PDA

Zobacz pełną wersję : brak powiadomienia o rozładowaniu AA w A75



arkadiuss88
10-11-2004, 09:58
Witam,
Czy ktoś z was spotkał się z problemem braku powiadomienia komunikatem "changes batteries" w A75?
Używam zestawu akumulatorów firmy VIVANCO, pojemność każdego to 2200mAh, akumulatory są nowe... Są po 3 ładowaniach 10-12 godzinnych, po 2 pierwszych objaw był identyczny: w paracie zgasł lcd a obiektyw się nie schował w trybie rec, a jedynie w trybie play... Gość z Media Markt który polecił mi ten zestaw AA powiedział że są prawie tak dobre jak akumulatory marki GP...

pozdr

NimnuL
10-11-2004, 10:12
Widać, nie są prawie tak dobre jak GP ...

Pszczola
10-11-2004, 15:49
GP sa dobre? Raczej zupelnie przecietne.

adammail75
13-11-2004, 21:22
Witam,
Czy ktoś z was spotkał się z problemem braku powiadomienia komunikatem "changes batteries" w A75?
Używam zestawu akumulatorów firmy VIVANCO, pojemność każdego to 2200mAh, akumulatory są nowe... Są po 3 ładowaniach 10-12 godzinnych, po 2 pierwszych objaw był identyczny: w paracie zgasł lcd a obiektyw się nie schował w trybie rec, a jedynie w trybie play... Gość z Media Markt który polecił mi ten zestaw AA powiedział że są prawie tak dobre jak akumulatory marki GP...

pozdr
pożycz od kogoś "normalne" akumulatorki i przetestuj

alekos
13-11-2004, 22:30
Mam to samo na akumulatorach Sanyo i Energizer oraz na porządnych bateriach, poprostu sygnal rozładowania zapala sie na 2-5 sekund przed padnięciem. Myślę ,ze te aparaty tak mają i trzeba sie do tego przyzwyczaić.

adammail75
13-11-2004, 23:51
Mam to samo na akumulatorach Sanyo i Energizer oraz na porządnych bateriach, poprostu sygnal rozładowania zapala sie na 2-5 sekund przed padnięciem. Myślę ,ze te aparaty tak mają i trzeba sie do tego przyzwyczaić.

hm... dziwne...
ja też mam A75 i o ile pamiętam to ostrzeżenie, że baterie są słabe trwa troche dłużej i dopiero potem pisze, że mam je zmienić
muszę się jeszcze temu przyjrzeć (dawno nie rozładowałem moich Sanyo....)

poker3
30-11-2004, 00:03
Mam A 75 a do niego ładowarke i akumulatorki Albinar. Nie wiem czy to uznana marka czy raczej blizej no name - takie kupiłam w zestawie. Wyżej wymienione problemy nigdy mi się nie przytrafiły - jak miałam na samym początku włożone paluszki to aparat sygnalizował rozładowanie baterii na kilka zdjęć przed ostatecznym padnięciem ale nawet wtedy chował obiektyw normalnie a potem w spokoju umierał do czasu zapakowania nowego zestawu baterii. Jeśli aparat na gwarancji polecałabym jednak kontakt z serwisem.

Myszkin
02-12-2004, 21:13
Ja mam A75, a powiadomienie o prawie rozladowanych bateriach pojawia sie przed 2-3 zdjeciami robionymy z fleszem.
Jesli Ci sie nie pojawia takie powiadomienie, to tylko wida baterii, ktore nie sa prawidlowo ladowane i cienkiej ladowarce. Tutaj akumulatorki raczej nie sa winne.
Z drogiej strony mam odtwarzacz CD/MP3 firmy Thomson i na wiswietlaczu prawie przez caly okres grania na jednych bateriach "tester" wskazuje maksymalne naladowanie. Potem jest okolo 0,5 godziny, kiedy pokazuje pol baterii. A, ze jest cala rozladowana, to prawie nie pokazuje, no chyba, ze postaram sie wlaczyc sprzet przy rozladowanych bateriach.
Jakosc ladowarki jest wazniejsza od jakosci baterii i jest wazne, zeby rozne typy baterii (np.Mn-Ni) nie byly ladowane na roznych ladowarkach, poniewaz prady ladowania sa rozne, przez co zywotnosc sie skraca drastycznie

wyska
02-12-2004, 23:18
Witam,
Ja mam a80. Aparat sygnalizuje, że aku są rozładowane jakieś 2 sekundy przed automatycznym wyłączeniem się aparatu... Jak na razie to chyba najbardziej denerwująca wada tego aparatu (oprócz tego że nie robi zdjęć jak 300D :wink: ). Nie sądzę żeby akumulatory były źle ładowane, bo starałem się wybrać możliwie dobrą ładowarkę.
O ile wiem to już jest taka przypadłość aparatów z serii A...
pozdrawiam

Vafloo
11-01-2005, 13:45
Na początku witam serdecznie wszystkich, ponieważ jestem tutaj nowym użytkownikiem i od niedawna posiadaczem Canona A60.

Faktycznie. U mnie też jest problem ze wskazywaniem rozładowania akumulatorów. Dokładnie jak to ktoś wcześniej opisał - ostrzeżenie przed rozładowaniem pojawia się dwie sekundy przed wyłączeniem się aparatu (mam akumulatorki Energizer NiMH 2300mAh). Co ciekawe, na zwykłych bateriach alkalicznych (tych, które dostałem z aparatem) wskaźnik zaświecił się dużo wcześniej. Jeszcze można było spokojnie zrobić kilka zdjęć, nawet z lampą.

Nie wiem, być może ma to jakiś związek z róznicami między aku a bateriami alkalicznymi, ale nie znam się na tym na tyle, żeby wyciągać jakiekolwiek wnioski.

shaq
16-01-2005, 16:10
Witam. Z tego co mi wiadomo, to akumulatorki rozladowuja sie inaczej niz zwykle bateryjki - bardziej skokowo, przez co wskaznik zapala sie dopiero na chwilke przed calkowitym padem. Taki to juz urok akumulatorkow.

LuMa
25-02-2005, 17:47
mam A75 i aku Camelion 2200mAh i aku Olympus Camedia 1600 mAh. ma podobna sytuację, co inni użytkownicy. wskaźnik ostrzega o rozładowaniu prawie w ost.chwili. z tym że przy Olympusach troszkę wcześniej niż przy Camelionach. a przy pracy na zwykłych bateriach jest lepiej-ostrzeżenie pojawia się wystarczająco wcześnie, aby móc zareagować.
a tak w ogóle, to myślę, że to nie jest jakiś straszny problem. po prostu musimy mieć zawsze przy sobie 2 komplety akumulatorków.
:) pzdr

egzor
11-04-2005, 11:25
...
a tak w ogóle, to myślę, że to nie jest jakiś straszny problem. po prostu musimy mieć zawsze przy sobie 2 komplety akumulatorków.
:) pzdr
No chyba że przesyłasz fotki do kompa !

A tak ogólnie to kiedyś był tu poruszany taki temat dotyczący „formatowania/formowania akumulatorów. Tam też ktoś doradził mi że można akumulatory przeładowywać (pierwsze ładowanie 12 godzin), doładowywać (ładować jeszcze nie w pełni wyładowane akumulatory), nie doładowywać (włożyć do ładowarki np. na 1/3 okres czasu ładowania). Niestety nie ! Akumulatory NiHM to dość jeszcze niedopracowany twór pod względem użyteczności (jak aparaty cyfrowe przy robieniu fotek na mrozie). Ja mam akumulatory TRUST i kiedy postępowałem z nimi zgodnie z instrukcją producenta (ładowanie 3 godziny, całkowite rozładowanie, całkowite naładowanie...) to na początku wskaźnik rozładowania baterii pokazywał się na jakieś pięć sekund przed wyłączeniem się aparatu a potem aparacik ładnie się wyłączał, chował obiektyw a na ekranie pojawiał się komunikat o konieczności wymiany baterii. Jak postępowałem ładnie z akumulatorkami to rozładowania wskaźnik świecił coraz dłużej do czasu... kiedy nie miałem czasu na całkowite naładowanie akumulatorów i po 1/3 czasu wyjąłem je z ładowarki. Akumulatory padły bardzo szybko nie wyłączając aparatu i miałem problem z doniesieniem sprzętu z wysuniętym obiektywem z weekend-owego wypadu. Teraz niestety akumulatory nie chcą się ze mną przeprosić i zawsze wyłączają aparat bez najmniejszego powiadomienia.
Nie jest to wina aparatu bo sprawdzałem moje akumulatory na A95 brata i zachowywał się tak samo !
Nigdy też nie można włączyć aparatu po jego automatycznym wyłączeniu po rozładowaniu akumulatorów !

A więc !
Szanuj akumulatory a one będą szanowały twój aparat !

nandoo
25-05-2005, 08:12
Witam.
Temat raczej juz chyba nie aktualny ale ja mam podobny problem canon a75 aku GP 2300 NiMH, formatowanie bylo wedlug zalecen producenta, ale od samego poczatku gdy baterie siadaly ( tak jest do teraz) aparat momentalenie sie wylaczal czasami nawet nie zdazyl schowac obiektywu bez wczesniejszego powiadomienia.

Dziwne zachowanie mialy takze gdy wlozylem do latarki z ostrego swiatla po prostu gasla bez powolnego przygasania jak to jest widoczen przy bateriach

pozdrawiam

ZuberA
28-05-2005, 02:29
U mnie na A60 tez ta sama sytuacja czasem nawet nie pojawi sie info o rozladowaniu baterii, obiektyw schowa sie do polowy i klapa - baterie rozladowane (BP 2300)

userman
12-06-2005, 23:29
Na początku witam serdecznie wszystkich, ponieważ jestem tutaj nowym użytkownikiem i od niedawna posiadaczem Canona A60.

Faktycznie. U mnie też jest problem ze wskazywaniem rozładowania akumulatorów. Dokładnie jak to ktoś wcześniej opisał - ostrzeżenie przed rozładowaniem pojawia się dwie sekundy przed wyłączeniem się aparatu (mam akumulatorki Energizer NiMH 2300mAh). Co ciekawe, na zwykłych bateriach alkalicznych (tych, które dostałem z aparatem) wskaźnik zaświecił się dużo wcześniej. Jeszcze można było spokojnie zrobić kilka zdjęć, nawet z lampą.

Nie wiem, być może ma to jakiś związek z róznicami między aku a bateriami alkalicznymi, ale nie znam się na tym na tyle, żeby wyciągać jakiekolwiek wnioski.
U mnie jest identycznie (też mam A60) tyle że ja mam dwa zetawy aku 4x1800 TRUST i 4x2300 ENERGIZER i powiadomienia też nima na żadnym z kompletów aku.

rosim
14-06-2005, 11:42
Witam, ja mam C A75, który kupiem z ładowarką i akumulatorkami vivanco 2200 mAh. Problem jest ten sam - brak powiadomienia o rozładowaniu. Kupiłem jednak drugi komplet - Sanyo 2500 mAh, który ładuje w ładowarce vivanco i problem znika - jest ostrzeżenie o rozładownaiu baterii i spokojnie można zrobic jeszcze kilka zdjęć. Poza tym ostatnio, tj. po drugim naładowaniu akumulatorków Sanyo na jednym komplecie(4) zrobiłem ponad 400 zdjęć (bez lampy), na vivanco 200-250. Pozdrawiam