sharpness w E 350 na maxa ustawione

Vitez
06-08-2006, 10:47
dpp ladnie ostrzy i produkuje b.fajne zywe kolory, ale ma wade, wyciaga szumy i nadaje sie do iso 100, 200 :)

Moze wylacz automatyczna korekte ekspozycji to przestanie ci rozjasniac na sile zdjecia a przez to wyciagac szumy?

Slavko
06-08-2006, 11:51
Też mam takie wrażenie, ale zastawnawiam się jeszcze nad kwestią samego sposobu wyświetlania obrazów, bo na papierze nie zauważyłem różnicy - może to poprostu kwestia generowania obrazu przez dany program...

Vitez
06-08-2006, 18:47
Też mam takie wrażenie, ale zastawnawiam się jeszcze nad kwestią samego sposobu wyświetlania obrazów, bo na papierze nie zauważyłem różnicy - może to poprostu kwestia generowania obrazu przez dany program...

Jesli masz roznice w wyswietlaniu na monitorze a efekcie na papierze to skalibruj monitor.

MMM
06-08-2006, 18:59
Moze wylacz automatyczna korekte ekspozycji to przestanie ci rozjasniac na sile zdjecia a przez to wyciagac szumy?
DPP nie ma automatycznej korekcji. Chyba mylisz Vitez DPP z ACR.

Slavko
06-08-2006, 21:58
Jesli masz roznice w wyswietlaniu na monitorze a efekcie na papierze to skalibruj monitor.
Nie to miałem na myśli. Chodzi mi o odbiór ostrości zdjęcia - faktycznie te w ZoomBrowser wydają si być ostrzejsze niż w Photoshopie

Delt4
06-08-2006, 22:27
Dokładnie Zoombrowser czy DDP podbija kontrast i sharpness podczas wyświetlania (jakis ukryty algorytm w celu uzyskania cukierkowych zdjęć przez ludzi z cannona?) Zupełnie inne fotki niz w PS czy innych przegladarkach

Vitez
07-08-2006, 11:03
DPP nie ma automatycznej korekcji. Chyba mylisz Vitez DPP z ACR.

Czyli pewnie ma jakis wbudowane poprawianie fotek jak BreezeBrowser. W breezie mozna to wlaczac/wylaczac (High Quality mode to sie nazywa i tez potrafi wyciagnac szumy czy przeostrzyc). A ze nie siedze teraz w domu to nie mam jak sprawdzic.