PDA

Zobacz pełną wersję : dziwna usterka w S1IS



Shiubbi
01-08-2006, 18:38
Witam uprzejmie!

Mam problem z aparatem S1 IS ( jak widać załączone zdjęcie ). Nie upadł, nie był zalany, poprostu nagle przestał robić zdjęcia, a dokładniej zaczął robić takie jak załączone.

Czy wiecie co moze być przyczyną?

Pozdrawiam

piast9
01-08-2006, 19:01
To wygląda całkiem tak, jak uszkodzenie związane z wadą fabryczną matryc CCD SONY. Jeśli tak jest to serwis wymienia to za darmo.

Shiubbi
01-08-2006, 19:05
czyli jedyne co to udać się muszę do serwisu? ... Czy potrzebna mi jest gwarancja? Aparat kupiłem 2 lata temu i nie wiem gdzie ja mam a nawet na jaki czas ona była :)

piast9
01-08-2006, 23:59
Jeśli to jest TA usterka, to jest usuwana równiez po gwarancji. Zadzwoń na Żytnią, dowiesz się.

marcio1963
14-08-2006, 23:38
Witam, spotkałem się z tą usterką w A70 - pomogło wyjecie karty CF, następnie włożenie innej i było po kłopocie. Też myślałem, że to matryca.
Radzę spróbować.
Pozdrawiam

Mefrozen
17-08-2006, 13:04
MI sie wydaje ze to problem z kartą pamięci, choć uszkodzona matryca tez jest możliwa. Napisz co to za problem jak sie dowiesz.

zdybek
08-11-2007, 18:57
To wygląda całkiem tak, jak uszkodzenie związane z wadą fabryczną matryc CCD SONY. Jeśli tak jest to serwis wymienia to za darmo.

Witam! Mialem podobny problem z S1. Szukalem na innych forach i znalazlem gdzie lezy przyczyna: http://www.imaging-resource.com/badccds.html
Tam jest lista aparatow, w ktorych wystepuje taki przypadek - wlasnie to jest ta pechowa matryca Sony
Canon naprawie na swoj koszt aparaty, nie wazny czy sa na gwarancji i gdzie byly kupowane (w Polsce czy zagranica). Trzeba wyslac aparat do serwisu. Oni ocenia na 100% co sie stalo.

Dzis wlasnie otrzymalem nowiutki aparat ale nie S1 ale S5 bo nie mieli juz odpowiedniej czesci na wymiane:)!!!!

Czekalem na aparat w sumie ponad miesiac ale chyba warto bylo:)

jimi997
25-02-2008, 22:40
Witam !!! Też mam tą samą usterkę. Czasami robię zdjęcia parę dni i nic, czasem włączę i mam takie właśnie objawy. Aparat mam po gwarancji i kupiony w niemczech. Myślicie że mam jakieś szanse na naprawę na Żytniej? Pozdrawiam!!!

zdybek
25-02-2008, 22:55
Hey! Ja bym sie na Twoim miejscu nie zastanawial i wyslal aparat na Zytnia. Wtedy na 100% bedziesz wiedzial co jest z Twoim aparatem. Jezeli okaze sie, ze to nie wada fabryczna matrycy to przynajmniej dowiesz sie ile bedzie kosztowac naprawa.

Tak jak pisalem wczesniej, Canon Polska nie robi problemow gdy aparat jest po gwarancji i nie zostal kupiony w PL.

jimi997
26-02-2008, 02:13
Dzięki za odpowiedź chyba go wyślę i tak mi nic innego nie pozostaje. Pozdrawiam

pjakusz
26-02-2008, 14:15
Ewidentnie uszkodzona matryca - mozesz juz sie cieszyc nowiutkim S5 :) Wysylaj na Zytnia, po 2-4 tygodniach otrzymasz kurierem nowiutki aparat. Moje s1 kurzylo sie na polce, ale po transformacji na s5 chyba znow bedzie uzywane tam, gdzie nie bedzie mi sie chcialo lusterek brac :)

Pawel
www.jpj-media.pl (http://www.jpj-media.pl)

grzyba
28-02-2008, 11:14
Tylko się cieszyć z takiej awarii:
http://www.cyberfoto.pl/potrzebuje-pomocy/86816-canon-s1-is-cos-nie-tak.htm
http://canon-board.info/showthread.php?t=29099

Temat jest wielostronnie i wszechstronnie przerobiony. Na tych linkach i na wielu innych.

monmila
08-03-2008, 22:39
Witam
Mam aparat Canon S1 Is i wszystko było ok do momentu gdy chciałam zrobić zdjecia a tam ciemno ani przez LSD ani okienko nie było nic widać.Zaniosłam do do serwisu w swoim mieście Pan powiedział że "najprawdopodobniej poszła matryca" zapłaciłam 25 zł i wysłał go do Warszawy.
Powiedział ze w ciągu tygodnia skontaktują się ze mną i podadzą koszt naprawy ale nikt z Warszawy nie zadzwonił tylko Pan z serwisy napisał mi takiego smsa
:Kosz naprawy aparatu CANON-560 zł.Do wymiany jest matryca.Prosimy o decyzje.Studio .....
Ta cena mnie poraziła czy faktycznie kosztuje tyle taka naprawa ????
Proszę o pilne wieści jeśli ktoś sie z czym takim spotkał znajomy mói ze byc może facet z serwisu chce zarobic-jestem w kropce

apexx
09-03-2008, 08:00
facet chce chyba na tobie zarobic, tez tak mialem, najpierw oddalem do "znajmoego" ktory juz mi kiedys zrobil w nim lampe policzyl mi 300 zl, na szczescie w miedzyczasie poczytalem na necie i zrezygnowalem z naprawy, wyslalem do wawy i teraz mam nowego S5

WaldekA
13-03-2008, 18:00
Odbierz swój aparat i wyślij na Żytnią, najprawdopodobniej dostaniesz nowego S5IS a "Pan z serwisu" niech oddaje Ci kasę.

jimi997
22-04-2008, 20:35
Witam!!!
W końcu po miesiącu i trzech tygodniach odebrałem z rąk kuriera nowiutkiego S5. Dziękuje firmie Canon i serwisowi na Żytniej za tak pozytywne rozwiązanie sprawy. Pozdrawiam wszystkich Canonierów!!!

petryniak
30-04-2009, 11:12
Czy ostatnio komus jeszcze udalo sie otrzymac w zamian za S1 cos innego?
Mam swojego Canona wysylac po majowce na zytnia i nie wiem na co sie nastawic

bronson
01-05-2009, 12:13
cały wątek odbieram jako reklamę serwisu? może mi się (misie), od majowego weekendu pokręciło... hmm whatever, peace

Polanin
03-05-2009, 23:19
Serwis się chyba nie reklamuje. Jak coś Ci przestaje działać to reklamy nie trzeba, żebyś wiedział gdzie się udać. Teraz jeszcze pomyślałem, że firma reklamująca serwis, reklamuje usterkowość produktów (no może ta moja "złota myśl' trochę trąci latami 50-60 i branżą motoryzacyjną: "nie montujmy pasów bezpieczeństwa, bo to oznacza, że nasze samochody miewają wypadki").