PDA

Zobacz pełną wersję : [kavoo] Moje nieudolne proby ;-)



Strony : [1] 2

kavoo
10-11-2004, 00:09
A co tam, raz sie zyje ;-) Tez tutaj niesmialo postawie stope ;-)

Tylko nie krzyczcie zbyt glosno, bo dopiero od 6 miesiecy foce w ogole, z czego klapanie lusterkiem to niecale 2 miesiace... wiec wyrozumialosc mile widziana :lol:

Malo tego, bo (co zrozumiale) przy takim "stazu" skutecznosc mam na dosc niskim poziomie :lol:

http://www.pbase.com/jakub_wronski/

Tomasz Golinski
10-11-2004, 00:22
Muszę przyznać, że geometria Warszawy mi się podoba. Zwłaszcza Pałac Kulturego ;)

Vitez
10-11-2004, 01:45
Ogolnie fotki kolorowe i przyjemne, ale... kompresja zjadla sporo z nich, szczegolnie warszawskie (niebo poszatkowane pikselami i z warstwami).

Tomasz Golinski
10-11-2004, 02:05
Czyli dobrze, że mam kiepski monitor i niewiele na nim widze ;) Ale jutro przyjeżdza koleś z allegro z Eizo 21. Wtedy może zobacze te piksele :mrgreen: :mrgreen:

kavoo
10-11-2004, 08:29
Vitezowi zapewne chodzi o Barbakan ;-)

To jest jpeg zapisany z jakoscia 100%, mniejszej kompresji nie da sie niestety zastosowac w szopie ;-) Przy takim niebie banding w jpegach to normalka, a formatu png pBase chyba nie lyka...

satriani
11-11-2004, 00:55
Zabawny gość z Ciebie - nieudolne -
skromność nad wyraz przesadzona.

Bardzo podobają mi się fotki z Warszawy szczególnie ten barbakan i ten nowoczesny budynek, jesienne fotki też b.fajne, ale już gacie wyszły ci zawodowo jak z bilbordu tej firmy co to uszyła te spodnie.

Pozdrawiam

Vitez
11-11-2004, 03:30
Vitezowi zapewne chodzi o Barbakan ;-)

To jest jpeg zapisany z jakoscia 100%, mniejszej kompresji nie da sie niestety zastosowac w szopie ;-) Przy takim niebie banding w jpegach to normalka, a formatu png pBase chyba nie lyka...

Ciekawe... na monitorze LCD ktore niestety mam teraz w pracy pikseloza mocno widoczna (NEC MultiSync LCD 1760NX, 1280x1024, 75 Hz ... rowniez na moich zjdeciach :mrgreen: ), na monitorze CRT ktory mam w domu (Samsung Syncmaster 550b , 1024x768, 80Hz) ten efekt jest o wiele mniej widoczny :roll: .

JaW
11-11-2004, 11:31
Zdjęcia ogolnie swietne, bardzo mi sie podoba Twoje spojrzenie, postrzeganie otoczenia. Jest niebanalnie, swiezo, fotki technicznie dobre - dodaje do ulubionych. :)

kavoo
11-11-2004, 11:41
Ciekawe... na monitorze LCD ktore niestety mam teraz w pracy pikseloza mocno widoczna (NEC MultiSync LCD 1760NX, 1280x1024, 75 Hz ... rowniez na moich zjdeciach :mrgreen: ), na monitorze CRT ktory mam w domu (Samsung Syncmaster 550b , 1024x768, 80Hz) ten efekt jest o wiele mniej widoczny :roll: .
Moze po prostu jest troche racji w tym, co na preclach ludziska od dawna i dosc czesto trabia - monitory LCD nie nadaja sie do ogladania/obrobki zdjec ;-)

Tomasz Golinski
11-11-2004, 12:54
Na monitorze EIZO T962 1600x1200 100Hz wciąż wygląda dobrze. Ale pamiętam, że na LCD w laptopie Tosziby niektóre zdjęcia właśnie miały tragoiczne warstwy kolorów

Tytus
11-11-2004, 14:11
Vitezowi zapewne chodzi o Barbakan ;-)

To jest jpeg zapisany z jakoscia 100%, mniejszej kompresji nie da sie niestety zastosowac w szopie ;-) Przy takim niebie banding w jpegach to normalka, a formatu png pBase chyba nie lyka...

Ciekawe... na monitorze LCD ktore niestety mam teraz w pracy pikseloza mocno widoczna (NEC MultiSync LCD 1760NX, 1280x1024, 75 Hz ... rowniez na moich zjdeciach :mrgreen: ), na monitorze CRT ktory mam w domu (Samsung Syncmaster 550b , 1024x768, 80Hz) ten efekt jest o wiele mniej widoczny :roll: .

bo LCD to jest szpanowania lub do pisania w Wordzie a nie oglądania zdjęć :mrgreen:

Pszczola
11-11-2004, 15:11
Oj nie tylko, nie tylko. Czesto spedzam przed kompem od 8 do 10 godz. dziennie. Nawet na najlepszych monitorach CRT jest to po tylu godzinach mordega, a na przyzwoitym LCD oczy wytrzymuje mi znacznie dluzej i mniej sa wyeksplatowane. Fakt, ze LCD (poza kilkoma niebotycznie drogimi modelami) jest do zdjec i dto duzo gorszy, ale wiele zalezy od ustawien (zgrania) profili kolorow miedzy monitorem, drukarka, softem graficznym i innymi urzedzeniami wejscia-wyjscia.

JaW
11-11-2004, 16:03
Jak rozumiem, to wszyscy narzekajacy na panele LCD trudnia sie profesjonalna obrobka zdjec o wysokiej jakosci, gdzie kazdy z 16.7 mln odcieni kolorow musi byc absolutnie dokladnie odwzorowany? Jasnosc, kontrast, gamma, rownomiernosc podswietlenia matrycy i ostrosc musza byc idealne, bo inaczej to złom, a nie LCD?
Eh, panowie... jakas dziwna moda na wysmiewanie paneli zapanowala, a tymczasem 99% uzytkownikow obrabiajacych amatorsko fotki moze kupic tani panel na matrycy MVA (PVA) lub IPS (drozszy troche), na ktorym spokojnie da sie obrabiac zdjecia dla celow www, plfoto, wlasnych galerii albo odbitek w labie - i nie bedzie ZADNYCH roznic na niekorzysc w porownaniu do monitora CRT. A oczka odpoczną...

Tytus
11-11-2004, 17:17
Jak rozumiem, to wszyscy narzekajacy na panele LCD trudnia sie profesjonalna obrobka zdjec o wysokiej jakosci, gdzie kazdy z 16.7 mln odcieni kolorow musi byc absolutnie dokladnie odwzorowany? Jasnosc, kontrast, gamma, rownomiernosc podswietlenia matrycy i ostrosc musza byc idealne, bo inaczej to złom, a nie LCD?
Eh, panowie... jakas dziwna moda na wysmiewanie paneli zapanowala, a tymczasem 99% uzytkownikow obrabiajacych amatorsko fotki moze kupic tani panel na matrycy MVA (PVA) lub IPS (drozszy troche), na ktorym spokojnie da sie obrabiac zdjecia dla celow www, plfoto, wlasnych galerii albo odbitek w labie - i nie bedzie ZADNYCH roznic na niekorzysc w porownaniu do monitora CRT. A oczka odpoczną...

ja tam postawiłem kiedyć mojego Samsunga 17' kupionego za 620 zl na giełdzie obok Samsunga LCD za 3000 zl też 17', czyli efektywnie ciut większego i różnica mimo niezłego kręcenia i regulowania była widoczna

JaW
11-11-2004, 17:45
ja tam postawiłem kiedyć mojego Samsunga 17' kupionego za 620 zl na giełdzie obok Samsunga LCD za 3000 zl też 17', czyli efektywnie ciut większego i różnica mimo niezłego kręcenia i regulowania była widoczna
Rozwoj technologii LCD jest dosc szybki, panele sprzed dwoch lat w porownaniu z dzisiejszymi to wielka roznica. Poza tym sa rozne matryce LCD, niektore słabo nadaja sie do grafiki i zdjec, ale mozna spokojnie wybrac dobre dla amatorow panele za umiarkowana cene (17'' ponizej 2000zł).

kavoo
21-12-2004, 22:11
Temat LCD wydaje sie byc juz zakonczony ;-) wiec moze niesmialo dorzuce cos od siebie w temacie ;-)

Doczekalem sie ciezko wypracowanego urlopu wiec nareszcie jest czas na to, zeby pofocic tylko i wylacznie dla czystej przyjemnosci :roll: Tym bardziej, ze wreszcie dzisiaj doczekalem sie mgly, na ktora bezskutecznie polowalem od poczatku jesieni :roll: Spacer byl krotki wiec i zdjec nie ma na mase... ale u mnie to juz regula, ze staram sie wybrac tylko te najciekawsze (przynajmniej moim laickim zdaniem) ;-)

http://www.pbase.com/jakub_wronski/fog_at_the_vistula

Tomasz Golinski
21-12-2004, 22:26
mgla. to lubie. drzewa klasyczne, ladne. mosty jakies ciut dziwne, ja bym inaczej kombinowal z kadrami: wiecej przestrzeni, moze krotsza ogniskowa, zeby bardziej znikanie wyeksponowac i dodac jakas krzywizne.. chyba najbardziej pasuje mi 3ci.

w moscie 2 denerwuja biale kreski na gorze. jakies liny czy cus.

kavoo
21-12-2004, 22:29
w moscie 2 denerwuja biale kreski na gorze. jakies liny czy cus.
Hehe niestety - mgla byla zbyt gesta i te biale kreski ku mojemu rozczarowaniu tak slabiutko bylo widac... idac w strone tego mostu liczylem ze jednak beda wyrazniejsze, bo to najladniejszy most w Wawie (wiszacy). Sa to oczywiscie liny podtrzymujace kladke mostu.

Jurek Plieth
21-12-2004, 23:55
Eh, panowie... jakas dziwna moda na wysmiewanie paneli zapanowala, a tymczasem 99% uzytkownikow obrabiajacych amatorsko fotki moze kupic tani panel na matrycy MVA (PVA) lub IPS (drozszy troche), na ktorym spokojnie da sie obrabiac zdjecia dla celow www, plfoto, wlasnych galerii albo odbitek w labie - i nie bedzie ZADNYCH roznic na niekorzysc w porownaniu do monitora CRT...
Bardzo się mylisz. Przerabiałem to osobiście. Zawsze okazywało się, że to co dostaję z labu odbiega od tego co widzę na monitorze. Aż wreszcie podłączyłem dwa monitory: CRT i LCD przez przełącznik. I wówczas stała się jasność - odbitki z labu były wierną kopią tego co przedstawiał monitor CRT.

maku
22-12-2004, 00:11
Bardzo się mylisz. Przerabiałem to osobiście. Zawsze okazywało się, że to co dostaję z labu odbiega od tego co widzę na monitorze. Aż wreszcie podłączyłem dwa monitory: CRT i LCD przez przełącznik. I wówczas stała się jasność - odbitki z labu były wierną kopią tego co przedstawiał monitor CRT.

Cóż?
Dokładnie tak jakbym przedstawił moje własne doświadczenia.

Tomasz Golinski
22-12-2004, 00:17
grunt to topik-reaktywacja ;)

kavoo
22-12-2004, 00:44
grunt to topik-reaktywacja ;)
Widze, ze wrzucenie linka do nowych fot bylo kiepskim pomyslem :lol: :)

Vitez
22-12-2004, 01:26
Widze, ze wrzucenie linka do nowych fot bylo kiepskim pomyslem :lol: :)

Mi sie foty podobaja... sam bym chetnie na takie zapolowal - daj znac jak bedziesz sie jeszcze wybieral... postatywic nad Wisla w taka pogode mozna calkiem przyjemnie 8) .

A co do LCD vs CRT ... na zyczenie kavoo mozna pociachac ten watek by ta jakze pouczajaca dyskusje przeniesc tam gdzie trzeba (Hydepark czy Osprzet dedykowany? hmmm... ).

kavoo
22-12-2004, 10:31
Mi sie foty podobaja... sam bym chetnie na takie zapolowal - daj znac jak bedziesz sie jeszcze wybieral... postatywic nad Wisla w taka pogode mozna calkiem przyjemnie 8) .
Lubisz niepotrzebnie dzwigac kilogramy sprzetu? ;-) Wczoraj przy takiej pogodzie wychodzily mi czasy ok. 1/250 (+- ok. 100 w zaleznosci od kadru) przy f/4.0 i ISO200 - spokojnie da sie z reki strzelac :-) Nad Wisle bede sie na pewno wybieral, ale tylko na chwile w jedno miejsce - mam od dawna upatrzony widok i tylko czekam na odpowiednia pogode ;-) Na nastepna mgle obmyslam inne okolice, na razie jeszcze pomyslu brak :?


A co do LCD vs CRT ... na zyczenie kavoo mozna pociachac ten watek by ta jakze pouczajaca dyskusje przeniesc tam gdzie trzeba (Hydepark czy Osprzet dedykowany? hmmm... ).
Myslalem, ze Moderator nie musi pytac sie czy moze skorzystac ze swoich przywilejow ;-) Ale skoro juz tak, to tnij Wasc ;-)

Vitez
23-12-2004, 01:02
Lubisz niepotrzebnie dzwigac kilogramy sprzetu? ;-) Wczoraj przy takiej pogodzie wychodzily mi czasy ok. 1/250 (+- ok. 100 w zaleznosci od kadru) przy f/4.0 i ISO200 - spokojnie da sie z reki strzelac :-)

3kg na terenie Warszawy to zadne wielkie obciazenie. A w tego typu zdjeciach jednak wolalbym nieco wieksza GO niz daje f4.0 - zrob z tych zdjec odbitki ok 15x21 albo wieksze i zobaczysz dlaczego 8) bo na internetowych miniaturkach to jeszcze ujdzie.


Myslalem, ze Moderator nie musi pytac sie czy moze skorzystac ze swoich przywilejow ;-) Ale skoro juz tak, to tnij Wasc ;-)

Nie musi, ale tak wiele osob tylko czeka by dokopac z byle okazji pewnemu moderatorowi, ze zaraz znalazlby sie paranoik krzyczacy "znikaja posty! przecz z cenzura! " ;) - dlatego lepiej spytac autora watku by wszystko bylo oficjalnie a nie "po cichu" ;)

kavoo
29-12-2004, 20:46
Przedwczoraj postanowilem odwiedzic mojego starego ;-) modela - miewa sie niezle i nadal chetnie sie prezentuje przed obiektywem ;-)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://kavoo.psp.com.pl/photos/eos20d/oko_w_oko.jpg)

p13ka
29-12-2004, 20:57
Bardzo ładnie oczko wyostrzone, kolorki miodzio też... widzę, że seteczka dobrze służy:) Czy możesz podać podstawowe dane z EXIF?

Tomasz Golinski
29-12-2004, 21:04
jaki ładny kolorowy! kadr ciekawy, czym czerwonym mu przyjarałeś po nosie?

kavoo
29-12-2004, 22:43
Tomku to czerwone to lampa w terrarium, niestety w kilku terrariach jest ze wzgledu na wymogi termiczne takie oswietlenie... a to swiatlo zdecydowanie nie pomaga przy foceniu, mialem okazje przekonac sie o tym w przypadku pigmejek - extra modelki, ale niestety zdjecia z tym swiatlem wychodza fatalne :(. Tak BTW to usmialem sie do lez jak podszedlem do zimowego terrarium surykatek (w lecie biegaja na zewnatrz) - bidulkom bylo tak zimno, ze sie poprzytulaly do siebie tuz pod taka wlasnie lampa... normalnie jak zomowcy przy koksowniku w stanie wojennym :lol: :lol: :lol:

p13ka:
ExposureTime: 1/400
FNumber: 2.8
ExposureProgram: Aperture Priority
ISOSpeedRatings: 800
ExposureBiasValue: -1 EV
MeteringMode: Partial
FocalLength: 100mm

Parametry jak widac troche dziwne ;-), ale nie chcialo mi sie juz zmieniac ISO bo model czekal w ciekawej pozie ;-) Mala GO zamierzona (zdjecie ma tytul "oko w oko") ;-)

Vitez
29-12-2004, 22:49
Mala GO zamierzona (zdjecie ma tytul "oko w oko") ;-)

A juz mialem zamarudzic ;) . Ale jak ci takie czasy dobieral to mogles spokojnie darowac sobie -1 EV korekte.

p13ka
30-12-2004, 09:21
p13ka:
ExposureTime: 1/400
FNumber: 2.8
ExposureProgram: Aperture Priority
ISOSpeedRatings: 800
ExposureBiasValue: -1 EV
MeteringMode: Partial
FocalLength: 100mm

Parametry jak widac troche dziwne ;-), ale nie chcialo mi sie juz zmieniac ISO bo model czekal w ciekawej pozie ;-) Mala GO zamierzona (zdjecie ma tytul "oko w oko") ;-)

Dzięki za info. Dlatego właśnie byłem ich ciekaw po zobaczeniu fotki ze względu na rozmycia przed i za okiem. Teraz wszystko jasne skoro miało być ostre tylko oko :)
Pozdrawiam!

kavoo
12-01-2005, 23:10
Pogoda dzis byla wybitnie wiosenna, wiec nie wypadalo sprzetu w szafce trzymac ;-) Zajrzalem wiec znowu do ZOO... ja to jednak lubie te zwierzaki focic ;-)

Kiss me, babe

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://kavoo.psp.com.pl/photos/eos20d/kiss_me.jpg)


Gekko

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://kavoo.psp.com.pl/photos/eos20d/gekko.jpg)


Mr. Crimson

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://kavoo.psp.com.pl/photos/eos20d/mr_crimson.jpg)

Tomasz Golinski
12-01-2005, 23:22
ładnie, kolorowo :twisted:

Pszczola
13-01-2005, 01:56
Trzecie jest genialne

Vitez
13-01-2005, 04:06
Trzecie jest genialne

Ciekawe jakie tlo bylo oryginalnie ;)

kavoo
13-01-2005, 11:17
Ciekawe jakie tlo bylo oryginalnie ;)
Czarne tlo wyszlo dzieki punktowemu pomiarowi swiatla na ptaka stojacego w pelnym sloncu. No, prawie czarne... musialem o 10 jednostek podbic cienie i kontrast przy konwersji RAW-a w szopie ;-)

Ale zadnego szparowania nie bylo potrzeby robic 8)

p13ka
13-01-2005, 11:20
Domyślam się, że nr 2 zrobione EF 100 f/2.8 Macro. Pozostałe Tamronem?

kavoo
13-01-2005, 11:38
Wszystkie robilem setka, to moj najdluzszy obiektyw na razie ;-)

Pszczola
13-01-2005, 23:10
Pierwsze zdjecie bylo softowo rozmydlane?

kavoo
14-01-2005, 00:06
Pierwsze zdjecie bylo softowo rozmydlane?
Tak, jakos mi taka miekkosc do zlapanej chwili pasowala... a w setce makro prozno soft focusa szukac ;-)

Pszczola
14-01-2005, 09:39
Mi subiektywnie takie rozmycie nie pasuje, ale zdjeciem nr 3 jestem ciagle zachwycony

kavoo
17-01-2005, 13:59
Wzorem Viteza ;-) postanowilem dzisiaj potrzymac aparat pod reka w wyczekiwaniu na jakas ciekawa poze mojej prywatnej modelki ;-)

Portret Damy

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://kavoo.psp.com.pl/photos/eos20d/miss_arizona.jpg)

maku
17-01-2005, 17:46
Ładne. I modelka też niczego sobie.

Jurek Plieth
17-01-2005, 20:59
Portret Damy
Fajne! Takie w 'stylu amerykańskim' bardziej, ale bez żadnego pejoratywnego podtekstu!

kavoo
30-01-2005, 23:04
Ponownie miss Arizona, tym razem w sypialnianych klimatach ;-)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://kavoo.psp.com.pl/photos/eos20d/in_bed.jpg)

Cychol
30-01-2005, 23:45
:D no tu żeś się nie popisał :lol: każde oko inne??? bierz PS-a i popraw to np tak:

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.cychol.net/pliki/po_poprawce.jpg)

:mrgreen: :mrgreen:

Vitez
31-01-2005, 00:38
Nie podoba mi sie rozmywanie kociego futerka :? .
Wygladza to sie skore ludzkiej modelki a nie kocie futro :roll: .

muflon
31-01-2005, 09:32
Wygladza to sie skore ludzkiej modelki
.. z równie obleśnym i nienaturalnym skutkiem zresztą :( No ale cóż, miliony much... ;-)

Vitez
31-01-2005, 14:19
Wygladza to sie skore ludzkiej modelki
.. z równie obleśnym i nienaturalnym skutkiem zresztą :( No ale cóż, miliony much... ;-)

JA nie wygladzam :D , tylko podaje stereotypy :P

Vitez
01-02-2005, 13:03
Porownaj sobie daty.
A nastepnym razem powstrzymuj sie od "buhahaha" bo chamsko to wyglada.

Vitez
02-02-2005, 15:11
Musisz sie okreslic, bo jak na razie to zdanie Twoje zmienia sie jak choragiewka na wietrze.

To bylo w pazdzierniku, teraz mamy luty. 4 miesiace nazywaz "jak choragiewka na wietrze" ?
Pomysl sobie nad tym sam, bo z mojej strony EOT.

kavoo
02-02-2005, 15:32
Widze, ze jedyne co moje zdjecia wywoluja, to offtopicowe zapedy albo niezdrowe emocje ;-) A to dyskusja zbacza nt. monitorow LCD, a to innym razem jeden z drugim "na boksy" ida... chyba sie ogranicze z publikowaniem zdjec do wlasnej galerii na pbase, bo az strach pomyslec co sie moze stac przy okazji nastepnego zdjecia
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://kavoo.psp.com.pl/emoticons1/laugh2.gif)

Cychol
02-02-2005, 15:41
...ale oko poprawiłeś ??? :lol:

Vitez
03-02-2005, 13:45
skoro stawiasz pytanie to chyba powinienem odpowiedziec. tak jestes jak choragiewka na wietrze bo w ciagu niecalych 4 miesiecy 3 razy zmieniles zdanie (najpierw dobre koty to niewygladzone koty, pozniej posluchales ludzi i polubiles wygladzone a na koniec nie wiem kogo posluchales byc moze marsjan i znowu sa niewygladzone te lepsze)

Zla kalkulacja. Pokaz skad wiesz co bylo "najpierw" ?
Najpierw byl brak zdania, pozniej eksperymenty, pozniej ustalone zdanie. I koniec offtopa.

muflon
03-02-2005, 13:58
z mojej strony EOT.

muflon
03-02-2005, 16:50
Z mojej strony na ten temat tez EOT

muflon
03-02-2005, 16:56
Ja tylko chcę delikatnie zasugerować, że obydwaj piszecie "z mojej strony EOT", tyle że z dokładnością to tego, że "ale to ja muszę mieć ostatnie zdanie" :? U Viteza już się do tego przyzwyczaiłem ;-) widzę, że u Ciebie też musze...

kavoo
03-02-2005, 18:03
Muflon: gdybym tylko mogl to dalbym Ci ostrzezenie za pisanie nie na temat ;)
To moze ja zmienie tytul tego topica, zeby ciebie i Viteza nikt przypadkiem o rozmawianie nie na temat nie posadzil?

Dziekuje za zrobienie publicznego sracza z topicu o moich zdjeciach... enjoy...

tpop
03-02-2005, 21:26
Dziekuje za zrobienie publicznego sracza z topicu o moich zdjeciach... enjoy...
kavoo popros hazana niech wytnie Ci te bzdurne gadki z topika.

Hazan a moze jest taka mozliwosc abys nadal full acces uzytkownikowi na jego galerie. Np jest galeria [kavoo] to niech kavoo ma tam prawo usuwac takie chore dyskusje.

kavoo
03-02-2005, 21:58
Nie wiem czy nie latwiej bedzie po prostu usunac moje, przeszkadzajace w tej arcyciekawej dyskusji, posty... niech sobie chlopaki pogadaja jeszcze o tym i o owym...

seti
16-02-2005, 14:49
po pierwsze to nieźle kokietujesz ;) :
pozdrawiam
-niepoprawny amator-
¤ [kavoo] Moje nieudolne proby ;-) foty generalnie na bardzo wysokim poziomie technicznym - pierwszy kot to dla mnie faworyt stawki. Abstrachując od podejrzeń o tendencje fotograficzne zza oceanu
Takie w 'stylu amerykańskim' klasa panujesz nad światłami/cieniami w szopie - btw - krzywe + pedzel historii, czy masz inne patenty ?. Co do gada zaskoczyłeś mnie ISO. nie jestem zwolennikiem a wręcz jestem przeciwnikiem ISO pow. 400 (dla CMOS'a 10 d) a tu jest naprawdę nieźle - czym usuwałeś szum ? co sądzisz o ninja ? Zmiękczenia także dyskutowane są dla mnie jak najbardziej do przyjęcia - są częścią trendu w obróbce i pasują do klimatu fotek - masz chłopie wyczucie :) do spotkania w zoo :)

kavoo
25-03-2005, 20:07
Sorry ze dopiero teraz odpisuje, ale po kilku offtopicach w moim watku zrobilem sobie dluzszy urlop od zagladania tutaj :roll:


Co do gada zaskoczyłeś mnie ISO. nie jestem zwolennikiem a wręcz jestem przeciwnikiem ISO pow. 400 (dla CMOS'a 10 d) a tu jest naprawdę nieźle - czym usuwałeś szum ? co sądzisz o ninja ?
Od poczatku zabawy w fotografie uzywam Neat Image. Sporo czasu ostatnio (po wprowadzeniu ktorejs z nowszych wersji) zajelo mi wypracowanie metoda prob i bledow jako takich usrednionych parametrow wyjsciowych, ktore tylko minimalnie koryguje w zaleznosci od zdjecia. Sprawdza sie jak widac ;-)


Zmiękczenia także dyskutowane są dla mnie jak najbardziej do przyjęcia - są częścią trendu w obróbce i pasują do klimatu fotek
Dla mnie fotografia jest w wielu przypadkach odzwierciedleniem sposobu, w jaki postrzegam swiat. Moja kicie tak wlasnie postrzegam (wyjatkowo trudno przychodzi mi oddanie na zdjeciu jej osobistego wdzieku), bo to "moja, najmojsza i najjedynsza" ;-) :lol: pociecha. Ale rozumiem, ze ktos obcy podchodzi do jej zdjec jak do zdjec worka pelnego ziemniakow - bez emocji, oceniajac "suche fakty" ;-)


do spotkania w zoo :)
Baaardzo chetnie :-) Tyle, ze nie jestem na taka ekspedycje przygotowany :| Wszystko to, co bylem w stanie siegnac posiadanymi ogniskowymi, siegnalem (tu i owdzie zostaly niewyrownane rachunki, ale to pojedyncze sztuki). Do reszty niestety musze poczekac na dluga rure, a ta - jak wiadomo - "troche" kosztuje... Na razie wiec zbieram sily - w przeciagu tygodnia czy dwoch wyjasni sie czy bede bral od razu 100-400, czy jednak odloze ten zakup na dalszy termin, a teraz wezme tymczasowo 70-300 APO II.
Tak czy siak w ktorys sloneczny, cieply weekend mozna wpasc do ZOO zrobic male zamieszanie ;-)

kavoo
25-03-2005, 20:11
Ze spora doza niesmialosci ;-) zapodaje kolejne zdjecie... ale troche czasu chlopaki na ochloniecie mieli, pare spornych tematow (jak np. E-TTL II) zostalo przedyskutowanych gdzie trzeba... moze tym razem moje zdjecie nie wywola kolejnego offtopa :roll:

Pierwsze wprawki z "duza" lampa:


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://kavoo.psp.com.pl/photos/eos20d/miss_arizona_4.jpg)

Tomasz Golinski
26-03-2005, 02:36
Nie znam się na kotach, ale mi się podoba. Jakiś szczegół mnie razi, ale nie wiem co.

Vitez
26-03-2005, 03:21
Jakiś szczegół mnie razi, ale nie wiem co.

Za ciemne, poducha rzuca sie w oczy (bo jasniejsza od kota), i te lapy wbijajace sie w widza...

DoMiNiQuE
26-03-2005, 03:26
Panowie, ale Wy marudzicie ;-) Mi sie podoba :-)

kavoo
26-03-2005, 10:12
Za ciemne
To sie AFAIK Low Key nazywa ;-)


poducha rzuca sie w oczy
Podobnie jak TUTAJ (http://www.plfoto.com/zdjecie.php?picture=286147) ten fioletowy material ;-) Ale koty niestety juz to do siebie maja... zawsze na _czyms_ leza/siedza/stoja ;-) Nie chca wredoty lewitowac w powietrzu ;-)

Tomasz Golinski
26-03-2005, 11:35
A mi nie przeszkadza to fioletowe i ciemność. Raczej jakiś kąt ułożenia głowy, troche sztuczny się wydaje.

kavoo
26-03-2005, 12:43
Moze dlatego, ze mloda tutaj nie lezy na plaskim, tylko sie wlasnie o podlokietnik sofy bokiem opiera. A przy tym jak zwykle sie do tylu dumnie odchylila ;-)

muflon
26-03-2005, 16:27
Zdjęcie OK, ostre tam gdzie trzeba, nieostre tam gdzie trzeba ;) Mi się skojarzyło na początku że ten kot to lezy nad jakąś wodą i dół się w niej odbija :)
Może minimalnie za ciemne.. ja osobiście bym dodał tak z 0.5EV.. ale tak też jest dobrze, po prostu inaczej :)

Vitez
26-03-2005, 22:18
Podobnie jak TUTAJ (http://www.plfoto.com/zdjecie.php?picture=286147) ten fioletowy material ;-)

Wiesz, zawsze gardzilem ludzmi ktorzy na krytyke swoich zdjec reaguja atakiem/porownaniem na zdjecia krytykujacego :? .
Niezaleznie od smileyow.
Nie zamierzam wiecej pisac o twoich zdjeciach, szkoda zachodu bo nie ten poziom odbioru :(

P.S. Twoja poducha wystaje przed kota i jego pyszczek, i dlatego o wiele bardziej odciaga uwage niz ta u mnie. EOT.

SenioR
27-03-2005, 00:10
Sory ale u Viteza poducha az razi oczy , a u Kavoo jest OK wszystko ladnie ztonowane. :)

muflon
27-03-2005, 00:24
A mi tamta poducha też nie przeszkadza - tamto też fajna fota. Jednak to (kavoo) zdjęcie jest takie... no, co najmniej trochę więcej niż "fajna fota" ;-)
A Vitez jak zwykle na jakąkolwiek próbę krytyki reaguje histerycznie...

kavoo
27-03-2005, 01:10
Vitez... chcesz chusteczke? ;-)

Vitez
27-03-2005, 03:30
A Vitez jak zwykle na jakąkolwiek próbę krytyki reaguje histerycznie...

To raczej kavoo tak zareagowal.
Jakbys robil wystawe swoich zdjec to ludzi bez wlasnych albumow bys nie wpuszczal a potem gdy komentuja twoje zdjecia na wystawie to ogladasz ich albumy i wytykasz im to samo co oni tobie?
EOT na temat poduchy i kota juz bylo a to powyzsze to jest moje EOT na temat poziomu i sposobu reakcji kavoo na krytyke.

kavoo
27-03-2005, 07:44
A Vitez jak zwykle na jakąkolwiek próbę krytyki reaguje histerycznie...
Wiesz... zeby to chociaz w minimalnym stopniu mialo cokolwiek wspolnego z krytyka zdjecia, to moze bym jeszcze taka reakcje zrozumial. Masz racje... histeria, nic wiecej :lol:

kavoo
27-03-2005, 08:38
A tak skoro juz z rana do forum zasiadlem, to wrzuce cos jasnego dla kontrastu :lol:

Hide & Seek

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://kavoo.psp.com.pl/photos/eos20d/hide_and_seek.jpg)

Tomasz Golinski
27-03-2005, 08:50
o, też ładne. moim zdaniem, kot albo za jasny, albo za ciemny.

kavoo
27-03-2005, 09:24
Myslalem przez chwile nad tym, zeby tak zwane zrawupozytki (http://www.onephoto.net/info.php3?id=105876) ;-) wykorzystac i rozjasnic lekko buzke, ale doszedlem do wniosku, ze zostawie... w koncu nie po to sie mloda chowala za poduche, zeby ja bylo wyraznie widac ;-)
O przyciemnieniu nie pomyslalem, a w sumie moze i masz slusznego - mozna bylo :-)

muflon
27-03-2005, 11:05
EOT na temat poduchy i kota juz bylo a to powyzsze to jest moje EOT na temat poziomu i sposobu reakcji kavoo na krytyke.
Aha, akurat w Twoim wykonaniu, to żaden EOT nie jest wiarygodny ;-)

Cychol
27-03-2005, 11:43
kavoo muszę powiedzieć, że ja nie lubię zdjęć kotów, wg mnie koty powinny się ruszać :), ale Twoje zdjęcia, zwłaszcza te 2 ostanie mi się podobają, są jakby pozowane, ale nie na sztywno, na baczność, ale tak fajnie, na luzie.
Tyn trynd jest fajny :lol:

kavoo
28-03-2005, 17:10
Dzisiaj taki sobie portrecik popelnilem :roll:


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://kavoo.psp.com.pl/photos/eos20d/miss_arizona_8.jpg)

alahari
30-03-2005, 00:58
Pikne :D

DoMiNiQuE
30-03-2005, 08:46
kavoo, takiej slicznej modelki to tylko pozazdroscic :D

p13ka
30-03-2005, 08:51
Kavoo, widzę, że EF 100/2.8 dobrze służy :)

kavoo
30-03-2005, 10:25
Ano sluzy, sluzy :roll:
I mam nadzieje, ze za chwile jeszcze lepiej bedzie sluzyl, bo nabylem wczoraj ruski miech i bede go przystosowywal do systemu EOS :twisted:

p13ka
30-03-2005, 11:01
No to jak przystosujesz to zaczną się robale :)
Jeszcze tylko jakaś lampa pierścieniowa by się przydała...
Ja cały czas myślę i myślę nad MR-14EX.
Z 550EX osiągnąłem np. to:
http://plfoto.com/zdjecie.php?picture=416039
http://plfoto.com/zdjecie.php?picture=385501
a mam nadzieję niedługo popróbować focenia z pierścieniami.
Pozdrawiam.

muflon
30-03-2005, 11:05
http://plfoto.com/zdjecie.php?picture=416039
http://plfoto.com/zdjecie.php?picture=385501
Ludzie, jak wy to robicie? :) I to jeszcze z żywym stworkiem... ja w warunkach kontrolowanych (mały kwiatek, statyw, stół) nie umiem osiągnąć ostrości choćby takiej jak na brzegu GO w tym pasikoniku ;-)

p13ka podrzuć dane z EXIF, może się czegoś nauczę...

p13ka
30-03-2005, 11:11
Muflon, dokładny EXIF podrzucę wieczorem na priva. Nie chcę kavoo wchodzić z buciorami w jego galerię :)
A żeby było ciekawiej to powiem tylko, że fotki były robione z rączki i na MF, tą Sigmą którą mam w podpisie. Czasy zwykle stosuję między 1/200 s. a 1/320 s. a przysłona między f/18 a f/22 i oczywiście na manualnych ustawieniach. ISO to 400 lub 800 a na lampce FEC jakieś +1.

P.S.
Zobacz jeszcze to: http://plfoto.com/zdjecie.php?picture=424374
Z tego zdjęcia jestem najbardziej zadowolony - ważki w locie :D
Kavoo, przepraszam już nie będę bruździł :)

kavoo
30-03-2005, 11:51
Kavoo, przepraszam już nie będę bruździł :)
Juz zdazylem przywyknac :lol:

kavoo
02-04-2005, 10:52
Przy sobocie, z rana... postanowilem ponownie zaatakowac moja prywatna modelke :lol:


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://kavoo.psp.com.pl/photos/eos20d/miss_arizona_9.jpg)

Caly czas bije sie z myslami - jechac na Nowogrodzka na kocia wystawe, czy zajrzec do ogrodu botanicznego i sprawdzic, jak sie zielone budzi ze snu? ;-)
Chyba wybiore to drugie, na wystawie i tak ladniejszego kota od mojej Arizonki nie znajde 8), a przyjemniej bedzie pofocic na sloncu przy pieknej pogodzie, niz kisic sie w przepoconym ;-) tlumie tloczacym sie w fatalnie oswietlonej sali gimnastycznej.

Vitez
02-04-2005, 12:35
Caly czas bije sie z myslami - jechac na Nowogrodzka na kocia wystawe, czy zajrzec do ogrodu botanicznego i sprawdzic, jak sie zielone budzi ze snu? ;-)
Chyba wybiore to drugie, na wystawie i tak ladniejszego kota od mojej Arizonki nie znajde 8)

W niedziele bede swoja Sugar wystawial :P

kavoo
02-04-2005, 14:19
W niedziele bede swoja Sugar wystawial :P
Good luck :P Ja wlasnie wrocilem z powitania wiosny w botanicznym, jutro wole zrobic pierwszy w tym roku wypad na rowerku niz jechac w scisku focic koty... ktore i tak z moja modelka odpadaja w przedbiegach ;-)

A teraz EoOT ;-)

kavoo
02-04-2005, 17:54
OK, foty z dzisiejszego plenerku przesiane przez sito kontroli jakosci ;-) i wystawione, zapraszam do ogladania:
Wiosna w Ogrodzie Botanicznym: Pierwsze Dni (http://www.pbase.com/jakub_wronski/early_days)

:roll:

Tomasz Golinski
02-04-2005, 18:01
wiosna... A ja dziś po śniegu chodziłem :)

kavoo
02-04-2005, 18:04
Acha - za dwa tygodnie czesc druga opowiesci o Pani Wiosnie ;-)

SenioR
06-04-2005, 19:43
wiosna ladna, ale kotek cudny jest. najladniejszy na forum kropka i basta.

karo82
15-04-2005, 11:51
kavoo: piekne zdjecia czynisz :) tak dalej, tak dalej :)

kavoo
17-04-2005, 17:52
Zgodnie z zapowiedzia po dwoch tygodniach ponownie odwiedzilem Ogrod Botaniczny, ale niewiele sie przez ten czas wydarzylo :| Raptem 4 zdjecia wybralem z kilkunastu zaledwie wykonanych (w tym jeden slimak :lol: ). Mozna je obejrzec TUTAJ (http://www.pbase.com/jakub_wronski/newest_additions)

Niezadowolony z tego slimaczego tempa w przyrodzie przenioslem sie do Lazienek, gdzie odbylem sesje zdjeciowa z PEWNYM NAPUSZONYM PANEM (http://www.pbase.com/jakub_wronski/peacock) ;-)

Vitez
17-04-2005, 21:23
odbylem sesje zdjeciowa z PEWNYM NAPUSZONYM PANEM (http://www.pbase.com/jakub_wronski/peacock) ;-)

Dwa by wystarczyly :)

Matias
18-04-2005, 00:40
przejżałem część
podoba mi się pawian i kilka z "arizona story"

kavoo
23-04-2005, 17:24
Taki sobie dzisiaj portrecik popelnilem :roll: Wbrew pozorom - manewrow w Photoshopie bylo tyle, co nic... praktycznie wszystko zalatwilo wywolanie RAWa (kocham ten format :mrgreen: )

DoMiNiQuE
23-04-2005, 17:29
Taki sobie dzisiaj portrecik popelnilem :roll:
Kavoo czy to jest autoportret? :mrgreen:
bardzo dobre! :-)

Vitez
23-04-2005, 19:03
Poruszone odrobinke :roll:

kavoo
24-04-2005, 20:58
Poruszone odrobinke :roll:
A po czym wnosisz? ;-) Bo wiesz... ja na tym zdjeciu u siebie (fakt, ze na wiekszej wersji, ale to szczegol) widze calkiem sporo (zwlaszcza na ustach) ostrych wlosow i zmarszczek 8)

Vitez
25-04-2005, 00:56
A po czym wnosisz? ;-) Bo wiesz... ja na tym zdjeciu u siebie (fakt, ze na wiekszej wersji, ale to szczegol) widze calkiem sporo (zwlaszcza na ustach) ostrych wlosow i zmarszczek 8)

Widac mam rozne poziomy akceptowalnej ostrosci :roll: .
Wg mnie jest "ostre ale nie do konca" (wargi, wloski) - czyli wlasnie odrobinke poruszone.

kavoo
25-04-2005, 06:16
Widac mam rozne poziomy akceptowalnej ostrosci :roll:
Najwyrazniej... i na tym zakonczmy ;-)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://kavoo.psp.com.pl/photos/eos20d/poruszony_szympans.jpg)

snowboarder
27-04-2005, 21:42
http://www.pbase.com/jakub_wronski/


Bardzo fajne zdjecia! Widac, ze widzisz kompozycje i swiatlo.
Troche naduzywasz makro, tez bardzo lubie plytka glebie ostrosci,
ale uzycie fajnego tla jako dodatkowego elementu zdjecia wydaje
mi sie wazne. Nie przepadam za zdjeciami np. ptakow 600 f4,
bo zawsze wygladaja jak wyciete na tle plamy,
wole choc troche rozpoznawalne tlo, ktore moze byc super elementem kolorystycznym.
Oczywiscie tylko troche, 300 f4 a nie 300 f2.8 troche ;-)
Fajne kadry makro, ten temat masz w zasadzie opracowany!
Naprawde fajne zdjecia, dzieki za pokazanie

A.

kavoo
02-05-2005, 15:39
Aaaa... tak sie wybralem na Stare/Nowe Miasto... dawno mnie tam nie bylo :roll:

W starym murze stare cegly

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://kavoo.psp.com.pl/photos/eos20d/stary_mur.jpg)

Spacerkiem po Starowce

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://kavoo.psp.com.pl/photos/eos20d/spacerkiem_po_starowce.jpg)

Latarenki

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://kavoo.psp.com.pl/photos/eos20d/latarenki.jpg)

Yarqman
02-05-2005, 17:53
1 cegły -bardzo fajne
2 trochę przyciężko ....głównie po lewej stronie.
3.latarewnki -znów fajnie ....trochę bym pion poprawił.
Jak zwykle super technika .Ogólnie bardzo dobrze. Podoba się.

kavoo
02-05-2005, 21:05
I jeszcze jedno... hmmm... moj debiut, jesli chodzi o fotografowanie dzieci :shock:
Blotem mozecie rzucac, tylko nie strzelajcie ;-)

To co robimy z tym wiadrem?

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://kavoo.psp.com.pl/photos/eos20d/para.jpg)

Pszczola
02-05-2005, 21:19
Troszke za duzo przestrzeni z prawej ale sehr gut.

KuchateK
02-05-2005, 21:26
Fajne masz te "nieudolne proby ;-)" :D
I kotka tez... Klasa sama w sobie...

kavoo
02-05-2005, 21:38
Fajne masz te "nieudolne proby ;-)" :D
I kotka tez... Klasa sama w sobie...
No nieudolne... ja przeciez swoj staz jeszcze w miesiacach licze, 20 maja mija rok od dnia, kiedy kupilem swoj pierwszy przyzwoity aparat :roll: Jak nabiore doswiadczenia to moze wyrosne z tej nieudolnosci, na razie dopiero otwieram oczy ;-)

Cychol
02-05-2005, 22:47
Fajne dzieci :D



twoje??? :lol:

bebop
03-05-2005, 22:49
Najwyrazniej... i na tym zakonczmy ;-)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://kavoo.psp.com.pl/photos/eos20d/poruszony_szympans.jpg)

a jakbys podal podal parametry (GO/czas/ISO/obiektyw) to byloby ciekawiej. zdjecie dla mnie ostre. nawet jezeli ten focus miejscami mieknie. pozdrawiam

kavoo
05-05-2005, 10:38
a jakbys podal podal parametry (GO/czas/ISO/obiektyw) to byloby ciekawiej. zdjecie dla mnie ostre. nawet jezeli ten focus miejscami mieknie. pozdrawiam
Wszystko (z wyjatkiem odleglosci obiektowej oczywiscie) masz jak na tacy tutaj:
http://www.pbase.com/jakub_wronski/image/42452625

W przy okazji dodalem troche nowego towaru, wiec jesli kogos to w ogole obchodzi :lol: ;-) to zapraszam:
http://www.pbase.com/jakub_wronski/newest_additions

Tomasz Golinski
05-05-2005, 13:03
Tego akordeonistę chyba już w czyimś wykonaniu widziałem :D , ale jest niezły (pomijając coca-cole w tle). I tak najbardziej mi się podobają cegły.

Syrenka czy koń jakoś zupełnie mi nie podchodzą, takie pstryki. Modrzew (?) całkiem zabawny.

kavoo
05-05-2005, 13:23
Tego akordeonistę chyba już w czyimś wykonaniu widziałem :D
Taaa... to ten sam... tylko fotograf zupelnie inny :lol:

Artur Lewandowski
08-05-2005, 12:40
[QUOTE=kavoo]A co tam, raz sie zyje ;-) Tez tutaj niesmialo postawie stope ;-)
QUOTE]

Twa skromność mnie zabiła.......

kavoo
08-05-2005, 15:32
W sobote odbylem mini sesje z mala modelka ;-)

Idziemy sie bawic

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://kavoo.psp.com.pl/photos/eos20d/viki2.jpg)

Mniammm

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://kavoo.psp.com.pl/photos/eos20d/viki3.jpg)

Viki

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://kavoo.psp.com.pl/photos/eos20d/viki1.jpg)

Tomasz Golinski
08-05-2005, 15:38
Pierwsze najbardziej, choć trzecie również sympatyczne.

W drugim zwraca uwagę głównie inny WB niż w pozostałych.

DoMiNiQuE
08-05-2005, 15:38
Ostatnie de best :) Fajne swiatlo.
100mm macro? bo zyletke widze ;)

kavoo
08-05-2005, 16:00
']100mm macro? bo zyletke widze ;)
Tamron 8-)

Yarqman
08-05-2005, 19:33
Wszystkie trzy fajne .Ostatnie rewelacyjne -ładnie złapane.Dobra gra światła ,lekkie przepalenie koło oczka -a samo oczko super -z tym czymś .

SenioR
08-05-2005, 20:02
trzecie najciekawsze, pozdrawiam :)

bebop
08-05-2005, 21:19
zdecydowanie trzecie :-) i kolorki i kąt ujęcia. mniam. pozdrawiam

kavoo
12-05-2005, 22:06
Dzisiejszy kot-gniot ;-)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://kavoo.psp.com.pl/photos/eos20d/miss_arizona_14.jpg)

Vitez
13-05-2005, 03:18
I po co ta winietka? :?
Ramki jeszcze przezyje - nauczylem sie je ignorowac. Ale sztuczne winietki mnie odrzucaja :evil:

bebop
13-05-2005, 06:56
Dzisiejszy kot-gniot ;-)


kolejny grzech pychy :wink: ale kotek mniam. to ten Twój? pozdr.

p13ka
13-05-2005, 08:22
Dołączam się do przedpiszców. Trzecie zdjęc "Viki" najładniejsze. Ciekawy kadr no i to super światełko. Dziewczynka patrzyła zapewne w stronę okna i stąd fajne odbicie w oczku.
Można zapytać o technikę? Pomiar światła skupiony na ciemne pukle i korekta EV na minus? Tylko czy na eksperymenty był czas...
AEB?
Pozdrawiam.

P.S. nie widzę kota-gniota :-(

muflon
13-05-2005, 09:21
Dzieci takie-jakieś (no powiedzmy że trzecie fajne). Kotek jak zwykle - klasa sama dla siebie :)

p13ka
13-05-2005, 09:29
Kotek jak zwykle - klasa sama dla siebie :)
Widzisz kota? Gdzie on jest? Ja nie widzą żadnego linka :(

muflon
13-05-2005, 09:47
No ja widzę (kotek ma img src na onephoto.net). Mam odblokowane wyświetlanie obrazków w ustawieniach profilu - może tam sprawdź?

p13ka
13-05-2005, 10:00
Nie wiem. Mam zahaczone "pokaż obrazy" w profilu, fotki dziewczynki widzę a kota nie widzę :-(
Trudno...

muflon
13-05-2005, 10:05
Nie wiem. Mam zahaczone "pokaż obrazy" w profilu, fotki dziewczynki widzę a kota nie widzę :-(
Czy masz tą fotkę w źródle html wątku? Jeśli tak, to może jakiś firewall/content-blocking system który nie przepuszcza obrazka z onephoto? Nie takie rzeczy w dużych firmach widywałem :)

p13ka
13-05-2005, 10:08
Mam w firmie "content-blocking system". Onephoto należy do jednej z kategorii stron, których nie mogę oglądać. Chyba wszystko już jasne...

kavoo
13-05-2005, 11:54
Można zapytać o technikę? Pomiar światła skupiony na ciemne pukle i korekta EV na minus? Tylko czy na eksperymenty był czas...
AEB?
Hehe... ostatnio u bebopa w galerii wypalilem, ze zdjecia przeze mnie robione sa efektem bardziej fartu niz zamierzonego i przemyslanego dzialania... ale im dluzej sie nad tym zastanawiam, tym blizej mi do stwierdzenia, ze napisalem prawde :shock: :lol:
Ja naprawde nie mam pojecia o co chodzi :-) Gdybym focil od nastu lat, to usprawiedliwione byloby stwierdzenie, ze to nawyk. Ale mi dopiero za tydzien (rowno) stuknie roczek z aparatem :lol: Do tego nalezy wziac pod uwage fakt, ze tego dnia bylem mocno wstrzasniety (choc nie mieszany) :lol:

Pomiar na pewno skupiony, ale szczerze mowiac nie pamietam zebym uzyl blokady ekspozycji. Zreszta przy dziecku to nie wchodzi w rachube, dzieci sa zbyt ruchliwe. Kadr jest prawie pelny (minimalne kadrowanie), wiec pomiar swiatla powinien wypadac mniej wiecej na srodku. Do tego troszke musialem pogmerac w PSie - wyprowadzic na prosta balans bieli, uporzadkowac troche kolorki... takie tam.

Jak sie naucze robic zdjecia, to z przyjemnoscia sie podziele wiedza. Najpierw jednak musze ja zdobyc :lol:


Mam w firmie "content-blocking system". Onephoto należy do jednej z kategorii stron, których nie mogę oglądać. Chyba wszystko już jasne...
OK, to chyba bedzie koniec "wspolpracy" z OPH, jesli chodzi o linkowanie zdjec ;-) Przerzucilem gniotka na moj serwer, teraz juz tylko z niego bede linkowal zdjecia :roll:

kavoo
16-05-2005, 21:56
Dzisiejszy kotek-gniotek, po raz kolejny konsekwentnie w ramce (na zlosc Vitezowi ;-))


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://kavoo.psp.com.pl/photos/eos20d/miss_arizona_15.jpg)

bebop
16-05-2005, 22:21
Dzisiejszy kotek-gniotek, po raz kolejny konsekwentnie w ramce (na zlosc Vitezowi ;-))

miodzio :cool:

Pszczola
16-05-2005, 22:37
Podobackie i b. fajne.

KuchateK
16-05-2005, 23:06
Coraz blizej jestem stwierdzenia ze nastepny zakup zwiazany z foto to ladny kotek powinien byc :mrgreen:

darpla
16-05-2005, 23:25
only cat & photographer

beautiful :) :) :)

Vitez
17-05-2005, 08:03
Dzisiejszy kotek-gniotek, po raz kolejny konsekwentnie w ramce (na zlosc Vitezowi ;-))


Przynajmniej tym razem bez sztucznego zepsucia zdjecia winietka i o wiele ladniej wyglada :)
(ale tlo mogles poklonowac ;) )

p13ka
17-05-2005, 08:28
Kavoo, pięknie Ci wychodzą fotki tej miss-arizona :smile:
Zazdroszczę obiektu bo u mnie, poza bojownikiem w bańce, zero zwierząt w domu.

tpop
17-05-2005, 09:12
Kavoo, pięknie Ci wychodzą fotki tej miss-arizona :smile:
Taaak. Racja. Mnie poza jakoscia zdjes podobaja sie bardzo kadry



Zazdroszczę obiektu bo u mnie, poza bojownikiem w bańce, zero zwierząt w domu.bylo przeciez juz tyle wystaw kotow w Warszawie. Zawsze mogles sie zakrecic za jakims siersciuchem :)

p13ka
17-05-2005, 09:23
bylo przeciez juz tyle wystaw kotow w Warszawie. Zawsze mogles sie zakrecic za jakims siersciuchem :)
I zakręciłem się 2 czy 3 razy. Z tego kręcenia to rezultaty takie sobie...w dodatku tłoczno, ciężko się dobrze ustawić, ciagle ktoś w kadr wchodzi, kraty, światło a te zwierzaki to też...albo cały czas śpią i właściciel wyjmuje Ci z łaski z klatki takiego "flaka" albo też inny kocur znowuż kręci się jakby w tyłku robaki miał ;)

kavoo
17-05-2005, 09:31
(ale tlo mogles poklonowac ;) )
Ale nie chcialem ;-) Arizona fajnie wyglada na tle mojej terakoty w przedpokoju, sek w tym ze cholernie ciezko ja tam upolowac bo rzadko tam rezyduje.

muflon
17-05-2005, 10:51
Kavoo, weź parę tych swoich kocich fotek i wywieś ogłoszenie na jakiejś wystawie, że robisz zdjęcia za $$$, "o, takie jak te". Szybko uzbierasz na nowe zabawki :)

kavoo
17-05-2005, 11:13
Kavoo, weź parę tych swoich kocich fotek i wywieś ogłoszenie na jakiejś wystawie, że robisz zdjęcia za $$$, "o, takie jak te".
Zeby mi sie jeszcze tak chcialo, jak mi sie nie chce ;-) Jesli chodzi o lenistwo, to konkurencja juz dawno sie wykruszyla i szuka innej "branzy", bo ze mna nie jest w stanie konkurowac :lol:

Swego czasu myslalem o tym, zeby w jakims dogodnym dla mnie okresie roku zainteresowac sie skojarzeniem mojej gowniary z jakims kocurem. Mloda jest corka Zwyciezcy Swiata, wiec sroce spod ogona nie wypadla... jeden miocik czy dwa moglyby skutecznie poprawic moj stan posiadania w sigu ;-)
Ale niestety - miedzy rodzicami Arizony musialo cos nie zatrybic jesli chodzi o geny, i wraz z jej dwoma bracmi ma problemy natury alergicznej (czasami wyskakuja jej jakies swinstwa na wargach). Tak wiec idzie pod noz, nie bedzie mamusia... a ja nie bede na niej zerowal zarabiajac na sprzet ;-)

A wracajac do zdjec - jesli komus sie beda podobac moje gnioty i bedzie mu sie chcialo, to mnie znajdzie. A jak nie, to tez bedzie dobrze :-)

Vitez
17-05-2005, 15:59
1. Z focenia za forse na wystawach - zarobku wielkiego by nie bylo. Hodowcy maja o wiele wazniejsze wydatki niz na zdjecia - wiem, bo badalem rynek, a hodowcow znam mnostwo i na wieeeeluu wystawach bylem. Kilku najzamozniejszych, najbardziej dumnych z kotow, najbardziej... "burżujskich" :roll: - ci by sie skusili.
Ale tylko kilku na kazdej wystawie.

2. Z miotow tez nie ma zysku - trzeba naprawde sporo zainwestowac w zywienie kotki w ciazy jak i samego miotu, potem lekarstwa, szczepienia i modlic sie by miot nie zachorowal bo wtedy ledwie na zero mozna wyjsc.

kavoo
17-05-2005, 16:07
2. Z miotow tez nie ma zysku - trzeba naprawde sporo zainwestowac w zywienie kotki w ciazy jak i samego miotu, potem lekarstwa, szczepienia i modlic sie by miot nie zachorowal bo wtedy ledwie na zero mozna wyjsc.
Taaa... zdecydowanie "lepiej" jest kupic dobrego kocura, pobiegac na wystawy zeby pare tytulow zlapal... i przyjmowac kotki po 1500 za randke ;-)
Fatygi przy miocie zero, wiadomo - facet zrobil "swoje" i po temacie ;-)

Tylko jak ten aromat feromonow w domu zdzierzyc? :lol:

Dobra, koncze... bo przyjdzie wlasciciel topicu i mnie op*** ze mu offtopic robie ;-)

bebop
17-05-2005, 16:08
1. Z focenia za forse na wystawach - zarobku wielkiego by nie bylo. Hodowcy maja o wiele wazniejsze wydatki niz na zdjecia - wiem, bo badalem rynek, a hodowcow znam mnostwo i na wieeeeluu wystawach bylem. Kilku najzamozniejszych, najbardziej dumnych z kotow, najbardziej... "burżujskich" :roll: - ci by sie skusili.
Ale tylko kilku na kazdej wystawie.

generalnie to jest problem wielu branż, nie tylko hodowców kotów. popularyzacja cyfrowej fotografii sprawiła, że ludzie nie szukają już fotografa, tylko znajomego pstrykacza za półdarmo albo najlepiej darmo. to samo z grafiką, muzyką. takie czasy... bylejactwo usług i produkcja z Chin.

muflon
17-05-2005, 16:36
Kilku najzamozniejszych, najbardziej dumnych z kotow, najbardziej... "burżujskich" :roll: - ci by sie skusili.
Ale tylko kilku na kazdej wystawie.
I wystarczy :mrgreen: Grunt żeby to byli ci "najzamożniejsi" ;-)

kavoo
17-05-2005, 22:48
Dobra, to jeszcze jedno przed snem i chyba dam sobie na jakis czas siana, bo sie niebezpiecznie monotematyczny robie :lol:


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://kavoo.psp.com.pl/photos/eos20d/miss_arizona_16.jpg)

p13ka
18-05-2005, 07:43
Ładne jak zwykle. Dochodzisz do perfekcji w foceniu swojej kotki :-)
Niektórzy mogą się doczepić do obciętych wąsów. Mnie to nie przeszkadza za to razi mnie trochę ramka. Nie wiem ale mam takie wrażenie jakby na tym zdjęciu miała ona charakter żałoby...no i może przyciąłbym odrobinę dołu.

KuchateK
18-05-2005, 07:54
A mnie sie akurat te ramki podobaja... Zdjecia oczywiscie tez jak najbardziej... :D

p13ka
18-05-2005, 08:09
A mnie sie akurat te ramki podobaja...
Rzecz gustu :)

kavoo
18-05-2005, 08:24
Niektórzy mogą się doczepić do obciętych wąsów.
No wlasnie to jest najwiekszy problem przy foceniu mojego kota - przy pionowym portrecie jade po wasach, a jak chce cale wasy zmiescic w poziomym kadrze... to zazwyczaj "pod noz" ida pedzle na uszach :lol:
Jak nie urok to sraczka :mrgreen:


Mnie to nie przeszkadza za to razi mnie trochę ramka. Nie wiem ale mam takie wrażenie jakby na tym zdjęciu miała ona charakter żałoby
Kiedys mowil mi niezyjacy juz niestety grafik, ze obrazy/grafike/zdjecia powinno sie ogladac na czarnym, jednolitym tle - wtedy zaden zewnetrzny czynnik nie ma wpywu na odbior pracy.

Stad na wszystkich serwisach foto jest mozliwosc obejrzenia zdjecia w FS wlasnie na czarnym tle. Stad rowniez czarne tlo w Photoshopie w widoku FS.

Wtedy ramki nie widac i efekt jest wlasnie taki, o jakim mowil mi ten grafik. W sytuacji, gdy tlo moze sie zmieniac (jak np. na stronach www) warto stosowac czarna ramke (passe-par-tout) jako swego rodzaju "bufor bezpieczenstwa", odcinajacy kawalkiem czerni zdjecie od tla ;-)

Choc oczywiscie nie wszystkim musi sie to podobac :-)

p13ka
18-05-2005, 08:37
Nie zrozum mnie źle. Tak jak napisałem, chodzi o ramkę na tym konkretnym zdjęciu. Poprzednie zdjęcie z ramką (2. strony wcześniej) jest OK. Tam nie miałem takiego odczucia. Może to przez to tło...
Czy każde zdjęcie potrzebuje bufora?
Nie torpeduję generalnie sensowności stosowania ramek chociaż na pewno ich kształt, szerokość i barwa mają bardzo duży wpływ na odbiór zdjęcia.
Moje pierwsze wrażenie opisałem ale zostawmy to... to zapewne mój spaczony gust :)

Yarqman
18-05-2005, 14:22
Bardzo ładny.I oczka ma takie ładne ....ładniejsze niż na poprzednim :).

kavoo
22-05-2005, 21:51
Bylem dzisiaj w ZOO potestowac nowy gadzet :roll:
http://www.pbase.com/jakub_wronski/newest_additions

Trzy refleksje na szybko po pierwszym dniu:
1. Jednak IS to potega, nie wyobrazam sobie utrzymania z reki 400/5.6 przy 1/100s :roll:
2. Moze szklo jest mniej ostre niz stalka, ale olac to - komfort kontroli nad kadrem przy pomocy zooma optycznego zamiast noznego zdecydowanie bardziej mi odpowiada ;-)
3. Obiektywnie musze stwierdzic, ze... 400mm (nawet z cropem) to maaalo :lol:

p13ka
22-05-2005, 22:17
A jakie masz refleksje odnośnie rozwiązania "push-pull" do zoomowania?

kavoo
22-05-2005, 22:24
Na razie mieszane - z jednej strony szybkosc zoomowania jest wyzsza (latwiej wysunac rure niz krecic pierscieniem), ale jeszcze sie nie przyzwyczailem. Na razie tylko zwrocilem uwage na jedna niedogodnosc - zeby swobodnie zoomowac trzeba maksymalnie "poluzowac" obiektyw, a to sprawia, ze gdy aparat wsi na szyi rura sie po prostu wysuwa pod wlasnym ciezarem. Tak wiec lazac dzis po ZOO dokrecalem pierscien blokady, a jak sie zatrzymywalem na focenie to luzowalem go ponownie.
Mozna sie przyzwyczaic.

Acha, jeszcze jedno - AI Servo mnie urzeklo... nic nie slyszalem, nic nie czulem... po prostu caly czas widzialem w wizjerze ostrosc :mrgreen: Zdecydowanie dobrze wydane pieniadze 8-)

bebop
22-05-2005, 23:22
Na razie mieszane - z jednej strony szybkosc zoomowania jest wyzsza (latwiej wysunac rure niz krecic pierscieniem), ale jeszcze sie nie przyzwyczailem. Na razie tylko zwrocilem uwage na jedna niedogodnosc - zeby swobodnie zoomowac trzeba maksymalnie "poluzowac" obiektyw, a to sprawia, ze gdy aparat wsi na szyi rura sie po prostu wysuwa pod wlasnym ciezarem. Tak wiec lazac dzis po ZOO dokrecalem pierscien blokady, a jak sie zatrzymywalem na focenie to luzowalem go ponownie.
Mozna sie przyzwyczaic.

Acha, jeszcze jedno - AI Servo mnie urzeklo... nic nie slyszalem, nic nie czulem... po prostu caly czas widzialem w wizjerze ostrosc :mrgreen: Zdecydowanie dobrze wydane pieniadze 8-)

te zdecydowanie mnie urzekło najbardziej:

http://www.pbase.com/jakub_wronski/image/43705882

a ile pieniążków wyszło? jeżeli to nie tajemnica.

kavoo
23-05-2005, 19:34
a ile pieniążków wyszło? jeżeli to nie tajemnica.
5750...

Dzisiaj przejrzalem jeszcze raz wczorajsze zniwo... i cos zauwazylem ;-) A efekt wyszedl taki:

Baaaaacznosc!!! Na prrrrrrawooooooo patrz!!!

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://kavoo.psp.com.pl/photos/eos20d/bacznosc2.jpg)

bebop
23-05-2005, 19:40
5750...

Dzisiaj przejrzalem jeszcze raz wczorajsze zniwo... i cos zauwazylem ;-) A efekt wyszedl taki:

Baaaaacznosc!!! Na prrrrrrawooooooo patrz!!!

piękny strzał. odwieczne pytanie: ile strzał ile obróbka. w każdym razie efekt końcowy na monitorze klasa. pozdrawiam i zazdroszczę obiektywu

tpop
23-05-2005, 21:05
kavoo ciemne jakies te fotki. Ta malpka, surykatka... no tak mi sie przynajmniej wydaje.

Pszczola
23-05-2005, 21:16
To rzeczywiscie surykatka, ale zeby od razu malpka? To ssak z rodziny łaszowatych (obok m.in. mangust, kunołazów, łaskun i wiwer).

tpop
23-05-2005, 21:17
ale zeby od razu malpka? To ssak z rodziny łaszowatych (obok m.in. mangust, kunołazów, łaskun i wiwer).ale ja mowie o tym :) http://www.pbase.com/jakub_wronski/image/43705882

Polaco
24-05-2005, 08:13
A co tam, raz sie zyje ;-) Tez tutaj niesmialo postawie stope ;-)

Tylko nie krzyczcie zbyt glosno, bo dopiero od 6 miesiecy foce w ogole, z czego klapanie lusterkiem to niecale 2 miesiace... wiec wyrozumialosc mile widziana :lol:

Malo tego, bo (co zrozumiale) przy takim "stazu" skutecznosc mam na dosc niskim poziomie :lol:

http://www.pbase.com/jakub_wronski/
Kavoo, napisz prosze jak wykonales to zdjecie http://www.pbase.com/jakub_wronski/image/38819574 jak dla mnie jest rewelacyjne...

kavoo
24-05-2005, 09:24
Kavoo, napisz prosze jak wykonales to zdjecie http://www.pbase.com/jakub_wronski/image/38819574 jak dla mnie jest rewelacyjne...
Banalna sprawa - ciemno w pokoju, lampka-reflektorek z boku na papryke, ktora lezy na czarnym talerzu z dala od jakiegokolwiek obiektu w tle, pomiar swiatla skupiony na najjasniejszej partii kadru i pstryk. Potem tylko minimalne korekty przy wywolywaniu RAWa, przekrecenie i dopasowanie kadru... job done ;-)

Polaco
24-05-2005, 10:10
Banalna sprawa - ciemno w pokoju, lampka-reflektorek z boku na papryke, ktora lezy na czarnym talerzu z dala od jakiegokolwiek obiektu w tle, pomiar swiatla skupiony na najjasniejszej partii kadru i pstryk. Potem tylko minimalne korekty przy wywolywaniu RAWa, przekrecenie i dopasowanie kadru... job done ;-)
Dzieki za odpowiedz, kolory chyba tez podrasowales troche, nie ?? 8-)

Aha a kropelki to spryskiwaczem ??

Yarqman
24-05-2005, 10:39
Twoje Zoonowości wszyćkie mnie się podobają a Sowa najbardziej

kavoo
24-05-2005, 10:39
Dzieki za odpowiedz, kolory chyba tez podrasowales troche, nie ?? 8-)
Nie, wywolanie RAWa (plus pozniejszy USM, ale to akurat nie ma znaczenia bo wyostrza sie zawsze) wystarczylo.


Aha a kropelki to spryskiwaczem ??
Tak.

Polaco
24-05-2005, 10:42
Nie, wywolanie RAWa (plus pozniejszy USM, ale to akurat nie ma znaczenia bo wyostrza sie zawsze) wystarczylo.

Kurcze, musze sie wrescie nauczyc jak dobrze obrabiac RAW'y, zwlaszcza jesli chodzi o nasycenie kolorow, w sumie RAW'a uzywam tylko do korekty WB a pozniej w PS'ie robie reszte i efekty srednio mnie zadowalaja...

kavoo
24-05-2005, 11:46
Kurcze, musze sie wrescie nauczyc jak dobrze obrabiac RAW'y, zwlaszcza jesli chodzi o nasycenie kolorow, w sumie RAW'a uzywam tylko do korekty WB a pozniej w PS'ie robie reszte i efekty srednio mnie zadowalaja...
Od jakiegos czasu zastanawiam sie nad tym, czy nie zrobic na potrzeby forumowiczow czegos w rodzaju 'creation history' na przykladzie jakiegos mojego zdjecia... i to - w odroznieniu od pewnego dzentelmena, ktorego ostatnio probowalismy rozszyfrowac - calkowicie pro publico bono ;-)

Jak znajde chwile czasu i uda mi sie zrobic jakies zdjecie, przy ktorym da sie cos pomajstrowac nie tylko podczas wywolywania, ale i pozniej w PS, to ponotuje kolejne czynnosci i porobie do nich screeny.

Polaco
24-05-2005, 12:08
Od jakiegos czasu zastanawiam sie nad tym, czy nie zrobic na potrzeby forumowiczow czegos w rodzaju 'creation history' na przykladzie jakiegos mojego zdjecia... i to - w odroznieniu od pewnego dzentelmena, ktorego ostatnio probowalismy rozszyfrowac - calkowicie pro publico bono ;-)

Jak znajde chwile czasu i uda mi sie zrobic jakies zdjecie, przy ktorym da sie cos pomajstrowac nie tylko podczas wywolywania, ale i pozniej w PS, to ponotuje kolejne czynnosci i porobie do nich screeny.
To jest REWELACYJNY pomysl !! Mysle ze niejeden tu skorzysta...

kavoo
24-05-2005, 12:24
To jest REWELACYJNY pomysl !! Mysle ze niejeden tu skorzysta...
Eeee... az tak wysoko to bym nie cenil moich wypocin, bez przesady :lol: Traktuje to bardziej jako eksperyment socjologiczny, ktory ma sprawdzic jak bede postrzegany - bardziej jako fotograf czy juz jako grafik :lol:

To tak w nawiazaniu do wartkiej dyskusji w ostatnio zainicjowanym topicu (wlasnie na ten temat) ten pomysl mi przyszedl do glowy :-)

Polaco
24-05-2005, 12:35
Eeee... az tak wysoko to bym nie cenil moich wypocin, bez przesady :lol: Traktuje to bardziej jako eksperyment socjologiczny, ktory ma sprawdzic jak bede postrzegany - bardziej jako fotograf czy juz jako grafik :lol:

To tak w nawiazaniu do wartkiej dyskusji w ostatnio zainicjowanym topicu (wlasnie na ten temat) ten pomysl mi przyszedl do glowy :-)
Tu nie chodzi o przekazywanie jakichs super umiejetnosci, ale podstaw + kilka wskazowek bardziej zaawansowanych. Na podstawie tego kazdy bedzie mogl cos poprobowac, dodac od siebie i moze sie zrobic ciekawie :)

bebop
24-05-2005, 17:36
Od jakiegos czasu zastanawiam sie nad tym, czy nie zrobic na potrzeby forumowiczow czegos w rodzaju 'creation history' na przykladzie jakiegos mojego zdjecia... i to - w odroznieniu od pewnego dzentelmena, ktorego ostatnio probowalismy rozszyfrowac - calkowicie pro publico bono ;-)

Jak znajde chwile czasu i uda mi sie zrobic jakies zdjecie, przy ktorym da sie cos pomajstrowac nie tylko podczas wywolywania, ale i pozniej w PS, to ponotuje kolejne czynnosci i porobie do nich screeny.

czym otwierasz RAWy? faktycznie możemy się podzielić na forum jakimś workflow'em. mnie najbardziej interesuje czy ktoś się pokusił o profile 20D w C1 PRO.

kavoo
25-05-2005, 14:18
czym otwierasz RAWy?
Do niedawna PS CS. Od niedawna PS CS2 ;-)

bebop
25-05-2005, 14:28
Do niedawna PS CS. Od niedawna PS CS2 ;-)

a jak ustawiasz wyostrzanie?

kavoo
25-05-2005, 14:45
Standardowo, nie pamietam jaka tam jest wartosc. Ostrze dopiero USM na zakonczenie postprocessingu.

Vitez
25-05-2005, 16:08
a jak ustawiasz wyostrzanie?

W Adobe RAW Sharpness na 0 , poza tym brightness wylaczam auto (o wiele lepiej rozjasnia opcja shadow/highlight), ekspozycje czasem tez, krzywa ustawiam na strong contrast. Cropowanie rowniez w Adobe RAW (da sie proporcje ustawic lub kadrowanie "luzne" - sam wykrywa czy chcesz kadrowac pionowo czy poziomo). Potem Open, kilka zabaw w PS , USM na koniec w roznym stylu (80-100/0.6-1/0 ; 50/0.3/0 kilka razy) lub Smart Sharp (w przypadku portretow/zdjec z krotka GO - tla nie wyostrza).

Btw Kavoo... czy zauwazyles gdzies w Browserze PS CS2 opcje by wyswietlal miniaturki oryginalow zdjec a nie miniaturki zdjec po obrobce (przegladajac katalog juz wywolanych RAWow) ?

kavoo
25-05-2005, 18:13
W Adobe RAW Sharpness na 0 , poza tym brightness wylaczam auto (o wiele lepiej rozjasnia opcja shadow/highlight), ekspozycje czasem tez, krzywa ustawiam na strong contrast. Cropowanie rowniez w Adobe RAW (da sie proporcje ustawic lub kadrowanie "luzne" - sam wykrywa czy chcesz kadrowac pionowo czy poziomo). Potem Open, kilka zabaw w PS , USM na koniec w roznym stylu (80-100/0.6-1/0 ; 50/0.3/0 kilka razy) lub Smart Sharp (w przypadku portretow/zdjec z krotka GO - tla nie wyostrza).
No widzisz bebop... juz wiesz jak ustawiam wyostrzanie :lol: :D


Btw Kavoo... czy zauwazyles gdzies w Browserze PS CS2 opcje by wyswietlal miniaturki oryginalow zdjec a nie miniaturki zdjec po obrobce (przegladajac katalog juz wywolanych RAWow) ?
Chodzi ci o Adobe Bridge?
Nie rozgladalem sie, bo mi to na razie nie przeszkadza... ale w tej chwili wiedziony glosem instynktu kliknalem prawym klawiszem myszy na miniaturce... i zgadnij co znalazlem? ;-)

Vitez
25-05-2005, 18:35
ale w tej chwili wiedziony glosem instynktu kliknalem prawym klawiszem myszy na miniaturce... i zgadnij co znalazlem? ;-)

Ale to jest rozwiazanie jednorazowe i tymczasowe, a ja bym chcial na stale zmienic by zawsze oryginaly pokazywal (pisze w ciemno bo w pracy jestem i tu nie mam CS2).

kavoo
26-05-2005, 16:47
Cholerny skwar wygonil mnie z roweru do domowego zacisza, wiec czekajac na wieczor i troche bardziej humanitarne ;-) warunki na dworze poprzegladalem dzisiejszy "dorobek".

Tak, jak mowilem - niewiele tego wypadalo w ogole wywolac, a jeszcze mniej warto pokazac :lol: To, co sie przecisnelo przez sito, lezy w nowosciach u mnie:
http://www.pbase.com/jakub_wronski/newest_additions

Lwice najchetniej bym wywalil... gdyby nie to, ze lubie jak sie zdjecia w galerii ladnie pelnymi rzadkami prezentuja ;-) Najblizej mi do czegos na ksztalt satysfakcji w przypadku drugiego pelikana (czarne tlo).

muflon
26-05-2005, 17:21
Kavoo, jakich przysłon/ISO typowo używałeś w zoo i jakie czasy Ci wychodziły? IS w użyciu czy bez?

Fotki miodzio, mi się najbardziej podoba ten pierwszy pelikan :)

kavoo
26-05-2005, 17:44
ISO staralem sie trzymac 100, przyslona 5.6-8 zeby jak najmocniej rozmyc tlo, czasy wychodzily roznie - od 1/100 (tym razem poruszylem) w zacienionych klatkach do nawet 1/2500 na naslonecznionych wybiegach.

muflon
26-05-2005, 22:48
Eee, to chyba ja jednak naprawdę zdjęć robić nie umiem. Pierwsze przymiarki do wróbelków wypadły fatalnie. To znaczy mieć 400mm jest super :) ale jakość w porównaniu z Twoją żałosna... I nawet nie mogę na obiektyw zwalić :)

kavoo
30-05-2005, 20:34
Dzisiejsze pstryki jak zwykle u mnie w NOWOSCIACH (http://www.pbase.com/jakub_wronski/newest_additions).

Tym razem tylko cztery, cholerny upal i natretne meszki nie pozwolily sie skoncentrowac na foceniu. Nie mowiac juz o tym, ze ponad godzine spedzilem na rozmowie z jakims Nikoniarzem, ktory mnie zagadnal o obiektyw :-)

Arkan
31-05-2005, 00:12
Lewki są super - szczególnie portret. Zapozowały ci jak na zamówienie. Gratulacje.

darpla
31-05-2005, 01:10
lewki są fajniutki ale lioness cosik nie wyszlo. ogolnie spoko fotki

Polaco
31-05-2005, 07:05
Dolacze sie z gratulacjami, pierwsze zdjecie z lwami jest fantastyczne, ale czy w drugim balans bieli nie jest zle ustawiony ?? troche za niebiesko tam...


Ps.: kavoo, kot zrobiony, musze tylko troche czasu miec zeby to powiesic w mojej galerii. Dzieki za rady, rzeczywiscie to jak fotografia sportowa :)

Tomasz Kolorowy
01-06-2005, 20:32
Kavoo,najbardziej mnie urzekł ten słonik :) kadr niczym z NG, pierwsza fotka z kotami - jak najbardziej, pelikan - ładnie pokazane detale, ale zastanawiam się, dlaczego nie widać oka (bo chyba miał, tak?). Surokatka - ładne światełko.

kavoo
01-06-2005, 21:05
pelikan - ładnie pokazane detale, ale zastanawiam się, dlaczego nie widać oka (bo chyba miał, tak?).
Wbrew pozorom mial :lol:

Niestety - takie bylo ostre slonce, ze oko zginelo w cieniach :| A w przypadku pelikana o taki kiks nadzwyczaj latwo, bo pelikan ma ciemnoczerwone teczowki.

froolk
01-06-2005, 21:36
Słonik jest COOL :)

kavoo
04-06-2005, 14:20
Dzisiejsze zniwo :roll:

Macierzynstwo

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://kavoo.psp.com.pl/photos/eos20d/macierzynstwo.jpg)

bebop
04-06-2005, 16:10
Dzisiejsze zniwo :roll:

Macierzynstwo


trochę ciemne, ale ratują to fajnie uchwycone łuki :-) zrobiła się fajna kompozycja. jak duży crop (w sensie - ile dookoła zostało z całego ujęcia?). pozdrawiam

rysiaczek
04-06-2005, 18:01
Od jakiegos czasu zastanawiam sie nad tym, czy nie zrobic na potrzeby forumowiczow czegos w rodzaju 'creation history' na przykladzie jakiegos mojego zdjecia... i to - w odroznieniu od pewnego dzentelmena, ktorego ostatnio probowalismy rozszyfrowac - calkowicie pro publico bono ;-)

Jak znajde chwile czasu i uda mi sie zrobic jakies zdjecie, przy ktorym da sie cos pomajstrowac nie tylko podczas wywolywania, ale i pozniej w PS, to ponotuje kolejne czynnosci i porobie do nich screeny.


kavoo inaczej nie mogę zachęcić ani pomóc, ale przynajmniej w ten sposób - jeżeli znajdziesz czas na taki tutorial, to chętnie służę miejscem na serwerze:) Coby ładnie widzieć, jak materiał w kolejnych krokach obróbki się zmienia...

kavoo
04-06-2005, 21:53
I jeszcze jedno z dzisiejszej wizyty w ZOO. Musialem na skurczybyka dobre pol godziny czekac, az sie zdecyduje wyjsc z zarosnietego kata i pokaze w calej okazalosci.


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://kavoo.psp.com.pl/photos/eos20d/kameleon.jpg)

muflon
04-06-2005, 23:04
Eee, obrabiane, 100% photoshop, tak to kazdy potrafi, to przecież już prawie nie zdjęcie... ;-)
Niezłe jak zwykle.

kavoo
04-06-2005, 23:19
No wlasnie - ten kameleon to tak naprawde kaczka w zagrodzie mojej ciotki. To, ze wyglada jak kameleon, to tylko i wylacznie zasluga PSa :lol: ;-)

bebop
04-06-2005, 23:41
No wlasnie - ten kameleon to tak naprawde kaczka w zagrodzie mojej ciotki. To, ze wyglada jak kameleon, to tylko i wylacznie zasluga PSa :lol: ;-)

płetwy wykadrowane, więc ciężko o tym dyskutować :-) fajna GO. tym razem trochę gorsza kompozycja - za dużo waty powyżej głowy kameleona czyli kaczki (perkoz? tak coś głowa nawet podobna...).

KuchateK
05-06-2005, 03:46
Efekt jest? No to o czym tu dyskutowac? :D
Najs! :mrgreen: Czekam na wiecej :)

bebop
05-06-2005, 11:40
Efekt jest? No to o czym tu dyskutowac? :D
Najs! :mrgreen: Czekam na wiecej :)

KuchateK, ale o kaczce? 8-) pewnie, że najs kameleon. nawet jak kryptokaczka. :lol:

Jac
05-06-2005, 12:18
bebop sie uwziol na kavoo :-)... trzeba rozroznic dwie rzeczy "technike malowania" czyli zdjecie i "efekt koncowy" czyli odbitke/ to co autor nam chcial przekazac.... jaka technike ma kavoo, nie mozna stwierdzi po obejrzeniu jednego zdjecia ale napewno efekt koncowy (tej kaczki :mrgreen: i nietylko) jest powalajacy!

KuchateK
05-06-2005, 15:43
Myslicie ze tylko kavoo uzywa szopa? LOL :mrgreen: Katastrofa...
Dla mnie to moze byc i kaczka... Efekt sie liczy :)

bebop
05-06-2005, 16:34
bebop sie uwziol na kavoo :-)... trzeba rozroznic dwie rzeczy "technike malowania" czyli zdjecie i "efekt koncowy" czyli odbitke/ to co autor nam chcial przekazac.... jaka technike ma kavoo, nie mozna stwierdzi po obejrzeniu jednego zdjecia ale napewno efekt koncowy (tej kaczki :mrgreen: i nietylko) jest powalajacy!

Jac, ja tylko sobie żartuję. może się muszę zreformować, ale to wyłącznie kwestia zbyt "analogowego" myślenia - za dużo mam tych przeróbek graficznych zawodowo, fotografowanie inaczej traktuję. mam nadzieję, że Kavoo się nie obraził - niezmiennie twierdzę, że efekt końcowy jego pracy jest bardzo dobry. co mam poradzić, że większą sztuką dla mnie byłoby zrobienie takiego strzału w 90% już kadrem i ustawieniem aparatu? w końcu nie ma znaczenia jaka kaczka ;-) skoro wygląda na fajnego kameleona. pozdrawiam

djtermoz
05-06-2005, 17:45
bebop, alez takie fotki jak robi kavoo daloby sie pewnie zrobic w 90% analogowo. trzeba tylko uwaznie dobrac oswietlenie i tlo - jednym slowem zaprosic takiego pawiana (np.) do studia ;-), co moze byc - delikatnie mowiac - trudne. moze sprobowac z wypchanym pawianem?

bebop
05-06-2005, 18:33
bebop, alez takie fotki jak robi kavoo daloby sie pewnie zrobic w 90% analogowo. trzeba tylko uwaznie dobrac oswietlenie i tlo - jednym slowem zaprosic takiego pawiana (np.) do studia ;-), co moze byc - delikatnie mowiac - trudne. moze sprobowac z wypchanym pawianem?

djtermoz, takie fotki można zrobić i cyfrowo. :) kwestia opanowania sprzętu i obiektu.

kavoo
12-06-2005, 22:28
Sprobowalem dzisiaj sportu, fajnie sie bawilem i na pewno nie raz jeszcze bede focil sport :twisted:. Niestety swiatlo szkla mnie troche ogranicza, wiec halowe dyscypliny (w tym niestety siatkowke) bede pewnie musial sobie odpuscic.

Nie przejrzalem jeszcze wszystkiego, wiec byc moze jeszcze conieco pozniej doloze. Zdjecia jak zwykle u mnie w NOWOSCIACH (http://www.pbase.com/jakub_wronski/newest_additions).

Tak na szybko - jesli chodzi o fotografie sportowa, to ogolnie wiadomo, kto RZADZI (http://www.pbase.com/jakub_wronski/image/44701489), a kto jest NA KOLANACH (http://www.pbase.com/jakub_wronski/image/44701491) ;-)

A ponizej najlepszy IMHO dzisiejszy kadr - zero cropowania, 100% klatki z aparatu :twisted:


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://kavoo.psp.com.pl/photos/eos20d/rogowska.jpg)

rysiaczek
12-06-2005, 23:37
Kavoo przyznaj się, ile od RedBulla dostałeś?!??:P

kavoo
12-06-2005, 23:53
Kavoo przyznaj się, ile od RedBulla dostałeś?!??:P
Nie mam pojecia o co ci chodzi :roll:


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://kavoo.psp.com.pl/photos/eos20d/rogowska2.jpg)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://kavoo.psp.com.pl/emoticons2/laugh.gif)

Tomasz Golinski
12-06-2005, 23:56
Rogowska i "Out of the water" pierwsza klasa. Skoczek, pierwszy pack biegaczy też niezłe.

Ale taki kadr, jak Rogowska, bez cropowania, to niezły wyczyn.

muflon
13-06-2005, 08:10
Fotki jak zwykle niezłe. Cykałeś z trybun?

Pszczola
13-06-2005, 08:41
Zdjecie Anny Rogowskiej z tyczka jest super. Czapką po Ziemi.

kavoo
13-06-2005, 08:45
Fotki jak zwykle niezłe. Cykałeś z trybun?
O ile mozna to trybunami nazwac :mrgreen:
To stadion uczelniany, nie liczac trybuny glownej otacza go wianuszek 4 czy 5 rzedow krzeselek. Wiekszosc zdjec robilem z "korony stadionu"
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://kavoo.psp.com.pl/emoticons2/laugh.gif), z tych zaprezentowanych chyba tylko row z woda focilem z poziomu biezni.

muflon
13-06-2005, 09:34
To stadion uczelniany, nie liczac trybuny glownej otacza go wianuszek 4 czy 5 rzedow krzeselek. Wiekszosc zdjec robilem z "korony stadionu"
Aa, chyba że tak.. Nie wiem dlaczego, czytając "stadion" stają mi przed oczami barierki, siatka itp :)

kavoo
08-07-2005, 22:39
Camouflage

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://kavoo.psp.com.pl/photos/eos20d/animals/chameleon3.jpg)

Kun na pastwisku

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://kavoo.psp.com.pl/photos/eos20d/animals/grasshopper.jpg)

Dzieciak

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://kavoo.psp.com.pl/photos/eos20d/animals/lonely.jpg)

Don't f**k with me

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://kavoo.psp.com.pl/photos/eos20d/animals/dont_fuck_with_me.jpg)

Kondor krolewski

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://kavoo.psp.com.pl/photos/eos20d/animals/king_vulture.jpg)

kavoo
08-07-2005, 22:39
Baczek

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://kavoo.psp.com.pl/photos/eos20d/animals/little_bittern.jpg)

Smarkacz

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://kavoo.psp.com.pl/photos/eos20d/animals/stripling.jpg)

Smarkacz

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://kavoo.psp.com.pl/photos/eos20d/animals/stripling2.jpg)

Zaduma

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://kavoo.psp.com.pl/photos/eos20d/animals/jaguar.jpg)

djtermoz
08-07-2005, 22:41
Jak zwykle rewelacja. Szczegolnie ten pawian mi jakos pasuje.

EDIT: O widze ze jest wiecej. Pierwszy "Smarkacz" fajny. Ostatnie "Zaduma" przypadkiem nie jest troche za ciemne?

gawryl
08-07-2005, 22:41
kolorystyka i jakosc jest dla mnie powalajaca we wszystkich...
kadry poza ,,Dzieciakiem'' i ,,Kondor krolewski'' uwazam za trafione....
najbardziej przemawia do mnie ,,Nie wk***j mnie'' choc tytul jest za prostacki :)

gratuluje!

kavoo
08-07-2005, 22:53
najbardziej przemawia do mnie ,,Nie wk***j mnie'' choc tytul jest za prostacki :)
Do mnie najbardziej przemawia pierwotny tytul tego zdjecia - "don't f**k with me". I chyba zaraz zmienie, bo jednak mimo wszystko zadne polskie tlumaczenie nie pasuje do tego spojrzenia tak, jak ten angielski tekst.

bebop
08-07-2005, 22:59
Baczek
Smarkacz
Smarkacz
Zaduma


było nowe zoo grane czy to stare zbiory?

kavoo
08-07-2005, 23:05
było nowe zoo grane czy to stare zbiory?
Te, ktore cytujesz, sa z dzisiejszego urobku. Kondor sprzed tygodnia z wypadu z Dolkiem, reszta troche wczesniejsza.

bebop
08-07-2005, 23:29
Te, ktore cytujesz, sa z dzisiejszego urobku. Kondor sprzed tygodnia z wypadu z Dolkiem, reszta troche wczesniejsza.

kratki ładnie minięte.

Moris
09-07-2005, 23:53
No cóż .... zdania są podzielone...
Ja zaś zaliczę się do Tych, którzy zdejmują czapki z głów.

VDR
10-07-2005, 00:22
kavoo nie nudzi Ci sie przypadkiem ?? ;] ;]
Bo ja chetnie kolejnego tutoriala w postaci tiger Zaduma bym przeczytal... :) :)
Ta fota chyba trafila do mnie najbardziej :) :)

Pzdr i czekam na kolejne...

Venio
10-07-2005, 01:21
te dwa zjęcia 'smarkacz' były robione z fleszem? Bo widze wyrazny błysk w oku ;)

kavoo
10-07-2005, 08:17
kavoo nie nudzi Ci sie przypadkiem ?? ;] ;]
Bo ja chetnie kolejnego tutoriala w postaci tiger Zaduma bym przeczytal... :) :)
Chcesz tutoriala? A wystarczy jeden screen?

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://kavoo.psp.com.pl/photos/tutorial.jpg)

Jesli nie wystarczy, to polecam Kurs Fotografii National Geographic, calkiem dobre sa tez tutoriale w sekcji LEARN na www.photo.net. Za nauke Photoshopa proponuje sie na razie nie zabierac - lepiej najpierw nauczyc sie robic zdjecia ;-)



te dwa zjęcia 'smarkacz' były robione z fleszem? Bo widze wyrazny błysk w oku ;)
Nie, nie nosze flesza do ZOO, i czasami mam ochote udusic tepych ludzi, ktorzy z kompakcikow wala fleszem po oczach wszystkiemu, co w ZOO zyje i sie rusza
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://kavoo.psp.com.pl/emoticons2/angryfire.gif)
Nie wiem skad taki blik w oku wyszedl, ale... nawet dobrze zrobil ;-)

bebop
10-07-2005, 08:39
Nie wiem skad taki blik w oku wyszedl, ale... nawet dobrze zrobil ;-)

słońce po prostu... a fleshopstrykaczy w zoo cegiełką. budowa na terenie zoo, daleko chodzić nie trzeba :evil:

kavoo
10-07-2005, 09:00
Bebop - slonce bylo za chmurka ;-) Pewnie niebo sie tak odbilo - efekt niezamierzony, ale znalazl swoje miejsce w kadrze ;-)

Zas jeszcze wracajac do mojego poprzedniego posta - pewnie ktos za chwile napisze, ze poczul uklucie w sercu... bo myslal, ze tak dobrze posluguje sie PSem... a tu zonk :lol:

Coz... nie da sie wszystkim dogodzic ;-)

bebop
10-07-2005, 09:19
Bebop - slonce bylo za chmurka ;-) Pewnie niebo sie tak odbilo - efekt niezamierzony, ale znalazl swoje miejsce w kadrze ;-)

Zas jeszcze wracajac do mojego poprzedniego posta - pewnie ktos za chwile napisze, ze poczul uklucie w sercu... bo myslal, ze tak dobrze posluguje sie PSem... a tu zonk :lol:

Coz... nie da sie wszystkim dogodzic ;-)

dla mnie zdjęcie ok. dobra motywacja? ;-)

darpla
10-07-2005, 14:12
kavoo masz juz doswiadczenie w zoofotografii. Twoje zdjecia zachwycają. JEdynie `Dzieciak` mi sie nie podoba. Powinienes sprzedawa te zdjecia. Klienta nie bedzie najtrudniej znalezc.

Vitez
10-07-2005, 18:35
słońce po prostu... a fleshopstrykaczy w zoo cegiełką. budowa na terenie zoo, daleko chodzić nie trzeba :evil:


Zebys sie przypadkiem na mnie nie zamachnal bo czasem uzywam w ZOO wspomagania AF z flesza ale nie bllyskam :roll: (niektore klatki kociakow postawione od polnocnej strony wnerwiaja mnie zacienieniem :? ).

bebop
10-07-2005, 23:03
Zebys sie przypadkiem na mnie nie zamachnal bo czasem uzywam w ZOO wspomagania AF z flesza ale nie bllyskam :roll:

bo brzęczeniu sprzętem Cię rozpoznam. poza tym pierwsza cegła to zawsze penetrator :-) wyłączający flesza. :lol:



(niektore klatki kociakow postawione od polnocnej strony wnerwiaja mnie zacienieniem :? ).

Ano są, nie zmienia to faktu, że wiele zwierząt na flesza źle reaguje. Człowiek pstryknięty fleszem w oczy też nie jest szczęśliwy.

VDR
11-07-2005, 21:39
Chcesz tutoriala? A wystarczy jeden screen?

Jesli nie wystarczy, to polecam Kurs Fotografii National Geographic, calkiem dobre sa tez tutoriale w sekcji LEARN na www.photo.net. Za nauke Photoshopa proponuje sie na razie nie zabierac - lepiej najpierw nauczyc sie robic zdjecia ;-)


Kursy National Geographic mam ;) Tutoriale z sekcji LEARN z pewnoscia przeczytam, nauczyc sie robic zdjecia - to w pierwszym rzedzie -- ale nauczyc sie wyciagac z tego co sie zrobilo jeszcze wiecej -- to tez rzecz warta nauki (no chyba, ze zdjecie jest tak spaprane, ze juz nic sie nie da zrobic ;p ;P).

bebop
11-07-2005, 21:45
(no chyba, ze zdjecie jest tak spaprane, ze juz nic sie nie da zrobic ;p ;P).

wtedy zawsze warto do kosza ;-)

kavoo
14-07-2005, 06:15
Jeszcze jedno sie zapodzialo...

Jutro bede duzy, dzisiaj jestem maly

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://kavoo.psp.com.pl/photos/eos20d/animals/stripling_with_mom.jpg)

Moris
14-07-2005, 07:11
Jak dla mnie rewelka !!!,

chociaż chyba IMHO szkoda tylko tej jasnej przestrzeni nad głową małego i troszkę tej gałęzi oraz jakiegoś dziwnego "fefleksu" czy cuś nad głową dużego :(

( co ja robie, co ja robie ) ... przepraszm oczywiście "RISPEKT" ;)

O jedno Cię poproszę Kavoo jeśli kiedyś pojedziesz na na safari to daj znać ;-) bo wieeele mógłbym się od Ciebie nauczyć.

Pozdrawiam

c42
14-07-2005, 08:20
podoba mi sie bardzo bo mam slabosc do kociakow :-)))

alahari
19-07-2005, 17:28
Kavoo, chyle czola - jestes moim mistrzem jesli chodzi o zoo-foto :D Przepiekne foty i genialnie uchwycone momenty :) Czy mozesz mi doradzic najlepsza pore na zdjecia w zoo?

Nemeo
19-07-2005, 17:42
Kavoo zdjęcie super, a tak na marginesie zawsze się zastanawiam czy jesteś lepszym fotografem czy grafikiem / mam na myśli twoje arcydzieła w PS/ ?

kavoo
19-07-2005, 17:43
Czy mozesz mi doradzic najlepsza pore na zdjecia w zoo?
Jak jest sloneczny dzien, to najlepiej focic pod wieczor, tak na granicy wygonienia z ZOO przez cieci ;-) Jeszcze lepiej byloby o swicie, bo zwierzatka nie sa tak umeczone upalem, ale na focenie o takiej porze nie wszyscy moga sobie pozwolic ;-)
Przy zachmurzonym niebie pora dnia nie ma w sumie najmniejszego znaczenia :-)

Chociaz i tak sa to jedynie teoretyczne zasady ktore warto znac, a zarazem ktorych nie warto sie kurczowo trzymac - sporo moich zdjec bylo zrobionych w upalny dzien w okolicach poludnia przy najostrzejszym sloncu (chocby "Don't f**k with me") :lol:

Jak ma wyjsc zdjecie to wyjdzie... wazne, zeby byc na miejscu i trzymac palec na spuscie migawki :twisted:

bebop
19-07-2005, 18:28
Kavoo zdjęcie super, a tak na marginesie zawsze się zastanawiam czy jesteś lepszym fotografem czy grafikiem / mam na myśli twoje arcydzieła w PS/ ?

grafikiem zdecydowanie. ja z przekory kibicuję części fotograficznej tego teamu. wtedy już lepiej być nie może. ;-)

kavoo
19-07-2005, 18:54
wtedy już lepiej być nie może. ;-)
ZAWSZE moze byc lepiej :p

alahari
19-07-2005, 19:17
Ale pod wieczor to juz same zwierzaki sie chowaja... Ostatnio jak bylam 17-19 to ani lwow ni tygrysow ani widu ani slychu..Nawet slonia nie bylo :( Chyba lepiej przed poludniem :)

alahari
19-07-2005, 19:18
i widzialam dzieciaka z takim samym zestawem jak ja (d70 i 70-300) tylko bez statywu, a nie bylo za duzo slonca. Biedaczek...