PDA

Zobacz pełną wersję : Moje wypociny Sigmą 18-125



p13ka
10-11-2004, 10:08
Ponieważ Sigma 18-125 została aktualnie poddana serii testów (o czym można przeczytać w dziale: "Testy sprzętu") zamieszczam linki do swoich zdjęć wycieczkowych (Lizbona) i z pokazu Motorshow w Warszawie (wszystkie robione wspomnianą Sigmą).
Część zdjęć z wycieczki była robiona z jadącego autokaru i przez szybę z AI Servo (co widać w postaci odbić i blików). Bardzo brakowało mi światła w oceanarium :(
LIZBONA (http://www.republika.pl/p13ka/lizbona)
MOTORSHOW (http://www.republika.pl/p13ka/motorshow)
Zjebki jak i porady mile widziane :)

Anonymous
10-11-2004, 18:45
co do zdjec z lizbony bo tylko te poprzegladalem to szkoda ze nie pokazales ludzi tam mieszkajacych bo ich roznorodnosc po prostu poraza. Szkoda ze nie ma rowniez uliczek z Alfamy. Ale moze nie o tym czego nie ma a o tym co jest - wedlug mnie pokazales typowo turystyczne zdjecia, niespecjalnie podoba mi sie ich kadrowanie, te na praca de comerciu (?) sa jakby zbyt malo kontrastowe, niektore z parku expo sa niedoswietlone. Ogolnie po zdjeciach z Lizbony i z samej Portugalii oczekiwalbym wiecej. O obiektywie ciezko cokolwiek powiedziec - wydaje sie ze robiles wiekszosc zdjec na malej dziurze a dwa ze to jak ostrzy to widac na zdjeciach o wiekszych rozmiarach.

pozdrawiam.

p13ka
10-11-2004, 22:09
Chciałbym pokazać o wiele więcej ale wycieczka była połączona ze sprawami służbowymi i trwała może 1,5 dnia. Nie miałem czasu na kreatywną fotografię więc tak jak napisałem, fotki są typowo wycieczkowe. Robione raczej z priorytetem przysłony, której wartość w słoneczny dzień nie schodziła poniżej f/8. Nie tykane w PS więc zawsze można pobawić się levelami i kontrastami. Nie mam dość miejsca na serwerze aby wrzucić pełny wymiar :cry:
Dzięki za komentarz :P
Pozdrawiam!

JaW
10-11-2004, 22:39
Zjebki jak i porady mile widziane :)
Przez to tło jestes mi winien na okuliste... :P

Vitez
11-11-2004, 03:06
Zjebki jak i porady mile widziane :)
Przez to tło jestes mi winien na okuliste... :P
Jaaa... zajefajne tlo ;) :mrgreen: .. ale ja jednak wole stonowana szarosc 8)

Vitez
11-11-2004, 03:08
Co do zdjec - ladnie pokazales typowe zastosowanie tego obiektywu - turystyczny spacer zoom (nie wnikajac w kadry) i widac ze do tego sie nadaje bo jest bardzo uniwersalna (kadry i szerokie i ciasne).
Ale do oceny jakosci vs zastosowanie - jednak oryginaly sa potrzebne.
Ja niedlugo dorzuce troche oryginalow - czekam az pogoda bedzie lepsza bo na mocno zachmurzone spacery to ta Sigma za ciemna.